Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
67 hozzászólás Oldal: 2 / 5
Kilyukadt az automata mosógép dobja,lehet-e javítani?
Köszi,ha válaszol Valaki!
Üdv
Mindent lehet javítani kérdés hogy érdemes e, nem e kerül többe a leves mint a hús. Esetleg ha bővebben kifejtenéd fényképpel illusztrálva okosabbat is tudnánk mondani.
Orion elől töltős mosógépem van,mosás után nem engedi le a vizet,nem centrifugál.Leáll és elkezd villogni mind két lámpa.Szerintetek mi lehet a baja?
Szivattyú megy, vagy teljes csend? A szűrőt mikor takarítottad ki utoljára?
Üdvözletem a Mestereknek! :)

Egy felültöltős (6 éves) Whirpool mosógéppel akadt egy kis problémám, s ennek megoldásában szeretnék segítséget kérni.

Teli ruhával, mosás közben pontosan fejjel lefelé "beállt". Nagyon merev, meg sem lehet mozdítani. Gyanítom, vagy az ajtó nyílt ki, vagy kilóg valami és beleakadt a fűtőszálba.
Egyszer már volt hasonló probléma; egy ruhadarab megakasztotta a fűtőszálat, az elgörbült, s hozzáért a dobhoz. Akkor még hívtam szerelőt, de most nem szeretnék, mert azért nem tartom magam teljesen műszaki analfabétának.:)

A kérdésem az lenne, hogyan férek hozzá a dob alatti részhez? Hol kell megbontani? Alulról, hátulról, vagy felülről emelhető ki(egyben) az egész dob?

A dobon lévő kis műanyag ajtócskát már eltoltam, de esély sincs rá, hogy átlássak a másik oldalra, mert a ruhák nem engedik...

A válaszokat előre is köszönöm!

Szabolcs
Üdv
A fűtőbetéteket vedd ki és talán azon a pici lyukon majd látsz valamit. Én még megpróbálnám végső lehetőségként a dob csapágyait leszerelni így nyernék nagyobb mozgás lehetőséget az üstön belül ami lehet elég is hogy a dob kiszabadulhasson.
Üdv.
Nem túl biztató a helyzet, de néhány dolgot meg lehet próbálni a gép szétszerelése nélkül is, mint:
- a mosógépet az elejére borítani, és szerencsés esetben némi ide-oda mozgatás után elfordítható a dob, hogy az ajtó a nyíláshoz érjen. Előtte a vizet mindenképp engedjék le és húzzák ki a hálózati vezetéket a konnektorból. Nem biztos, hogy sikerül, de egy próbát megérhet.
- Amennyiben így nem megy, le kell szerelni palástot, a mosógép borítását. Meg kell próbálni kiszerelni a fűtőbetétet. Szerencsés esetben kihúzható és némi kínlódás árán elfordítható a dob.
- ha ez sem megy, kiszerelni a csapágyházakat a tengelyekkel komplett és mivel így viszonylag szabadabban mozgatható a dob, esély lehet az elforgatására.
- végső eset, szét kell szerelni a gépet, hogy a dob kiemelhető legyen. Ezt némi mosógépszerelői gyakorlat nélkül nem ajánlom. Sokkal drágább, ha a szerelő fejezi be, mintha az egészet ő végezné el.
Köszönöm szépen a tippeket!

Miután a fejreállítás és a mozgatás sem segített, egy barátom segített telefonon. Azt javalotta, hogy a jobb oldalát szedjem le, s némi csavarmennyiség után lejön a dob oldala, a fűtőszállal együtt. Valóban így történt.
Szerencsére csapágyazást és egyebet már nem kellett szétszedni.. Bár, így is beletellett két órába a művelet.
Egy pulóver volt belegabalyodva a fűtőszálba.:)

Megkínlódtam vele, de működik.:)

Mégegyszer, köszönöm!
Tiszteletem segítséget szeretnék kérni van egy Miele W800-as mosógépem sajnos valahol mosás közbe enyhén szivárog belölle a víz az lenne a kérdésem hogy hol érdemes keresni a hibát ennél a típusnál válaszokat köszönöm.
Üdv.
Tulajdonképp mindenhol ahol víz fordul elő a gépben:
- üstszájgumi, ajtó (záródás),
- mosószeradagoló fiók,
- szivattyú,
- be és kivezető vizes csövek és azok csatlakozásainál - gégecső, összekötő gumicsövek, vízbevezető cső,
- rosszabb esetben a mosóüst körül, csapágynál.

Érdemes lenne leszedni a gép borítását és így végig figyelni egy teljes mosást (ha van elég hely hozzá). Így láthatóvá válik, honnan szivárog, vagy folyik a víz.
Vigyázat, feszültség alatt álló vezetékek, csatlakozások! Életveszélyes lehet.
Kedves Ezermesterek!

Nagy mosógépgondjaim vannak:(

1. Elromlott az előltöltős mosógépünk Fagor Fe 2013. Leszakadt a dobja. Vettem bele rugót, mer az tört el, elvileg gyári, de nekem vékonyabbnak tűnik. Centrifugaprogramon próbáltam, ott jól ment, de amikor tele/félig töltöttük ruhával, nem indult el a dob:( Ez 11 éves, már új korában elsétállt a helyéről, felverte a járólapot, most is. Lehet ezt már nem is erőltetem. Mi mehetett még tönkre benne, esetleg a motortengely elhajolhat?

2. Helyette gondoltam egy kiselejtezettet beállítok Zanussi TL 803 V, ami kb. 1 éve áll, már nem emlékszem miért selejteztük ki, (szárazon mosott, szerelő kondit cserélt benne) és az első mosásnál voltak problémák, talán nem forgatta a dobot ezért kitettem a szabadba (most már értem mért nem forgatta -az ékszíj miatt).
Most hogy ki akartam próbálni kilógott belőle az ékszíj, rá volt égve a motor tengelyére. Tettem rá újat, most pedig átfolyik rajta a víz. Ha bekapcsolom bármelyik programon, elkezdi engedni a vizet és egyből folyik is ki a kifolyócsövén. Ez mágnesszelep, vagy szivattyú lehet? Maradt benne víz, lehet hogy szétfagyott benne valami a télen.

Most már mindenképp veszünk újat, de tartalékba megjavítanám az egyiket. Az egészben az a gáz, hogy 100 km-re vannak tőlem és túl sok időm nincs most ezekkel foglalkozni, ha lenne rá 2-3 órám átnézném, kitakarítanám őket. Így csak a tapasztaltabb ezermestereket kérdezem meg hátha...

Valami felültöltős whirlpool-t fogok venni, mert az előltöltősök nem annyira stabilak. Esetleg valaki tudna ajánlani, amiben van rövid (0,5-1,5 órás) program?

Előre is köszönöm a hozzászólást!
Szerintem az újabb elöltöltősökkel már nincs annyi gond. Nekem pl. egy Ariston aqxf kitudja melyik számozású, super silent elöltöltősöm van. Tényleg nagyon halk! Csak a víz lötykölése hallatszik, esetleg a ruhákon lévő fém csatok üveghez ütődése. Motorzaj semmi! És olyan szépen egyensúlyoz, hogy centrifugálásnál egyáltalán nem ugrál! Nem úgy mint a másik, Ariston artl felültöltős. Mosás után mindig vissza kell tessékelni a sarokba.

A felültöltős Zanussinak talán az is lehet a baja, hogy a vízszint érzékelő, vagy kapcsoló nem működik, ezért folyik túl. Vagy a beengedésnél már folyik is ki? A szivattyú is bekapcsol? Ha nem, csak simán folyik ki, az valószinűleg mágneskapcsoló hiba lehet.
SAIKON írta: Kedves Ezermesterek!

Nagy mosógépgondjaim vannak:(

1. Elromlott az előltöltős mosógépünk Fagor Fe 2013. Leszakadt a dobja. Vettem bele rugót, mer az tört el, elvileg gyári, de nekem vékonyabbnak tűnik. Centrifugaprogramon próbáltam, ott jól ment, de amikor tele/félig töltöttük ruhával, nem indult el a dob:( Ez 11 éves, már új korában elsétállt a helyéről, felverte a járólapot, most is. Lehet ezt már nem is erőltetem. Mi mehetett még tönkre benne, esetleg a motortengely elhajolhat?

2. Helyette gondoltam egy kiselejtezettet beállítok Zanussi TL 803 V, ami kb. 1 éve áll, már nem emlékszem miért selejteztük ki, (szárazon mosott, szerelő kondit cserélt benne) és az első mosásnál voltak problémák, talán nem forgatta a dobot ezért kitettem a szabadba (most már értem mért nem forgatta -az ékszíj miatt).
Most hogy ki akartam próbálni kilógott belőle az ékszíj, rá volt égve a motor tengelyére. Tettem rá újat, most pedig átfolyik rajta a víz. Ha bekapcsolom bármelyik programon, elkezdi engedni a vizet és egyből folyik is ki a kifolyócsövén. Ez mágnesszelep, vagy szivattyú lehet? Maradt benne víz, lehet hogy szétfagyott benne valami a télen.

Most már mindenképp veszünk újat, de tartalékba megjavítanám az egyiket. Az egészben az a gáz, hogy 100 km-re vannak tőlem és túl sok időm nincs most ezekkel foglalkozni, ha lenne rá 2-3 órám átnézném, kitakarítanám őket. Így csak a tapasztaltabb ezermestereket kérdezem meg hátha...

Valami felültöltős whirlpool-t fogok venni, mert az előltöltősök nem annyira stabilak. Esetleg valaki tudna ajánlani, amiben van rövid (0,5-1,5 órás) program?

Előre is köszönöm a hozzászólást!


Üdv!

1., A mosó programnál nem indul? Vizet felveszi előtte?
Az ugrálás lehet a lengéscsillapító(k) hibája miatt is, ha nem tudják a dob mozgását lefogni, csillapítani.

2., Bizony az megeshet. Át kell nézni a bevezető és elvezető csöveket, a szivavízttyúházat, a nyomáskapcsoló levegőcsövét, a mágnesszelepet.
De előtte tisztázzuk a helyzetet:
- bekapcsolod a gépet és addig folyik bele a víz, míg a szivattyú el nem kezdi kinyomni?
- ahogy kinyitod a vízcsapot folyamatosan folyik a víz bele anélkül, hogy bekapcsolnád a gépet?
- Hol folyik ki a víz?

3., Szerintem az elöltöltősek stabilabbak, de semmi esetre sem rosszabbak a felültöltősnél. Használati és helyigény, a ruhatöltet nagysága a meghatározó szempontok a vásárlásnál. Szinte biztos, hogy mindegyik géptípusnál van gyors mosás.
Üdv szakemberek!
Kínos mosógép-motor problémám van:
Régi gép, alig szétszedhető, ráhajtásokkal összerakott motor.
A kiszerelt ,és csupasz motor szíjtárcsa felőli oldalán a tengely bizonytalanul forog, csak lazán van rajta a forgórész.
Bezzeg a másik oldali tengely stabilan együtt van a forgórésszel.
Mi lehet a forgórész belsejében? Eltörhet a tengely ott, bent, középen?
Láttok javításra esélyt?
Érdekes jelenség. A forgórész tengelyének egy darabnak kell lennie. Erre kerül a lemezes vasmag és benne a tekercsek, a kommutátor, vagy aszinkron motornál alumíniummal ki van öntve az egész (örvényáramú forgórész). A tengelynek mindkét oldalon stabilan egyben kell lennie a forgórésszel. Ilyen töréssel még nem találkoztam, de kizárni sem lehet.
Javítás forgórész cserével, ha van hozzá alkatrész.
67 hozzászólás Oldal: 2 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég