Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
Lehet ,hogy bagatelnek tűnik a kérdésem ,de nem vagyok szakmabeli,és szeretném megtudni, hány darab kisméretű mészhomok tégla kell 1 m2 falhoz ,ha futora akarom falazni. Nem kell megijednetek ,csak szerelő aknát akarom felfalazni. Válaszotokat előre köszönöm.
Üdv
Ha már ez is problémát okoz akkor a falazás még nagyobb problémát fog okozni szerintem. Egyébként csak matek az egész, ami nem mindegy hogy mekkora fugák lesznek :)
Üdv!

A mészhomok téglát csak burkolatnak akarod használni, vagy abból akarod építeni az aknát?

A 250*120*65 km téglából 61,5 db kell négyzetméterenként habarcs nélkül.
Szia Plaszlo!
Köszönom a válaszodat. Az aknát,egy már kész garázsba akarom felfalazni. A garázs beton ajzattal készűlt,és mâr az épitkezésnél ki lett hagyva az akna helye. Természetesem,a falazás után ,megkapja az akna fedelet,szögvas keretbe.
Üdv!
Azért kérdeztem, mert a mészhomok tégla nem szerencsés választás erre. A földben jó eséllyel állandóan nedves lesz az egyik fele, amit nem túlságosan szeret. Inkább kisméretű, tömör égetett téglából építsd meg az aknát, erősen cementes malterrel, hogy bírja a nedvességet.
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég