Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv,

Mi egy ötszintes, 10 lakásos panelban élünk és egy éve lett "korszerűsítve" a fűtésrendszer minden lakásban.
Alapból távfűtéses volt, de beszereltek valami kiegészítő szivattyút, lecserélték a fűtőcsöveket rézre, új lapradiátorokat is felszereltek és minden lakás egyedi mérőt kapott.
Fűtés közben, iszonyúan hangos zaj szűrődik ki a rendszerből, olyan, mint amikor fullra megnyitjuk a vízcsapot.
Nem lehet megszüntetni csak csillapítani azzal, hogyha maximumra kitekerem az összes radiátor szabályzót vagy szobánként addig tekergetem, amíg csendes nem lesz.
Ez az átmeneti csönd rögtön zajba csap át, ha 5 percnél tovább szellőztetek, ilyenkor megint keresgélhetem szobánként, milyen helyzetbe tekerjem a szabályzókat, hogy "elhallgasson".
Mindegyik radiátoron van légtelenítő, de ha kinyitom, mindegyikből csak víz csorog - semmi sistergés, semmi bugyborékolás, tehát nem levegős a rendszer.

Kérlek mondjatok valami megoldást, mert nem tudjuk kialudni magunkat már második éve a fűtésszezon alatt!

Előre is köszönünk bármilyen segítséget!
Szia
Lesz valahol egy nagyon szűk átjárhatóságú szelep a rendszerben ami párosul egy nagy teljesítményű keringető szivattyúval. Ez lesz a gond szerintem. Ez valószínűleg a te lakásodban lesz mert ha szellőztetsz akkor változik a hangja a rendszernek, tehát valami termosztát vezérli a szelepet ami érzékeny a lakás hőmérsékletére. Én azt mondanám hogy mivel friss az a "felújítás" aminek a keretében zajossá vált a lakásod ezért kellene futni egy kört a kivitelező felé és valami szavatosság garancia stb vonalon megoldást keresni. Ha ez nem megy akkor keress valami szakit aki megkeresi melyik az a szerelvény ami zúg és cseréltesd ki vele ha más megoldás nincs. Esetleg ha pár képpel a nemrég beépített dolgokról kiegészítenés kérdésed lehet tudunk okosabbat is mondani.
Azt hiszem találtam valamit. Kint a lépcsőházban, a bejárati ajtónk fölött van egy nagy piros csap (minden lakás ajtaja felett van) és a miénk tökig ki volt csavarva.
Ahogy néztem mindegyik lakás feletti csak kb. a feléig volt kitekerve "ránézésre". Elkezdtem betekerni a csapot és kb. félúton elkezdett csendesedni a rendszer!
Addig tekertem, amíg a legkevesebb hangot nem hallottam, ez kb. félút a teljesen nyitott és teljesen elzárt között. Tesztelem pár napig, remélem nem lesz hidegebb a lakás.
angel10 írta: Üdv!

Azt jó lenne tudni, milyen jellegű távirányításra gondoltál? Hasonlóra, mint ahogy pl. a tetőablakok zsaluvezérlése, vagy teljesen rádiós távvezérlésre?
Én egybe besegítettem, abban konkrétan csak a kötélvezető görgőket készítettem el, illetve a villamos vezérlésébe segítettem bele jó pár évvel ezelőtt, a többit a tulaj készítette sk. Lévén az egyik hobby, amíg a másik a szakma

Ezzel most mire válaszoltál?
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég