Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Gipszkarton álmenyezetbe szeretnék beépített lámpákat.Az a problémám,hogy nem tudom milyen profilokat használjak mivel nem az egész mennyezetet akarom lekartonozni,csak az oldalfalaktól kb 80-100cm-re.Erre vonatkozóan várok tanácsokat.Köszönettel Pista
Arany Pista írta: ... Gipszkarton álmenyezetbe szeretnék beépített lámpákat.Az a problémám,hogy nem tudom milyen profilokat használjak mivel nem az egész mennyezetet akarom lekartonozni,csak az oldalfalaktól kb 80-100cm-re....

Üdv!

Bár nem vagyok gipszkartonozásban annyira jártas, a http://www.rigips.hu találsz ezzel kapcsolatban bővebb segítséget. Nem tudom, csak feltételezem, hogy ahogy írod, egy, a mennyezeten körbefutó lépcsőt szeretnél építeni. Általában ezt a CD profilból készítik direkt vagy rugós függesztővel. Ez az álmennyezeted sarokpontja. A falhoz és a födémhez történő erősítést pedig UW profillal oldanám meg. De szárazépítésben jártasabb kolléga szerintem jobban tud segíteni, én így tenném.
Az elektromos részében adnék jobban tanácsot, hivatalból abban vagyok járatosabb. Nem tudom milyen jellegű lámpákat szeretnél beépíteni, csak feltételezem, hogy spot izzókra gondolsz. Ezeknek két fajtája van, a transzformátoros és a vezetékes. Arra ügyelj, hogy ezek minimális beépítési magassága 150 mm a födémtől számítva. Az egyes izzókat MBCu vagy MTK 3x1,5 mm2 vezetékkel kötheted össze, sorkapcsokkal. Az első merev vezetékest akkor érdemes használni, ha az izzók helyét csak a álmennyezet összeállítása után vágod ki, könnyebb egyik furatból a másikba "átlőni" vele merevsége folytán. Mivel a spot izzók nem igényelnek földelést, ezért a harmadik érre lehet alternetívaként az izzók felezését kiépíteni, ilyenkor értelemszerűen csillárkapcsolót (105) érdemes használni.

Ha van egyéb idevágó problémád, nyugodtan kérdezz.
További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég