Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 37 / 42
Előző 1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42 Következő
Ne engedd Judit hogy fölülírják a programod ! :D :D :D Használd a tűzfalad ! :D :D :D nehogy arra ébredj hogy a fél várost lefolytóttad ! :D :D :D A végén tényleg becsavarodunk és mehetünk ECT kezelésre és ha az se segit akkor lobotomiára ! Borzasztóan idegesit engem is ne aggódj ! :oops: Nekem erről a zúgásrol a mézga család jut az eszembe : MZ/X jelentkezz pulzáló zajra ! :roll:
Sziasztok! Nálam is állandóan előjön egy monoton búgó hang, kb. fél éve. :( :oops: Meg tudnátok mondani, mivel lehet bemérni? Kezdek rendesen kikészülni tőle. :( Meg szeretném próbálni kinyomozni, hogy honnan jön. Üdv és kitartás mindenkinek: Hajni
Az a baj, hogy bemérni, vagy hivatalos úton beméretni nagyon nehéz.
Ismerjük a hivatalokat... Megmosolyognak, kiröhögnek, elhajtanak a lehető legrövidebb úton.
Ráadásul spéci érzékeny műszer kell az ilyesmihez.

Egyébként mennyit kisérleteztél eddig a zaj forrásának felkutatásával?
Elektromos berendezések a lakásban vagy annak környékén... Áram kikapcsolása után is hallható? Ha adódik áramszünet (pl. a környéken mindenütt elmegy az áram), olyankor is hallható? Nappal is hallható, vagy éjszaka erősebb? Lakáson kívül is hallható, vagy csak zárt térben? Van a közelben új létesítmény, ahonnan származhat?

Nálam pl. éjszakánként erősebb, téli időszakban jellemzően erősebb, csak épületen belül hallható. Ha akár kihajolok az ablakon, nem hallom, csak épület falainak vonalán belül. Ha totális áramszünet van, akkor is hallható.
A frekvenciát pontosan nem tudom belőni, de olyan 60-70 Hz körül
http://onlinetonegenerator.com/

Ami érdekes és újdonság számomra, épp múlt éjjel volt egy hatalmas vihar, Villámlás, égzengés, jégeső, stb.
Amikor elvonulóban volt a vihar, a zúgást magasabb frekvencián hallottam, olyan 110-130 Hz körülin.
Na ez mitől lehet????
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Érdekes és ijesztő, hogy áramszünet idején is hallod. Hogy tudsz ezzel együttélni? Én egyelőre leginkább a szomszédokra gyanakszom. Nagyon jó ez az online hanggenerátor, majd ezt megmutatom nekik holnap. Jobb, mintha nekem kellene dúdolni. Még nem beszéltem velük, mert ma nem nyitottak ajtót. Egy sorházban lakom, az előző szomszédokkal 7 éven át semmi gond nem volt, az újakkal viszont mindig van valami. Nem értem - talán lyukakat fúrtak a falba vagy mi? A hang itt a lakásban az áramot lekapcsolva is hallható. 140 Hz körüli. Áramszünet még nem volt. Kint nem hallom. Éjjel jobban hallatszik, de talán csak a nagyobb csend miatt. Ami érdekes, hogy a hossza és a gyakorisága változó, és hogy a 150 nm-es lakás minden pontján hallom. Tévé, zene mellett is hallom, befogott füllel viszont nem. ;) Megyek füldugóért, hátha akkor tudok aludni, aztán holnap folytatom a nyomozást. Ma bejártam a környéket, de semmit sem találtam, ami hangot adhatna ki. Üdv: Hajni
A mai lakások nem hangszigeteltek. Gyakorlatilag bármilyen hang jöhet a falakon át. Tapasztalatom szerint ilyen külső hang: közlekedés, másik lakás fűtési szivattyúja, szabadtéri klímája, vízvezeték.
Ettől függetlenül érdemes még a fül-orr-gégészt rávenni egy nyaki ér vizsgálatra.

Remélem sikerül az okot megtalálni.
..ja igen, még ez is jellemző a hangra nálam, hogy a lakás minden pontján azonos intenzitású.
Mert ha egy öreg hűtő zúg, akkor azt nyilván nem mindenütt egyformán hallani. Ugyanígy a fűtésrendszer keringető szivattyúját sem.
Viszont bizonyos gépek, berendezések képesek ilyesmit produkálni. Pl. nálunk a szomszéd asztalosnak van egy ősrégi asztali körfűrésze, jó nagy villanymotorral, rissz-rossz koronggal, ami annyira berezonál, hogy a amikor dolgozik, nálunk a házban duplázódik a zúgás, a talajban úgy terjed a rezgés! Csak hát, ha ő dolgozik, és kimegyek az udvarra, hallom ott is. Viszont az állandó zúgás kint nem hallható, csak épületben.
Azért a szomszédokat ne rohand le :D mert könnyen lehet hogy a forrás sokkal messzebb van.
Köszönöm az ötleteket és a drukkolást! :)
A nyaki ereket miért kellene vizsgálni? Sehol máshol nem hallom ezt a búgást.
Amúgy ez egy kb. száz éves, vastagfalú sorház.
A szomszédokat megkérdeztem, semmi eredmény.
Fogalmam sincs, hogyan tovább. :( Egyelőre megőrjít a búgás, de talán mindent meg lehet szokni.
Úgy érted, csak és kizárólag a ti lakásotokban hallod, másutt nem?
Én pl. ugyanazt, ugyanúgy hallom a szüleimnél, otthon, a 260 km-rel odébb lévő "nyaralóban", stb...
Ha csak nálatok hallod, akkor csak valami házon belüli, vagy környékbeli forrású lesz.
Hú, az nagyon kellemetlen lehet. Hogy bírod? Én csak itthon hallom a búgást. Ezért írtam a legelején, hogy leginkább valami mérőműszer érdekelne, amivel kideríthetném, honnan jön. Azzal sem lenne egyszerű, mert általában csak kb. 10-20 másodpercig hallani, aztán szünet, és így tovább.
Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, s olvasom, hogy mások is hasonló problémával küzdenek.
Miskolcról írok. Panel. 10. emelet. Buszsáv két oldalán bérházak. Állandó, monoton zúgás, de ez nem a közlekedés zaja. Ha befogom a fülem, a közlekedési zajokat nem hallom, de ezt a monoton, trafószerű zúgást akkor is érzem. Tehát ez nem egyszerűen zaj, hanem az agyra hat. Nem tudom, mikor kezdődött, talán már néhány éve lehet érzékelni. Szemben lévő bérház tetején antennák, átjátszó, felettem is van magasfeszültségű vezeték, antenna. Szerintem - bár nem értek hozzá - interferálnak ezek a kütyük. Rokon az 1. emeleten lakik, ők nem érzékelnek belőle semmit, náluk "csend" van.
Alvászavarom van, a lakásban egyfolytában érzem ezt a "zúgást", minden részén, lent az utcán nem, munkahelyemen nem. Autoimmun betegségem és csontritkulásom is lett.
Már arra gondoltam, hogy megkeresem a önkormányzati képviselőt, elmondom neki a helyzetet. Bemérést és kártérítést fogok kérni, sőt követelni.
Van valakinek hasonló tapasztalata vagy kísérlete?
Köszönöm, hogy beléphettem. igazán nekem ezt a linket azért küldte egy ismerősöm,hogy ez egy elektromos érzékenyek blogja. végül is nem volt időm még megtalálni, nem tudom,hogy jó helyen járok e, de látom, hogy a monoton zaj titeket is zavar. Én is hallom 3 éve füldugóval alszok, és sokszor még nappal is használnom kell. ez általában az elektromos érzékenyeknél a betegség része., elektromos hyperérzénység- nek is hívják, az olasz rövidítése EHS, de sokszor együtt jár egy másik betegséggel is a többszörös kémiai érzékenységgel amit MCS a neve azaz la "sensibilitá chimica multipla " olaszul, sajnos én mindet birtoklom. Magyarországon több éve sok kört futva sem találtam orvost, aki ismerné, hiparausia vagy esetleg acufene, a neve. „5th Paris Appeal Congress – audio18th of May, 2015 – Royal Academy of Medicine, Belgium, IDIOPATHIC ENVIRONMENTAL INTOLERANCE: WHAT ROLE FOR ELECTROMAGNETIC FIELDS AND CHEMICALS?”Ezt a kongresszust tavaly soron kívül hívták össze a probléma sürgőssége miatt. Az egész anyag a neten olvasható:http://www.mast-victims.org/resources/audio/5th-paris-appeal/index.html
----------------
Folytatom a napokkal ezelőtt írtakat, a monoton zaj szerintem is vagy messzi kompresszorok, vagy valami radar hang, én Olaszországban Milánó közelében élek, és mint mondtam szinte mindig hallom, míg mások nem. Az előző hozzászólásomban arra akartam kitérni, hogy nagy valószínűséggel aki hallja az elektromos érzékeny is vagy még többszörös kémiai érzékeny is. Biztos vagyok benne, hogy sokatok használ smart telefont, vagy esetleg az éjszaka is az éjjeliszekrényen sőt még be is kapcsolva, vagy a net wifi-n keresztül érkezik a lakásban vagy a mellettetek levő lakásban, vagy esetleg olyan “szerencsések” vagytok, hogy házatok ablakából látni lehet egy telefon jelerősítőt. Nincs gyakran fejfájásotok? Vagy fél fejetek fáj egy hosszabb telefonálástól? Nem éreztek felfutó villám szerű fájdalmat a végtagokban? Telefon közelében esetleg szívfájdalmat? Vagy folyamatos kis vibrációt kezetekben, lábatokban, főként alváskor ? Már nem is beszélek erősebb tünetekről, de ha ezek közül jelen van néhány, akkor azért el kell gondolkoznotok, hogy a problémátok ez. Ez egy idegmérgezés. Sajnos otthon nincs akihez fordulhatnátok,- annak ellenére,hogy 2012 óta kötelező az országnak foglalkozni vele- sőt kinevetnek, vagy pszichoszomatikus betegnek hisznek, pedig csak érzékenyek vagytok, de más számára annyira hihetetlen, hogy azonnal pszichikai betegnek titulálnak. És a legrosszabb, ha nyugtatókat írnak fel, pedig erre a betegségre jellemző- a DNA törések miatt- ,hogy nem tudja a szervezet lebontani az ilyen jellegű gyógyszereket, tehát a helyzet csak súlyosbodik. Kellene bizonyos génvizsgálatokat csinálni, de tudtommal nincs otthon kihez fordulni, tehát amit tudtok tenni, az, hogy kerültök mindenféle környezetszennyezést, főként az elektromos szennyezést, de az illatósítókat, fertőtlenítő szereket, stb… ill. nagyon megválogatva használva. Ha valaki érintett, esetleg tudok további hasznos tanácsokat adni. Persze a zúgás nem fog megszűnni, de talán az életkörülményetek javulni fog.
Légy szíves, mesélj! Mivel lehetne könnyebbé tenni az életünket ezzel a zajjal kapcsolatosan?
Magával a zajjal sajnos semmi mást nem tudok tenni,csak füldugót használok, minden éjszaka,de előfordul, hogy nappal is, és ha nagyon nem bírom, elhagyom a lakást, hisz kint még ha nagyobb is a zaj, ez a jellegű idegtépő zaj nem, vagy kevésbé hallható. Egyik betegség sem gyógyítható, csak jelentős javulást lehet elérni, és egyenlőre sajnos a legjobb gyógymód elkerülni a láthatatlan sugarakat, valamint a zavaró szagokat. Mivel itt gondolom jobban olyanok vannak akik elektromos érzékenyek, így erre a részre koncentrálok: minél kevesebbet használjátok a mobil telefont, hívásig ne rakjátok a fejetekhez, lehetőleg kihangosítva, vagy fülhallgatóval használjátok, a wifi leállítva. A házban a modemről a netet csak vezetéken vezetve használjátok, én ahol használom a netet ott csatlakozom egy dugóval, (nevét nem tudom, de előkereshetem) bár tudom, hogy a tabletekkel nem lehet csatlakoztatni, de sokkal jobb notebookot használni, főként gyerekeknek, hisz ők sokkal jobban ki vannak téve számtalan betegségnek, amit okozhat a hosszú távú wifi használat. Ha mégis használtok wifit, legalább éjszakára kapcsoljátok le, és a mobil telefont is, soha ne hagyjátok az éjjeli szekrényen, mert még lekapcsolva is ad jeleket.. Ne használjatok cordless telefont, hisz legalább olyan veszélyes, mint a net frekvenciák. Ha a szomszéd wifi-jétől szenvedtek az már sokkal rosszabb, hisz ha nem tudtok rá hatni akkor sajnos nincs sok lehetőség- remélem hamarosan birtokháborításként perelhető lesz, de e pillanatban csak jó szóval érhettek el eredményt. Nekem pl. a szomszéd wifi-jétől tüzelt az egész lábam, mintha egész nap tengerparton lettem volna és este észreveszem hogy totál leégtem. Ha viszont olyan szerencsétlenek vagytok, hogy az ablakotokból láttok egy telefon jelerősítő oszlopot, akkor már nehezebb a helyzet. Általában 5-6 év mire kialakul az elektromos érzékenység, de ha máris kialakult, vibrálás a bőrfelületen, felfutó fájdalmak görcsök a lábon, kézen, kettős látással ébredés… stb. akkor jobb mihamarabb tenni valamit. A tökéletes megoldás, sajnos az elköltözés, de léteznek más megoldások. Itt Olaszországban de Németországban különösen, elektroszmog függónyt ajánlanak, (Németországban sokkal jobban ismerik ezt a betegséget ) vagy annál is hatásosabb egy baldachinos elektroszmog függönyt raktok az ágyatok fölé (árulják Németországban) . Nekem egy éve volt függönyöm, de nem volt elég, igaz, nem ért 30 cm-rel tovább az ablaknál, és nem raktam a földig, holott a radiátor miatt ott a fal vékonyabb ezért szükség lett volna rá. A mai nap érkezett ez a baldachinos megoldás, ha már fent lesz és kipróbáltam, majd beszámolok, Vannak még más megoldások is, mint falfesték, grafittal, stb. de elég költségesek, úgy tudom nem tökéletes megoldás, de nem tudok véleményt mondani, hisz nem próbáltam. Gyógyszert mint írtam, igazán kerülni kell, főként ha a génvizsgálatokon kijön, hogy a szervezet nem képes kiüríteni a szervezetből a mérgeket, és ez erre a betegségre jellemző, így én glutatione-t szedek, amiért Svájcba megyünk és peapure antioxidánst Hollandiából neten rendelem már 3 éve mindkettőt. De ezeket orvosi megerősítés után érdemes, bár nem gyógyszerek, hanem természetes étrend kiegészítők. Ezen kívül ajánlják a növény csíráztatást, sok bio gyümölcs evését, hisz a másik nagy ellenségünk a permetszerek. De konzerváló szereket is kerülni kell, és lehetőleg egészségesen étkezni, hát ennyi amit tudok mondani. Az elmúlt 3 évben még biorizonancia kezeléseket csináltam, túl vagyok már 50 kezelésen, úgy érzem nagyon sokat segített a többszörös kémiai érzékenységemen, hisz rendkívül beteg voltam (vittek kórházban azért mert, 5 méterre tőlem, ablakot tisztítottak alkoholos ablaktisztítószerrel,néhány csepp szagától 140-es szívverés és csuklott a lábam) de mivel az elektromos érzékenységgel igazán még egy kicsit hadilábon állok, így nem tudom,hogy ajánljam e, szerintem javultam, csak a helyzet romlott, hisz a lakásunk 250 méteres körzetében 7 jeladót raktak, pár évvel ezelőtt egy sem volt. Ész nélkül rakják, mit sem törődve, hogy drasztikusan növekszik az infarktusok, tumorosok száma, a gyerekek közt a zavartság, az epilepszia, stb. lényeg a telefontársaságok profitja
Köszönjük az ötleteket.

Ma, nem tudom, mi történt, de az egész lakásom padlózata rezgett. Kikapcsoltam a hűtőt, hátha onnan jön, de nem. Nem, tudom, hogy ki mit kapcsolt be, de nagyon durva, ahogy érzed, hogy rezeg a padló, a fal.
Kedves Erika!

"A mai nap érkezett ez a baldachinos megoldás, ha már fent lesz és kipróbáltam, majd beszámolok,"

Sikerült kipróbálni ezt a megoldást? Működik?

Nemrég nyaraltam az ország egy kis északi szegletében egy faluban, ahol semmilyen mobiltelefonos lefedettség nincs, egyéb infrastruktúra is "csak módjával" van :-)

A zúgás viszont sajnos jelen volt. A falut hegyek veszik körül, az egyiknek a tetején van egy tv adó torony.
Már csak erre tudok gyanakodni.
Illetve azon agyaltam, hogy a hagyományos analóg műsorszórást 2013-ban váltotta fel a digitális.
A zúgást kb. 3 éve tapasztalom...
Érdekes...
Előző 1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 37 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég