Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
46 hozzászólás Oldal: 3 / 4
Köszönöm a gyors választ ,a kapcsolóval annyi gond van hogy a vizet azt elég melegre melegíti viszont folyamatosan kiold és utána nem kapcsol vissza és nem melegíti a vizet ,és naponta 3 szor vissza kell nyomni a gombot rajta ezt már a garanciás mondta mert már állítólag ő sem tud mit csinálni vele és hogy ne keljen ki jönnie mi csináljuk ezt a javaslatára de ez nem megoldás az ember nem azért veszi meg hogy mindig csinálni keljen főleg ha az ember egyedül élne és nem értene hozzá vagy idős emberrel lenne ez biztos nem merne hozzá nyúlni rá adásul ha az ember be szól a garanciásoknak akkor rá egy hétre jönnek ki csak addig meg melegíthetjük a vizet ami nem kellemes
Úgy tűnik a biztonsági kapcsoló old le, mert a hőfokszabályozó nem működik rendesen, valószínűleg beragadnak az érintkezői, ami gyenge anyagminőségre utal. Mivel garis, ne nyúlj bele és ne hívj más szerelőt hozzá, csak a szakszerviz, vagy arra feljogosított szerviz javíthatja. Talán azért nem akar a garanciális szerviz annyiszor kiszállni, mert x számú javítás után cserélnie kell az egészet, inkább így spórolnak.
Mindenképp írjál a vevőszolgálat vezetőjének akár faxon, akár tértivényes levélben, arra válaszolnia kell. Ha nem reagálnak, vagy nem oldják meg megnyugtatóan a problémátokat, menjetek tovább a fogyasztóvédelemhez. Ehhez lesz jó a levél is, amit írsz a vevőszolgálatnak.
Csak megerősíteni tudom Plaszlo véleményét. Semmi olyant ne csinálj ami a szervíz dolga lenne, legyen az bármi. Az időhúzás megy ezzel aztán majd ottmaradsz egy hibás készülékkel a gari lejárta után és nem csak bosszúságod lesz hanem még fizethetsz is érte. Tisztességgel kifizetted ezért elvárhatod a tisztességes szervíz és garanciális hátteret. Tehát addig üsd a vasat amíg meleg.
Nekem kijött egy 22 ezres villanyszámla! a lakás 40nm -es van egy tv egy számítógép hűtő mikro mosógép.a tűzhej villany de ebben a hónapban kb 5x főztem körülbelül ilyesmit hogy spenót :) szóval nem befőttet főztem.van egy 50L es bojler hajdú ez az info áll rajta: 1-220-230 0,6KW. Ha nem tekergetem le reggel amikor elmegyek akkor létezik hogy generál ekkora villanyszámlát??? Kérdeztem másokat a házban nekik mennyi a számla és azt mondták kb a fele az övék !!! De max 15 ezer.nem hiszem hogy napi egyszeri fürdés heti 2 mosás és tv számítógép használat 484KW ot fogyaszt. Kérem valaki írjon mi a véleménye. Köszönöm.
Ez tényleg nagyon soknak tűnik. Ez most egy kiugróan magas fogyasztás, ami eddig nem volt jellemző? Eddig mekkora volt a havi átlagfogyasztásod? Történt valami változás bármiben az előzőekhez képest?
Az adattábla adatai is érdekesek, az "1 220-230" az 1 fázisú, 230V-os hálózatot jelenti, a 0,6KW elvileg a 24 órás hőveszteség pótlására fordított energiát kellene jelölnie, de ez a Hajdú prospektusában a másfélszerese, 0,9KW. Ez azt jelenti, hogy ha egy gramm vizet nem veszel ki a bojlerből, akkor is naponta ennyi energiával tartja a beállított vízhőmérsékletet.
Egy teljesen kifogyasztott bojler utánfűtési ideje 65 C fokra 2,8 óra, ez az 1,8 KW-os fűtőteljesítményével számolva ~5 KWh, ezt minden nap eljátszva ~150 KWh körüli teljesítményt jelent, plusz a készenlét (hőveszteség) energiaigénye, ami 0,6 KWh-val számolva még 18 KWh fogyasztást eredményez, ami nagyjából havi ~168 KWh villanyszámlát jelent egymaga. Ezek persze kb. értékek, sok mindentől függ még a villanybojler fogyasztása.
Ezért kérdezem, van valami változás az előző hónapokhoz képest? Vízfogyasztás változatlan?

Valaki minden nap nálad fürdik a tudtod nélkül??? :roll: :wink:

Csak félve kérdezem, nem lett rosszul leolvasva, bediktálva a fogyasztás, vagy nem számolta el az Elmű a havi fogyasztásodat? A villanyóra állását leellenőrizted?
Nem változott semmi.Én albérletben lakom itt napi 1x fürdök,igaz a bojler felvolt tekerve mindíg 80 c -ra :( mert nem tudtam hogy azt nem kell tökig tekerni. talán ez lehet a bibi.De jól lett leolvasva az utolsó mérőállás.
Bőven elég 60 fokra állítani a bojlert, így kisebb a vizkőlerakódási hajlam is. Amennyiben kisebb hőfokra állítva sem lesz kisebb az áramfogyasztás - és semmi más változás nincs -, akkor érdemes lenne kitisztíttatni a bojlert. A túlzott vízkövesedés is okozhat fogyasztásnövekedést.
Sziasztok!
Olvasgatom a forumot, de olyan problémával nem találkozom, ezért én is leírnám a jelenséget.
Adott egy 60L-es ÚJ bojler, Ariston. Éjjeli áramra kötve.
Nálunk általában ugyan akkor, és ugyan annyi ideig kapcsolják az áramot.
A jelenség: A hőfok mutató estére mindig max-ot mutat. ( ez így rendben is van, mert max.-ra van tekerve ). Viszont egyik nap dögivel van melegvíz, másnap csak 1 fürdésre elég.
Az, hogy vízköves lenne kizárt, mert 2-3 hónapja van üzemben. Ha hőfok kapcsoló lenne rossz, akkor a vízhőfok mutató nem mutatna meleget.
Ha tudtok segítsetek!
Köszönöm!
Szia !
Hát ezt korrektül mérések nélkül nehéz megmondani. Általában nem mindegy hogy a család melyik tagja fürdik, mert a fiatalok hajlamosak addig állni a zuhany alatt amíg meleg a víz. Sőt mindezt csumára nyitott meleg vízcsappal teszik. Nálunk a 120-as bojlerből is elfogyott néha mire "lezuhanyzott" a lány:)
Aztán megeshet hogy melegnek látod a vizet de az csak ott meleg ahol az érzékelője van a hőmérőnek, közben a bojler alja pedig hideg vizet tartalmaz 1/3 részben, mert vezérelt áramod időnként kevés ideig van. Ezt megint csak méréssel lehetne megállapítani, de lehet elektromos csatlakoztatási probléma is akár.
Üdv!

Ez az a fajta Ariston (Velis) bojler, amiben 2 tartály van? Mert a vezérelt áram sem mindig azonos időben és ideig áll rendelkezésre, lehet csak az egyik tartályt tudta felfűteni. :roll:
Szia. Nem. Sima 1 tartajos. Henger alakú.
sanyi írta: 120literes bojlerünk van,hatalmas villanyszámlánk van ezért vettünk egy időkapcsolót,hogy ne kapcsoljon be állandóan ha kis melegvizet engedünk.Azóta alig elég a melegvíz fürdésre,pedig 4órát fűthet naponta 2-szer.Vajon mitől lehet,hogy nagyon lassan melegíti fel a bojler a vizet?2kw-os fűtőszál van benne,2éve lett felújítva,vízkövesítve.Amúgy kb.15éves a bojler,Hajdú márka.Mennyi idő alatt kéne a vizet fölfűtenie?Tud valaki segíteni?Köszönöm előre is!

Amennyiben a kollegák által felsorolt hibalehetőségek már ki vannak zárva, akkor még meg szoktuk segíteni a szolgáltató által biztosított rövid vezérelt időszakot egy nagyobb teljesítményű fűtőbetéttel. Ez 120 l-es bojlernál 3KW-ost jelent konkrétan.
Ahogy írtad, a méréstől közvetlen jön a megtáp vezeték a bojlerhez, ha ez nem vékonyabb 2,5 mm2-nél, akkor nem lehet túlmelegedés, komolyabb feszültségesés sem. A másik általános gyakorlat, hogy téli időszakban, amikor hidegebb a hálózati víz, így a keverésnél több meleget igényel, akkor vízkövesedés ide vagy oda, de maximumon (80 fokon) kell járatni a bojlert.
Ha a bojler minden alkatrésze OK és a vízelvétel sem extrém a tartály méretéhez képest, akkor ezzel az egyszerű megoldással a legtöbb esetben megoldódnak a melegvíz gondok és nem kell a drágább tarifára kapcsolgatni.
Van még egy dolog, a szolgáltató vezérlő készülékei 10 kóddal, eltolt idővallumban adják a bekapcsolási jelet, ami nem biztos hogy megegyezik a mi melegvíz felhasználási szokásunkkal. Ilyenkor be szoktuk jelenteni hibára, a szerelő úgy sem tudaja megállapítani hogy hibás e a vevőkészülék, így lecseréli. Némi szerencsével (esetleg ennek megsegítésével) a mondjuk B02-es helyett egy B08-ast kapunk és az nekünk lehet hogy jobban megfelel.
Sziasztok! Elég sok 80 as 120 as bojlert szereltem már, de most a kezeim közé akadt egy átfolyós 10-es hajdú! Hibajelensêg: kimértem. Hőmérséklet korlátozó nem ad át, de ugye ebben nem lehet visszakapcsolni mint a nagyokban de nagyon megörültem mert tudtam, hogy van otthon egy bontottam... ki is vettem belőlle a korlátot beraktam a másikba de kb. 1.5 perc alatt nyírta ki azt is! Lehetséges hogy a vízkőtől? Ezekben a kicsikben is van aktív anód? Kb 5 éve nem takaríthatták elõre is köszönöm a segítséget
Üdv. A kérdésem a következő.
Ecofix 80l.
Beüzemelve.kb 10l viznél megál a feltöltése
Nyomás az van . Megál mintha tele lenne,de ahogy mozgatom logyög benne a víz.
Valaki tudna tanácsod adni.

Kicsit nincs vizbe a bojler sajnos nem egyenes a fal... az alja befele lejt a falfele.
Gonndoltam ezt is leirom hátha lehet ez a hiba ok?
szia Kérek képet a bekötési oldalról és az egészről . Az nem lehet hogy a ki és bemenő ( hideg -meleg) oldalt felcserélted ?
46 hozzászólás Oldal: 3 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron