Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Van egy 20m mély ásott kutam , beton kútgyűrűs, Víz sosem jön bele: Szeretném esővízgyüjtésére használni, de a hidrosztatikus nyomás folytán elmegy belőle, Legalább az alját szeretném vízzáróvá tenni! Milyen megoldást javasoltok , Minden ötletet szívesen várok!
Félő, hogy ha csak az alját teszed vízzáróvá, a kútgyűrűk illesztésénél továbbra is el fog szivárogni a víz. Legjobb tudomásom szerint a kútgyűrűk között nincs gumitömítés, így ha teletöltenéd a kutat esővízzel, az alja felé már olyan nyomás keletkezne, hogy a legkisebb résen is szivárogna a víz.
Az alját szerintem vastag betonréteggel lehetne lezárni, majd ezt és a kutat belülről pl. uszodatechnikában használt vízzáró bevonattal (festék, folyékony gumi, stb.) lezárni.
Azonban felvetődik egy kérdés, a kút alján lévő talaj vajon süllyedés nélkül megbírja-e a maximális 20 m-es vízoszlopot? Például hiába betonozod le az alját, ha a teljes terhelésnél a víz súlyától összetömörödve a talaj, a fenék betonozásával együtt megsüllyed és máris megszakad a vízzárás, pár nap alatt elszökik az eltárolt esővized. Szerintem ez itt a legnagyobb probléma, az elvileg elképzelhető 20 méteres vízoszlop nyomása a talapzatra.
Én csak hangosan gondolkodom....... :roll:
Üdv !
Betonozás valóban megoldás amit majd egy cementejes záróréteggel kellene lezárni. Nem hinném hogy süllyedéses bajok lennének hiszen a víz sokkal könnyebb mint a talaj. Valóban a gyűrűk közti hézagok kitöltése már feladja a leckét. Nincs rá igazán jó tippem, ha csak át nem gletteled jóminőségű csemperagasztóval az egész felületet, majd lefested ahogy Laci ajánlotta.
Sziasztok!

A telken lévő faház tetőteréből szeretnék egy ejtőtartályos megoldással vizellátást megoldani. Ehhez szükségem lenne olyan zárható műanyag tartályra/hordóra, ami zárható és csatlakoztatható rá szerelvény, továbbá max 60 cm magas. Hosszabb lehetne. Leginkább egy lapos kivitelű tartályszerűség lenne a legjobb és kb 200 literes is már elég lenne, mert feltöltése megoldható. még ha kisebb is lenne nem lenne baj, ha összeköthetők lennének és akkor kiegyenlítődne a víz bennük.
Van vkinek infoja, hogy egyáltalán ilyen tartályszerűség létezik és hol kapható?

Előre is kösz.
Üdv
Én valami ilyesmit el tudnék képzelni fektetve persze :
http://www.manutan.hu/hordok-zarodugoval_M387014.html?finalCatString=8608239106654834033%3B8608239106654834149%3B8608239106654834336&viewSize=30
A műanyag dugók helyére vagy azok átalakításával egy ügyes esztergályos megoldja a szerelvény csatlakoztatási lehetőséget.
emca írta: Sziasztok!

A telken lévő faház tetőteréből szeretnék egy ejtőtartályos megoldással vizellátást megoldani. Ehhez szükségem lenne olyan zárható műanyag tartályra/hordóra, ami zárható és csatlakoztatható rá szerelvény, továbbá max 60 cm magas. Hosszabb lehetne. Leginkább egy lapos kivitelű tartályszerűség lenne a legjobb és kb 200 literes is már elég lenne, mert feltöltése megoldható. még ha kisebb is lenne nem lenne baj, ha összeköthetők lennének és akkor kiegyenlítődne a víz bennük.
Van vkinek infoja, hogy egyáltalán ilyen tartályszerűség létezik és hol kapható?

Előre is kösz.


A faház födémgerendáinak teherbírását is kalkuláld be a tároló méretének megválasztásakor. Általában nem tervezik teherbírónak, ha nem beépíthető a tetőtér.
Ha kibírják a gerendák:
http://hasznalttartaly.blog.hu/2012/01/14/hasznalt_vastartalyok
Plaszlo írta:
emca írta: Sziasztok!

A telken lévő faház tetőteréből szeretnék egy ejtőtartályos megoldással vizellátást megoldani. Ehhez szükségem lenne olyan zárható műanyag tartályra/hordóra, ami zárható és csatlakoztatható rá szerelvény, továbbá max 60 cm magas. Hosszabb lehetne. Leginkább egy lapos kivitelű tartályszerűség lenne a legjobb és kb 200 literes is már elég lenne, mert feltöltése megoldható. még ha kisebb is lenne nem lenne baj, ha összeköthetők lennének és akkor kiegyenlítődne a víz bennük.
Van vkinek infoja, hogy egyáltalán ilyen tartályszerűség létezik és hol kapható?

Előre is kösz.


A faház födémgerendáinak teherbírását is kalkuláld be a tároló méretének megválasztásakor. Általában nem tervezik teherbírónak, ha nem beépíthető a tetőtér.
Ha kibírják a gerendák:
http://hasznalttartaly.blog.hu/2012/01/14/hasznalt_vastartalyok


Köszi a tippet. A vastartály kizárva, mert ugyan tartó szalufák kibírnának egy elég nagy terhelést, de én inkább műanyagban gondolkodom. Azt nem kell különösebben karbantartani a felhelyezés után sem és télen amúgy is leeresztenémm belőle a vizet. Ez pedig nem válik javára a vastartály belselyének.
lalibatyo írta: Üdv
Én valami ilyesmit el tudnék képzelni fektetve persze :
http://www.manutan.hu/hordok-zarodugoval_M387014.html?finalCatString=8608239106654834033%3B8608239106654834149%3B8608239106654834336&viewSize=30
A műanyag dugók helyére vagy azok átalakításával egy ügyes esztergályos megoldja a szerelvény csatlakoztatási lehetőséget.

Szia lalibatyo!

Köszi a címet, a megoldás valahol itt rejlik. Elvileg (némi mérés és tervezés után) pl. két db 120 literes egymás mellett és összekötve a vízszintet jó megoldásnak látszik.
emca írta: Köszi a tippet. A vastartály kizárva, mert ugyan tartó szalufák kibírnának egy elég nagy terhelést, de én inkább műanyagban gondolkodom. Azt nem kell különösebben karbantartani a felhelyezés után sem és télen amúgy is leeresztenémm belőle a vizet. Ez pedig nem válik javára a vastartály belselyének.


OK. Lehet csak nekem vannak ellenérzéseim műanyag hordóban ivóvíz tárolásának. Nyáron jó meleg lesz benne.
OK. Lehet csak nekem vannak ellenérzéseim műanyag hordóban ivóvíz tárolásának. Nyáron jó meleg lesz benne.

Üdv
Nem tudom mi a baj a műanyaggal, fény nem éri (UV sugárzás) így nem öregszik, ugyanolyan meleg ebben is a víz mint bármi másban és ami a legfontosabb ha ebbe belefagy a víz nem reped szét de a vas ( fém) az biztosan szétreped. Az összes PET és pille palack is műanyag amiben 150-300 ft másfél liter víz mégis megveszik az emberek. Lehet kapni kifejezett élelmiszer tárolásra való műanyag hordókat is ha mondjuk valóban ívóvíz célú tárolásról lenne szó.
Válasszuk kétfelé a problémát (csak nem írtam két külön sorba az előző válaszom).
1. nem minden műanyag jó ivóvíz tárolására. A műanyag hordós cégnek is van ivóvíz tárolására alkalmas hordója, lényegesen drágábban. Ha nem ivóvízhez kell, akkor tényleg mindegy. Azt is aláírom, a fémtartály még rozsdásodhat is.
2. függetlenül a hordó anyagától, nyáron jó meleg víz lesz benne. Kiindulok egy hétvégi faház padlásának méretéből, meg a max. 60 cm-es magassági korlátból, de lehet megint tévútra mentem. Fürdéshez persze ideális is lehet.
Szerinted ennyivel melegebb a víz egy padláson elhelyezett műanyag tartályban mint egy fém tartályban ?
( szerintem semennyivel )
Tisztelettel köszöntöm újra az EZERMESTER szerkesztőit és fórumozóit. (szemműtét után)

Kérdésem a következő:
Van egy 1000 L műanyag tartályom, aminek a csapja eltört. Hol kapok újat ?

Tisztelettel, Bellami (belapapa@gmail.com)
Üdv!

Sajnos ha régebbi IBC-ről van szó, akkor csak tartállyal együtt. Ha újabb típus, ahol a csap maga kivehető, akkor itt érdemes keresgélni. Viszont ezek a csapok nem arra vannak méretezve, hogy üzemszerűen nyissák, csukják, ezért érdemes egy adagoló csapot is felszerelni, ami ezt megoldja. A hivatkozott oldalon vannak ilyen megoldások is. Talán egyszerűbb lenne tartálycsap csere helyett, rögtön egy ilyet felszerelni, hátránya viszont, ha ez meghibásodik, nincs mód a cserére, csak ha a teljes vízkészletet leengedjük.

További sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Köszönöm a segítséget, és a jó tanácsot.

Üdv Bellami
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég