Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
32 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Kedves Mindenki!
Egyedülálló nyugdíjas nő vagyok,segítséget kérnék első emeleti panellakásom mellékhelységeinek szellőzése ügyében! A központi szellőzőcsővek lyukasak, emiatt a felettem lévő lakásból dohányfüst,ételszag,stb... jön le hozzám annak ellenére,hogy a központi szellőző viszonylag jól szív!
Sajnos allergiás vagyok az égéstermékekre,így nagyon sokat küszködöm!
A gondnokság tett valamit az ügy érdekében,de nem oldódott meg a helyzet,mert szinte lehetetlen hozzáférni a szűk hely miatt a szellőzőcsövekhez,a szomszédom pedig nem mutat hajlandóságot a segítségre.Mindkét főcsőből visszaáramlik hozzám a kellemetlen levegő és ez beszivárog a szobákba is.Hallottam arról,hogy elszívó ventillátorok vannak,de nem tudom megoldás lenne -e ez és azt sem tudom kihez,vagy kikhez fordulhatnék ez ügyben?
Nagyon hálás lennék,ha valakinek lenne javaslata arra,hogyan szabadulhatnék meg ettől - az életminőségemet,egészségemet nagy mértékben rongáló- helyzettől?!
Előre is köszönöm a segítségeket!
Kedves abighail!

Nem ismert a pontos helyzet, de félő, hogy a megoldás pusztán egy elszívó ventillátorral nem bizos, hogy problémamentesen megoldható.
Elképzelhető, hogy a tetőn lévő elszívó ventillátor nem állandóan üzemel, így jöhet létre a kellemetlen szagok megjelenése a lakásban. Gondot jelenthet, hogy ezekben a panellakásokban található egy strang, ahol a szenny és egyéb csövek futnak, és ennek a résznek az elégtelen légszigetelésén keresztül áramlanak vissza a kellemetlen illatok. Ez egy gyertyával, mint egyfajta huzatmérővel könnyen ellenőrizhető.
A másik gond az, hogy ezek a ventillátorok gyakorlatilag a lakásban lévő, meleg levegőt a környezetbe továbbítják, gyakran 100-150m3/h teljesítménnyel. Kis után számítással ez egy kisebb lakás teljes légköbmétere. Bár ezek döntőrésze egyfajta zsaluval is felszerelt, így amikor nem üzemelnek, lezárják a visszaáramlás útját.
Jótanácsként annyit adnék egyelőre, meglehet, hogy egy egyszerű pillangó szelep is megoldást jelenthet, ha valóban csak a szellőzőn keresztül van visszaáramlás, amit a központi elszívó ventillátor képes megnyitni. Ilyet tudomásom szerint légtechnikai boltokban lehet beszerezni, illetve egy ügyesebb kezű unoka is esetleg el tud készíteni, egy alkalmas cső, egyenes kerékpárküllő, és egy alkalmas méretű műanyag lap szükségeltetik hozzá.
Ha ez nem kivitelezhető, akkor marad a zsalus elszívó ventillátor felszerelése, ami a mellékhelyiség világításához lehet csatlakoztatni. Ezekből vannak késleltetős megoldásúak, melyek a kikapcsolást követően működnek egy beállított ideig, majd leállnak, és a zsalu is lezáródik.
Ezzel viszont megszűnik az állandó, központilag biztosított elszívás, ami viszont rosszabb esetben a lakás nedvesedéséhez és elpenészsedéséhez vezethet.
Nem szeretnék borúlátó képet festeni, ezek azok a reális lehetőségek, amelyekkel számolni érdemes és lehet.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Kilyukadt az automata mosógépem dobja!Lehet-e ragasztani,vagy javítani!
Köszönöm,ha válaszol Valaki!
Azt hogy csinálta? Általában rozsdamentes acél, vagy műanyag. Elvileg be lehet ragasztani kétkomponensű ragasztóval, de csak ideiglenes jelleggel, hosszú életet ne várj tőle. Javítani csak cserélve lehet.
Plaszlo írta: Azt hogy csinálta? Általában rozsdamentes acél, vagy műanyag. Elvileg be lehet ragasztani kétkomponensű ragasztóval, de csak ideiglenes jelleggel, hosszú életet ne várj tőle. Javítani csak cserélve lehet.

Bocsánat,rosszul írtam,az üst lyukadt ki!Én laikus vagyok!A férjem kis ezermester,igaz lakatos a szakmája,de neki állt javítani!Szétszedte,csapágyakat cserélt!Letisztította a vízköves lerakódást az üst belsejéből,akkor pattant egy darab elrozsdálódott fémrész!A gép 10 éves indezit,de jól bírta!Spórolni szeretnénk,ha sikerülne!Vett ragasztót P-BS a neve!
Nem tudom esély van-e rá,hogy sikerül!
Kösz a választ!
Nem tudom milyen ragasztó ez, csak találgatók, valamilyen szilikonos, kinyomós?

Ha ténylegesen lyukas (anyaghiányos) lett az üst, akkor valamivel ki kell pótolni és úgy összeragasztani. Látatlanban nehéz tanácsot adni, de ha ki lehet tisztítani a lyukat az egészséges fémig, akkor egy darab lemez beragasztásával szerencsés esetben hosszabb időre is megoldható a gond. A zománcozott üstöt nem lehet hegeszteni, mert leég a zománc róla és tovább rozsdásodik.
Amit javasolnék:
- lyuk kitisztítása az egészséges, nem korrodált részekig
- lakatos lévén nem okoz gondot egy darab vastagabb fémlemez kivágása és beillesztése a lyuk alá, esetleg üvegszálas szövettel kipótolni. Itt csak a ragasztónak kell támot készíteni.
- A lemezt kétkomponensű ragasztóval (pl.: Araldit) felragasztani
- megkötés után az egész lyukat kitölteni a zománcozás szintjéig ugyanezzel a ragasztóval. Fontos, sehol ne maradjon szabadon fém, vagy zománcréteg, különben a víz aláfolyik és újra elkezd rohadni. A kipótolt és az ép zománcrétegnek folyamatosnak kell lennie.
Elég erős ragasztók ezek, sokáig ellenállnak hőnek, lúgnak (mosószernek) önmagukban is, de valamilyen ellenálló festékkel is át lehet a végén kenni, esetleg a kádakhoz vehető zománcjavító festékkel. Ha sikerül jól megragasztani, elvileg hosszú évekig működhet rendesen. A ragasztóból érdemes olyat venni, ami valamennyire rugalmas, a hőtágulását a fémnek el tudja viselni.

Remélem ez segít nektek. Már sok mindent megragasztottam a kétkomponensű ragasztóval, mint például LADA porlasztó benzincsonkja, ahol van hő és benzin is bőven, mégis bírta sok évig.
Írd meg mire jutottatok.
Szilikonos univerzális ragasztó!
Szerinted el szabad indítani szárazon a mosógépet,kipróbálni,hogy forog-e rendesen,összeszerelés előtt?
Szerintem ez a ragasztó nem lesz jó erre a célra, de nem láttam a lyukat, így csak feltételezés.
Amennyire a programkapcsoló engedi, elindítható. Lehetőleg rövid időre, mert a dobtengely szimeringjének nem tesz jót a szárazon futás. Az alap dolgok rövid idő alatt is ellenőrizhetők.
Most látom két helyen is ugyanaz a kérdés :)
Szerintem FBS lesz az a ragasztó. Egy jó minőségű hőálló szilikon kacsuk. Akvárium ragasztásra kiváló én azzal csináltam de a rozsdamentes anyag az más téma. Ha sikerült jól lepucolni és zsírtalanítani a felületet van rá esély, de ez a lyuk nagyságától is függ. A próba majd eldönti :)
Sziasztok ! Szeretnék egy kis segítséget kérni , Valaki meg tudná mondani hogy egy 4 ütemű fűnyíró motor ami függőleges tengelyű , eldöntve vízszintesen tengelyű ként szeretném használni ez lehetséges? kapna megfelelő olajzást? pl a henger felfele állna vagy 45 fokban úgy kana olajat ? vagy csak eldönte simán csak vízszintesbe legyen.Ha nem lehet így használni át lehet alakítani az olajzását ? Válaszokat előre is köszönöm , üdv Peti
Sziasztok ! Szeretnék egy kis segítséget kérni , Valaki meg tudná mondani hogy egy 4 ütemű fűnyíró motor ami függőleges tengelyű , eldöntve vízszintesen tengelyű ként szeretném használni ez lehetséges? kapna megfelelő olajzást? pl a henger felfele állna vagy 45 fokban úgy kana olajat ? vagy csak eldönte simán csak vízszintesbe legyen.Ha nem lehet így használni át lehet alakítani az olajzását ? Válaszokat előre is köszönöm , üdv Peti
T. Fórumozók!
Régebben találkoztam az EM 1998/3 számában egy furulya leírásával, azóta a hozzá tartozó rajzok eltüntek a rendszerből és a keresővel sem találom .
Tudna valaki segíteni?
Üdv.:antó
Küldj pü-t Markovnak (admin), talán ő tud segíteni benne.
Plaszlo írta: Nem tudom milyen ragasztó ez, csak találgatók, valamilyen szilikonos, kinyomós?

Ha ténylegesen lyukas (anyaghiányos) lett az üst, akkor valamivel ki kell pótolni és úgy összeragasztani. Látatlanban nehéz tanácsot adni, de ha ki lehet tisztítani a lyukat az egészséges fémig, akkor egy darab lemez beragasztásával szerencsés esetben hosszabb időre is megoldható a gond. A zománcozott üstöt nem lehet hegeszteni, mert leég a zománc róla és tovább rozsdásodik.
Amit javasolnék:
- lyuk kitisztítása az egészséges, nem korrodált részekig
- lakatos lévén nem okoz gondot egy darab vastagabb fémlemez kivágása és beillesztése a lyuk alá, esetleg üvegszálas szövettel kipótolni. Itt csak a ragasztónak kell támot készíteni.
- A lemezt kétkomponensű ragasztóval (pl.: Araldit) felragasztani
- megkötés után az egész lyukat kitölteni a zománcozás szintjéig ugyanezzel a ragasztóval. Fontos, sehol ne maradjon szabadon fém, vagy zománcréteg, különben a víz aláfolyik és újra elkezd rohadni. A kipótolt és az ép zománcrétegnek folyamatosnak kell lennie.
Elég erős ragasztók ezek, sokáig ellenállnak hőnek, lúgnak (mosószernek) önmagukban is, de valamilyen ellenálló festékkel is át lehet a végén kenni, esetleg a kádakhoz vehető zománcjavító festékkel. Ha sikerül jól megragasztani, elvileg hosszú évekig működhet rendesen. A ragasztóból érdemes olyat venni, ami valamennyire rugalmas, a hőtágulását a fémnek el tudja viselni.

Remélem ez segít nektek. Már sok mindent megragasztottam a kétkomponensű ragasztóval, mint például LADA porlasztó benzincsonkja, ahol van hő és benzin is bőven, mégis bírta sok évig.
Írd meg mire jutottatok.
Nem sikerült igazán,2 hónapig tartott!Újat kellett vennem!
Köszi a tanácsokat!
Szia
Bubika
32 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég