Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 31 / 42
Előző 1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42 Következő
Nálam új elemmel bővült a zenekar :evil:
Hajnalonként a szokásos zúgás szórakoztat, éjszaka viszont ez már nincs egy jó ideje. Helyette általában éjjel 10 után kb. 4-5 másodpercig tartó, 10 másodpercenként ismétlődő, nagyon alacsony frekvenciás "hanglebegés" mulattat. Leginkább távoli égzengés hangjához tudnám hasonlítani, de méginkább földrengéshez. Amikor először jött, már készültem hogy mikor kell felpattanni, kiszaladni a házból, sokáig nem is mertem elaludni. Ez is mi a franc lehet :shock:
Sziasztok,

most találtam rá erre a fórumra, sosem örültem fórumnak még ennyire. Kb. másfél éve figyeltem fel először az állandó monoton zajra, azóta keresem a forrását, sikertelenül. Lakáson belüli forrásokat zártam ki először...
Budapesten élek, VII. kerület, legfelső emeleti lakás. Lakáson belül a legerősebb, de lent az udvarban is hallom ha nem nyomja el éppen az erős háttérzaj. DNY-ra néz a lakás, onnan hallom. Kb. másfél éve tettek a tetőre mobil adót, antennákat, ("jelküldőket") azokra gyanakodtam, de valahogy máshonnan érzem a hang forrását. Olyan, mint ha a falakból jönne a rezgés... ha jutok valamire, megírom. Egyébként a légiforgalom itt is erősen hallható, de eddig nem gondoltam hogy ezzel lehet összefüggésben (hogyan?). Szóval sok új infót kaptam az itt leírtakból, köszönöm, ezek alapján próbálok tovább gondolkodni.

Teri
Szia Teri!
Hosszasan taglalták, taglaltuk már a lehetséges okokat, de megoldás sajnos 31 oldalnyi fejtegetés után sem született.
De amiket leírtál, szorosan egybeesik sukunk tapasztalásaival (utóbbi kb.1,5 évben tapasztalható, irány NY-DNY, stb.)
Mobil átjátszóra, toronyra én is gondoltam korábban. De pl. nálunk a legközelebbi pont ellentétes irányban van, mint a hang forrása.
Te hogyan tapasztalod, évszakokhoz köthető az intenzitás, ill. van változás?
(Nálam leginkább ősz vége - tél - tavasz eleje a csúcs, a nyár csöndes...eddig...)
...úgy látom az egyik, utóbbi időben képbe került gyanusítottat is kizárhatjuk, a Ferihegyi rep.teret.
Akárhogy is nézem, a VII. ker.-től már erősen DK-i irányban van :roll:
Nekem is hasonló a megfigyelésem ami az évszakokat illeti, de én ezt azzal magyarázom, hogy nyáron nyitva van az ablak, több az egyéb háttérzaj ami elnyomja.

Egyébként erről volt már szó?

"Elkészült a NATO-radarállomás 28 méter magas betontornya a Tolna megyei Medinán, a radarberendezést a tervek szerint augusztusban helyezik el a létesítményben - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel."

http://hvg.hu/itthon/20130109_28_metere ... TOradarall
mordsithboy írta: 01.29-én és ma, 30-án tökéletes csend volt nálam, egész nap. ilyet hónapok óta nem tapasztaltam.
nálatok hallani?
még az is lehet, hogy nálam végleg elmúlt a zaj!?
arra gyanakszom, hogy megfázás miatt aspirint szedek, ami ugye vérhígító, és esetleg ennek lehet köze hozzá...nem tudom.



Sziasztok!

Ebben az aszpirines dologban lehet valami! Én mostanában nagyon sokszor hallom a búgást, de ha beveszek 1000 mg aszpirint (2 db 500-as tabletta), akkor nem hallom a zajt! Viszont a napi 1000 mg sok, nem szeretnék gyógyszermérgezést kapni ...
Este is (04. 09-én) kezdtem hallani ezt a vackot, bevettem 2 aszpirint és kb. 20 perc, fél óra múlva el tudtam aludni.

Most este nem fogok bevenni; kiváncsi vagyok, hogy fogom-e hallani megint a zajt!

Hali mindenkinek!
2006 óta van ! Nem értem miért most kezd zavarni titeket ! Igaz akkor nem volt állandó és ilyen kibaszott hangos mint most ! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Hahó mindenkinek !

Nézzétek, mit találtam.
ill. küldte valaki, aki hall valamit az otthonában:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015 ... aign=Forum

Idézetek a szövegből:

"Erre már én is felemelem a szemöldököm, pedig nem vagyok szívbajos, ha sufnimegoldásokról van szó. Igazából annyira nem meredek a dolog, hiszen több kompresszorgyártó ugyanazt a gépet árulja kisebb módosításokkal búvárpalackokhoz és CNG-tankoláshoz, mivel hasonlóak a nyomások. De azért nem biztos, hogy örülnék, ha megtudnám, hogy az éjjelente finoman átszűrődő berregés a szomszéd pincéjéből egy földgázt pumpáló, okosba' átalakított kompresszorból jön."

"Ehelyett ma a búvárpalack-töltő a bevett szokás, mégpedig a gázóra elé kötve. Logikus, hiszen ha már úgyis adót csal az ember, akkor miért ne lopja is a gázt? Ha bukó van, szinte mindegy. Amíg a másik út járhatatlan, ez gyakorlatilag egyenlő az ingyen tankolással. Jó, kicsit megpörgeti a villanyórát a kompresszor, de az igazán semmiség ahhoz képest, hogy az üzemanyag házhoz jön a csőben."

A "magyar", és a helyi mentalitást érzékelve mindent el tudok képzelni...
Ezt is...

De van más is.
Cikk a Hihetetlen régebbi számából.
De képeken van.
Be lehet ide képet illeszteni?

Dohmi változatlanul jó, megmentett a megőröléstől.
Ajánlom mindenkinek alváshoz.

Nappalra még nem találtam megoldást, mert azért állandóan Ő sem üzemelhet.

Sziasztok Judit
Judit
Sprite_ írta: Sziasztok!

Ebben az aszpirines dologban lehet valami! Én mostanában nagyon sokszor hallom a búgást, de ha beveszek 1000 mg aszpirint (2 db 500-as tabletta), akkor nem hallom a zajt! Viszont a napi 1000 mg sok, nem szeretnék gyógyszermérgezést kapni ...
Este is (04. 09-én) kezdtem hallani ezt a vackot, bevettem 2 aszpirint és kb. 20 perc, fél óra múlva el tudtam aludni.

Most este nem fogok bevenni; kiváncsi vagyok, hogy fogom-e hallani megint a zajt!

Hali mindenkinek!


Szia!
Na én azóta is hallom a búgást rendesen, az a pár nap volt csendes, amíg szedtem az aszpirint.
Próbáld ki azt is, hogy egy nap sokkal többet iszol (vizet), mint máskor. Nálam ez is csendesít a zajon,
de teljes csend csak az aszpirinnel volt.
Írj majd, hogy mit tapasztaltál!

Az a gáz ebben az egészben, hogy a világon semmi értelme azzal küzdeni, hogy
honnan jön a zaj, mi adja a hangot, hogyan lehet megszüntetni.
Elárulom: sehogy. Meg kell tanulni együtt élni vele, nincs más megoldás.
Ha épp nincs zaj, nálam is nagy az öröm, de ha éppen búgás megy ezerrel,
azzal sem foglalkozom már. Az a nagyon nagy szerencse, hogy napközben és
alvás alatt nem hallom, pontosabban nem figyelek rá. Azoknál lehet ez komolyabb probléma,
akik amúgy is rossz alvók. Erre kell fektetni a hangsúlyt, hogy az alvás megfelelően mély legyen.
Normális étkezés, minél több mozgás a friss levegőn, sok folyadék fogyasztása. Nekem ezek segítenek.
Hiába iszom sokat,
akkor is szétszedik az agyunkat.
Judit
Hahó !!!!!!!!!!!!!!!!!

Van itt valaki?
Hallom Csongrádon, Budapesten, Keszthelyen, Hévízen...
Tehát: globális és földalatti.
E két szó biztos jellemzi.

De van itt más is, ami levegőben terjed,
és ugyanolyan érthetetlen, mint a mi zajunk:

http://www.hir24.hu/tech-tud/2015/05/19 ... lyes-hang/

Csocsi
Judit
Erdélyben is halható volt ! Elmúlt napokban erőteljes volt ! Szerintem katonai kísérlet ! Amerikai vagy orosz technológia lehet ! Nagyon unom már !
:(
Hahó mindenkinek, ...mármint aki itt van néha...

Egyetértek Zúgással.
Vagy kísérlet, vagy egyéb föld alatti tevékenység,
melyet vagy a földön kívüliek, vagy a földön belüliek végeznek.

A vizes elméletem is megdőlt.
Kánikulában, szárazságban is zeng a ház, meg a föld, meg a fejem is...

Úgyhogy 3 év után az összes elméletem megdőlt.

úgy vélem erősödött "kissé"...

Hihetetlen magazin, VII. szám
ajánlom

Lehet hogy írok nekik...

Csocsi J
Judit
Rég jártam már erre, viszont most - sajnos - bizonyítékom van rá, hogy fül probléma okozza a búgást.
Régebben írtam az aszpirines dolgot, de nem ahhoz volt köze. Akkortájt elhúzódó megfázásom volt, azért szedtem,
és csend volt egymást követő éjszakákon át. Azt követően folyamatosan búgás volt, minden egyes éjjel, de már - kis túlzással -
megszoktam a dolgot.
Most viszont megint sikerült bekapnom egy meghűlést, ráment a fülemre rendesen. És vajon mi történt ezután? Néma
csend egész éjszaka. Nincs búgás, és véletlenek sem, mert hónapok óta megszakítás nélkül megvolt a zaj.
Az a gáz ebben az egészben, hogy ha felgyógyulok, vissza fog térni a búgás is.
Ez 100%, hogy nálam így működik. Nincs semmiféle zaj, a fülem szar.
Helló mindenki !Most a napokban halkabb ! Nálatok is ?
Előző 1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 31 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég