Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
67 hozzászólás Oldal: 4 / 5
Köszönöm szépen! Remélem csak ennyi a baja :)
Üdvözletem :) Segítséget szeretnék kérni.....Vettem egy új mosógépet...a család fiú tagjai beüzemelték....de centrifugáláskor nagyon durván ugrál....ki is húztam a konnektorból,mert nem mertem tovább úgy hagyni....Kérdésem : Csak elől van 2 "láb" amit be kell igazítani....elvileg stabilan áll....mégis ugrál a gép. Vagy valami más baj lehet.....? Forog a dob,nem túl sok a ruha benne...Köszönöm a válaszokat előre is :)Üdv:Eda
Szabad kérdeznem a típusát márkáját ? A használatiban az üzembe helyezést elolvasta és az szerint járt el ?
Általában vannak ún dobrögzítő csavarok
https://www.google.hu/search?q=mos%C3%B3g%C3%A9p+dob+r%C3%B6gz%C3%ADt%C5%91+csavar&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Xjd4VsLvLKHmywOynJGYBg
Ezeket kivetted ?
Tiszteletem!

ha jól diagnosztizálom, akkor leszakadt a mosógépem dobja a program végén. Lehet csak részben, mert ki tudtam szedni a ruhákat. De elég csálén áll.
Whirlpool AWG 652 (19 éves)
Lehet / érdemes javíttatni vagy vegyek újat?
Köszönöm a választ!
Hello
Hát a 19 éves kor a legszebb kor csak nem egy mosógépnek:). Ha pedig valóban az a baj amit írsz akkor különösen kerülendő a további erőfeszítés a "kapcsolat" fenntartására. Ha valóban leszakadt a dob akkor csak úgy van értelme javításban gondolkodni ha tudsz szerezni 4-6 ezerért ugyanilyen gépet amiben minden jó ami a tiédben nem és ráérő idődben a kettőből összehozol 1 jót saját magad.
Én inkább újat néznék, vagy ha szűkösek a keretek akkor valami megbízható hátterű jól működő használtat. Manapság elég sok jó gép "került utcára" minőségi csere miatt.
köszi lalibatyo, akkor szakítok vele :) :(
adri írta: Tiszteletem!

ha jól diagnosztizálom, akkor leszakadt a mosógépem dobja a program végén. Lehet csak részben, mert ki tudtam szedni a ruhákat. De elég csálén áll.
Whirlpool AWG 652 (19 éves)
Lehet / érdemes javíttatni vagy vegyek újat?
Köszönöm a választ!


Üdv!
Pontosítsunk: a dob elforgatás közben akad, megmozgatva lötyög?
Kétféleképpen szakadhat le, a felfogatótengely, vagy csapágya hibájából, töréséből, de lehet hogy csak az egyik tartórúgó akadt ki, tört el ami az egész üstöt fogja.
Ha más hibája nincs, még nem selejtezném le, elképzelhető, hogy többet ér, mint egy mai csili-vili elektronikás gép, ami 5-6 év után cserélhető.
Ha leszakadt a dob akkor valószínűleg kitört a végéből a tengely tehát a dob is cserés. Jó eséllyel sérült az üst, annak az aljában a fűtőbetét megint. Ezen kívül egy csapágyazás + szimeringezés jár és "némi" munkadíj. Természetesen ez csak műhelyben javítható tehát egy oda és egy vissza szállítás még ráugrik a számlára. Aztán ha valamelyik alakos vízcső még elszakad 19 évnyi használat után a szétszedésnél nagyon meg sem sértődhetünk.
Mennyinél is tartunk pénzben ?
Ez csak úgy buli ahogy írtam. Pár ezresért egy ugyanilyen alkatrésznek és akkor csak a csapágyazás kerül pénzbe, munkadíj meg nincs mert magad csinálod.
Ha tényleg leszakadt a dob.... :roll: Akkor valóban sok mindent tönkretehetett és aki nem tudja javítani, annak így drága lehet. De egyikünk sem látta...
AVE 55610 felültöltős ,garanciális mosógépem van. A tetején a festék a hajlatnál púposodik,ami a rozsdásodás jele.. Az előző gépem is Whirlpool gyártmány volt. Az 10 év után kezdett ugyanígy rozsdásodni. Véleményem szerint , az 1000-es ford. centrifuga elég vizes, Rendeltetésszerűen használom, tető felnyitásakor soknak találom a lefolyó vizet.mindig száraz ruhával letörlöm. Mi lehet a gond?
Ma már nem 10 évre terveznek egy gépet. Rossz kidolgozás, gyenge anyagminőség, trehány festés. :evil:
Gariban cseréltesd ki.
Helló!

nekem az lenne a problémám hogy van egy whirlpool awe 7619 mosógépem amin a motor megy és a szivattyú is de vizet azt nem kap. Hiba kód F23. Mikor be kapcsolom el indul dob meg a szivattyú is megy és nem sokra rá ki is írja a kódot. Képen látható, Válaszodat előre is köszönöm.

Csatolmányok

Sziasztok!

Mosógép típus: Whirpool AWG 681

A problémám, hogy centrifugálásnál a dob hozzáér a fűtőszálhoz. Még régebben egyszer kinyílt a dob és gondolom ott okozott galibát. A fűtőszálon halvány súrlódás nyomai láthatóak. Találtam az üst alján egy V alakú drótot, gondolom az szorította le a fűtőszálat, hogy centrifugálás közben ne ütközzön a dobbal. A kérdésem az, hogy mire való a V alakú drót, hány darabnak kell lennie, illetve, hogy az adott problémát hogyan tudnám kiküszöbölni?
A válaszokat előre is köszönöm!
JGabor írta: Helló!

nekem az lenne a problémám hogy van egy whirlpool awe 7619 mosógépem amin a motor megy és a szivattyú is de vizet azt nem kap. Hiba kód F23. Mikor be kapcsolom el indul dob meg a szivattyú is megy és nem sokra rá ki is írja a kódot. Képen látható, Válaszodat előre is köszönöm.


Ezt találtam:
"F23 Vízszintszabályzó hiba"
Valahol ebben a körben keresd a hibát. Az üres állapot jelzése gyengeáramú, ezért lehet nagy átmeneti ellenállás, vagy kontakthiba a vízszintszabályzó érintkezőnél".
Sziasztok!
Van egy felültöltős 1,5 éves electrolux mosógépem amiből néha égett szagot lehet érezni.a gép belsejéből jön az 100% (nem a konnektorból).
Nem minden mosásnál jelentkezett eddig,eleinte ha csak és kizárólag törölközőket mostam(mivel a munkám miatt sok törölközőt használok és ezeket nem a ruháinkkal együtt mosom hanem magukban), viszont most kétszer már ruha mosásánál is éreztem.
Más gondom nincs a géppel viszont ez nagyon aggaszt.
Valakinek van ötlete hogy miért lehet ez a szag?
Köszönöm a válaszokat!
67 hozzászólás Oldal: 4 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég