Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Ezermesterek :)
Azért ebbe írok,mert nem találtam megfelelő topikot...
Következő lenne a problémám, amiben segítséget szeretnék kérni!
9.emeleti panellakásban lakunk. Éjszaka ha ki van nyitva, ha nincs az ablak reggelre ellepnek a muslinca szerű rovarok.
A hálóban, konyhában, erkélynél, teljesen mindegy hol! Étel maradék nincs sehol!
A hálóba vettem Raid elektronikus szúnyogrisztót, de nem használt!
Van vmi amivel megakadályozhatom, hogy reggelre ellepjenek? Egyáltalán zárt ablakon keresztül, honnan jönnek????
Válaszotokban bízva köszönettel: Szilágyi Ilona
Szia Cicalány!
Csináltam a témádnak új topikot.
A muslincák mindenhol képesek előfordulni, ahol erjedő gyümölcsöt, zöldséget, növényi hulladékot, bármi erjedőt találnak. Valamikor minden bizonnyal az ablakon keresztül jöttek be, de biztos, hogy találtak valamit, ami táplálékforrásul szolgálhat nekik és szaporodni tudnak. Tehát nem feltétlenül ételmaradékot kel keresni, lehet ez nylon zacskóban maradt gyümölcs vagy zöldségmaradék, elgurult és valahol erjedő bármilyen maradék, ami erjedni képes. A legváltozatosabb helyekről tudnak ilyenek előkerülni.
Elsősorban a tömeges előfordulásuk közelében kellene keresgélni, mert ott lesz a kiváltó ok. Ha megtalálod, hagyjad kicsit összegyűlni a muslincákat körülötte, majd fújd le őket Raid-del, vagy bármi repkedők elleni szerrel, hogy a nagy részüket kipusztítsd. Utána a forrást kell megsemmisíteni és alaposan kitakarítani körülötte. Ha nincs más táplálékforrásuk el kell, hogy tűnjenek.
A szúnyogriasztó hatástalan ellenük, de régebben volt lapkás légy elleni párologtató, ennek nagyobb az esélye a muslincák ellen, de gyakorlati tapasztalat, hogy eltűnnek amint megszűnik a táplálékforrásuk.
Kicsi az esélye, hogy táplálékforrás nélkül képesek ennyire szaporodni, de érdemes a közvetlen szomszédokat is megkérdezni, náluk mi a helyzet.
Szerintem ezt a jelenséget én is ismerem: óriási számban jönnek apró pici muslicák. Szerintem a fény vonza őket.
És reggelre pedig megtalálod őket lehullva a lámpa alatt a padlón.

Pár napja dugtam be a párologtatós szúnyogírtót, mert tele volt a szoba mindenféle árvaszúnyogokkal (meg hasonlókkal, valódi szúnyogok is voltak közöttök). És hatásos volt ellenük, szépen elkezdtek hullani, és nem csak a szúnyogok.

De az aprópici muslicák ellen nem tudom hatásos-e. Viszont azok lehet lehullanak reggelre maguktól.

M
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég