Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 66 / 156
Előző 1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 156 Következő
értem, köszönöm. tehát akkor semmivel se bonyolultabb a dolog mint ahogy én azt józan paraszti ésszel elképzeltem. egyedül az akana fedelét kellene arrébb raknom, sajnos közel építették a házat a kúthpz és ott igencsak terasznak kell majd lennie ahol most a kút teteje van. ezt gondoltam úgy megoldani, hogy az akna fedelét 1 méterrel arrébb, a föld alatt meg már oda lehet lépni a szájához, az akna azon részére meg rá menne már a terasz.
Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni egy Alko HW 1002 inox házi vízellátóval kapcsolatban. A hidrofor még garanciális ez év júliusig. Az utóbbi 2 hétben 2-szer is lement a nyomás, visszafújtam 1,5 bárra. Ezután pár nappal már nem is működött, víz nem jött. Megnéztem a motor túl forró volt. Garanciális szervizbe vittem, ahol tűszelepet cseréltek garanciálisan. Mikor a gépért mentem akkor vette észre a szerelő, hogy meg van szorulva a motor is, szétszedte, a motor működött, de a műanyag lapátok (összesen 3 darab) össze voltak olvadva. A szerelő szerint a motor kb. 2 órán keresztül szárazon ment, azért olvadtak el ezek az alkatrészek. Ezt nem garanciálisan javította, a 3 db műanyag lapátok + szerelési költségért 15.000.- Ft-ot fizettem. Hazahoztam a gépet, jött az ismerős vízvezetékszerelő beszerelni, de a gép továbbra sem működött, illetve nyomta a vizet, de a túlnyomás kapcsoló nem kapcsolt be, mikor a nyomás leesett. Az ismerősöm szerint a lapátok azért égtek le, mert a túlnyomás kapcsoló nem kapcsolt , amikor leesett a nyomás.

Ilyen esetben sem járna a garancia? Víz volt a kútban, szűrőben is, tehát nem ez volt a gond. Vagy vannak olyan alkatrészek, amik nem tartoznak bele a garanciába?

Elnézést, lehet hogy nem túl világosan fogalmaztam, de nem nagyon értek ehhez a dologhoz, magyarán egy szakszervízben is úgy vágnak át, ahogy akarnak. A gépet a szervízbe csak húsvét után tudom visszavinni, addig is szeretném a tanácsotokat kérni.

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
Véleményem szerint ok-okozati összefüggés van a lapátok meghibásodása és a vezérlés hibája közt. Arról nem tehetsz hogy egy automatika nem kapcsolja le a szivattyút, arról meg főleg nem ha ez további meghibásodásokat okoz. ( Sőt megköszönhetik hogy a motor leégése előtt észrevetted hogy baj van és beavatkoztál)
Mondják meg mely pontját nem tartottad be a használati utasításnak, ha nincs ilyen akkor miért vagy felelős bármiért is ? Én a sarkamra állnék és nem hagynám annyiban, sőt a kifizetett pénzt is visszakövetelném az új lapátokért. Ha esetleg más véleményen lennének a szarvízben akkor írják le hogy mit hibáztál a használat során ( azon kívül hogy ezt a terméket vetted meg :) és miért utasítja víssza a garanciális kötelezettséget. Célszerű lenne az Alko vevőszolgálatot is megkeresned, hátha előbb jutsz megoldásra. Ezt követően lehetne békéltető testület majd jogi úton tovább lépni. ( halkan mondom hogy a szervizes sem járt el szabályosan mert ilyen nincs hogy a 20 forintos szelepet gariban cserélem a 15 ezres lapátok meg fizetősek)
Üdv!

Tipikus kis tartályos hiba. Javításnál cseréltek membránt? Amúgy a nyomáskapcsoló is tönkre mehet ilyen esetben. Hosszútávú megoldás ha veszel egy 80L es tartályt, ami a vízellátás minimum mérete. Előnye, kevesebb áramfogyasztás, hosszabb membrán élettartam, kiegyenlített nyomás a rendszerbe. Itt találsz jó áron tartályokat : http://szivattyu.com/index.php?option=c ... ;Itemid=56 Független attól, hogy az alko ma már kínai, 1-2 havonta ellenőrizd le, hogy a tartályodból nem fogy e el a levegő ha igen akkor szelepcsere vagy membrán csere kell!

bazsika írta: Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni egy Alko HW 1002 inox házi vízellátóval kapcsolatban. A hidrofor még garanciális ez év júliusig. Az utóbbi 2 hétben 2-szer is lement a nyomás, visszafújtam 1,5 bárra. Ezután pár nappal már nem is működött, víz nem jött. Megnéztem a motor túl forró volt. Garanciális szervizbe vittem, ahol tűszelepet cseréltek garanciálisan. Mikor a gépért mentem akkor vette észre a szerelő, hogy meg van szorulva a motor is, szétszedte, a motor működött, de a műanyag lapátok (összesen 3 darab) össze voltak olvadva. A szerelő szerint a motor kb. 2 órán keresztül szárazon ment, azért olvadtak el ezek az alkatrészek. Ezt nem garanciálisan javította, a 3 db műanyag lapátok + szerelési költségért 15.000.- Ft-ot fizettem. Hazahoztam a gépet, jött az ismerős vízvezetékszerelő beszerelni, de a gép továbbra sem működött, illetve nyomta a vizet, de a túlnyomás kapcsoló nem kapcsolt be, mikor a nyomás leesett. Az ismerősöm szerint a lapátok azért égtek le, mert a túlnyomás kapcsoló nem kapcsolt , amikor leesett a nyomás.

Ilyen esetben sem járna a garancia? Víz volt a kútban, szűrőben is, tehát nem ez volt a gond. Vagy vannak olyan alkatrészek, amik nem tartoznak bele a garanciába?

Elnézést, lehet hogy nem túl világosan fogalmaztam, de nem nagyon értek ehhez a dologhoz, magyarán egy szakszervízben is úgy vágnak át, ahogy akarnak. A gépet a szervízbe csak húsvét után tudom visszavinni, addig is szeretném a tanácsotokat kérni.

Válaszokat előre is köszönöm.
Rész igazság amit írsz, de érdekes! Tipikus 24l es tartály hiba. Ami sajnos nem garanciális. Garancia levélben benne van, főleg az alko-éban :D kopó forgó alkatrészekre nincs garancia + ha számlára veszed akkor alapból nem vállal garanciát, mivel ipari felhasználásnak tekinti :D Amúgy valóban furcsa, hogy szelep csere gariba a többi pénzért, vagy gari, vagy semmi. Ugyanis, amennyiben elismerik, hogy a szelep volt a rossz és garanciában cserélik, azzal elismerik, hogy az előtöltési levegő emiatt szökött el a tartályból!!!!!!!!! Tehát az összenyomható közeg eltünt, emiatt a nyomáskapcsoló ki-be kapcsol vagy le se áll! Nincs hűtőközeg a szivattyúban, azaz felforr a víz olvadnak a műanyagok, csoda, hogy a motor nem égett le:D Javaslom fuss egy kört, hátha.

lalibatyo írta: Üdv
Véleményem szerint ok-okozati összefüggés van a lapátok meghibásodása és a vezérlés hibája közt. Arról nem tehetsz hogy egy automatika nem kapcsolja le a szivattyút, arról meg főleg nem ha ez további meghibásodásokat okoz. ( Sőt megköszönhetik hogy a motor leégése előtt észrevetted hogy baj van és beavatkoztál)
Mondják meg mely pontját nem tartottad be a használati utasításnak, ha nincs ilyen akkor miért vagy felelős bármiért is ? Én a sarkamra állnék és nem hagynám annyiban, sőt a kifizetett pénzt is visszakövetelném az új lapátokért. Ha esetleg más véleményen lennének a szarvízben akkor írják le hogy mit hibáztál a használat során ( azon kívül hogy ezt a terméket vetted meg :) és miért utasítja víssza a garanciális kötelezettséget. Célszerű lenne az Alko vevőszolgálatot is megkeresned, hátha előbb jutsz megoldásra. Ezt követően lehetne békéltető testület majd jogi úton tovább lépni. ( halkan mondom hogy a szervizes sem járt el szabályosan mert ilyen nincs hogy a 20 forintos szelepet gariban cserélem a 15 ezres lapátok meg fizetősek)
Ha ez az enyém lenne akkor légy nyugodt hogy gariban kicserélnék, amit meg kifizettem visszaadnák. Nem ez lenne az első megnyert garanciális ügyem sem a békéltető testületnél sem a bíróságon :) Persze minden részletet nem ismerek de az elmondottak alapján nem hinném hogy gondot okozna. Az más kérdés hogy a tortúra amit végig kell járni a sikerért lehet többe kerül mint amit az ügy ér.
jo estet

Egy kerdesem lenne, nem sikerult vegig olvasnom az osszes hozzaszolast, de szuksegem lene surgos segitsegre. Van egy mr. gardener hazi vizmuvem, HWW4000-es szivattyuval. Sikerult a csovezest megoldanom, bekotottem a szivattyut, huzza is a vizet, minden rendben, csak nem akar kikapcsolni. mar 4bar-nal van a nyomas mutato ora, amikor kikapcsolom manualisan, mert felek, ha feljebb megy valami tonkre megy. Mi lehet a gond, amiert nem akar kikapcsolni?!

A valaszt elore is koszonom.

janos
Üdv
Mivel ezt a típust nem szereltem csak általános tanácsokat tudok adni. Kicsit kétes hírű márka ez de ha már egyszer megvetted valamit kezdjünk vele. Nagy valószínűséggel a nyomáskapcsolója rossz. A leírások alapján "beépített" nyomáskapcsolós, valahol a szivattyú és a tartály közti csőszakaszon vagy a szivattyún kellene lenni nyomás kapcsolónak vagy jeladónak. Megeshet hogy homokos vizet szívott és a homok berakodott a kapcsoló vízrészébe azért nem működik, de ha állítható akkor állítással is lehet próbálkozni. Ha semmiképp nem megy a dolog akkor egy másik nyomáskapcsolót kell ráépíteni és azt bekötni vezérlésnek. Érdemes előtte a tartály levegő nyomását ellenőrizni. A tartály víztelen állapotában 1,5 bar körüli értéket kellene mérni. Ha nem annyi be kell állítani. Sikertelen próbálkozás esetén a tartálymembrán lyukas, cserélni kell. Jobb minőségű képek segítenének a továbblépni.
lalibatyo írta: Üdv
Mivel ezt a típust nem szereltem csak általános tanácsokat tudok adni. Kicsit kétes hírű márka ez de ha már egyszer megvetted valamit kezdjünk vele. Nagy valószínűséggel a nyomáskapcsolója rossz. A leírások alapján "beépített" nyomáskapcsolós, valahol a szivattyú és a tartály közti csőszakaszon vagy a szivattyún kellene lenni nyomás kapcsolónak vagy jeladónak. Megeshet hogy homokos vizet szívott és a homok berakodott a kapcsoló vízrészébe azért nem működik, de ha állítható akkor állítással is lehet próbálkozni. Ha semmiképp nem megy a dolog akkor egy másik nyomáskapcsolót kell ráépíteni és azt bekötni vezérlésnek. Érdemes előtte a tartály levegő nyomását ellenőrizni. A tartály víztelen állapotában 1,5 bar körüli értéket kellene mérni. Ha nem annyi be kell állítani. Sikertelen próbálkozás esetén a tartálymembrán lyukas, cserélni kell. Jobb minőségű képek segítenének a továbblépni.


Koszonom a gyors valaszt!

A nyomaskapcsolo az gyari, a salyatja. Helyileg a szivattyu utan helyeszkedik el, remelhetoleg allithato. Le kell venni a tetejet es aztan lehet allitani a nyomaserzekelot?! Hogyan tudnam a tartalyt teljesen vizteleniteni?!Hova tolthetem a kepeket?!

Elore is koszonom

Janos
szintyjanos írta: Hova tolthetem a kepeket?!


A legjobb helye itt lesz:
http://foto.ezermester.hu/
Mindig boldogan ajánlom "magunkat"! :)
Koszonom a segitseget, sikerult megoldanom a problemamat, roviden leirnam, h hogyan:
- megmertem a tartalyban levo nyomast (termeszetesen miutan kiengedtem a vizet a rendszerbol) es azt tapasztaltam, h minimalis volt benne a nyomas
- miutan nyomas ala helyeztem a tartalyt (1,5 bar) ismet feltoltottem a rendszert vizzel, es lam, kikapcsolt kb 4 barnal
- ismet leengedtem a rendszert es folfujtam a tartalyt 2,1 barra
- feltoltottem a rendszert es most 3,5 barnal kikapcsol a szivattyu

Szerintem ez most igy mukodni fog. Velemeny!?
24 L es hidrofor tartály üres állapotban 1.5 bar előtöltést igényel. Ennél több felesleges mert csak annyit érsz el vele, hogy kevesebb víz kivét után kapcsol a rendszered tehát több áramot fogyaszt.
Azt ellenőrizd majd 2-4 hét múlva, hogy megmaradt-e az előtöltési nyomás értéked ha igen akkor minden oké. Amúgy független mennyi a levegő a nyomáskapcsoló akkor is mindig ugyan ott kellene, hogy kapcsoljon.

szintyjanos írta: Koszonom a segitseget, sikerult megoldanom a problemamat, roviden leirnam, h hogyan:
- megmertem a tartalyban levo nyomast (termeszetesen miutan kiengedtem a vizet a rendszerbol) es azt tapasztaltam, h minimalis volt benne a nyomas
- miutan nyomas ala helyeztem a tartalyt (1,5 bar) ismet feltoltottem a rendszert vizzel, es lam, kikapcsolt kb 4 barnal
- ismet leengedtem a rendszert es folfujtam a tartalyt 2,1 barra
- feltoltottem a rendszert es most 3,5 barnal kikapcsol a szivattyu

Szerintem ez most igy mukodni fog. Velemeny!?
Koszi sepen Stef a valaszt, ellenorizni fogom a levego nyomasat a tartalyban.

20L-es a tartalyam, eert gondoltam, h kb 2barra felfujom es eszre vettem, h 1.5barnal kb 3.9nem kapvsolt ki es amint felfujtam 2barra akkor mar 3.5nel kapcsolt ki.

Meg kiserletezni fogok es vegso esetben allitani fogok a szabajzon, mert 1 kicsit sokallom a 3.5bart a rendszerbe.

koszi meg1szer

Janos
Sziasztok.
Van egy AL Ko HW 802 inox típusú vízellátónk. A napokban hoztuk el a szervizből, ahol nyomáskapcsolót és valamilyen szimeringet cseréltek benne. Legalábbis a szerelő állítása szerint. Végül is javítottak valamit rajta, mert legalább elindul és felszívja a vizet. Viszont most egy újabb probléma merült fel. Nevesítve az, hogy szív-szív, majd kb. 3 bár nyomásnál kikapcsol, ezt a nyomást vissza engedi 2 bárra ahol ismét bekapcsol. Ezt ismételgeti addig amíg ki nem kapcsoljuk kézileg. Ilyenkor meg, nagy zubogások mellett teljesen vissza nyom minden vizet a tartályból a kútba úgy, hogy a tartályban egy fikarcnyi víz sem marad. Vissza vittem a szerelőhöz, aki azt mondta, hogy rossz lehet a lábszelep. Ez mondjuk elképzelhető, de pont ez lenne a kérdésem, hogy lábszelep nélkül is megkellene tartania a tartályban nyomást, nem? Ha nyomásnak nem is, de valamennyi víznek azért maradnia kellene benne? Nem tudom elképzelni, hogy a lábszelepre bíznák a 3 bár nyomás megtartását! Valamilyen szerkentyűnek kellene benne lenni, ami visszafele nem engedi a vizet.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv
Tipikus lábszelep probléma. Nem 3 de ettől jóval nagyobb nyomást is meg kell tartania egy jó lábszelepnek, sőt épp a nyomás növeli a zárás hatékonyságát. Nem biztos hogy cserélned kell, lehet csak kitisztítani mert valami szennyeződés nem engedi zárni.
Előző 1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 66 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég