Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
17 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Szia!

Én még csak gondolati szintben jutottam el oda, hogy kéne valami ilyesmit gyártani, le a kalappal, hogy megcsináltad!
:) Egy dolog viszont aggaszt, ami a patronos verziónál is visszatérő problémám volt: a kiszúrótüske mögött, a szifonfejben lévő gumi, ami a CO2-t hivatott "egyenirányítani" a palack belseje felé.(ami egy csavarral szedhető ki a tüske eltávolítása után) Ezt tapasztalatom szerint elég szar minőségű gumiból csinálják, és nekem rendszerint szivárog a 2. patron betekerése után (2l palack), még az új is. Ha jól sejtem, nálad maradt ugyanez a gumi, és fixen rá van szerelve a töltőcsonk? Mert ebben az esetben hogy cseréled a gumit?
Olyasmi megoldáson gondolkoznék, hogy a csonkba valami visszacsapó-szelepet beépíteni, akkor már lehetne akár véglegesen is rajta. Vagy valamit rosszul értelmeztem a leírásodból?

Amúgy nagyon tetszik a cucc! :)

Üdv,
kogabe
Szia Kogabe

Ahogy írod, az a gumi is gyenge pontja a szifonoknak, a patronos megoldásnál a patronban lévő 60 bar nyomás minden szemetet, fémtörmeléket beprésel a gumi alá plusz a hirtelen kitáguló gáz merevre fagyasztja a gumi alkatrészeket.
Az én megoldásomnál a gáz 8-9 bar nyomáson lassan, folyamatosan folyik a szifonba, ezért is kell rázogatni a szifont (napi tartály híján) hogy az 1,4g/liter gázt elnyelje a víz.
Magy a csonk nem fixen rögzített, ha megfigyeled a képeken az eredeti patrontartóba van beragasztva.
Hogyha szükséges bármilyen alkatrész cseréje ugyan úgy lehetséges mint eredetileg.
Semmi változtatás nincs a szifonon, minden eredeti állapotban van egyedül a patron betekerő lett félbevágva és a gyors csatlakozó beragasztva.
Most már majd nyolc hónapja használom minden probléma és meghibásodás nélkül. Tényleg egyszerű mint egy faék.
Nyugodtan csináld meg ha nagy bubisvíz fogyasztó a család és mint írtam már megtérült a befektetés (7 hónap alatt még a 300ft patronárral is).

Sok sikert
Üdv: Sipi

Csatolmányok

17 hozzászólás Oldal: 2 / 2