Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 10 / 17
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17 Következő
Plaszlo írta: Üdv.
Én felszedném a régi, rossz parkettát teljes egészében, azzal úgyis csak gond lenne később. Amikor ilyen helyzetben voltam 40 nm-en, 20 cm mélyen kilapátoltam mindent (parkettát, párnafát, homokot) és töltöttem fel 3 rétegben kaviccsal, perlites betonnal, majd betonnal (igaz földszinti lakás volt).
A töltőanyag állapotától függően több megoldás lehetséges, ebből csak kettő ötlet szinten ami szerintem némi segítséggel viszonylag könnyen kivitelezhető:
- eltávolítani az egészet és kitölteni könnyűbetonnal a helyét. Ez jóval könnyebb a normál betonnál és a keverési aránytól függően teherbíró.
- eltávolítani az egészet és kitölteni Liaporral a helyét, vagy a nagyon szemetes részt eltávolítani és a hiányzó részt kétszer rostált kaviccsal, vagy Liaporral kiegyenlíteni és tömöríteni. Erre már lehetne fektetni OSB lapot és rá a szalagparkettát.
Mindegyik megoldásnál nagyon fontos, hogy a parketta már síkba kerüljön a járólapozással. Tudom nagyon fárasztó és nehéz a rossz töltőanyagot levinni és az újat felhordani, de csak egyszer kell rendesen(!) megcsinálni.


Én sem vagyok a gányolás híve, és ha nem laknánk bent már, akkor megcsinálnám. De így kizárt... Azért köszönöm a tanácsot!
Értem. Sajnos a süllyedő parketta tovább süllyedhet, így bármiféle megoldás ami a régi parkettára épül, idővel ismét gondot jelenthet.
Esetleg úgy meg lehetne oldani, hogy a parketta süppedéseit aljzatkiegyenlítővel feltöltöd, majd erre raksz OSB lapot és a végén a szalagparkettát. Így elég nagy felületen oszlik szét a terhelés és a további süllyedés megállítható.

http://www.mapei.com/hu-hu/product-detail.asp?IDMacroLinea=0&IDProdotto=502&IDTipo=1108&IDLinea=121
Alkalmazási terület:
Beltérben bármilyen szokásos építőipari aljzat simítása, ha tiszták, és nincsenek kitéve folyamatosan felszálló nedvességnek, a következő aljzatokra:
• betonfödémek és -falak, falazatok, cementkötésű vakolatok, cementkötésű esztrichek, stb.;
meglévő padlók és falak, természetes kő és műkő padlók;
• alkalmas lépcsők, pillérek, lépcsőpihenők, padlók, falak és mennyezetek élének, bemélyedéseinek javítására illetve kiegyenlítésére.
Sziasztok!

A tetőteret tervezem laminált padlóval burkolni. Olvasva a fórumot elgondolkodtam milyen is legyen a rétegrend. A födém 30 cm vastag könnyűbeton, amelyben benne futnak a fűtéscsövek. Palófűtés nincs, csak a radiátotok bekötését oldottunk meg így. Az alső és a felső szint egy lakáshoz tartozik és egy fűtési rendszeren van. Ezért szerintem hőmérsékletkülönbség a két szint között egészen minimális. (sajnos tapasztalat még nincs mert a felső szint a nyáron épült.) Mivel nincs hőkülönbség ezért nem tartom szükségesnek a párazárást. Jól gondolom?
Szerintem a sima estrich betonnal fedett aljazta csak a 2 vagy 3mm vastag habfóliát kell rakni a padló alá. Az áruházban is azt mondták, hogy tetőtérben nem szükséges a kiegészítő PVC fólia a hab alá.

Köszi a kommenteket
Üdv.
Szia.
Jól gondolod, két fűtött teret elválasztó födémhez nem kell párazárás, mert hasonlóak a körülmények. Elég a habalátét.
Sziasztok!

Panelban lakom, 5. emeleten. Jelenleg szalagparketta van a két szobában, ezt szeretném laminált padlóra cserélni az állapota miatt (nézettem parkettással nem érné meg felcsiszoltatni sajnos), illetve szeretnék némi szigetelést is a padló alá. Jó elképzelés lehet-e az, hogy a betonra lépésálló kőzetgyapotot raknék, arra OSB lapot, majd egy réteg habfólia, vagy egyéb szigetelés (egy réteg hangszigetelő lapra gondoltam a kedves alsó szomszéd miatt) és végül a laminált padló? Az OSB lapot a kőzetgyapothoz tudom rögzíteni csavarral, vagy kellene párnafa az OSB és a kőzetgyapot közé?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!
Szia.

Az a baj, pár centi kőzetgyapot nem fog olyan hangszigetelést eredményezni, ami miatt érdemes az egészet felszedni. A lég-, és testhangok ellen nagy tömegű zajelnyelő anyagot lehetne használni, de a testhangok elleni védekezés még nehezebb, mert a falak vezetik, sokkal nagyobb felületet kell lefedni.
Az általad említett párnafás úsztatott padló főleg az általad keltett zajok ellen véd, hogy ne menjen át a szomszédba.

Sajnos a hatékony hangszigetelő anyagok aranyárban vannak, de az egészség fontosabb ennél.
Néhány ötlet hirtelen:

http://www.tibo.hu/termekek/details/3184/9/hangszigetelo-anyagok/ho--es-hangszigetelo-anyagok/ecorubber-rezgescsillapito-gumilap-10mm.html
http://www.phonestar-hangszigeteles.hu/zongoraterem_padlojanak_hangszigetelese_2012_november
http://www.isoglobe.hu/term%C3%A9k/akustik-gpb
http://www.zajcsillapitas.net/mainproducts/hangszigetel-1/akustik-plus.html
http://www.parafa.net/szig_alap.htm
Kedves Plaszlo!

Köszönöm a választ, akkor úgy néz ki még spórolgatok egy kicsit a teljes hangszigeteléshez :)

Üdv, Misi
Üdvözlet!

Laminált parkettát szeretnénk lerakni régi építésű ház emeletén.
Az emeleti rész vastag pallókkal van lefedve (4 cm vastag 20 cm széles) de sajnos nem teljesen sík. Van olyan palló ami kicsit homorú, van ami kicsit domború de legalább a teljes hosszában.
Olyan 2-3 mm az ingadozás.
Felszedni nem tudjuk, rárakni max 3-4 mm lehet amire rákerül a 8 mm vastag laminált parketta.
Sajnos bizonyos megoldások miatt a járófelület max 11-12 mm-rel lehet magasabban mint a jelenlegi, vastag pallók felszíne (8mm laminált parketta + alátét)
A fa szerkezet miatt semmilyen önterülő, nedves anyag nem alkalmazható szerintem (úgy menne le a pallók 1 mm-es résein mintha ott se lett volna :) )
Vissza csiszolni nem tudjuk, mert sok-sok óriási szöggel rögzítették a pallókat.

Mi legyen ez a 3-4 mm ami kiegyenlíti a felületet, elosztja a terhelést, hogy ne mozogjon a laminált padló?

A felület száraz, stabil, de a fentiek szerint egyenetlen.
A pallókra merőlegesen kerülne a laminált parketta.

Előre is köszönöm!
Sziasztok,

Mint sok más hozzászólónak nekem is tanácsra lenne szükségem. Nem újdonság számomra a laminált padló lerakása, mindenhol a családban én csináltam(eddig kb. 500m2-t), természetesen segítséggel. Úgyhogy a kérdésem nem is technikai jellegű lenne, hanem rétegsorrendre vonatkozó. Egy 60-as vályogfalakkal és fölészigetelt alappal rendelkező házban szeretnék 2 helységet laminált padlózni összesen 35m2 területen. A padlózat jelenleg: aljzatbeton melyen kátránypapír amin pedig rétegelt farost-lemez van amely le van festve.
A kérdésem az lenne, hogy milyen rétegsorrendet javasoltok? A felület tökéletesen sík. Én Diego-s cuccokra gondoltam, eddig nem volt vele problémám. A farost lemezre 5mm-es isofloor alátétet raknék amire menne a 7mm-es laminált padló. Esetleg javasoljátok inkább a thermofloor alátétet az isofloor helyett? Többször olvastam itt a fórumon a habfóliát a hő/hangszigetelő réteg fölé helyezésről, gondolom ez csak keményebb alátét esetében szükséges. A cél természetesen a penészedés illetve alárohadás elkerülése lenne. A 2 helységben az egyikben egy gázkonvektor van a másikba egy mobil cserépkályhát tervezek. A 2 helység az esetek többségében össze lesz nyitva(háló+nappali).

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!

A fölészigetelt alap pontosan mit jelent? Milyen technológiai megoldást? Csak, hogy ne beszéljünk el egymás mellett.
Plaszlo írta: Üdv!

A fölészigetelt alap pontosan mit jelent? Milyen technológiai megoldást? Csak, hogy ne beszéljünk el egymás mellett.


Szia,

Ez egy régi vályogház ami folyamatosan karban volt tartva az évek során. Kb. 15 évvel ezelőtt alapot csináltunk neki, aláfalaztunk mivel nem volt alapja és elkezdett vizesedni a fal. A fölészigetelés azt jelenti, hogy az alap fölé került egy réteg linóleum.
Szia.

Azért kérdeztem, mert a szigeteletlen alapú vályogházaknál a párazáróan kialakított padlóknál probléma szokott lenni, hogy az aljzatba bezárt víz a falak felé indul meg. Ilyen épületekben csak olyan padlót lehet készíteni, ami páraáteresztő. A laminált parketta ilyen helyekre abszolút alkalmatlan.
De nálad már eleve kátránypapírral szigetelt a padlód, ami jó alap a szalagparkettának. Kérdés mennyire működik ez a szigetelés. A szalagparketta nem tolerálja a nedvességet.
Ezért javasolnék még egy réteg párafékező fóliát a hőszigetelő alá. Ha teljesen sima az alap, akkor thermofloort raknék (természetes anyag), ha kell egy kis szintkiegyenlítés, akkor Isofloort.
Plaszlo írta: Szia.

Azért kérdeztem, mert a szigeteletlen alapú vályogházaknál a párazáróan kialakított padlóknál probléma szokott lenni, hogy az aljzatba bezárt víz a falak felé indul meg. Ilyen épületekben csak olyan padlót lehet készíteni, ami páraáteresztő. A laminált parketta ilyen helyekre abszolút alkalmatlan.
De nálad már eleve kátránypapírral szigetelt a padlód, ami jó alap a szalagparkettának. Kérdés mennyire működik ez a szigetelés. A szalagparketta nem tolerálja a nedvességet.
Ezért javasolnék még egy réteg párafékező fóliát a hőszigetelő alá. Ha teljesen sima az alap, akkor thermofloort raknék (természetes anyag), ha kell egy kis szintkiegyenlítés, akkor Isofloort.

Ha párazáró fóliát rakok a mostani festett farost padlózatra akkor nem fog az alatta bepenészedni? Úgy abszolút nem fog tudni lélegezni alatta, mondjuk szerintem már a laminált padló is egy olyan réteget alkot ami alatt kétséges a szellőzés. Úgy gondolom, hogy ennyi idő alatt már meg kellett volna jelennie a penésznek ha vizesedési probléma lenne, de értelemszerűen nem szeretném befojtani a farost lemezt, hogy az rohadjon a laminált parketta alatt.

Köszönöm egyébként a tanácsot! :)
Ha jó a kátránypapír szigetelés, akkor nem lehet baj, vagy fel kell szedni a farost padlózatot és alá rakni a párazáró fóliát. A laminált padló nagyon hamar fel tud púposodni nedvesség hatására. Én ezt kizárnám egyszer és mindenkorra.
Plaszlo írta: Ha jó a kátránypapír szigetelés, akkor nem lehet baj, vagy fel kell szedni a farost padlózatot és alá rakni a párazáró fóliát. A laminált padló nagyon hamar fel tud púposodni nedvesség hatására. Én ezt kizárnám egyszer és mindenkorra.


Voltam a helyi Diegoban erdeklodni, hogy mit s hogyan kellene csinalni ezesetben. Ok azt javasoltak, hogy ne rakjak parazaro foliat, hanem a farost lemezre a thermofloort es arra egyenesen a laminalt padlot. Velemeny?
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17 Következő
249 hozzászólás Oldal: 10 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 106 vendég