Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 2 / 17
Kedves Via !
Letöltődik az a video csak lassan. Katt és várjon türelemmel ! Hogy miért így oldották meg csak Érték Elek és Jó Áron tudja !
Ettől féltem hogy megkérdezi hová tegye az ajándék fóliát :D ! Ha az aljzat nem síma akkor én alulra tenném, ha síma akkor is. Tehát párazáró átfedéssel aztán az ajándék átfedés nélkül,majd a thermofloor.
Kedves Via!
A thermoflor alátétről tudni kell, hogy ha arra tesszük a laminált padlót, akkor járáskor kopogó/döngő hangot fog hallani.Ez úgy mérsékelhető, ha a 2-3 mm-es habfóliát a thermoflor fölé teszi. A beton aljzat egyenetlenségeit a thermoflor alátét felveszi, de azt inkább kisebb szintemeléshez szoktuk javasolni, mert tömör. H a az aljzak kicsit rücskösebb, inkább az isoflort javasolnám, mert az jobban felveszi a 3-4 mm magas kiszögelléseket is. De arra is javasolnám a habfóliát a kongó hang miatt. Egyébként a kopogó hangszigetelést a lefele történő hangra értik: az alattunk lévő szomszéd kevésbé fogja hallani a léptünket. Cserébe viszont mi jobban halljuk, ha olyan cipőben járunk otthon :)

Ha tetőtérről van szó, akkor feleslegesnek tartom a párazáró fóliát, mert nincs honnan nedvességet kapjon az aljzat. Ha a diegotól vesz mindent, akkor ebben az esetben 20m2-ént 1300Ft-ot tud spórolni. ennyibe kerül ott a párazáró fólia :roll:
Üdv Mindenkinek!

Na én meg ettől féltem, hogy ott tartok mint az első kérdésem előtt.
Értem én ,hogy különbözőek a vélemények, de most kire hallgassak.Alulra vagy felülre?Thermoflor vagy isoflor?
Kedves Fürge Teknős, saját tapasztalat alapján ajánlja igy vagy szakember is egyben?
Már sokáig nem akarom húzni ezt a parketta lerekást.Még átgondolom,aztán valahogy lerakjuk, lesz amilyen lesz.

Egy dolgot tudok egész biztosan, inkább szőnyegpadlót vettem volna.
Fürge teknős elég jól kielemezte a lehetőségeket, érdemes hallgatni rá !
Sokan csodát várnak ettől a laminálttól aztán a vége az amit Ön ír. Kemény is hideg is kopog is. Nálunk is a szönyeg lett a végleges megoldás a lamináltonn. Persze kinek mire kell, attól függ hogy elégedett e vagy sem. Az aki nagyon biztosra akar menni talán jobban teszi ha valamely ismerősénél akinek ez van a lakásában szerez be gyakorlati tapasztalatot.
Kedves Via!
Lassan már 5 éve csak ezzel foglalkozom, elég sok referenciával a hátam mögött.
Tapasztalatból írom a fentieket. Egyet biztosan állíthatok: a szőnyegpadlóról LEBESZÉLNÉM, mert pár hónap múlva annyi atka lesz benne, hogy meggyűlöli azt a napot, amikor megvette. A hagyományos porszívókkal lehetetlen tisztán tartani. Puha meg meleg, de az asztma melegágya! A laminált is tud meleg lenni (melegebb mint a kő :D ), mi is mezítláb közlekedünk rajta itthon. Tetőtérben, ahol eleve melegebb van (ha jó a tető szigetelése), nem lesz hideg a padló. Keménynek kemény, de nem a fejünket fogjuk bele verni :P Sokkal könyebb tisztán tartani, gyakorlatilag nem tapad meg rajta a kosz, mert a felülete nem engedi. Könnyű letörölni. Arra kell csak figyelni, hogy ha kiömlik a víz, akkor azonnal fel kell törölni, mert ha beszivárog az illesztéseknél, akkor visszafordíthatatlanul feldagad. Ezen kívül az éles tárgyakkal való karcolást nem bírja. Ha ezeket betartják a lakók, akkor sokáig lesz a lakás dísze( ha minőségi padlót vesz)
Ha pesti, akkor esetleg megnézheti a miénket (XIV ker), vagy nézze meg a Bécsi-úti Diegoban. Ott nagyon segítőkészek a fiúk (nem mindenhol :? ) A szakember keresőben megnézhet néhány képet a munkáimról(Gálosi Zoltán), bár többnyire csak lépcsők.Ha kérdése van még nagyon szívesen válaszolok. Vagy, ha nem biztos magában beszélhetünk a lerakásról is( 5 év alatt még nem kaptam negatív visszajelzést , pedig a telefonszámom nem változott :roll: )
Remélem segíthettem
Üdv mindenkinek!
Nagyon köszönöm a segitséget, Lalibátyó őszinte sorait.Remélem másoknak is segitségére voltam , ha hasonló probléma miatt olvassák a fórumot.
Kedves Fürge Teknős , sajnos én Pesttől elég messze vidéken élek, de nagyon köszönöm a felajánlott segitséget.
Semmiképp nem szőnyeg, hanem parketta lesz lerakva.Már csak egyetlen kérdésem lenne , az előttem hozzászólókkal egyezik e a véleménye már csak a sok éves tapasztalat alapján is , hogy a
"vastagabb habfólia azért lehet problémás mert nem megfelelően támasztja alá a laminált padlót.....stb."
A szobában elég ha csak összepattintjuk a parkettákat vagy egy fajta ragasztós tömitős anyaggal kenjük be a széleket vagy ez itt fölösleges?
Köszönöm a segitségét
Üdv!
Ha elég egyenletes az aljzat, akkor elegendő a 2-3mm-es habfólia. A vastagabb valóban nem ajánlott, mert nagyobb a padló mozgási lehetősége, ami az illesztések folyamtos mozgásából adódóan szétcsúszáshoz vezethet. A vastagabb(5mm)fólia a vastagabb padlókhoz ~12-14mm-es szalagpadlóhoz rakható le, mert azoknak nagyobb a szilárdságuk.
A lapokat elég csak összepattintani, mert úgy vannak kitalálva, hogy egymást tartják. Ragasztást nem igényelnek.Ha várható nagyobb folyadék veszély, akkor ajánlanám a ClickGuard-ot, ami egy gyorsan vulkanizálódó tubusos valami. Az összeillesztésekhez kell bekenni( a csomagoláson általában rajta van a felhasználás), és vízállóbb lesz.
A falaknál és minden fix tárgynál meg kell hagyni a dilatációs hézagot(6-10mm), mert a padló lélegzik, mozog. Ha két átellenes pontban akadályba ütközik, akkor felpúposodik ( nem kicsit...nagyon :lol: )
Ha jó minőségű padlót vesz, akkor elég csak kézzel bepattintani, nem kell semmilyen ütőfa+kalapács kombináció. De akkor a kéz másnapra nagyon meg tud fájdulni. :D
Üdv
Köszönöm a választ.Már csak egy utolsó kérdést.
A diegos 5 mm-es isofloor alátét valójában habfóliának számit?.Mivel ez lapokban és nem tekercsben van.
Szerintem nem számít fóliának. Hivatalosan lapalátét. Elvileg a csomagolásán nem írja/mutatja, hogy még rá kellene tenni a 2mm-s habfóliát, de én mindíg ráteszem. Főleg, ha olyan padlót vesz, amihez adják :) Eddíg úgy ítéltem meg, hogy nem vált kárára. Fólia nélkül kongósabb lett a hang.
Ha az ajtók már megvannak, akkor lehet az aljukból le kell majd vágni(5mm+2mm+7-8-9.5mm)
6mm-es padlót nem ajánlom, nincs tartása. Minimum 7mm :!:

És melyik városban/községben/faluban van?

*** a lapokat a csíkos felével lefele kell lerakni***
Üdvözletem
Mi Nógrád megyében élünk.
Még egyszer köszönöm a sok hasznos jó tanácsot, megfogadom őket.Most már biztos jól sikerül leraknunk a parkettát.
Köszönettel: Via
Üdvözlök Mindenkit!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy kerámia járólapra lehet-e lerakni laminált padlót. Jelenleg a házunk alsó szintjén
kerámia járólap van, de nagyon szeretnék laminált padlót lerakni, csak nem tudom hogy ez lehetséges-e?
Ezen a szinten a nappali, előszoba, konyha, mosdó helyiségek találhatók.
Segitségüket előre is köszönöm!
brando61 írta: Üdvözlök Mindenkit!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy kerámia járólapra lehet-e lerakni laminált padlót. Jelenleg a házunk alsó szintjén
kerámia járólap van, de nagyon szeretnék laminált padlót lerakni, csak nem tudom hogy ez lehetséges-e?
Ezen a szinten a nappali, előszoba, konyha, mosdó helyiségek találhatók.
Segitségüket előre is köszönöm!

Kedves brando61!
Rég voltam errefelé, gondolom azóta megoldódott a kérdése, de azért válaszolok.
Laminált padlót minden stabil,vízszintes, egyenletes padlóra le lehet rakni.Akár beton, akár régi hagyományos parketta, akár járólap.A lényeg, hogy ne legyen a felületen méterenként 2-3mm-nél nagyobb szintkülönbség(gyártótól függ)
Via írta: Üdvözletem
.Most már biztos jól sikerül leraknunk a parkettát.
Köszönettel: Via

Kedves Via!
Kíváncsi vagyok, hogy sikerült a burkolási munkálat.Remélem azóta már minden ezzel járó koszolást/porolást eltűntettek :)
Üdv.
Kedves Fórumozók!
Laminált padlót szeretnék lerakni, mindent megvettem hozzá, amit az ún. "ezek a ....fiúk mindig kitalálnak valamit" áruházban ajánlottak. A küszöbhöz ún. véglezárót is, ami úgy néz ki, mint egy U betű, csak az egyik szára kétszer akkora, mint a másik. (talán a hosszabbat kell alulra tenni) A meglévő küszöb marad, azért ajánlották ezt az elemet. Most már csak azt nem tudom, hogy megy bele ebbe a laminált padló? Vagy ezt kell valahogyan rápattintani a laminált padlólapok vágott végére? Vagy valahogy alá lehet ezt az elemet tolni? Ezt a véglezáró elemet le kell ragasztani? Nem találtam erre utaló leírást, videót. Legyetek szívesek segítsetek ebben nekem!
Üdv Borcsa!

Jól gondolkodsz, valóban a szélesebb résszel kell lefelé tenni a profilt. A laminált padlót viszont bele kell csúsztatni. Konkrtétan nem tudom, hogy a diego melyik kapcsolódási rendszerű padlókat forgalmazza, lévén mostanra több is van, úgy kell az összerakást soronként elvégezni, hogy a végzáró felől kezdj, ide told be a levágott vagy ép kezdőelemet, és sorban told bele a többit, így a vége egyszerűen beszabható, függően a távolságtól. A profil rögzítésével nem igazán kell törődni, mert a fenti mód miatt maga a padló tartja a helyén, külön ragasztani nem szükséges. Ha van annyi hézag, berakható közvetlen a küszöb alá, ha viszont nincs, akkor küszöb elé, ilyenkor fordulhat elő, hogy a biztonság kedvéért pár padlóragasztó cseppel rögzíthető elmozdulás ellen. elképzelhető, hogy nem tolod rá az előbb ismertetett módon a lapokat, viszont ekkor a végzáró is elmozdul, és amögé kerülő kosz, piszok, már nem is engedi visszatolni eredti helyére, így szemnek nem lesz elfogadható látvány.

Ha nem csináltál előtte hasonlót, akkor az ilyenkor szokásos tanácsokon kívül ügyelj arra, hogy a padó a faltól 1-1,5 cm-re kerüljön, így őszi-téli időszakban nem feszül a falnak, és nem púposodik fel középen, mert ez még így is fából van ,és "ez nem műanyag". Azaz méretileg kissé mindig változik.

Ha valakinek van még a témához adaléka, az tegye hozzá bátran!

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
249 hozzászólás Oldal: 2 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég