Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 38 / 42
a függöny baldachinom fent van, igaz még a 4 pálca nélkül, hisz sehol nem találok 220 cm-róes hosszú botot, így jó rám horpad, de végül is jó, csak folyamatosan futkározik az "áram" vagy nem tudom mi a bőrömön, egy más típusú de ez sem nagyon jó érzés, viszont éjszaka nem jönnek ezek a felfutó erős fájdalmak, sem a végtagokban sem a vesémben az a nagy égető érzés. ezen a két napon határozottan kisebb volt a monoton zaj, de még mielőtt egyértelműen mondanám, még egy pár napot alszok benne, mert most nélküle sem nagyon zavar, tehát nem szertnék elhamarkodott választ adni.
Persze még csak két nap tapasztalata, de már legalább végre haza tudok menni. nem tökéletes, de sokkal jobb, mint ez a függöny nélkül, Én is voltam a tengerparton, ott ültem, de mikor a másik oldalra ültem le, ahol ráláttam több jeladó toronyra, azonnal jöttek a kis vibrációk, tehát ha láttál egy adótornyot, akkor már adhatott az is gondot. tehát pár nap múlva ismét jelentkezem
Kedves Szeder, tartok tőle, hogy a közeledben valaki WIFI-t használ.
Kedves Bal! ígértem, hogy néhány napon belül, még megosztom további tapasztalatom, most már 5. napja alszok az elektroszmog függönnyel borított ágyamban, és meg kell, hogy mondjam, nagyon örülök, hogy megvettem. Végre nyugodtan alszok, fájdalmak nélkül. Sajnos a zaj nem szűnt meg teljesen. Úgy tűnik, hogy jobb, hisz ebbe a kabinrészben nem jön be elektroakusztikai rendszerek reprodukciós hibáiból, eredő hullámok nagy része, vagyis a piszkos elektromosság, de nem szűr meg minden hangot. De már ennek is nagyon örülök,
Kedves Erika!

Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatokat!
Sajnálom hogy a zaj ellen ez sem nyújt megoldást.
De jó hír hogy az elektroszmogot kiszűri!

Üdv.:Bal
Azt hiszem kezdek rájönni nálunk mi okozza ezt a jelenséget, ez a tetőventillátorokból jön. 30 év után kitakarították az elszívó csöveket így a zaj nagyságrendekkel felerősödött. Pár hete kicserélték a motorokat a régiek helyett, azóta még rosszabb lett a helyzet (pedig bíztam benne hogy a hang onnantól elmúlik).

Van egy állandó halk morajlás, azzal nem lenne baj de ezzel párhuzamosan van ez a nagyon mély daráló szerű rezgés. És a baj itt van, mindegy hogy a szobák mely részébe megyek mindenhol utolér a hang, 24/7-ben megy. A legerősebb a fürdőszobában és WC-ben, nagyjából amúgy ott van a fejünk felett a venti.

Szerintem maga az egész tetőelszívó konstrukciója rossz, szerintem egyáltalán nincs rezgéscsillapítás betéve, a motorok egy fém vázon közvetlenül lehetnek csatlakoztatva a födémhez és ez viszi át a rezgést. Ráadásul ez a csodálatos panel tehcnonlógia amivel az elvtársak megátkozták a keleti régiót nagyon hanyagul van kivitelezve és az illesztéseknél is terjed a hang mint az őrület. Sőt sokszor még lent a földszinten is szoktam érezni ezt a rezgést.

Jó lenne valami épületgépészt találni aki meg tudná nézni szakmai szemmel a dolgot. A legnehezebb a dologban, hogy a családból is csak én vagyok rá érzékeny, így lehet ha kihívom a közösképviselőt,bejön a lakásba és azt mondja nem hall semmit.

Én már lassan 1 éve szenvedek ettől a hangtól, nyilván 2-3 perc alatt nem lehet megismerni a helyzetet, ezért lenne jó valami szaki....lehet hogy elkezdek cirkuszolni a közös képviselővel, hiszen ez nem normális hogy ennyire lejön ez a hang felülről
Ennyire hangosan még sosem hallottam a búgást, mint ma éjjel. Hajnal 2 után erre ébredtem (Érden). Más is tapasztalta vagy helyi jelenség? Azt figyeltem még meg, hogy ünnepekkor, amikor nincs hajtás és pihenhetek, akkor jobban zavar a zúgás. Így volt ez tavaly karácsonykor is. Lehet, hogy a pihentséggel függ össze?
Nagyon zavart engem is ez a monoton búgás,évekkel ezelőtt próbáltam én is valahol magamon kívül,vagyis a környezetemben
keresni,hogy minek lehet ez a zavaró hangja.Kérdeztem a környezetemben lévőktől,hogy ők is hallják ,de bambán néztek rám,hogy ők nem hallják.
Akkor kezdtem az igazság közelébe érni,mikor felhagytam azzal,hogy kívül keressem a zaj forrását,beláttam,hogy valami olyasmi okozza a búgást,ami valahol a fejemen belűlről hallható.
Arra a megállapításra jutottam,hogy egy olyan frekvenciát hallok,amit hangszóró nem tud megszólaltatni.Hallok egy hangot,ami kb 7-8 Hz,amit nem is kellene hogy halljak.Ez a felhőtologató eszközöknek a mellékterméke,nevezhetném így is.
Megoldás arra,hogy ne halld,szinte reménytelen.Ugyanis ez belűlről érzékelt valami.Hangnak érzékeled,de nem hang,hanem egy agyi frekvencia.Mivel kívülről érkezik,és nem a saját agyad gamma frekvenciája ezért érzékeled.
Mivel este jobban "hallani" kitaláltam rá egy megoldást.Csináltam egy programmal egy zeneszámot.Különböző frekvenciákat kevertem egy 30hz körüli alapra.Tehát váltogattam az agy alfa,béta ,gamma,théta állapotaihoz tartozó frekvenciákat és ráültettem egy hallható hullámhosszra.Ez is egyfajta halk búgás.Este mikor elalszok berakom és nyugalom van tőle.
Ekkor az történik,hogy kapcsolgatom az agy jobb agyféltekéjét,a különböző tudatállapotokhoz tartozó frekvenciákkal.Mivel a jobb agyfélteke szerint egy ilyen hang nem zavaró,a bal szerint viszont igen,a bal agyféltekét át lehet így rázni.
Egy idő után nem tudja ,hogy mi a helyzet és elfogadja,hogy a búgás nem zavaró.
Kicsit bonyolultnak tűnhet,de higgyétek el,ezt a belűlről jövő búgást nem sikerül mással elnyomni,csak az agy átverésével.
Az,hogy több éve halljátok az nem megoldás.ettől nem fog elmúlni.Egyébként anti-haarp keresőszóval lehet találni a youtube-on pár zenefélét,ha lehet így hívni,ami normális zeneeszközzel megszólaltatva elnyomja .
A normálison azt értem,hogy van mélynyomója,tehát valami olyan hangeszköz,ami meg tudja szólaltatni a 20hz-20000hz-ig.
Ha ebbe az irányba keresgéltek,sok minden dologra rátaláltok,ami zajlik körülöttünk.
Azt viszont ne várd senkitől,hogy megértsen,mert aki nem hallja,az felfogni sem tudja,hogy miről beszélsz.
Kb ilyesmi
https://www.youtube.com/watch?v=EuRBM0i8mbI
Sziasztok! Én is hasonló problémával küzdök, nemrég költöztünk Szigetszentmiklósra, és éjjel sokszor hallok egy mély búgó hangot, ami arra hasonlít, mintha egy autó állna a ház előtt járó motorral. Egyik éjszaka erősebb a hang, a másik éjszaka gyengébb, de kong tőle az egész lakás. Nagyon zavaró, van, hogy megfájdul tőle a fejem, mert az éjszaka közepén erre a hangra ébredek fel. Sajnos már a füldugót is ki kellett próbálnom, és tuti, hogy nem a fülemmel, vagy a fejemmel van a baj, mert máshol nem hallom. Ha kinyitom az ablakot, akkor nem olyan hangot hallok. A közelben van egy főút is, de annak teljesen más hangja van, legalábbis nyitott ablaknál. Nap közben a környezeti zajok elnyomják. Nem társasházban lakunk. És ezt csak néhány hónapja lehet hallani.
Azt szeretném kérni, hogy ha van valaki, aki itt lakik a környéken, és hallja, és esetleg ismeri a hang forrását, akkor legyen szíves írja meg, hogy mi lehet ez. Már arra is gondoltam, hogy az utcai csatorna szivattyúk hangja. Valamelyik éjszaka a héten nagyon hangos volt, akkor még a párom is hallotta.
Köszönöm a hozzászólásotokat :D
Az utóbbi napokban nagyon hangosan hallottam. Most dec 13. van 00:46 óra, de nagyon erősen hallatszik. Érdekes hogy volt egy időszak előző nap (dec. 12-én) 22:40 körül amikor mintha megszűnt volna.

Valami történhetett az elmúlt 1-2 hétben, mert eddig azt tapasztaltam hogy 22:30-kor illetve utána szinte észrevehetetlen volt, és majd csak reggel 5.00 körül kezdett bele, de mostanában már szinten mindegy melyik napszakban vagyok, egyformán hallatszik.

Érdekes hogy voltam Budapesten egy pár hétig és ott nem hallottam ezt a hangot egyáltalán, nagyon megnyugtató volt.

Egy másik jelenség is van nem tudom valaki tapasztalta már ezt. Én ha leteszem az ágyra a fejemet akkor is hallom a hangot egyfajta rezgésként. Viszont ha a földre leteszem a fejemet akkor nem hallom a hangot - először azt hittem a szomszéd hallgatja alattunk a zenét hangosan, de nem ez a helyzet.

Furcsa ez a hang, ha a falakra tapasztom a fülemet nem lehet hallani, viszont ahogy egy kicsit eltávolodok a falaktól akkor már hallom. És tök mindegy a lakás melyik pontjára megyek szinte ugyanolyan intenzitással hallom a hangot...Mi a fene okozhatja jó lenne tudni. Eddig a szellőző motorra gondoltam, de most már kezdek kételkedni.
Azt tudni kell hogy a paneltömb tetején - pont felettünk vannak GSM antennák. Érdekes módon a felettünk lévő lakásban látogatók panaszkodtak hogy az erkélyre kilépve milyen hangosan hallják az antennát (de most nem lakik senki felettünk, üres a lakás)

Viszont az utcára kilépve tényleg megszűnik. Lehet hogy a lakás egyfajta rezonátorként működik? Viszont az előző lakásunkban egyáltalán nem hallottam, és a szüleim és rokonaim lakásában sem hallottam (mindenki fantasztikus komcsi betonpanelben lakik, én is)
Az a helyzet, hogy nagy valószínűséggel egy kompressziós hőszivattyút üzemeltetnek a környéken. Esetleg annyit megtehetnél, hogy érdeklődsz a szomszédoknál, hogy az elmúlt időszakban, történt esetleg kútfúrás a környéken. Valószínűleg ott találod a búgó hang forrását. Feltételezem, hogy szakszerűtlenül, vagy feketén történt a kivitelezése. Bányakapitányságoknál tudsz érdeklődni ez esetben, ha beigazolódik a gyanúm. http://www.mbfh.hu/home/html/index.asp? ... l=20&lng=1
Sziasztok!
Most találtam erre a fórumra, eddig csak keresgéltem, hogy van-e rajtam kívül valaki, aki ezt a monoton zúgást hallja.
Nagyon idegesítő. A családban csak én hallom, senki más. Az épületen belül lehet hallani, de határozottan kintről jön. Jó lenne tudni mi ez. Este a legerősebb, de nappal is hallottam már, ha éppen csönd volt. Budapest vonzáskörzetében lakunk, viszonylag csöndes helyen.
Olvasgattalak benneteket (persze nem mindent) és lehet, hogy tényleg a beletörődés a legjobb megoldás... Azzal megszűnne végre. Lehet. Bár az ember kíváncsi. Jó lenne tudni az igazságot.
Szia!

Mindig hallod ezt a hangot ott a házban? Más épületekben is hallod állandóan? Van olyan hely ahol nem hallod?

Én most ezeket a kérdéseket kezdtem el vizsgálni és bizony vannak olyan helyek ahol nem hallom ezt a hangot így próbálom magamnak bizonyítani hogy mégsem belülről keletkezik ez a zaj, az én esetemben a tetőszellőzőt (panelház) és a tetőn lévő RF/GSM antennát gondolom fő hibaforrásnak. Nagyfeszültségű távvezeték közelében is lehet ilyen jelenség.
Valaki írta közületek, hogy ha nem figyel rá, az a legjobb megoldás a zúgás "megszüntetésére". Jelentem, valóban. :)
Persze, ha eszembe jut hallom, de igyekszem nem evvel foglalkozni.
Próbáljátok ki, érdemes! :)
BelaN írta: Szia!

Mindig hallod ezt a hangot ott a házban? Más épületekben is hallod állandóan? Van olyan hely ahol nem hallod?

Én most ezeket a kérdéseket kezdtem el vizsgálni és bizony vannak olyan helyek ahol nem hallom ezt a hangot így próbálom magamnak bizonyítani hogy mégsem belülről keletkezik ez a zaj, az én esetemben a tetőszellőzőt (panelház) és a tetőn lévő RF/GSM antennát gondolom fő hibaforrásnak. Nagyfeszültségű távvezeték közelében is lehet ilyen jelenség.


Nem mindig hallom ezt a búgó hangot, tegnap este például tök csend volt. De éjjel álmomból erre a hangra ébredtem. Még nem voltam hallásvizsgálaton, de kizártnak tartom, hogy ez a fülemből, vagy a fejemből jönne. Én nem panelben hallom, de ott okozhatja az elszívó ventilátor hangja, de biztos az is számít, hogy hányadik emeleten laksz. Én a tíz emeletes épületben a harmadik emeleten laktam, amíg nem volt bebútorozva a lakás teljesen, addig frankón lehetett hallani a ventilátorokat.
szeva1979 írta: Sziasztok! Én is hasonló problémával küzdök, nemrég költöztünk Szigetszentmiklósra, és éjjel sokszor hallok egy mély búgó hangot, ami arra hasonlít, mintha egy autó állna a ház előtt járó motorral. Egyik éjszaka erősebb a hang, a másik éjszaka gyengébb, de kong tőle az egész lakás. Nagyon zavaró, van, hogy megfájdul tőle a fejem, mert az éjszaka közepén erre a hangra ébredek fel. Sajnos már a füldugót is ki kellett próbálnom, és tuti, hogy nem a fülemmel, vagy a fejemmel van a baj, mert máshol nem hallom. Ha kinyitom az ablakot, akkor nem olyan hangot hallok. A közelben van egy főút is, de annak teljesen más hangja van, legalábbis nyitott ablaknál. Nap közben a környezeti zajok elnyomják. Nem társasházban lakunk. És ezt csak néhány hónapja lehet hallani.
Azt szeretném kérni, hogy ha van valaki, aki itt lakik a környéken, és hallja, és esetleg ismeri a hang forrását, akkor legyen szíves írja meg, hogy mi lehet ez. Már arra is gondoltam, hogy az utcai csatorna szivattyúk hangja. Valamelyik éjszaka a héten nagyon hangos volt, akkor még a párom is hallotta.
Köszönöm a hozzászólásotokat :D



Szia ! Én Szigethalmon élek. Egy ideje ( néhány éve ) én is hallok ilyesmit,előtte a 3. kerületben éltem és ott ilyesmit nem tapasztaltam vagy nem emlékszem rá... Legtöbbször nem zavaróan de hallom a házban ( kint kevésbé ) viszont van amikor extra erősen és addig,hogy a fejem is megfájdul. Sajnos a család totál hülyének néz :( Ők semmi ilyesmit nem érzékelnek egyedül a kisfiam aki 2.5 éves ő hall meg ilyesmiket ilyenkor ő is ingerültebb és befogja a fülét... Bár én a mobilt is hallom nagyon halkan sercegni,a tv-t és kb minden elektromos eszközt de ők ezeket sem hallják...Gondolom kicsit érzékenyebben hallok vagy más frekvenciákat is ( ki tudja... ) Arra is gondoltam,hogy az adótorony az oka...Olvasgattam itt a hozzászólásokat és sokan vannak a ,,környékről,, Pesterzsébet,stb. Sajnos nekem mostanság erős fejfájás társul hozzá,jelenleg vizsgálnak,hogy szervi ok van-e a háttérben de én kétlem :( Szerintem a zaj okozza,hogy ott zümmög az agyamban :( Kitartás Mindenkinek ! és csendes napokat !!!
630 hozzászólás Oldal: 38 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég