Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
67 hozzászólás Oldal: 3 / 5
Köszönöm a választ.
Nekiduráltam magam, szétszedtem: Tényleg a csapágy mögött tört el a tengely. Nyugodjon békében...
Nincs fényképed róla? Ilyennel még nem találkoztam. :roll:
Plaszlo írta: Nincs fényképed róla? Ilyennel még nem találkoztam. :roll:

Köszönöm kérdésed.
Szörnyen néz ki, itt küldöm:
P1320204.jpg
Na végre, itt a bűnös motor
P1320204.jpg (81.55 KiB) Megtekintve 5962 alkalommal.

Plaszlo írta: Nincs fényképed róla? Ilyennel még nem találkoztam. :roll:
Hát ha nagyon muszáj ebből még egy ügyes esztergályos csinál motort. Ha nincs agyon edzve a tengely akkor megmunkálható. Mondjuk ilyent még sose láttam, de talán más sem.
Huhh, szép baleset! Olasz, vagy francia motor? Ha jól emlékszem a Hajdunak más volt a ventilátora, és vaskosabb volt csapágypajzs, de már ebben sem vagyok biztos.
Sziasztok! Van egy Whirlpool felültöltős mosógépünk. Van 2 problémám...1/1. Mosás közben folyik a viz a mosógép alatt nem veszélyesen..egy mosás alatt kb.2liter vízet takarítunk fel:S 1/2. A másik problémám. Szeretném szétszedni a gépet, hátul lecsavartam az összes csavart hogy leszedjem az oldalát de valamiért nem tudom levenni..lefeszíteni meg persze nem akarom...Ebben a két problémában szeretnék segítséget kérni, ha tudna valaki segíteni azt megköszönném...
Szaisztok!
Van egy felültöltős Zanussi ZWQ61215WA És olyan kérdésem lenne hogy a dob belsejében van egy ajtócska amit ha kinyitok alul találok egy szűrőt ahova elvileg minden tárgyat összegyűjt. És az a szűrő mindindig víz alatt van mosás után! pár nap múlva már büdös a mosógép mert az a viz megpunnyad benne ott az alján!!! Ez normális hogy nem nyomja ki az összes vizet?? Kb 2-3 dl-er???
Üdv
Ezeket a gépeket arra találták ki hogy gyakran használod. Ha nem használod akkor alul a szűrőnél lehet teljesen vízteleníteni.
Üdv!
Igen normális, hogy némi víz mindig bennmarad. Szivattyú nem tudja teljesen kinyomni az összes vizet, mert a kifolyócsőben lévőt már nem képes átemelni, ha az üstből minden vizet kiszivattyúzva fellevegősödik. Ilyenkor a csőben lévő víz folyik vissza és ez kezd idővel büdösödni. A legtöbb gépnek már öntisztító szivattyúja van, így nem kell állandóan tisztogatni, mint a régebbieket, de a mosószermaradványok leülepedve a szivattyúházban idővel elkezdenek bomlani.

Az egész szűrőházat kellene kimosni fertőtlenítő mosószerrel, de ehhez ki kellene szerelni.
Mosás után önts az üstbe egy kis fertőtlenítőszeres (pl: Flóraszeptes) vizet, az meggátolja a büdösödést.
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.
De az asszonyom minden héten mos de csak egyszer!
Ezt a flóraszeptes vizet kipróbálom! Köszönöm.
Tisztelt Ezermesterek!

Üdvözletem mindenkinek, aki/akik olvassa/olvassák soraimat. Lenne egy pár gondom, amivel nem tudok megbirkózni és a segítségüket szeretném kérni!

Van egy Zanussi TL 803 V típusú mosógépünk ( ajándékba kaptuk ) aminek fő gondja, hogy amikor elindítjuk a mosást ( mindent rendeben előkészítettünk előtte ) nem forgatja a dobot csak zúg. Nincs túlterhelve, fedél rendesen zárva. "Szerintem az ékszíj lehet vagy elszakadva, vagy leesve" de lehet ennek más oka is?
A másik probléma néha elfelejt centrifugázni és csak sokadszorra, indítja el, vagy semmit sem csinál.
A harmadik problémám pedig a szűrővel van bajom, mert aszt hiszem az szét rohadt benne, mármint a kivehető része. Nem tudom teljesen kiszedni belőle, hogy kicserélhessem, de ettől még a gép rendesen mosott, amíg be nem állt
Ezekre a problémákra keresem a választ, esetleg szakmai segítséget. A környékünkön háztartási gépszerelőt nem találunk, mert az az egy aki van 5 km-es körzetet lát el és így esélyünk sincs arra, hogy eljusson hozzánk.

Üdvözlettel: János
Üdv!
Ha az ékszíj szakadt lenne, akkor a centrifuga sem tudna elindulni. Inkább a motorvezérlő áramkör hibájára gyanakszom. Igazán nem ismerem a gépet, a fellelt adatok alapján mechanikus programkapcsoló van benne, de mivel a centrifuga fordulatszáma szabályozható, elektronikát is tartalmaz. Valószínűleg ez gyengélkedik.
Ennek kiméréséhez, javításához már némi tapasztalat kell, meg felszereltség.

Közben egy orosz oldalon találtam az elektronikáról némi infót, a motor fordulatszámát ez szabályozza. A motor tengelyén van egy tachométer (ford.szám érzékelő), az is gyengélkedhet, akkor az elektronikának nincs visszajelzése a motor fordulatszámáról.
Sajnos így nem tudok segíteni, ki kellene mérni, melyik egységgel van probléma.
Sziasztok!

Van egy problémám! Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Van egy Whirlpool awe-6515 tipusú felöltöltös mosogépem. A multkor kicsit beleszorult egy ruha, kicsit erősebben húztam meg, hogy ki tudjam venni, aztán a következő mosáskor program indításkor elkezdett hangosan mosni, centrifugázáskor pedig nagyon hangosan zörög. Amikor lejár a program, meg szoktam forgatni a dobot, vmihez hozzáér :( de nem lóg, nem lötyög. Mi lehet a baja? Elhajlott a fűtőszál, vagy csapágy? Segítség! :)
Szia!
Csapágyat biztos nem tetted tönkre, ahhoz kicsit több kell. 8)
Viszont ott van a fűtőtest és a rögzítő bilincse. Ez utóbbi kiakadása, vagy elhajlása sokkal valószínűbb. Ha van szerelő, barkácsoló vénájú a családban, akkor elvileg megoldható a gép szétszerelése nélkül is.
- dobot forgassátok úgy, hogy az ajtaja legyen alul és az alsó műanyag vízterelő lapát felül
- kívülről ki lehet pattintani a rögzítő füleit, ekkor a vízterelő beesik a dobba és látható lesz a dobon két kivágás
- tekerjétek a dobot a felső állásába, és nyissátok ki a dob ajtaját.
- a szabaddá vált nyíláson láthatónak kell lenni a fűtőtestnek és a bilincsének és az, hogy mi hajlott el. Ha sikerül visszarakni a helyére, akkor szerencse, nem kell jobban szétszedni. Próbáljátok a dob zárt ajtók melletti átforgatásával meghallgatni, hogy a kattogó hang hallható-e még.
- ha rendben van, nyitott ajtónál, belülről vissza kell pattintani a vízterelőt a dob aljába.
67 hozzászólás Oldal: 3 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég