Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 2 / 42
igen szoktam hallani nappal is ha elég nagy a csend és a zaj erős.most például alig hallom pedig éjszaka van és csend.
halk és töredékes, tehát csak mp.ig hallom, de nagyon halkan aztán semmi.
2007 ősze óta van így.
Valamikor egész nap hallom.Sajnos most nincs időm részletezni,majd este megírom .Ha gondolod mostantól úgy jegyzem ahogy te írtad.( részletesen)
ha van valamelyikőtöknek hangmérnök ismerőse, mérőmikrofonnal hangmintát rögzíthetne, mert ezek a mikrofonok nagyon érzékenyek és a frekvenciát meg az irányt is meg lehetne határozni, ha puskamikrofon kialakítású a mérőmikrofon.
én is rajta vagyok de eddig elég nehézkes.megvenni egy mérés miatt nem érdemes mert nagyon drágák.
ma éjjel se volt igazán durva a hang, most viszont hallom erősen.
Hatóságok felé jeleztétek ezt a problémát? Nem lehet, hogy valami ipari üzem generálja? Arra már gondolni se merek, hogy mondjuk nemi illegalitásban működő üzem. :)
Elég nagy föld alatti üzemnek kell lennie, amit földrajzilag ennyire távol eső helyeken is lehet hallani. 2007-ben költöztem a mostani lakhelyemre, de akkor még nem hallottam ezt a búgást. A következő év tavaszától rendszertelenül, majd egyre gyakrabban, most már az a különleges, ha nem hallom. Nem mindenki hallja - a párom sem -, így nehéz a hatóságok figyelmét felhívni a jelenségre, először bizonyítani kellene egzakt módon a hang jelenlétét.
Szerintem ebben a mostani gazdasági helyzetben nem fog törődni ezzel - a szenvedő alanyokon kívül - senki.
Talán akkor lenne felhajtás belőle, ha egy illegális földalatti marihuána telepről lenne szó, és a búgás a generátorok és szellőzőberendezések hangja lenne.
Keressünk illegális szellőzőcsöveket! :wink: 8) 8)
Üdv
Én csak a saját példámat tudom elmondani. Halk búgás fent. Mi a bánat körbe járok mindent, biztosítékokat lenyomom még az órából az elemet is kiveszem, de még mindig. Lemegyek a pincébe ott még erősebb. Na mondom már Kína alulról is támad ? Hát nem. A kedves 2. szomszéd vett egy orosz membrános szivattyút a 26 méter mély kútjába és búg tőlünk vagy 30 méterre. Ha szólok neki hülyének néz ha nem én vagyok az. Szerinted ?
Igen a hang ma nagyon erős. bevallom én rettegek ettől az egésztől.Amúgy is eléggé kerülöm az ilyen misztikus témákat,hát most a sors gondoskodott róla,hogy megkapjam. :cry: Igazság szerint én szeretném elhinni és egyben megbékélni azzal a tudattal,hogy ez a hang természetes . a hang tulajdonképpen a fejemben létezik csak,mások vagyis a többség számára nincsen. Megkérdezhetem tőletek,hogy mennyi idősek vagytok? Én 32 éves vagyok,vagyis viszonylag fiatal.
lalibatyo! Igazság szerint én is gondoltam erre! A baj csak az,hogy nálunk nem locsol kúuutbbbbbbbbóóóóóóól sennnki .Vagyis azt hiszem,hogy nem.Sajna itt a szomszédok nincsenek pacsi viszonyba velünk,de aki igen az se kötné az orrunkra. :( DE köszi a tippet.Ősszel kezdték tavaly itt a csepel -i csatorna rendszert építeni a szennyvíztelephez.Most az tényleg itt van mellettünk. Én nem is gondoltam volna,hogy ekkora gödör lesz itt,hogy még járművek is fognak az alagutakban mászkálni.Ijesztő volt mikor megnéztem.De ez is mért csak engem zavarna? Más itt a környéken nem hallja(akivel beszéltem) .
aki hallja nem téveszti össze semmi mással
Lalibátyó, ismerem a rezgőszivattyúk hangját, már azt is tudom mikor melyik szomszéd locsol ezzel, de nálunk nem ilyen ez a hang és szerencsére nem is ennyire erős. Hosszú távon ettől már falnak mentem volna.
plaszlo!
én azon vagyok hogy rögzítsem a hangot.
Leez az jó lenne. Kérdés vissza lehet-e játszani normál audió berendezéssel.
azt amit hallunk tudjuk majd rögzíteni, és sztem csak a gyenge hangereje miatt nem hallják sokan, ez egy túlhajtott előerősítővel megoldható, de vannak olyan komponensei amik nagyon mélyek, infrahangszerűek.azt max. gyenge nyomásként ézehetjük a testünkön.fura ez a dolog.
ezt ma találtam.hülyén hangzik a fordítóprogram miatt.

"Üdv mindenki.

Tesz bárki tapasztalat egy alacsony buzzing/humming/droning zaj amikor ez nyugodt?
látszok hallani hangok szeret egy mosógép / repülőgép mesze távol de úgy látszik nagyon hangos amikor ébredek fel középen az éjszaka.

Ha te tapasztalat ez kisfrekvencia zaj túlságosan, hogyan alszol éjjel ? Nekem van jelenleg elkészült egy sinusoidal 52hz nyomsáv kevert tücsök zajjal ban azon célból segíts nekem alszik éjjel . Ez nem tökéletes, de ez segítség engem alszik egy kevés jobb legalább . A probléma az a 52hz jelzés túlságosan állandó. Nekem kell egy hang melyik több természetes vagy on/off inkább mintsem egy állandó hangszín.

Úgy látszik könnyű nekem elnyerni nagyfrekvencia white/pink/rain/water zaj melyik nem segíts nekem , de Én vagyok keresés az nehéz találni kisfrekvencia (felől 52hz) természetes zaj aludni . Tud bárki segítség?"

egy másik monoton zajjal próbálja elfedni ami nem kellemetlen.
Üdv!

Tényleg hülye a fordítás, de ami sok, az sok.
Bár nem vagyok szakember a témában, de kissé zavar az 52 Hz. Már elnézést, a hálózati frekvencia elve 50 Hz, kissé nyugatabbra 60Hz illetve keletebbre is, másrészről elképzelhető, hogy egy a falban szerelt kötődoboz egyik-másik kötésnél az idő előrehaladtával kialakul némi áthúzásos jelenség,, de ez főleg akkor, ha nagyobb fogyasztó kapcsol be. Az emberi fül elvileg a mechanikailag létrejövő rezgések érzékelésére képes, és most nem belekeverendő a ún hatodik érzék. A vezetékek által leadott 50Hz sugárzás érzékelhető, transzformátorok mellett annak felépítéséből adódóan, hallható.
A fehér ill. egyéb "szín" zajok méréstechnikailag adott berendezés átviteli karakteriszikájánál alkalmazott meghatározott jellemzőkkel előállított mérőjel(ek). Aztán Hollywoodban meg hozzáadják az egyéb tartalmat. De ez sziorúan privát vélemény.

Elnézést ha off voltam.
További zajmentes napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
630 hozzászólás Oldal: 2 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég