Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 39 / 42
Sajnos ti is elektromos érzékenyek vagytok, EHS neve a betegségnek -érzékenységnek. Ezt a jelenséget pedig iperacusia-nak nevezik. Gondolom a szenvedők legtöbbje előtt, vagy a közelében telefon jeladók, telefon antennák működnek. Igen, a telefon antennák által kibocsájtott a lakás falain visszaverődő rádióhullámok okozzák ezt a búgást. Én is szenvedek nagyon tőle több mint 4 éve, és már több éve füldugóval alszom, de sokszor nappal is használom. Ha végképp nem bírom, akkor elhagyom a lakást, hisz a szabadban nem hallatszik. Ha már kialakult az érzékenység nem túl sokat lehet tenni, egy megoldás pl. keresni egy másik házat, ami közelében nincs jeladó - ez máris szinte lehetetlenség, és mire lezajlik a költözködés, nagy valószínűséggel az a ház közelében is kerül egy telefon antenna. Nincs túl jó helyezünk, de reménykedünk, hogy azok az orvosok akik értünk harcolnak egyszer győznek a profittal szemben.
Judit
Na én megszívtam de keményen, most költöztünk el (használt) családi házba (szép csendes környék, szomszédok rendben vannak, a ház is OK) szinte minden tökéletes, kivéve ezt a monoton búgó hangot ami most már sokkal intenzívebb és gyakorlatilag éjjel-nappal szünet nélkül megy!

Előtte panelben laktunk és én végig a panelt hibáztattam és próbáltam rájönni az okára, tetőventillátor, a bérház tetején lévő GSM antenna stb. de sajnos a korábban a panelházban felfedezett hang nem a házban keletkezett hanem valószínűleg kívülről jöhetett.

Most a kertes házban sajnos ha kint vagyok a kertben is hallatszik/érződik, bent a házban is és durva az hogy szinten szünet nélkül. Eddig legalább amit a panelben tapasztaltam ott voltak napok ahol nem hallottam egyáltalán ezt a hangot. Ráadásul a panelben nem volt olyan hangos mint itt a mostani helyen, ha egy kis fülhallgatót halk zenével feltettem már nem hallottam. Itt a rádiónak kell szólni sokkal hangosabban mint előtte hogy elnyomja ezt a hangot és ugyanaz a fülhallgatós módszer már nem segít, mert azon keresztül is átmegy ez az őrjítő hang.

Elaludni nehéz mert megy a hang, ha mély álomba is kerülök és próbálok nem a hangra koncentrálni akkor is felkelek hajnalban többször is, általában 3-kor és 4-kor is. És reggel amikor készülődünk a családdal ugyanolyan intenzitással hallom mint este mielőtt lefeküdtem.

Próbálom magam nem idegesíteni a dolgon, de ezt a hangot olyan hangerővel érzem hogy lehetetlen nem észrevenni.

Egyelőre nem tudom mi lehetne a következő lépés, a családnak be sem merem adagolni hogy inkább elköltöznék (ismét!!) - ugyanis most kezdem csak felfedezni és nyomozni hogy a városnak vannak olyan pontjai ahol ezt nem hallom (pl. szüleim és rokonaim lakása, ott tök csend van és sosem hallottam ezeket a hangokat).
Eddig azt hittem hogy csak a panelház a hibás, viszont rá kell döbbennem hogy bizony kültéren is hallom ezt a hangot. Eddig a panelházon kívül ahol laktunk nem észleltem ezt a hangot (lehet hogy a város nagyobb zaja elnyomta)

Amúgy a közelünkben van egy gyár (nem több mint 1km), én gyanakszom arra hogyha ott 24/7 termelés megy akkor az ottani nagy gépek és az ezzel járó infrastruktúra hangjai jönnek át hozzánk - és én érzékeny vagyok ezekre a hangokra. Ez a hang kicsit más mint amit a panelben fedeztem fel, jellegében ugyan ez a mmm-MMM-mmm-MM-mmm betonkeverő szerű mély hang, de folyamatos....

Egyetlen egyszer nem hallottam ezt a hangot, az pedig augusztus 20-a volt. Olyan igazi csend volt amire mindig is vágytam, de másnap reggelre ismét beindult minden...
Kedves Belan!
hát sajnállak, hogy költözéssel sem oldódtak meg a gondjaid. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy van e a közeledben mobil telefon jelerősítő-átjátszó antenna? Nem tudom elképzelni, hogy ne legyen, Lehet, hogy fel sem tűnik, hisz egyre kisebbek, Általában oszlopon, egy vékony bot szerűség, szinte fel sem tűnik, de van hatása. Én szoktam érezni a pulzálását is. Magyarországon az elmúlt két évben rettenetesen megnövelték az antennák számát, és a teljesítményét is. Talán közel laksz egy víztoronyhoz? Azon mindig van jeladó. A városközpontok is meg vannak pakolva.
Hahó

De ha antenna, akkor mért hallatszik a lakáson/házon belül is erősen,
sőt sokszor jobban, mint kívűl.
Akkor bent zárt helyen kevésbé kéne hallanunk, nem?

Ju
Judit
Kedves Judit! szerintem azért, mert a lakásba lépve a rádiófrekvencia visszaverődik a falakról. én kint egyáltalán nem hallom, igaz az antennák közelében ha látható a kocsiból, akkor villámfájdalmak futnak át rajtam, fejemen, szememen vagy lábamon, kezemen, de a zaja nem hallható, viszont a lakásban igen, főként ha telefon antenna van a közelben. ez az én meglátásom, de nagyon sok írás van arról. hogy a rádiófrekvencia okozza, A radarnál dolgozó katonáknál figyelték meg először, azt hiszem a második világháború után. frey effektnek is hívják, és többnyire aki érzi az elektromos érzékeny, "electrical hypersensitivity (EHS) " get symptoms from exposures to electromagnetic fields (EMF). “Frey effect” az utolsó években rengeteg ember szenved tőle. én kb. 3 éve alszok bedugott füllel, van akinek nem segít a fülbedugás, viszont segíthet a földelt lepedő.
Nekem is csökkent a zúgás a földelt lepedő és elektroszmog baldachin használatával,de sajnos nem szűnt meg, Viszont nagyon sokat segítenek összességében.
Hahó

Hol lehet ezeket beszerezni?
A sok mobiltelefon......hmmm

Üdv. Judit
Judit
Kedves Judit,
hol lehet beszerezni? A földelt lepedőt- földelnijó web oldalán, ékezet nélkül, az elektrosokkk adásban beszélnek róla. Külföldön egyre többen szakosodnak az ilyen jellegű terméket eladására, hál istennek, legalább egy picike védelmet adnak, hisz sok milliószorossára növelték a telefontársaságok, az elektroszmogot az utóbbi pár évben. Az a fontos az embereknek, hogy lejöjjön film a telefonba percek alatt a levegőn keresztül, az nem számít, hogy hány ember hal meg végette tumorban, hányan válnak elektromos érzékennyé és hányan szenvednek számtalan hatásától, többek között a zajtól. Még otthon is ahhelyett, hogy a netet vezetéken keresztül használnák az emberek, a lakásban is wifi-n keresztül jön a net, hadd pusztuljon még az ártatlan szomszéd is, meg a kis gyerek is... én gyakran kérdezem, ezeknek az embereknek akik ebben segéd kezet adnak, nincs gyerekük? Az elektroszmog anyagot amit repülőben használok a lorix oldalán lehet találni, akik elektroszmog elleni anyagokat gyártanak . Zárt formát érdemes belőle készíteni, mint egy kapucnis ujj nélküli esőkabátot, úgy véd jobban. Én a baldachint német országban vettem, de vannak web oldalak, ahol árulják, ha beírod a keresőben rögtön jön ki jó pár web oldal. Bővebben esetleg mailben, mert úgy emlékszem nem lehet itt linket megadni, vagy keress meg a facebook oldalamon privátban. Persze, ha csak zaj problémád van akkor válaszd a legolcsóbb megoldást, de ha szívritmus zavarod, fejfájásod is szokott lenni, vagy vibrációt, villám fájdalmakat is érzel akkor jó ha jobban felkészülsz az elektroszmog elviselésére, Ha véletlen wifi-t használsz az legyen az első, hogy mindent átalakítász vezetékes internetre. és a mobil telefonodon kikapcsolod az adatforgalmat, és csak időnként ellenőröd, de nem tartod állandóan bekapcsolva.
üdv
Erika
adrienn1988 írta:
szeva1979 írta: Sziasztok! Én is hasonló problémával küzdök, nemrég költöztünk Szigetszentmiklósra, és éjjel sokszor hallok egy mély búgó hangot, ami arra hasonlít, mintha egy autó állna a ház előtt járó motorral. Egyik éjszaka erősebb a hang, a másik éjszaka gyengébb, de kong tőle az egész lakás. Nagyon zavaró, van, hogy megfájdul tőle a fejem, mert az éjszaka közepén erre a hangra ébredek fel. Sajnos már a füldugót is ki kellett próbálnom, és tuti, hogy nem a fülemmel, vagy a fejemmel van a baj, mert máshol nem hallom. Ha kinyitom az ablakot, akkor nem olyan hangot hallok. A közelben van egy főút is, de annak teljesen más hangja van, legalábbis nyitott ablaknál. Nap közben a környezeti zajok elnyomják. Nem társasházban lakunk. És ezt csak néhány hónapja lehet hallani.
Azt szeretném kérni, hogy ha van valaki, aki itt lakik a környéken, és hallja, és esetleg ismeri a hang forrását, akkor legyen szíves írja meg, hogy mi lehet ez. Már arra is gondoltam, hogy az utcai csatorna szivattyúk hangja. Valamelyik éjszaka a héten nagyon hangos volt, akkor még a párom is hallotta.
Köszönöm a hozzászólásotokat :D



Szia ! Én Szigethalmon élek. Egy ideje ( néhány éve ) én is hallok ilyesmit,előtte a 3. kerületben éltem és ott ilyesmit nem tapasztaltam vagy nem emlékszem rá... Legtöbbször nem zavaróan de hallom a házban ( kint kevésbé ) viszont van amikor extra erősen és addig,hogy a fejem is megfájdul. Sajnos a család totál hülyének néz :( Ők semmi ilyesmit nem érzékelnek egyedül a kisfiam aki 2.5 éves ő hall meg ilyesmiket ilyenkor ő is ingerültebb és befogja a fülét... Bár én a mobilt is hallom nagyon halkan sercegni,a tv-t és kb minden elektromos eszközt de ők ezeket sem hallják...Gondolom kicsit érzékenyebben hallok vagy más frekvenciákat is ( ki tudja... ) Arra is gondoltam,hogy az adótorony az oka...Olvasgattam itt a hozzászólásokat és sokan vannak a ,,környékről,, Pesterzsébet,stb. Sajnos nekem mostanság erős fejfájás társul hozzá,jelenleg vizsgálnak,hogy szervi ok van-e a háttérben de én kétlem :( Szerintem a zaj okozza,hogy ott zümmög az agyamban :( Kitartás Mindenkinek ! és csendes napokat !!!



Szia! Mostanában sem változott a helyzet nálad sem? Nálam mostanában totálgáz, sokszor erre a hangra ébredek éjjel, de van, hogy nem tudok nyugodtan aludni. Valamit most már tenni kellene, mert nem szeretnék emiatt elköltözni, egyébként jól érzem itt magam, de ez idegőrlő. Nekem olyan ötleteim vannak, mint az Ibiden, vagy valamelyik másik gyár az 51-es mellett, vagy a csatornahálózat valamelyik átemelő szivattyúja, vagy tényleg lehet a gsm antenna is? A villanyóra és a wifi lekapcsolásával már próbálkoztam, de ezek nem segítettek. Neked van valami ötleted?
De jó hogy megtaláltam ezt a fórumot. Most költöztünk mi is új építésű társasházba. Nálunk a lakásban a nappaliból indulva 2 szobán keresztül kb 1 m magasságig egy vonalban hallható eza búgó hang. A gond hogy az alvásnál a fejem ebben a vonalban van. Nem tudok rájönni a forrására. A lakásban minden elektromos forrást kiiktattam és mégis megy valami. 19 percig búg, 28 perc szünet. És így megy minden nap hol erőssebben holgyengébben. Füldugóval alszok de néha azon is áthallom. A családom rigolyásnak néz, legszívesebben elköltöznék. De egy szoba átrendezésbe sem akarnak belemenni. Amúgy is mindenély dübörgő hangot hallok amit más nem, lehet egy szomszéd hifijének a basszusa, vagy ha valaki odaveri a sarkát a padlóhoz. Ha nem is tud senki segíteni, azért jó volt ezt kibeszélni magamból.
Sziasztok,

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, nem rég költöztünk el csendes helyre és figyelmes lettem arra a zúgásra, amit sokan pontosan ugyanúgy írtok le, ahogyan én is hallom. Nem szívesen beszélek róla tágabb körben, nehogy bogarasnak nézzenek. :)

Létrehoztam egy FB csoportot azzal a céllal, hogy könnyen egymásra találjunk és esetleg egymáshoz ellátogatva meghallgathassuk egymás problémás hangját. Ezzel is közelebb kerülhetnénk ahhoz, hogy amit hallunk otthon, azt máshol is ugyanúgy halljuk-e. Mivel legtöbben arra panszkodnak, hogy házon kívül nem lehet hallani.

A csoport:
https://www.facebook.com/groups/264437160828243/

Szívesen venném, ha csatlakoznátok.
Szia! Régen jártam itt a fórumban, csatlakoznék is a FB csoportba (küldtem is kérelmet)

Nekem van még egy elméletem hogy nálunk mi okozhatja a hangot. Pár km-es körzetben lakunk egy hőerőműtől. Megfigyeltem hogy hidegebb idővel a hang szinte folyamatossá válik, nyáron csak 4-5 naponként jelentkezett. Ez a hőerőmű állítja elő a megelvizet és a fűtést is az egész városnak. Nagyon sok külfödi szak oldalt találtam és ott írják több helyen hogy a turbinák lapátjai gerjeszthetnek olyan hangot ami nem egyenletes hanem lüktető és ezek az alacsonyfrekvenciás hangok a talajban haladva akár több 10 km-t is utazhatnak csillapítás nélkül.

A másik tanulmány meg azt mutatta hogy a 25-63Hz közötti tartomány az ami kifejezetten nyugtalanságot vált ki.
Nekem is nem feltétlenül a hanggal van bajom, mert egyéb hangoktól én még tudok aludni (pl ha megy a hűtő, számítógép, kinti járművek, kutyák ugatnak stb) sosem zavartak, de amikor ezt a bizonyos hangot meghallom akkor megőrülök mert olyat érzek mintha szinte fizikai fájdalmat is okozna a fülemben.

Elméletileg az embernek már nem kellene ezeket a hangokat hallani, így mi akik halljuk valami nem stimmel valamiért érzékenyebbek vagyunk ezekre a mély hangokra.

Amúgy több fülvizsgálaton is jártam és bizony van baj a hallássommal, főleg a jobb fülemmel. 3 helyen jártam de érdemben nem tudtak mit kezdeni ezzel a hanggal és hogy miért hallom. Az audiometer csak 128Hz-ig mér tehát ez alatti tartományt nem tudtunk tesztelni hogy melyik frekvenciára és miért vagyok érzékeny...és innen ez egy örök csapda, dokik nem tudnak érdemben mit mondani, vagy elköltözöm a mostani helyről (amiről a párom hallani sem akar) vagy szép csendben beleőrülök ebbe a dologba....próbáltam megszokni de lehetetlen ezt a hangot megszokni...

Aki tud angolul annak itt annak a források
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2923251/
https://www.researchgate.net/publicatio ... rspectives

labigabi írta: Sziasztok,

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, nem rég költöztünk el csendes helyre és figyelmes lettem arra a zúgásra, amit sokan pontosan ugyanúgy írtok le, ahogyan én is hallom. Nem szívesen beszélek róla tágabb körben, nehogy bogarasnak nézzenek. :)

Létrehoztam egy FB csoportot azzal a céllal, hogy könnyen egymásra találjunk és esetleg egymáshoz ellátogatva meghallgathassuk egymás problémás hangját. Ezzel is közelebb kerülhetnénk ahhoz, hogy amit hallunk otthon, azt máshol is ugyanúgy halljuk-e. Mivel legtöbben arra panszkodnak, hogy házon kívül nem lehet hallani.

A csoport:
https://www.facebook.com/groups/264437160828243/

Szívesen venném, ha csatlakoznátok.
Sziasztok,

Mi a buckában lakunk és mi is halljuk ezt a zajt, a szomszédoknak és máshonnan érkező vendégeinknek is feltűnt már.
Egyik este éjfélkor többen kimentünk kocsival és több ponton megállva visszakövettük a zajt a forrásig, ami az Ibiden gyár volt. A dolgozói parkoló felől megállva egyértelműen hallani lehet a turbinák zúgása mellett, ezt a monoton, ismétlődő búgást. Az utóbbi időben pontosan percenként ismétlődik. Általában este fél hat, hat körül kezdődik és reggel nyolc és kilenc körül marad abba, de van mikor nappal is hallani lehet, vagy épp este sincs semmi, de ez ritka. Valamilyen gyártási folyamat része lehet. Egyébként azért nehezen észrevehető, mert egy nagyon mély hangról beszélünk, ráadásul a föld rezgése viszi tovább, ez sok embernek nem tűnik fel. Lényegében valami nagyon erősen rengeti a földet, ezért nem segítenek a csukott ajtók és ablakok. A hang forrása egyértelműen behatárolható, a Mű úton a gyártelep felé haladva egyértelműen gyengül, majd teljesen meg is szűnik.

Kérek mindenkit, aki szeretné a probléma megoldását vegyen fel és egyeztessünk a további leheőségekről, szerintem nem elfogadható, hogy egy (tőlem) 2 km-re lévő gyár zavarja a házam nyugalmát.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008304679681

Köszönöm,

Üdv,
Sziasztok!
Az utóbbi időben nem látok bejegyzéseket zaj követéséről (a fórum elején még mindenki írogatta mit hol hallott) - gondoltam érdemes lenne ismét megtudni ki mit tapasztal mostanában.

A környék ahol én lakom (Debrecen kertvárosi része, nyílt terület csak családi házak vannak) azt tapasztaltam hogy Karácsonykor csend volt, tehát nem hallottam a búgó hangot - ez Dec. 24-28 időszak volt.
Sajnos azonban Dec. 29-től folyamatosan hallom ezt a búgó, lüktető hangot, nálunk éjjel-nappal megy szünet nélkül. Egészen idáig nem is nagyon volt a hangban szünet talán csak Szombaton és Vasárnap enyhült egy kicsit, de most vasárnap (01.06) este már megint erősen jelentkezett.

Szívesen várom mások tapasztalatait.
Üdv,
NB
Sziasztok

Aktív még ez a fórum?
Nem tudom eldönteni, hogy megbolondultam-e, vagy tényleg zúg valami a hálószobában.
Én nem konkrét zúgást hallok, hanem mintha fúró lenne a ház utca felőli oldalán, bent a hálószoba egyik sarkában. De csak pár másodpercig tart, van hogy naponta 3 alkalommal is. Mindig napközben volt. Eddig úgy voltam, talán valahol fúrnak. KB 2 hónapja hallom. Ilyenkor odamegyek, kinézek az erkélyen (pont ott van az erkély) de semmi. Csend. Most már vasárnap is hallottam.

Aztán semmi.

S ma ijesztő dolog történt, hajnal 4.33kor erre keltem. Kicsit beparáztam,így reggel óta keresek választ a neten.
Más még nem hallotta. Családi ház. Dunakeszi.
A ház előtt van villanyoszlop. Hajnalban azzal vigasztaltam magam, hogy esetleg valami az árammal lehet?
De csak bent hallani. Mondjuk nem mertem odamenni hajnalban a falhoz.. KB fel perc után abbamaradt.
Rendesen hangos fúró hangot hallani ilyenkor.

Esetleg még eszembe jutott, hogy a darazsak befészkelhettek a padlásra, s valamiért ilyen erős hanghatással járna?? De akkor az így rezonálna is?

Kerestem darazsas, darázsfészkes videót is, hátha találok hasonlót, de n sikerült eddig.

Akik itt írtak, ti halk hangot hallottatok?

Ha igen akkor keresnem kell tovább. Még ez a darázs dolog is aggaszt ha az lesz a baj.

Valaki?
630 hozzászólás Oldal: 39 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég