Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 41 / 42
Tavaly nyáron szerintem a kijárási tilalommal együtt kapták meg sokan ezt az áldást, köztük én is most figyeltem fel rá. Eddig elég nagy volt az alapzaj, szerintem azért nem tünt fel.
Szenvedek én is nagyon, a kínokat nem írnám le, inkább szeretnék közelebb jutni ennek az egésznek a forrásához. Mi ez???
Bennem is felmerült hogy belső hang lehet, amit a fül generál, de valami külsö ingerböl jöhet, mert általában hétvégén 1-2 napra szünetel. Sajnos ezek a hétvégék már egyre ritkábbak. Ez nem mindenkinél generál hangot, a férjem és a fiam nem hall semmit ebből, mint ahogy mások is írták.
Xvi kerületben lakom es van adovevö torony is nem messze tőlünk.
Először csak a házban hallottam de már csendes napszakban, mint pl mostanában este, kinn is hallom. Az udvaron is nagyon, de az utcákat járva már nem tudok utána menni mert elnyomja minden forgalmi zaj, most meg nem tudok este én se kimenni. Csapda.
Az érdekelne engem nagyon, hogy hogyan lehet ezt bemérni. Milyen eszköz kell ehhez amit itthon is tudnék használni? El tudná küldeni az utolsó előtti hozzászóló hogy milyen zaj generátor kell az es hogyan kell használni?
Mikorfont és felvevöt lehet nem horror áron beszerezni ehhez?

(Zajmérö gagyi alkalmazással is 40-50 decibel a körülöttünk lévő zaj még csendes este is, amit elég soknak érzek ettől függetlenül.)

Nagyon várom az eszközökre vonatkozó üzeneteket
Köszönettel Aniko
Sziasztok!

Nagykőrösön tisztán hallani.Nem segít a füldugó és a fültok sem. Az önkormányzatnál leszarták a bejelentésemet annak ellenére, hogy rögzítettem a zajt. A fölös frekvenciákat levágtam. Csaj jó minőségű hangcuccon lehet randesen hallani.

Van már valami fejlemény ezzel kapcsolatban?

https://www.youtube.com/watch?v=eUiir1oZMxo
Logó létrehozásakor a szín nagyon fontos pont, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. De azonnal azt fogom mondani, hogy személyesen együttműködök a társasággal logótervezés.hu és csodálatos logókat hoznak létre nekem. Emlékeztetni kell arra, hogy nincsenek nyerő színek. De meg kell érteni az egyes színes megoldások finomságait annak érdekében, hogy tudatosan díszítse a logót.
Sziasztok,
Helyzetjelentés. 3 éve hallom a búgást.
Következőkre jutottam. Én csak télen, fűtésszezonban hallom, tehát nagyon biztos köze van a nagynyomású gázvezetékhálózathoz. Általában naponta "bekapcsol" 10-12 órára, független a napszaktól mintha utántöltené magát a rendszer vagy ilyesmi ha "kifogy". Én azt is megkockáztatom, hogy köze van a kinti hőmérséklethez is, mert ha enyhébb az idő kevesebbet "kapcsol be".
Kint az utcán csak akkor hallani persze ha tök csönd van pl. éjszaka. De egyébként falun, városban én ugyanúgy hallom szinte bárhol is legyek ahol civilizáció van és nem nem a fülemmel van gond.
Évek óta hallom ugyanezt, mintha valami motor zúgna valahol. Bp 9. kerület, 100 lakásos társasház. Először azt gondoltam hogy valakinek éjjel megy a mosó/ szárítógépe, de olyan nincs, hogy 365 napon keresztül éjjel-nappal mindíg megy egy mosógép :)
Már kb 5 éve hallom. Éjjel erősebben, de van hogy nappal is.
Az idén volt az első alkalom, hogy vidéken is hallottam ugyanezt, ráadásul karácsonykor, akkor vendégségben voltam egy családi házban. Valahol olvastam hogy esetleg hőszivattyú, amit nem építettek be rendesen, vagyis a rezgés csillapítást nem oldották meg ?
És nem, nem mi vagyunk a bolondok, akik valami "rejtélyes földmorajlást" hallanak. Ez igenis valami emberi tevékenységből származik. Most szilveszterkor dec.30-jan.3-ig teljes csend volt. Vagyis zárva volt éppen az az üzem- vagy iroda- vagy bármi- ahol ez egyébként működik- és jan. 3-án újra kezdődött az egész non-stop éjjel-nappal.
A mi házunk 3 éve lakhatatlan. Kimértek egy gyengébb éjszakán egy 50es erősség körüli infrahangot, mellé 4szeres egészségügyi határértéktúllépésű hangot és fizikai rezgést az ágyamban. A kerületi albinkban fent kukorékolok, rosszul vagyok az infrahangtól, amit most nyomnak... Mi már 'sejtjük', h. az alattunk folyó kőolaj- és földgázkitermelést élvezzük egyre többen. Bizonyítani ezt a tényt nem tudom, ezért az óvatos fogalmazás. De az biztosan tudható, hogy ilyen tevékenységet folytatnak itt alattunk. Ez nem városi legenda... A reptérre fogják, de ez nem az. Sokszor alapjáraton járó autóhoz, teherautóhoz hasonlít az érzés. Most másabb. Finom vibráció mindenhol. A testemben is. Iszonyú. Ahogy olvasom itt a fórumot, nagyon sokan írtak olyan területről, ahol ilyen tevékenységet folytatnak. Hol sutyiban, hol nyíltan. Amúgy ezzel a csudás technikával, amivel alattunk a rétegrepesztéssel aszeizmikus rengéseket, remegéseket idéznek elő, Brit Columbiában kimutatták a tudósok, h. ez a kitermelési technika szeizmikus rezgéseket is előidézett már többször is. Én most megint úgy érzem, az életemért küzdök. A párom agya, szervezete még kompenzál. Ő mostanában 'csak' rosszabbul alszik. Én meg éjszakákat huhogok ébren, ha itthon vagyok vele. Felér egy kínzással a nem alvás. Elaludnék, jön egy újabb löket... Nálunk a kerületben már csoportba gyűlnek a hangot hallók....
Már régen is nézegettem ezt a fórumot. Most rászántam magam, hogy írok. Talán itt nem néznek hülyének. Évek óta szenvedek a lakásomban lévő rezonanciától. Én tudom, hogy mi okozza. A közelünkben lévő fűtőház. Régebben csak télen a fűtési szezonban zúgott, rezonált. 1 éve geotermikus fűtési rendszerre tértek át, azóta éjjel, nappal, állandóan , szünet nélkül tapasztalható a zaj. Valaki írta ,hogy lakhatatlan a lakása. Az enyém is használhatatlan, elviselhetetlen. Ablakokat cseréltem mindhiába, A zajmérő volt nálam, de nem írta a lapra a mért eredményt. De hiába is írta volna, se a mellettem lakó, sem az alattam, felettem lakó nem érzékeli a rezgést. Állandó fejfájás, már hányinger, össze-vissza ver a szívem, néha az arcom is bizsereg az állandó erős vibrációtól. Rengeteget leveleztem, de a SZETÁV nem csinál semmit, mert senki nem tapasztalja. A hanghullámok az én lakásomban erősítik egymást. Senki nem ad felvilágosítást, hogy mi az ok, hogy csak nálam tapasztalható. Én az utcán a fűtőház körül, sőt néha távolabb is érzem a morajló, lüktető hangot. Egyáltalán nem tudom kihez fordulhatnék. Azt is jó lenne tudni, hogy milyen eszközzel lehet kimérni ezt a hangot, ami igaziból nem hang hanem érzet és elviselhetetlen. A földi halandó tud ilyet venni? Ha valaki megszán és tud valami ötletet megköszönöm.
Kedves Anikó!

Itt van két link a következő felvételeimről. Van egy stúdióm otthon és vannak mikrofonjaim is. Így tudom felvenni a hangot. A mikrofont betettem a fürdőbe és ott rögzítettem. A csempe jobban felerősíti a zajt így könnyebb rögzíteni.

https://youtu.be/jkYndNHICWw

https://youtu.be/niiQx3SYcAw
Az elobolygonk.hu mai oldalon találtam egy bejelentési lehetőséget: az enviromind.hu oldalon van panasz bejelentési lehetőség (csak továbbítást tudnak tenni).
Sziasztok!
Két hónapja hallom ezt a borzalmat. Látom, vannak pár évvel ezelőtti bejegyzések is. Akik rég óta hallják, hogy tudnak aludni? Egyáltalán létezni? Valamilyen vizsgálatot folytattatok ez ügyben? Derült ki vmi?
Sziasztok!
Ti hol laktok, merre halljátok ezt a borzalmat?
Tárnok
Sziasztok!

Csak egy kis észrevétel.

Nagykőrösön január eleje óta egész a mai reggelig alig lehetett hallani. Ma reggelre a TV mellett simán hallom a hangot.

Csinálok majd újabb felvételeket és azokat is közzé teszem. Mindenesetre az alább volt egy link ahová el is fogom küldeni a felvételeimet.

Szeretnék csinálni egy zaj térképet. Le tudná írni mindenki, hogy az ország mely részéről van?

Köszönöm!
Én Budapest, 23. kerület. Köszi!
Budapest IX. kerület.
630 hozzászólás Oldal: 41 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég