Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék a házamra szép, egyedi házszámtáblát készíttetni. Tud valaki ajánlani valami szépet?
Előre is köszönöm!
G2
Eddig a legjobb amit találtam a http://www.hazszam.hu honlapon található! Szépek, eredetiek, szóval nekem nagyon tetszenek!
Képeket szerettem volna letölteni, de sajnos nem sikerült!
Üdv.
G2
geiger2 írta: ... Szeretnék a házamra szép, egyedi házszámtáblát készíttetni. Tud valaki ajánlani valami szépet? ...

Üdv!

Ha van felsőmaród, magad is el tudod készíteni, berakással. Két különböző fa anyagot használj, akácot juharral, kültéri olajjal lekezeled, természetes és szép is. És nem egy nagy költségű.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Tisztelt Olvasó! Feltétlenül nézd meg a http://www.szederindamuhely.hu honlapon található házszámtáblákat is mielőtt döntenél!
Nem fogsz csalódni!

Üdv.: NsoCsi
Nagyon sok helyen láttam már nikecellből feliratokat és számokat.Házilag is kivitelezhető,csak egy kis kéz ügyesség kell hozzá,Simán le lehet vakolni,színezni stb.
Csak a kreativitásodon múlik!
Szerintem a házszámnak illeszkedni kell az épület külső formájához. Én nem bonyolítottam túl a miénket, de úgy érzem jól és szépre sikerült.
Egy keményfa deszka gyalulva, és azt felsőmaróval fantasztikusan ki lehet alakítani, csak arra kell vigyázni, hogy előre ki kell rajzolni a mintát pontosan. A felsőmaró késeivel tökéletesen lehet alakítani a keretet, szegélyt, feliratot stb. Utána egy kis lakk és kész az egyedi mű.
(Gondolom geiger2-nek már régen kész a tábla, de gondoltam hátha még valakinek adhatok ötletet.)
emca írta: (Gondolom geiger2-nek már régen kész a tábla, de gondoltam hátha még valakinek adhatok ötletet.)

Üdv!

Szívesen látnék egy képet is róla.
Ötletnek mindenesetre tökéletes.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
kedves jmedvegy!
igaz, hogy nem tőlem vártad a képet de én azért csak bele kotnyeleskedek. az általam készített házszámtáblát, marószerszámok hiányában különböző vastagságú lemezekből, lombfűrésszel kivágva, enyvezve és tűszeges rögzítést alkalmazva barkácsoltam. egyedül, a képen is látható keresztcsavaros rögzítéssel nem vagyok kibékülve, ami igaz ugyan, hogy lentről nem látszik, de ez nem lehet vigasz. nos akkor most kérem, hogy osztályozd le.
üdv
a 147-es.jpg
a 147-es.jpg (145.5 KiB) Megtekintve 10291 alkalommal.
Kedves András!

Nem bánom, sőt inkább örülök! :D :D
Ötletes, hogy hátulról rögzítetted meg, így az időjárás miatt előbb-utóbb jelentkező csavarfej vagy szegfejek által létrehozott fekete csíkok nem csúfítják el a feliratot. Csak gratulálni tudok.
Igaz nem házszámtábla, hasonlót magam is készítettem, pusztán érdekességként megtekinthető itt.
Remélem mások is kedvet kapnak hozzá, felteszik egyedi fából, vagy éppen fémből, különböző eljárással, technikával készült házszámokkal találkozunk még itt, ezen az oldalon.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég