Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 32 / 42
Előző 1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 42 Következő
én is Gödöllőről....nyár óta alig alszom....éjjel/nappal hallom..:-(, de leginkább éjszaka zavar. Volt már itt hangmérnök, nem sokra jutottam vele...mit lehet csinálni? Tudom hogy nem a fülem cseng, nincs tinnitusom, hogy a zaj külső, létező, fizikális, hiába áramtalanítottunk mindent, akkor is van..ami igazán kétségbeejt, hogy pár napot Ausztriában voltunk, ott is hallottam...ez azért már gáz....Vettem Dohm készüléket, de nem vált be, visszaküldtem, mert az meg annyira hangos, hogy végképp nem tudtam tőle aludni... :(
A Dohm-nál sokkal jobb a Lectrofan.
Hangerőt is tudsz állítani illetve 10 fehér zaj + 10 ventilátor típusú zaj.
Én a hangszóróját kivezettem erősítőre és egy hangfalból jön a halk, kellemes sistergés, ez szépen elfedi a búgást.
Nekem ez vált be a legjobban.
"Ausztriában voltunk, ott is hallottam...ez azért már gáz."
Én azt tapasztaltam, hogy mindenütt ugyanúgy hallani a zúgást. Itt Gödöllőn belül is, ill. az ország több vidékén járva is.
Meggyőződésem hogy nem szervi eredetű. Többek között azért mert pl. csak épületekben hallani, ajtón kilépve, ablakon kihajolva eltűnik, megszűnik. Ha szervi eredetű lenne, akkor tök mindegy lenne hogy bent vagyok, vagy kint...
Továbbá általában ősszel-télen jobban felerősödik, nyáron elviselhetőbb.
Van egy ötletem: költözzünk sátrakba! 8)
Kicsit rétegesebben kell felöltözni, ennyi... :shock:

A napokban is olvastam róla cikkeket, de csak találgatások vannak. Sem itthon, sem külföldön nem volt még konkrét eredménnyel járó kutatás :(
Biztos vannak érdekcsoportok kiknek az a lényeg hogy minél több ember bolonduljon meg ! Szerintem azokra is hat akik közvetve nem érzékelik ! Anyagot lehet rezgéssel befolyásolni molekuláris szinten ! Betegségeket előidézhet ez a zaj szerintem annak is aki nem hallja !
Valami ultra liberális fegyver lehet ami leépíti az ember mentális adottságait ! Nálam már lassan memória zavarok is vannak ! Eddig nem volt ! Hátha emlékképeket is bevisznek az agyba ! Nagy már az ördög technológiai háttere !
Azon gondolkodom hogy aki hallucinál lehet többet érzékel mint mi !
Semmi nem lehetetlen ! :roll:
Biztos vagyok benne hogy már sokmindent el tudnak/tudnának érni.
Általános apátiát, levertséget, közömbösséget, vagy épp agresszivitást, betegségeket, stb.
Ennek ugyan még nem olvastam utána, de az utóbbi időben egyre többet foglalkoztat a gondolat hogy miért erőltetik mostanában annyira, hogy mindenütt legyen wifi lefedettség? Hovatovább ennek támogatására többek között még uniós pályázatok is vannak, tehát "központilag" is támogatják....
Csupán csak azért, hogy az egyszerű halandó jobban érezze magát, hogy bárhol tudjon netezni, szmártfónt simogatni?
Olyan jó lenne hinni benne hogy igen, csak ezért :roll:

A zúgással kapcsolatban, a minap döbbentem meg, hogy a ház előtt kb. 3 méterre ciripelt egy 1000 ccm-es motorral szerelt kisautó. Az autó körül szó szerint csak halk neszezés volt hallható, szinte csak az ékszíj hangját lehetett hallani. Bementem a házba, hát ott olyan erős volt a rezonancia! Megdöbbentő volt. Sajnos nem vagyok fizikus, így megfejteni sem tudom ennek az okát. De azonnal az éjszakánként is hallható folyamatos zúgás jutott eszembe. Az is ugyanilyen, a házból kilépve néma csend van, bent viszont meg lehet őrülni. Elegendő lehet pl. egy viszonylag távolabbi gyár, üzem sok köbméteres össz térfogatú szellőzőrendszerének lüktetése, rezonanciája???
Hegyekben lévő katonai bunkerekre nem gondoltatok ? Nato ki tudja mit tárol ottan !
Ne nevessetek :) miután a Valeriana, a nyugtató tea, és az esti vörösbor sem használt ( a párnám alá tett minihangszóróból szóló altató zene is csak ideig-óráig), és nem szeretnék sem drogos, sem alkoholista lenni, tegnap merész lépésre szántam el magam- külföldi fórumon olvastam az alufólia sapkáról (kimondottan a zúgás elleni hatásra gondolok, nem a mindenféle telepátia/gátló összeesküvés elméletekre). Szóval tegnap kipróbáltam- és aludtam egy jót. Többet, mint anélkül. Még fejlesztésre szorul, mert nagyon meleg, és nem tudom, hogy elég e a fül és a mögötte lévő (rezonanciát érzékelő terület) rész védelme, vagy az egész fejre kell. Látványnak mindenesetre szenzációs :lol:
Ezt hogy kell elképzelni? Alufóliával betekerted a fejedet ( :D ) vagy sapka, fejpánt fül részéhez helyeztél alufóliát?
Egyébként füldugót próbáltad már? (Erre a zúgásra a legtöbb embernél nem ér semmit, de olvastam már olyat, hogy valakinél bevált...)
szerintem az itt fórumozóknál a szivacs füldugó az alap, sajnos .. :wink: nekem spéci munkavédelmi zajvédő fülvédőm is van- csak épp aludni nem tudok benne..A füldugó a zaj ellen véd valamit, de ennek a jelenségnek a rezonanciáját majdhogynem felerősíti, mert kiszűri a többi zajt.

A fólia aztán nem vált be, nagyon meleg (sisakszerű fülvédőszerűséget csináltam), mereven tartottam benne és elfeküdtem a nyakam, féltem hogy a családomnak megterhelő a látvány :lol: , stb.
Szóval azóta a párnám alá tett minihangszóróból szóló ilyesmi hangok segítenek: https://www.youtube.com/watch?v=Kk7k1-fzLD0
, mert emellett nem tud az agy ráhangolódni a Zúgás frekvenciájára. Korábban sosem aludtam zenére, a csendet szerettem, de most ez ment meg :P
Tök jó, hogy rátaláltam erre a fórumra. Már azt hittem mást nem zavar a zaj alvás közben.

Ha nem testhangról van szó (amit a fal vezet), akkor mindenféle kívülről érkező léghang (amit a levegő vezet) egész jól leszigetelhető. De a teljes hangszigetelés az nagyon drága mulatság :)
Voltam egy kiállításon, ahol a szigetelő anyag gyártója bemutatta a termékét.
Csináltak egy kis dobozt a szigetelő anyagból, amibe tettek egy süvítő riasztót.
Ahogy rátette a doboz tetejét, a riasztó hang 90-95%-át kiszűrte. Állítólag társasházban próbáló zenekarok rendelnek ilyen csendszobákat.

Egyébként saját tapasztalatom szerint egy sima RÉGI típusú ETA hősugárzó hangjára nagyon jól lehet aludni.
Egy baj van vele:
Valamiért a meleg levegőt fújó fokozatban kellemesebb a hangja (mélyebb). De abban a fokozatban meg óránként 2000W-ot zabál :cry: :mrgreen:
Az ágyra, fej közelébe téve nagyon kellemes rezgő hangot "vezet" az ágyba. Főleg akkor, ha egy könyvet teszek alá, és így nem nyeli el az ágy szivacs anyaga a rezgést. Egy a lényeg: ne arcra, vagy a test felé fújja a levegőt, mert huzatot generál, és kötőhártya gyulladást okozhat.

Viszont jó lenne egy ventilátor, ami nem fogyaszt ilyen sok áramot.
Szóval nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy házilag készíthető olyan ventilátor, ami mély, és teljesen monoton hangot ad?
Egyenletesen. Semmilyen változó hangtartományú hangot és zörgést ne generáljon a forgásból adódóan. Csak egyenletes hangot.
És fizikai ventilátor kellene a rezgés miatt (nem csak egy telefonra felvett hang).
Szerintetek ki vállalna ilyen venti készítést?
Semmilyen műszerem nincs hozzá.
Szétszedsz egy rossz hajdú mosógépet azt a henger alakú régi szart , abból csinálj ventilátort ! Vagy egy cf motorból !
Akkor már értem, gyerekkoromban miért tudtam olyan jókat aludni! Ilyen narancssárga ETA ventillátoros hősugárzókkal fűtöttünk. :D Az egyik még mindig megvan, tökéletesen szuperál. Hiába, a régi technika, agyoncsaphatatlan 8)
Egyébként sima asztali vagy álló ventillátort nem próbáltál még? Az kb. olyan fordulatszámon működik, mint az ETA...
Vagy mint egyéb olcsó megoldás, a neten fellelhető rengeteg féle fehérzaj "videó"...
...most elsősorban a földiekhez, gödöllőiekhez lenne kérdésem, ha már ilyen "szép számban" vagyunk itt (már aki még itt van).
Ti nem tapasztaltok olyat éjszakánként, de inkább hajnalban, hogy ez a borzalmas zúgás egyszercsak megszűnik? Úgy, mintha pl. egy búgó trafót kihúznál a konnektorból?
Kíváncsi lennék, hogy egyet tapasztalunk-e.
Pl.ma (2015.12.04.) hajnalban 04.25.-kor "kapcsolt ki". Olyankor olyan jó érzés, mintha az agyadról leszállna a 120 kilós ember aki addig rajta ült a hátsójával :roll: Általában tudom, jegyzem ezeket az időpontokat, mert baromi rosszul alszom mostanában.... Egész konkrétan, nem alszom, csak amolyan félálom félében. Már tiszta közömbös zombi vagyok, komolyan! :evil:
Itt is érezhető ilyen ! Én pedig hajdúsági vagyok ! Hirtelen megszűnik , van olyan ! Remélem nem vagyunk neurotikusok , vagy ha nem ettől leszünk azok ! :D
Előző 1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 32 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég