Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 12 / 17
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17 Következő
Üdv!

Ha hinni lehet a gyártónak:

Az alátét optimális sűrűsége nagy mértékű teherbíró képességet garantál, egyúttal elnyeli az egyenetlenségeket és könnyű is.


izo_floor_p6mm_nierownosci.gif
izo_floor_p6mm_nierownosci.gif (3.73 KiB) Megtekintve 9266 alkalommal.

akkor igen. :wink:
Kedves Plaszlo!

Egyetlen röpke kérdésem lenne a 6mm-es Isofloorral kapcsolatban...A fal és az isofloor között kell hézagot hagyni, vagy faltól falig lehet szabni? Köszönöm a segítségét!
Üdv: Attila
Üdv!

Szerintem mehet faltól falig, ez nem változtatja a méretét a páratartalom változásával mint a parketta, másrészt rugalmas.
Sziasztok
panelban lakunk földszint alatunk pince!!padló szönyegünk van jelenlek 2 évesek de a feleségem be ütöte a fejét és most szeretné ha laminált padlok rakatnánk
kérdeésem milyent érdemes venni???na meg hogy rá rakhatjuk e a padló szönyegre???kösznöm a segitségeteket!!!
Üdv!

A laminált padló választásának 3 fő kritériuma van:
- szín, mintázat
- kopásállóság (mennyire intenzíven használjátok: tűsarkú cipő, gyerek, háziállat, görgőr szék, asztal)
- pénztárca (ez meghatározza a minőséget, élettartamot, plusz tulajdonságokat, stb.)

Tehát ezt nektek kell eldönteni, sok helyen megnézni a kínálatot és árat.

Szakemberek nem ajánlják padlószőnyegre rakni a laminált padlót. Beköltözhetnek alá bogarak, szállhat belőle a por, esetleg bepenészedhet alatta, valamint a tartása (terhelhetősége) sem mindig megfelelő.
Sziasztok!
Most olvastam a PIR habról. A földszinti lakásomat szeretném vele alászigeteltetni. Véleményeket várok, hogy valóban jó volna-e erre a célra.
Köszönöm!
JutkaCsutka
Szia!

A PIR táblákkal főleg tetőszerkezeteket szigetelnek, leginkább lapostetőket, ahol nem szempont a folyamatos terhelhetőség (padlón a bútorok folyamatosan terhelik az alatta lévő szigetelőanyagot, ezt hosszú távon is el kell viselnie). Nem találtam olyan adatot, ami a terhelhetőségére utalna, azonkívül jóval drágább, mint a lépésálló polisztirol.
Szóval nem igazán erre találták ki. :roll:
Plaszlo írta: Szia!

A PIR táblákkal főleg tetőszerkezeteket szigetelnek, leginkább lapostetőket, ahol nem szempont a folyamatos terhelhetőség (padlón a bútorok folyamatosan terhelik az alatta lévő szigetelőanyagot, ezt hosszú távon is el kell viselnie). Nem találtam olyan adatot, ami a terhelhetőségére utalna, azonkívül jóval drágább, mint a lépésálló polisztirol.
Szóval nem igazán erre találták ki. :roll:


Szia!
Felvetettem a véleményt a sazkinak aki csinálná. Azt mondta, hogy 3 cm vastagságú PIR hab lenne alul, majd arra tenne 2 cm-es CK lapokat.
Erről mi a véleményed?
Kissé kezdek elbizonytalanodni. :(
Köszönöm!
JutkaCsutka
Szia!

Valamit tisztáznunk kell, lehet félreértettem valamit. A földszinti lakásod alászigetelését hogyan érted? Alulról a pince felől, vagy a padló (laminált padló) alá tennéd a szigetelést?
Mert ha az utóbbi, akkor megint nem tetszik. A CK (cementkötésű lap) lemez nagyon jó falburkolónak, de merev, könnyen elpattan, törik. Laminált padló alá nem tenném.

Általánosan aljzatszigetelésre az EPS100 - lehetőleg pihentetett - lépésálló lemezt szokták alkalmazni és erre betonréteget öntenek, vagy 16-20 mm-es OSB lapokat fektetnek, ami jól szétosztja a terhelést a szigetelőanyag felületén. Erre jön még a laminált parketta alá - attól függően, mennyire zavar a padló kopogása -, 3-6 mm-es polifoam lemez, vagy az egyszerű habszivacs alátétet, majd a laminált padló.
A szigetelés alá (legalulra) párazáró fóliaréteget kell fektetni úgy, hogy az az illesztéseknél is párazáró legyen, megfelelő átlapolással, ragasztással.

Némi tananyag a lépésálló EPS lemezről: :wink:

http://www.meps.hu/eps/
http://www.epitesimegoldasok.hu/index.php?id=amit-a-lepesallo-polisztirol-szigetelesekrol-tudni-erdemes
Sziasztok!

Nekünk is recseg, ropog mikor mozog rajta a bútor, kanapé, egyszerűen ki kell cserélni szerintem is a parkettát.

Üdv: D
Sziasztok!

Hozzáértő szakemberektől szeretnék tanácsot kérni. Laminált parketta lerakását tervezzük a házban, mintegy 60 nm-en, ahol jelenleg járólap van. A parketta alá vettünk 0.5 cm vastag hószigetelőt is. Kérdés a következő lenne. A jelenlegi hidegburkolat felszedése lenne tanácsolt , vagy simán rá lehet rakni a parkettát a járólapra, az hosszútávon nem tesz semmi kárt a parkettában.

Hőszigetelés szempontjából melyik lenne a jobb megoldás, ez a legfontosabb szempont. Ha lehet minél kisebb anyagi illetve, fizikai ráfordítással szeretnénk megoldani a problémát, a legszakszerűbb módon.

A segítséget előre is köszönöm.
Alapvetően a kérdést az dönti el mennyire sikerült egyenesre rakni azt a járólapot annak idején, mert egy jó minőségű esztétikus laminált parketta lerakás alapja a sima sík felület. Ha nem az akkor "aljzat kiegyenlíteni" kell és ha nincs már hely az aljzat kiegyenlítésnek akkor kell neki csinálni tehát sajnos fel kell szedni a járólapot mert pl. a végtelenségig nem vághatunk le az ajtók aljából sem.
A járólap egyenességét mivel lehet legjobban megállapítani? Ahogy lépkedünk rajta vannak néhol nagyon elvétve max 1mm-es eltérések amit kicsit lehet lábban érezni a fugánál. De szemre elég egyenesnek tűnik a felület. Van valami jó és gyors módszer amivel meg tudom állapítani? Ha jól veszem ki a szavaidból amennyiben jól van lerakva a járólap akkor mehet rá a parketta. Hőszigetelésben ez fog jelenteni valamit?

Köszönöm.
Az hogy a régi járólapot alatta hagyod e vagy sem az gyakorlatilag nem jelent szigetelési szempontból semmit. Mérni úgy lehet hogy vannak 2-3 méteres vízmértékek is aztán azt ráfekteted és minden irányba megnézed hogy sík e.Nem e az van hogy a két széle feltámaszt a közepe alá meg befér egy ceruza is a vízmértéknek, vagy itt ott billeg a vízmérték a púpokon stb. 1mm- kiegyenlít az alátét hab de attól sokkal többet csak kompromisszumokkal.
Sziasztok,
Panelban lakom földszinten, alattam pince. Jelenleg parketta van letéve, amit szeretnék lamináltra cserélni, alá pedig megfelelő hőszigetelést tenni. A Diego Thermo floor lapján gondolkoztam, de közben találtam egy hőszigeteléssel foglalkozó céget, ahol a parketta alátét hővezetési tényezője <0,050 W/mK. Ha jól tudom ez jónak számít, bár a másik adatainak hiányában nem tudom összehasonlítani a kettőt. Ez egy 6 mm -es lap. Tudnátok tanácsot adni, melyik a jobb, vagy mit javasoltok hőszigetelőként? Illetve most csinálnék először ilyet, így bizonytalan vagyok, abban, hogy a párazáró fólián kívül, habfóliára is (esetleg hőtükrösre) szükségem van? Előre is köszönöm a segítséget.
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17 Következő
249 hozzászólás Oldal: 12 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég