Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 16 / 17
Üdv!
Lakott terek közötti födémeknél elvileg nem kell fólia, mert a szintek között nincs nagy hőmérsékletkülönbség, így a páravándorlás sem indul meg. Viszont a betonban sok a nedvesség, ezért muszáj fóliázni, hogy ne áztassa el az alatta lakót.
Nem fog berohadni semmi, egyrészt alulról (alsó lakás felé) szellőzik, másrészt csak akkor lehetne nedvességkicsapódás a fólia alatt, ha a lakása fűtetlen helyiség lenne.
Én sem lapátolnám ki az összes, jól beállt, tömörödött salakréteget, csak annyira, hogy egy megfelelő vastagságú betonrétegnek legyen hely. Ha jól be van tömörödve a salak, akkor esztrich betonnal viszonylag vékony réteg is elégséges lesz.
sansz írta: Sziasztok!

Panelben lakunk és egy szoba régi halszálkás parkettáját cseréljük laminált parkettára.
Próbaképpen egy kis részt felszedtem, hogy lássam mi van lent: Beton, valamiféle üveggyapot réteg szerűség, párnafa, parketta.
Ez az egész 7cm, (tehát a betonrétegtől a parketta tetejéig)

A laminált parketta 7 mm, szóval hiányzik még kb 6 centi, hogy nagyjából olyan magasan legyen, mint a régi. :)
Nagyon, de nagyon sokmindent olvastam a témában és a sok megoldási lehetőség inkább összezavart.

Én arra gondoltam, hogy a párnafát meghagyom(vagy kicserélem, ha olyan állapotban van és OSB lapokat fektetek rá, arra fólia, habfólia, majd a laminált parkatta. Vagy ez így nem jó?
Én azt hittem, hogy homok, meg törmelék lesz a párnafák közt/alatt, ez az üveggyapot réteg furcsa. Azt mindenképp eltávolítom, de úgy meg zavar, hogy a párnafa a "levegőben lóg". Mit tegyek alá?

Betonozni nagyon nem akarok(ha nincs más lehetőség akkor persze kénytelen leszek).
Köszi előre is!



Sziasztok!

Hasonló cipőben járunk mi is.
Szerkezetkészre bontottunk egy panellakást és az egész lakásban felszedtük a parkettát, az alatta lévő párnafákat, a félig meddig szétporladt üveggyapot darabokat (csak maszkban javaslom és nyitott ablaknál, jól bezsákolva), meg néhány lapátnyi homokot, 2-3 nm széttört ablaküveget és minden olyan hulladékot, amit az építőmesterek beépítettek a padlóba. A közlekedőkben esztrich-betonnal (+ járólap) lett felhozva a padlószint a vizesblokk illetve konyha szintjéhez, de a szobák továbbra is 5-6 cm-es "mélységben" vannak.
A mi burkolónk az alábbi megoldást javasolta (idő hiányában még nem jutottunk el a megvalósításig):
- aljzatkiegyenlítés (2-3 mm) után (ezt még elvégezte) 2-3 mm-es alátét fólia réteg
- erre 22 mm-es OSB lap, persze rögzítve a padlóhoz. Nagyjából 9-12 rögzítést javasolt laponként betontiplivel.
- erre 5 mm-es hang- és hőszigetelő alátét
- majd 7-8 mm-es laminált parketta
Ezekkel a rétegekkel már megközelítjük a közlekedő szintjét (~15 mm különbség), amit burkolatváltóval már könnyedén át lehet hidalni.

A kérdésem az lenne, hogy a fent leírt folyamat, rétegezés rendben van-e?
Nem lesz-e probléma azzal a sok fúrkálással (alsó szomszéd nemtetszését leszámítva) a betonfödém statikája szempontjából?

Mindenki válaszát előre is köszönöm!
Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat/segítségeteket kérni. Nemrég raktuk le a házunkban az új 8 mm-es laminált parkettánkat és teljesen el vagyunk keseredve, mert szinte mindenhol recseg-ropog az egész amerre járunk rajta.
Nem saját magunk csináltuk, hanem szakember. Alátétnek párazáró fólia és 5 mm vastag xps van letéve. Aljzatkiegyenlítést nem csináltak. Nem tudom, hogy megnézte-e a szakember, hogy nagyobb-e az egyenetlenség 2-3 mm-nél méterenként. De tény, hogy másik két helyiségben - feltételezhetően hasonló aljazon és csak 2-3 mm-s hab alátéttel - a régi 7 mm-es laminált van még, és az egyáltalán nem recseg. Mit ronthattunk el és hogy tudnánk orvosolni? A sírás kerülget ha arra gondolok, hogy esetleg fel kell szedni.

Előre is köszönöm.

Üdv.:
Alexandra
ilozzoli30 írta: Sziasztok!

Hasonló cipőben járunk mi is.
Szerkezetkészre bontottunk egy panellakást és az egész lakásban felszedtük a parkettát, az alatta lévő párnafákat, a félig meddig szétporladt üveggyapot darabokat (csak maszkban javaslom és nyitott ablaknál, jól bezsákolva), meg néhány lapátnyi homokot, 2-3 nm széttört ablaküveget és minden olyan hulladékot, amit az építőmesterek beépítettek a padlóba. A közlekedőkben esztrich-betonnal (+ járólap) lett felhozva a padlószint a vizesblokk illetve konyha szintjéhez, de a szobák továbbra is 5-6 cm-es "mélységben" vannak.
A mi burkolónk az alábbi megoldást javasolta (idő hiányában még nem jutottunk el a megvalósításig):
- aljzatkiegyenlítés (2-3 mm) után (ezt még elvégezte) 2-3 mm-es alátét fólia réteg
- erre 22 mm-es OSB lap, persze rögzítve a padlóhoz. Nagyjából 9-12 rögzítést javasolt laponként betontiplivel.
- erre 5 mm-es hang- és hőszigetelő alátét
- majd 7-8 mm-es laminált parketta
Ezekkel a rétegekkel már megközelítjük a közlekedő szintjét (~15 mm különbség), amit burkolatváltóval már könnyedén át lehet hidalni.

A kérdésem az lenne, hogy a fent leírt folyamat, rétegezés rendben van-e?
Nem lesz-e probléma azzal a sok fúrkálással (alsó szomszéd nemtetszését leszámítva) a betonfödém statikája szempontjából?

Mindenki válaszát előre is köszönöm!


Szia!

Nem tudom mit akar a mestered, de ennyi csavarral a házat fel lehetne rögzíteni a parkettára. Szerintem abszolút felesleges, hiszen hova tudna menni az a szerencsétlen OSB lap????
Én úsztatott szerkezeti megoldást alkalmaznék:
- alulra 20 mm-es lépésálló hangcsillapító ESP vagy üveg/kőzetgyapotot fektessetek
- OSB lap, lehetőleg a nútos kivitelűt, vagy vékonyabból két rétegben, az illesztéseket eltolva egymástól a két rétegben
- alátét habfólia - ide már nem kell vastag, a lépéshangszigetelésről a legalsó réteg gondoskodik
- szalagparketta

Az OSB lapok és körben a fal között kb. 5-10 mm-es hézagot kell hagyni és ezt kitölteni polifoam, vagy vékony EPS csíkkal, hogy a helyén tartsa és a faltól elszigetelje (hanggátlás). A körbemenő csík érjen fel a padló felső szintjéig, hiszen annál is kell hézagot hagyni, amit rugalmas anyaggal ki lehet tölteni, szegőléc úgy is el fogja takarni. AZ OSB lapokat már úgy tegyétek le, hogy a távtartó csíkok a helyükön legyenek.
Nem írtam méreteket a legalsót kivéve, osszátok el a távolságot úgy hogy a parketta egy szintbe kerüljön a járólapokkal.
Az úsztatott padló nem fog elmozdulni a helyéről, mert a súlya és a szegélycsíkok a helyén tartják, viszont az alattatok lakótól sem kell félni, hogy állandóan panaszkodni fog, mert ez a legjobb hanggátlás.
kalexandra írta: Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat/segítségeteket kérni. Nemrég raktuk le a házunkban az új 8 mm-es laminált parkettánkat és teljesen el vagyunk keseredve, mert szinte mindenhol recseg-ropog az egész amerre járunk rajta.
Nem saját magunk csináltuk, hanem szakember. Alátétnek párazáró fólia és 5 mm vastag xps van letéve. Aljzatkiegyenlítést nem csináltak. Nem tudom, hogy megnézte-e a szakember, hogy nagyobb-e az egyenetlenség 2-3 mm-nél méterenként. De tény, hogy másik két helyiségben - feltételezhetően hasonló aljazon és csak 2-3 mm-s hab alátéttel - a régi 7 mm-es laminált van még, és az egyáltalán nem recseg. Mit ronthattunk el és hogy tudnánk orvosolni? A sírás kerülget ha arra gondolok, hogy esetleg fel kell szedni.

Előre is köszönöm.

Üdv.:
Alexandra


Szia!

Sajnos sírni fogsz, csak szakszerű lerakás mellett zajmentes a parketta. Egy dolgot rontottatok el, nem megfelelő szakembert alkalmaztatok.
Az XPS nem lépésálló, lehet az a baj, hogy túlságosan hagyja mozogni a parkettát, vagy nagyon egyenetlen az aljzat.
Nincsenek titkos praktikák, amíg mozogni tud a parketta a terhelés hatására, addig recsegni is fog, egyetlen hatásos megoldás az újrarakás, de most már szakszerűen.
Régen én is így járta, mester azt mondta elég sima az aljzat, aztán majdnem 20 évig hallgattuk a parketta recsegését, míg el nem költöztünk. :(
Szia!

Köszönöm a gyors választ. Hát tényleg sírnék legszívesebben. :-(
Nem tehetünk mást ez esetben, megpróbáljuk még az ősszel megcsináltatni a felszedést és aljzatkiegyenlítést.
Van esetleg az XPS-nél tömörebb alátét, ami nem hagyja annyira mozogni a lapokat?

Köszönöm

Üdv.:
Alexandra
Szia!
Nem figyeltem eléggé.....ha az 5 mm-es alátét az alábbi:
5996285570701-ws-woodstep-isofloor-alatet-5mm-02.jpg
5996285570701-ws-woodstep-isofloor-alatet-5mm-02.jpg (351.88 KiB) Megtekintve 7461 alkalommal.

http://www.diego.hu/laminalt-padlo/alatetek/woodstep-isofloor-alatet-5mm--zold

akkor az aljzatkiegyenlítéssel lesz gond, az alátét nem tudja kiegyenlíteni a túl nagy szintbeli eltéréseket.
Szia!

Köszönöm a választ.
Megpróbálok csatolni képet arról, hogy milyen alátétet tettünk le.
Sikerült akciósan hozzájutnunk ezért úgy döntöttünk, hogy jobb minőségűt veszünk. Ha ez nem megfelelő, akkor milyen alátétet javasolnál?

Előre is köszönöm.

Üdv.:
Alexandra

20160915_171854.jpg
20160915_171854.jpg (352.97 KiB) Megtekintve 7479 alkalommal.

20160915_171913.jpg
20160915_171913.jpg (312.16 KiB) Megtekintve 7342 alkalommal.
Szia!
Ami képet felraktam csak az első találat volt, természetesen más, erre készült kiegyenlítő is ugyanolyan jó lehet. A leírás alapján jót választottatok, bár nem volt még szerencsém hozzá.
Sajnos ez sem tud egy bizonyos határ felett kiegyenlíteni, így a betonfelület egyenetlenségére kell gyanakodni.

Eszembe jutott még egy dolog, ha a mester nem törődött az illesztésekkel és túl nagy rések vannak az alátétlapok között.....ettől is nyikoroghat a parketta. Erre lenne jó megoldás a Profi Floor Puzzle, amit ha rendesen összeraknak, résmentes illesztést ad.
Szia!

Köszönöm a választ.
Hallottam olyanról is, hogy nem jó a túl vastag (3 mm-nél vastagabb) alátét, mert jobban összetömörödik a járás alatt, és emiatt is recseghet, és ezért jobb a vékonyabb, keményebb alátét ami nem süpped meg. Lehet ebben vmi, vagy ez nem igaz?

Köszönöm.

Üdv.:
Alexandra
Szia!
A vastagabb alátét nagyobb szintkülönbséget tud áthidalni, de annak is vannak határai. Ezek olyan teherbírású alátétek, amik a megengedett szintkülönbségen belül stabil alapot adnak a parkettának, nem nyekereg velük. A vékonyabb alátét sem oldaná meg a problémádat ha a beton szinteltérése nagyobb a megengedettnél. Ezért szükséges az önterülő aljzatkiegyenlítő használata.
Szia!

Nagyon köszönöm a választ.

Üdv.: Alexandra
Szívesen és ingyenesen adok tanácsot parkettázással, melegburkolással kapcsolatban. Elérhetőségeimet megtaláljátok: http://parkettgenius.hu/
Üdv Feco!

Itt a nagy lehetőség a fórumon, ha segíteni szeretnél. Bárki válaszolhat a kérdésekre, örülünk ha szakember is segíti a munkánkat és a fórumozókat.

Üdv: László
Sziasztok!

Éppen lakásfelújításban vagyunk és a laminált padló lerakásánál tartok. Amerikai konyhás nappaliba szeretném a laminált padlót letenni, de nem vagyok biztos benne hogy a konyhabútor alá is tehetem-e a padlót... Ikeás konyha lesz, ott azt mondták hogy ennek semmi akadálya, de azért ezen a részen eléggé koncentrált lenne a nagy súly. Szerintetek használhatom alá is? (a konyhabútor sajnos még nincs meg, de a padlót már le kéne tennem hogy időben költözhessünk.

Woodstep Strong V+ 12 mm-es a padló és 3 mm-es Woodstep Wave alátét lemezt gondoltam alá tenni.

Köszönöm szépen a választ!

Üdv.:

Gergő
249 hozzászólás Oldal: 16 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég