Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
249 hozzászólás Oldal: 14 / 17
Üdv!

Az a baj, ahol a parketta recseg, ott mozog is, különben nem recsegne. Ha feltöltöd Nivorapiddal, akkor a kirugózott, terheletlen állapotát rögzíted, de szerintem idővel ez a merev anyag a terhelésre elenged, megreped és ismét recsegni fog a parketta.
Igazából a recsegős részeket fel kellene szedni és zsákos Liaporral kitölteni a hiányt, hogy stabil alapot kapjál. Ezen már nem recsegne a visszarakott parketta.
A sokféle anyag helyett táblás XPS alátétlemezt, vagy Isofoam-ot használnék a szükséges vastagságban, majd erre raknám a parkettát. Mivel meleg födémre "építkezel", szerintem a párazáró fólia szükségtelen.

https://drpadlo.hu/profi-floor-xps-5mm-panelszigetelo-alatet.html
http://www.thermomaster.hu/isofoam-habfolia
http://www.thermomaster.hu/isofoam-xps
Üdv Plaszlo és köszönöm a választ!
Az a gond, hogy szerintem annál több helyen recseg, hogy csak bizonyos helyeken kelljen felszedni.
Tehát ha mondjuk a felét fel kell szedni, alátöltök és visszateszem, az majdnem olyan, mintha már az egészet felszedném és nulláról kezdeném. Valami olyan megoldásra gondoltam, ami rögzíti a parkettát a jelenlegi állapotában (kitölti a réseket) és a szintezést a felületén végezném el (nem alulról feltöltve), elterítve rajta valami erre megfelelő anyagot.
Erre pedig akkor XPS alátétlemez, ha van 1cm vastag és nem is kell egyéb réteg?



Plaszlo írta: Üdv!

Az a baj, ahol a parketta recseg, ott mozog is, különben nem recsegne. Ha feltöltöd Nivorapiddal, akkor a kirugózott, terheletlen állapotát rögzíted, de szerintem idővel ez a merev anyag a terhelésre elenged, megreped és ismét recsegni fog a parketta.
Igazából a recsegős részeket fel kellene szedni és zsákos Liaporral kitölteni a hiányt, hogy stabil alapot kapjál. Ezen már nem recsegne a visszarakott parketta.
A sokféle anyag helyett táblás XPS alátétlemezt, vagy Isofoam-ot használnék a szükséges vastagságban, majd erre raknám a parkettát. Mivel meleg födémre "építkezel", szerintem a párazáró fólia szükségtelen.

https://drpadlo.hu/profi-floor-xps-5mm-panelszigetelo-alatet.html
http://www.thermomaster.hu/isofoam-habfolia
http://www.thermomaster.hu/isofoam-xps
Üdv!
A felületi szintezéssel az a baj, hogy terheletlen állapotot rögzít, nagyobb terhelésnél a parketta ugyanúgy behajolhat - mivel nincs megfelelő alátámasztása - és recseghet, mint előtte.
A plusz rétegek és a szalagparketta valamennyire elosztja a terhelést a felületen, de ha hosszú távon recsegésmentes parkettát akarsz, akkor szerintem érdemes kicsit többet foglalkozni vele, hogy stabil alapot kapjál. Ha önerőből meg tudod oldani a parketta felszedését és visszarakását, akkor csak időben lesz hosszabb a művelet, de hosszú távon is zajmentes lehet.

A félmunkák mindig megbosszulják magukat. Amikor kicseréltem az aljzatot régi házunkban, a parkettás azt mondta, elég sima a beton, nem kell kiegyenlíteni a felszínét, jó lesz. 1-2 év múlva elkezdett a parketta recsegni és tizen-egynéhány éven keresztül hallgathattuk. :?
Sziasztok!

Panel (6. emelet) lakásban szeretném felszedni a jelenlegi laminált padlót és az alatta lévő szőnyeget, mivel az előző tulaj a szőnyegre fektette le.
Az egyik kérdésem, hogy a szőnyegragasztót milyen módszerrel lehet eltávolítani?
Ezt követően 5 mm aljzatkiegyenlítő kerül rá, de így is marad 2 cm szintkülönbségem.
A másik kérdés:
Arra gondoltam, hogy http://www.austrotherm.hu/termekek/expandalt-polisztirol-termekek/at-l4.html 20 mm vastag austrotherm at-l4 lépésálló hungarocelt fektetnék le, mivel ennek 400kg/m2 a terhelhetősége és erre tenném rá az új laminált padlót. Ez a módszer mennyire ajánlott, okozhat problémát a későbbiekben?
Vagy visszateszem a régi laminált padlót, teszek rá ISOFLOOR 5mm vastag alátétet és erre kerül rá az új padló.
Szép napot Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, jelenleg a szobákban padlószőnyeg van 10 éve. Szeretném eltávolítani. Nem tudom, hogy az alatta lévő parketta megmenthető-e, vagy laminált parkettát tegyek rá? Tudom erre azt mondanák: "nézzem meg" De én nem értek hozzá. Van valakinek ilyen tapasztalata?
Üdv!

Sajnos tényleg csak a szőnyeg felszedése után derül ki, milyen állapotok uralkodnak alatta. Amennyiben csak a komfort kedvéért rakták le a padlószőnyeget, akkor jó eséllyel megmenthető az alatta lévő parketta. Ragasztott szőnyegnél nem kis munka lesz a ragasztómaradványokat eltávolítani, utána fel lehet csiszoltatni és lakkoztatni a régi parkettát.
Ha nagyon mozog a régi parketta, korhadt, elszíneződött, erősen kopott, kiszálkásodott, akkor érdemes előtte parkettással megnézetni, véleményeztetni, árajánlatot kérni, mielőtt döntesz.
Szep estet! A kerdesem az lenne hogy az emelet tomorgeredakkal van berakva, foszni deszkaval lesz padolva. Milyen hangszigetelot ajanlnanak? Eleg 2 cm kopogas gatlo? Laminalt parketta menne ra. Ha valaki tud valami jo tanacsot kerem ossza meg velem koszonom
Nyíregyházán ezt találtam neten.

http://epitsram.hu/basic-laminalt-padlo

Hol lehet még venni, hogy netesn rendelni és kihozzák.

Az ár lenne ebben a fontos-. a Kertre többet költök mint a nappalira. :-)
Kedves Ezermester!

Teljeskörűen felújított félszuterén hálószobában rosszul visszarakott páramentesítő lefolyócsövéből kiszivárgott kb 6 liter viz a laminált parkettára/alá, enyhén fel is púposodott, amikor észrevettük, csucsogott a víz, amikor a parkettát nyomogattuk, megszívta magát az alatta levő zöld, pár miliméteres szivacs.
Kb 3 nap telt el a víz szivárgása és az észrevétel között, azóta az ágyat kivittük, kereszthuzatot csinálunk mindennap napközben, délutántól estig pedig becsukjuk az ablakot, nagy fokozaton fűtünk a helyiségben és folyamatosan megy a páramentesítő.
Sokat javult a helyzet, de érzek enyhén dohos szagot.
Nincs lehetőségünk újat rakni sajnos.

Kérdésem az lenne, körülbelül mennyi idő, mire kiszárad, egyáltalán kiszárad?
Lehet, hogy pár nap alatt bepenészedett?
Van más megoldás azon kívűl, hogy új parkettát rakjunk le?

Hálás köszönet a válaszért!

Anita
Biztosításod nincs ?
Üdv!

Nem akarom elkeseríteni, de amilyen könnyen a parketta alá megy a víz, annyira nehezen szárad ki. Az alátét szivacs és a parketta alsó, puhafa rétege is felszívja a vizet, de a felső, lakkozott rétege erősen gátolja a párolgást. Az intenzív fűtés sem segít annyit rajta, hiszen legalul a leghidegebb a levegő, a padló felett nem emelkedik meg annyira, hogy gyorsan elpárologjon. Ha nem volt alatta hőszigetelve a padozat, akkor a félszuterén jelleg miatt eleve hideg a padló.

Fel kellene szedni (szedetni) a parkettát és úgy kiszárítani. Szerencsés esetben a vizes parketta visszanyeri eredeti formáját száradás után, de ha nem akkor ugyanolyan típusból pótolni lehet a deformálódott darabokat.
Szép napot!

Már visszaraktuk magas lécekre az ágyat, de még van enyhe, kellemetlen ázott fa szag, valószínű mégis újra fogjuk rakni a tél folyamán.
Gondolkoztunk vinyl padlón vagy fa hatású csempén. A csempét én a hideg miatt nem szeretném, infra padlófűtés pedig szerintem nem hálószobába való.
Szigetelve van a padló, vízszigetelők csinálták, mert 100%-os volt a víztartalma, akárcsak a falaknak, azok is kaptak 3cm-es vízzáró vakolatot. A fém gerendák miatt van hőhíd az ablaknál, ezért oda rakunk felfelé áramló fűtést.

Mit javasol, mit tegyünk a padlóval? Vinyl padló vagy laminált parkettát, esetleg teljesen mást?
Bármi legyen az, mit rakjunk alá szigetelésnek?

Köszönöm válaszát!
lalibatyo írta: Biztosításod nincs ?



Van biztosításom, de nem akartam úgy bejelenteni, hogy mi vagyunk a hibásak.
Bár, lehet megpróbálom, nem veszthetek sokat egy nemen kívül :)
Még nem lehet késő, a jelek megvannak.
KriszAni írta: Szép napot!

Már visszaraktuk magas lécekre az ágyat, de még van enyhe, kellemetlen ázott fa szag, valószínű mégis újra fogjuk rakni a tél folyamán.
Gondolkoztunk vinyl padlón vagy fa hatású csempén. A csempét én a hideg miatt nem szeretném, infra padlófűtés pedig szerintem nem hálószobába való.
Szigetelve van a padló, vízszigetelők csinálták, mert 100%-os volt a víztartalma, akárcsak a falaknak, azok is kaptak 3cm-es vízzáró vakolatot. A fém gerendák miatt van hőhíd az ablaknál, ezért oda rakunk felfelé áramló fűtést.

Mit javasol, mit tegyünk a padlóval? Vinyl padló vagy laminált parkettát, esetleg teljesen mást?
Bármi legyen az, mit rakjunk alá szigetelésnek?

Köszönöm válaszát!


Üdv!
Hőszigetelésre gondoltam, ha az nincs a padló alatt, hideg marad így is, úgy is. Nem lenne problémás a laminált parketta, ha ki lehet zárni az elázását, Viszont ez egy félszuterénnél nehezen biztosítható. Irodánk is félszuterénban van, a legutóbbi - augusztusi - özönvíznél a wc-kből jött vissza a víz, mint a szökőkútból. 1600 négyzetméteren 10-15 cm-es víz állt benne. Teljesen mindegy volt mennyire profin csinálták meg az egészet....
Gondolom az ajtók helyzete miatt már nem nagyon lehet a padlómagasságot emelni hőszigeteléssel, mert akkor biztosabb megoldás lenne a padlómintájú kő. A hálószobába mindig jól jön egy jó nagy, puha szőnyeg, az ellensúlyozhatja a padló hidegségét.
249 hozzászólás Oldal: 14 / 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég