Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 15 / 17
Üdvözletem!
Az alábbi kérdésem lenne:
Vállalkozó felmérést követően azt mondta, hogy a régi parketta egyenetlensége nem olyan jelentős, hogy ne lehetne rátenni a laminált lapot. A 8 mm-es padló lerakása elkészült (lerakás előtt valami ragasztóval átkente a felületet és csak egy 2 vagy 3 mm-es habfólia került alá). Az elkészült felület 3-4 helyen hullámos, a laminált lap néhány helyen látványosan besüpped, ha rálépek, néhol recseg is. Kérdésem a következő: van-e olyan alátétlap/fólia, amelyet ha felszedetem a parkettát alátéve kiegyenlíthetik a felületet. Sérülésmentesen felszedhető-e úgy a padlólap, hogy újra letehető legyen? Vagy: fel kell szedetnem az eredeti parkettát és aljzat-kiegyenlítőzni annak érdekében, hogy tartós, jó padlóm legyen.
A hozzászólásokat előre is köszönöm:
Eszter
Hello!

A kérdésem az lenne, hogy jelenlegi hidegburkolatra szeretnék, laminált padlót lerakni. A laminált parketta alá egy 5mm vastag a parkettához vásárolt hőszigetelő réteg kerül majd. Nálunk padlófűtés nincs. A neten nézegettem ezzel kapcsolatos videókat és láttam, hogy padlófűtés nélküli helységekben a parketta betonaljzatra történő lerakása során a szigetelő és a beton közé párafékező fóliát kell tenni. Hidegburkolat esetén is ez az eljárás? Nagy problémát okoz a fólia elhagyása.

Másik kérdés burkolatváltóra vonatkozik. Öntapadós burkolatváltó esetén nincs probléma azzal, hogy az öntapadós rész mindkét burkolatra rátapad, attól még a dilatációs rész megmarad és tud a parketta mozogni, és ugyan ez a kérdés öntapadós végzáró esetében is, valamint sziloplasztal ragasztott burkolatváltó esetében. Nem szeretném, hogy a parketta felhullámosodjon mert nem tud mozogni.

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.
Üdv!
A hidegburkolat önmagában a mázréteg miatt erősen párafékező, viszont a fugák nem, így előfordulhat, hogy olyan mennyiségű pára megy át rajta, ami már káros a parkettának.
Az öntapadós burkolatváltó nem olyan erős tapadású, hogy a parketta mozgását meg tudja akadályozni. Hamarabb elválik a ragasztó, minthogy a parketta deformálódjon.
Sziasztok,

végigolvastam a fórum hozzászólásait és nagyjából képbe is kerültem, de azért lenne pár kérdésem.

Van egy kb. 90 éve épült házban egy III. emeleti lakás. Hagyományos halszálkás parketta van lerakva ami igen erősen nyikorog. A felülete teljesen jó állapotban van, de nagyon nem tetszik a halszálkás kinézet ezért sima laminált parkettát raknék rá / helyette.
A nyikorgás igazából nem zavar, megszoktam. Nem ez az elsődleges probléma.

3 lehetőséget látok:
1. Fel kell szedni a régi parkettát, vakpadlót rendbe hozni, salak marad legfeljebb még rá kell tölteni, rá nút-féderes OSB lap, rá 2mm fólia, majd a laminált lap. A nyikorgás megszűnik, egyenes, szilárd alapot teremtettem a lamináltnak. Elég macerás, hosszadalmas kivitelezés.
2. A meglévő parkettára rárakok 2mm páraáteresztő fóliát, majd a laminált lapot. Nyikorogni fog továbbiakban is, az alap nem biztos hogy teljesen vízszintes (a régi parketták teljes egységet képeznek, inkább csak attól félek, hogy hullámok vannak benne) ezért később megtörhet a laminált lap. Könnyen, gyorsan kivitelezhető.
3. Mi lenne ha az nút-féderes OSB lapot a régi parkettára raknám. Ezzel talán a nyikorgást is csökkenteném, de ami még fontosabb egyenletesebb alapot teremtenék a laminált parkettának. Erre menne a 2mm páraáteresztő fólia, majd a laminált. Ugyan magasabb lesz az OSB lap magasságával, de az még belefér. Hülyeség? Az OSB lap mennyire páraáteresztő, berohadna alatta az eredeti parketta? Ez könnyen kivitelezhető lenne, nem kellene bontani.

Köszi a választ
Üdvözlet.
A már lerakott laminált padlónk elég hideg.
Van esetleg valami megoldás, hogy melegébbé tegyük?
Van olyan variáció amit közvetlenül a padló alá lehet tenni?

üdv. Laci
Alapvetően a laminált érintése hideg érzetet kelt. Ezt már a boltban is lehet tapasztalni mikor megveszed. Sőt padlófűtéshez is használható tehát jó hővezető. Ennek meleg érzete akkor lesz ha vagy fűtöd (vagy valaki más) alulról, vagy a lábad alatt ahol ülsz szőnyeg van. A vastag alátét szigetelések valamit javítanak a helyzeten de csodát nem kell várni tőlük szerintem. Anno mi is lelkesen lecseréltük a szőnyegpadlót lamináltra aztán elég hamar le is teregettük a kritikus helyeket darabszőnyegekkel :)
Szép napot.
Vásároltunk egy tömbházlakást, amiben a szobák parkettája nagyon be van süppedve.
A nagyobbik szobában, ami közel 20 m2 a süppedés a közepén 5cm a szélekhez képest.
Pontosan nem tudom mitől. Ázás vagy mert már 40 éves a lakás.
Laminált parkett lerakását tervezzük, de előtte ki kellene egyenlíteni valahogy az óriási gödröt.
Felszedni nem szeretném a régi tömör fa parkettát. (megjegyzem, hogy legalább 2 éve szárad a lakás)
Arra gondoltunk, hogy OSB lapokkal, egyre nagyobb darabokkal a szoba közepétől indulva leraknánk valahogy. Sajnos a pontos eljárást nem ismerem, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Esetleg ha van jobb ötlet, azt is szívesen venném.
Köszönöm, Szabi.
Szia!
Pedig jó lenne a parketta alá nézni, mert lehet szúvak ették meg a párnafákat és azért süllyedt meg. Ilyen mérvű süllyedés okát illik megkeresni, ha nem akarsz később több problémát magadnak.
Szép napot mindenkinek!

Sürgős segítségre lenne szükségünk!! Nemrégiben vásároltunk egy szépe házat, amihez kaptunk egy szobára való laminált padlót alapanyagot. Mi nagy örömmel hozzá is láttunk kiszámoltunk mindent, látszólag elég lett volna a készlet, csakhogy volt a csomagban sérült léc, így mégsem lett elég. Mindössze egy léc híja van a burkolásnak. :(

Aki tudja, hogy honnan vásárolhatnánk ilyen régi típust, az legyen szíves írja meg. Már próbálkoztunk a DIEGO-nál is, de ők már nem gyártanak ilyen típust.

WOODSTEP DYNAMIC CLICK
natur cseresznye
1292*192*8 mm
Üdv!

Kérdésem lenne. Két szobába tettünk le laminált padlót, sima egyenes betonra, alátét fóliával. Nem vagyunk mesterek, de a szakszerű leírások szerint haladtunk. Az természetes, hogy nem mindenhol sikerül 100 %-os pontosággal egymásba illeszteni az elemeket? Mért van az, hogy pl. az 5. sornál járva egyszercsak kipattan a helyéről az, amit már 3 sorral azelőtt raktunk le, úgy hogy az teljesen tökéletesen illeszkedett. Az esetlegesen fennmaradt hézagokat lehet valamivel javítani, anélkül, hogy újra fel kelljen szedni az egészet?

Köszönöm
Simon
S Katona
Ágnes Ujszásziné Takács írta: Szép napot mindenkinek!

Sürgős segítségre lenne szükségünk!! Nemrégiben vásároltunk egy szépe házat, amihez kaptunk egy szobára való laminált padlót alapanyagot. Mi nagy örömmel hozzá is láttunk kiszámoltunk mindent, látszólag elég lett volna a készlet, csakhogy volt a csomagban sérült léc, így mégsem lett elég. Mindössze egy léc híja van a burkolásnak. :(

Aki tudja, hogy honnan vásárolhatnánk ilyen régi típust, az legyen szíves írja meg. Már próbálkoztunk a DIEGO-nál is, de ők már nem gyártanak ilyen típust.

WOODSTEP DYNAMIC CLICK
natur cseresznye
1292*192*8 mm



Üdv!
Próbáld felvenni a kapcsolatot a gyártóval, vagy több forgalmazóját megkeresni, hátha lesz valahol egy elfekvő csomag ebből a színből.
Másik megoldás, a cseresznyéhez legközelebb álló színből vásárolsz egy csomagot és a szélére rakod, ahol nem annyira feltűnő.
Skatona írta: Üdv!

Kérdésem lenne. Két szobába tettünk le laminált padlót, sima egyenes betonra, alátét fóliával. Nem vagyunk mesterek, de a szakszerű leírások szerint haladtunk. Az természetes, hogy nem mindenhol sikerül 100 %-os pontosággal egymásba illeszteni az elemeket? Mért van az, hogy pl. az 5. sornál járva egyszercsak kipattan a helyéről az, amit már 3 sorral azelőtt raktunk le, úgy hogy az teljesen tökéletesen illeszkedett. Az esetlegesen fennmaradt hézagokat lehet valamivel javítani, anélkül, hogy újra fel kelljen szedni az egészet?

Köszönöm
Simon


Lerakott padlónál csak száradásra tudok tippelni.
Semmilyen fa burkolót nem szabad egyből lerakni, hagyni kell egy ideig akklimatizálódni a felhasználási helyen. Elképzelhető, hogy nedvesebb volt a parketta, mint a mostani helyén, ahol leraktátok.
Nincs leszögelve a szélein?
Kedves Plaszlo!

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást. Próbálkoztunk de ez a fajta elfogyott. Mégiscsak 2008-as gyártmány. Szerencsére találtunk egy színben nagyon hasonlót, a vicc benne az, hogy egy lap kedvéért megveszünk egy egész csomagot :lol:
Sziasztok!

Panelben lakunk és egy szoba régi halszálkás parkettáját cseréljük laminált parkettára.
Próbaképpen egy kis részt felszedtem, hogy lássam mi van lent: Beton, valamiféle üveggyapot réteg szerűség, párnafa, parketta.
Ez az egész 7cm, (tehát a betonrétegtől a parketta tetejéig)

A laminált parketta 7 mm, szóval hiányzik még kb 6 centi, hogy nagyjából olyan magasan legyen, mint a régi. :)
Nagyon, de nagyon sokmindent olvastam a témában és a sok megoldási lehetőség inkább összezavart.

Én arra gondoltam, hogy a párnafát meghagyom(vagy kicserélem, ha olyan állapotban van és OSB lapokat fektetek rá, arra fólia, habfólia, majd a laminált parkatta. Vagy ez így nem jó?
Én azt hittem, hogy homok, meg törmelék lesz a párnafák közt/alatt, ez az üveggyapot réteg furcsa. Azt mindenképp eltávolítom, de úgy meg zavar, hogy a párnafa a "levegőben lóg". Mit tegyek alá?

Betonozni nagyon nem akarok(ha nincs más lehetőség akkor persze kénytelen leszek).
Köszi előre is!
Tisztelt Hozzáértők,

Nálunk a konyha és a nappali egy szobában van, de a konyha résznél is parketta van lerakva. Ebből adódóan itt már elégé megviselt állapotba került és fel szeretnénk szedni, helyette járólapot letenni. Ezt könnyebb tisztán tartani és tartósabb is.

Viszont felszedtük a parkettát, hogy megnézzük mi is van alatta. Ahogy láttam ilyen párnafás megoldás, szögelt parkettával. A fák között salakos kitöltés. Azon a részen ahol járólapot szeretnénk, tudnának abban segíteni hogy ott hogyan legyen a rétegrend? Már kérdeztem szakembereket, eddig hármat és elég eltérőek voltak a megoldásaik. Valaki kiszedné az egészet és betonozna, valaki fólia, arra beton......
Azért is kérdezem, mert én személy szerint nem szeretném kiszedni az összes salakot, mert akkor elég nagy lenne a szintkülönbség és elég sokat kellene betonból vagy akármiből is tenni, hogy elérje a parketta szintjét.
A fóliásnál meg olvastam, hogy a zárást követően rohadna az egész, és ezt sem szeretném mert ha 5 év múlva újrakezdjük az nem éri meg.
A tisztánlátás kedvéért, egy társasház második emeletén lenne a munka, ezt csak a szigetelések miatt írom.
Előre is köszönöm a segítséget.
249 hozzászólás Oldal: 15 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég