Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 33 / 42
Előző 1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42 Következő
Hosszú idő után tértem vissza ismét, mert 20-án este nagyon erősen hallottam ezt a zúgást itt Érden. Valószínűleg tényleg az a megoldás, hogy leköti magát az ember és megpróbál nem odafigyelni rá. Eddig nagy volt a hajtás a munkahelyemen, szinte semmire nem volt idő. Észre sem vettem, hogy létezik. Most, hogy itt a karácsony leálltunk. Lenne lehetőség kicsit kifújni magunk, ha nem búgna ez a sz@r.
Nálunk végig búgott a karácsonyi ünnep alatt. Hárman is halljuk a családból.Most, 27-én, mintha kezdene halkulni. Korábbi hozzászólásban olvastam, hogy valakinél megmérték és 12Hz körüli a hang. Az a "jó" vagy rossz ezekben a mély (infra) hangokban, hogy az emberi fül képtelen megállapítani az irányát. Ezért elég csak 1db mélynyomót venni, ha hangfalrendszert vásárolunk, és azt bárhova letehetjük a szobában. Halljuk, de mindegy, hogy előttünk vagy mögöttünk van. Egy jó példa a mély hangok terjedésére az is,amikor egy autó megáll a ház előtt és szól benne a zene. A magas hangokból semmit nem hallani, de a mélyek átjönnek mindenen keresztül.
Sziasztok,

Örülök, hogy más is halja ezt a bolonditó mély hangot, zugást.
Szolnokon is halható.
4 éve hallottam először néha erősebben néha gyengébben, este 10 órakor mintha felerősődőtt volna,
de voltak olyan napok is amikor egyáltalán nem hallotam
.
Most elköltöztünk mert már nem bírtam, de itt is hallható!!
2015-12-25,26,27,28.-án is nagyon erőssen jött a hang- rezgés.

Arra gyanakszom, hogy összefügésben lehet a 3-4 G-s internetrel amit az adókról sugároznak.
Várom szakértő bajtársaim véleményét.
Mert ez egyre katasztrofálisabb kibirhatatlanabb nem lehet tőle pihenni .
Előre is köszönöm nektek.!!
Sziasztok!

Az utóbbi 3 éjszaka Debrecenben is durva volt, nappal is hallatszik. A 3-4G nekem is nagyon gyanús, mintha azelőtt nem lett volna...
"Mélyebb tónusú" fehér vagy rózsazaj generálás a megoldás, nagyobb hangfalra kivezetve tökéletesen elfedi, lehet aludni, nem b*ssza szét az ember agyát a zúgás-búgás és a tehetetlenség.
A 3G, 4G-s internet és minden más jel, amit a bázisállomások vagy a mobiltelefonod sugároz ki elektromágneses hullám. Nem pedig hanghullám. Így nem hallhatod.
Még ha át is transzformálnánk hanghullámmá, a frekvencia 900 Mhz, 1800 Mhz, messze a hallható tartomány felett van.
Korábbi hozzászólásban azt olvastam, hogy a 60'évek derekán tapasztalták a zajt először Angliában. Akkor még nem létezett a 2-3G. Én inkább a radarokra szavaznék, persze csak így dilettáns megközelítésben. Nem rég volt nagy vita a NATO radar telepítésről. Szerintem mára csendben az is megtörtént. Ha jól tudom 3 vagy 4 van az országban. Jó lenne tudni, hogy a többit mikor telepítették.
Még ezt találtam a WIKIPÉDIÁN:
"NAPMO 1978. december 8-án alakult a NATO logisztikai szervezetének részeként. A NAPMO polgári szervezet, beszámolni az Észak-atlanti Tanácsnak köteles, mivel annak közvetlenül alárendelt.

A szervezet létrehozását az 1970-es évek második felének az a katonai nézete alapozta meg, mely szerint a földi felderítő eszközök (radarok) képességeit ki kell egészíteni a nagyon gyors, és kis magasságon repülő harci repülőgépeket is sikeresen felderítő képességgel. A NATO katonai hatóságai szerint ezt a földfelszín felett, nagy magasságban telepített radarok képesek biztosítani, mint például a repülőgép fedélzetre telepített eszközök.
Magyarország 1999-től megfigyelői, majd 2005. decembertől teljes jogú tagja a szervezetnek."
Metropol.hu:
"1994-ben megkezdődött a rádiótechnikai dandár átszervezése, új megoldásokat dolgoztak ki a nemzeti légtérellenőrzés és légvédelem rádiólokációs biztosításának hatékony megvalósítására. Az Országgyűlés 1995 őszén határozatban hagyta jóvá a Bükk és a Mecsek legmagasabb pontjára építendő radarállomások tervét.
Amikor Magyarország 1999. március 12-én a NATO teljes jogú tagja lett, légvédelmi rendszere a minimális katonai követelményeket is csak részben tudta teljesíteni. Az Észak-atlanti Tanács 1999. július 25-én jóváhagyta a magyarországi radarrendszer fejlesztésére kidolgozott csomagot, majd hozzájárult a beszerzési folyamat elindításához, biztosítva az anyagi fedezetét. Az akkori tervek három új katonai légtérfigyelő háromdimenziós (3D-s) radarberendezés létesítését írták elő: Bánkúton, Békéscsabán és a Mecsekben, a Zengőn......Az ország légterének védelmét a békéscsabai, a bánkúti és a medinai 3D-s radar két működő, úgynevezett réskitöltő radarszázaddal együtt biztosítja."
Ha valakinek nem lenne világos. Nem túl rég lecserélték a szovjet radarokat NATO radarokra, amik most már közvetlenül a föld felszínét is pásztázzák. Radarokhoz sajnos nem nagyon értek. Nem tudom,hogy ezt hallhatjuk-e, de meglepő az egybeesés.
Radarok frekvenciatartománya:
http://www.radartutorial.eu/07.waves/Wa ... es.en.html
De: a radar is rádióhullám (elektromágneses hullám) így alapvetően nem lehet hallani, mert nem hanghullám. És erre is igaz, hogy még ha át is konvertáljuk hallható hanghullámmá a frekvenciát, akkor is nagyon messze van a hallható tartomány felett.
Nem is arra gondoltam, hogy a radar hullámokat halljuk, hanem arra, hogy ezek valamilyen modulációját. Esetleg interferenciát okoznak más hullámokkal találkozva. Biztos hallottátok azokat a történeteket, amikor bevezették a rádiózást és, az adó torony közelében megszólaltak a káposzták. Vagy amikor közel ment egy ember, a fogtömésében szólt a rádió.
Itt is non-stop megy. Egy jó ideje nem tapasztalom a hirtelen szüneteket sem, amikről korábban írtam.
Számomra megmagyarázhatatlan dolgok:
-Télen mindig sokkal erősebb mint nyáron-ősszel. (Talán összefügésben állhat a fűtéssel? De akkor korábban miért nem volt ilyen fűtési szezonokban? Vagy a hőmérséklet miatt?)
-Csak az építményekben hallható. Ha akár kihajolok az ablakon, már nem hallom. Pedig a mély hangok -ahogy tiborbá is írta- áthatolnak mindenen, és mindenhol hallható. Akkor ez a szabadban miért nem? (Hozzáteszem, szabadban eddig egyetlen egy alkalommal azért tapasztaltam..)

Nincs ésszerű magyarázat a jelenségre. :(
Talán egy hullámfizikus többet tudna erről mondani.
Azt tudjuk, hogy a hangfalaknál is létezik az úgynevezett rezonancia frekvencia. Nem lehet,hogy az épületeknél is van ilyesmi és ez teszi hallhatóvá a zúgást? Az épületek erősítik fel annyira,hogy hallható legyen. Kint általában tényleg nem hallom én sem, de előfordult már, hogy halkan kint is meghallottam.
Csak hangosan gondolkodom. Nyugodtan szóljon, aki úgy érzi, hogy badarságokat beszélek :)
Én is sajnos rendszeresen hallom ezt a búgó-zúgó, rezonáló hangot. Nehéz pontosan leírni, viszonylag nagy csendben hallani, főleg elalváskor nagyon zavaró, ha van más hang, akkor nem hallani, illetve nem zavaró. Az is nagyon jellemző, hogy este 10 körül/után erősödik fel, és ilyenkor nagyon intenzív. Vannak napok, amikor halkabb, amikor szaggatottan hallatszik kis szünetekkel, de van, hogy folyamatos. Most, hogy ezek a ködös napok voltak december végén, nagyon erős volt, és arra is gondoltam, hogy talán a nedves levegő miatt van. Főleg a téli időszakban hangosodik fel.
A hangot sajnos mindenhol hallani: Pest megyében Telkiben is, Bács-Kiskun megyében Kalocsa mellett egy községben ugyanúgy, és Szlovákiában is egy községben voltam az elmúlt 2 hétben, és mindenhol ugyanúgy hallatszik.
Úgy néz ki, hogy kizárható, hogy bármilyen szivattyú, vagy fűtési berendezés okozná... A 4G/3G-t nem tudom kizárni, természetesen minden felsorolt helyen volt 3G/4G, bár tudom, hogy teljesen más frekvencián működnek ezek a hálózatok, de hogy bármilyen interferencia miatt esetleg köze lehet-e a dologhoz, ez kérdéses.
Főleg az zavar, hogy nem tudom mi a zaj forrása, de gondolom ezzel nem csak én vagyok így.
Sziasztok! Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra, már kezdtem megijedni hogy csak velem van a baj...Örülök hogy Debrecenből jelentették a hangot Karácsony körül, mert én is akkor hallottam nagyon hangosnak.

Sajnos én is csak néhány hete tapasztaltam először a jelenséget. Én mondjuk az új lakásra fogom ahova költöztünk mert olyan sajnos ez a panel hogy nagyon viszi a hangot. Ha pl, a konyhában hallgatom a rádiót akkor a nagyszobában is ugyanúgy szól mintha kint ülnék a rádió mellett...vagy ha valaki az egyik szobában járkál a padlón akkor azt ugyanúgy lehet hallani a másik szobában is, egyszerűen 'döng' az egész ház.

Sajnos én még az elején vagyok és a kétségbeesés és keresgélés fázisában vagyok. Eddig is panelban laktam, ráadásul ugyanezen a környéken csak pár lépcsőházzal odébb és ott sosem hallottam ilyen hangot és most el is vagyok keseredve. Érdekes módon ha más lakásban vagyok ott nem hallatszik ez a hang, sőt a munkahelyemre is inkább már pihenni jövök be mert itt egyáltalán nem hallatszik.

A nagyon furcsa valóban az egészben, hogyha a falakhoz tapasztom a fülemet akkor nem hallatszik a dolog - pedig bíztam benne hogy így lehet lokalizálni a dolgot.

Viszont az antenna dolog most motoszkál a fejemben hiszen pont felettünk bazi nagy antennák vannak a tetőn. És ha maga nem is a rádióhullámok miatt van zaj, de lehet valami rezonancia vagy a fene tudja hogy vannak ezek az antennák felrakva oda, elképzelhető hogy a működésükhöz használt tápellátás/hűtés stb. okozhat ilyen zajt. Ha lesz kedvem lehet felmegyek a tetőre és körbenézek hátha találok valamit...
Kb. egy éve írtam ide a fórumra utoljára, de szinte minden nap felugrok, hátha valakinek meglesz a megfejtés. :)

Úgy látom, hogy a fórumozókat 2 csoportra bonthatjuk: Akik mindenhol hallják ezt a hangot, és akik nem mindenhol. Az sem biztos, hogy ugyanazt a hangot halljuk. Ha mindenhol hallanám ezt a hangot, akkor szinte biztos lennék abban, hogy egészségügyi oka van, de én a második csoportba tartozom. Nem mindenhol hallom, csak a jelenlegi lakóhelyemen, Pilisborosjenőn. Nem hallom Sopronban, Kaposváron, Budapest VI. kerületében lévő lakásokban.

Ami eszembe jutott az utóbbi néhány hozzászólással kapcsolatban:

Mivel beazonosíthatatlan a forrás, többen is gyanakodtunk radarra, mobiltoronyra, egyéb akármilyen frekvencián sugárzó antennákra. Én sem tudom kizárni egyiket sem. Lehet új tipusú radar, digitális tv, telefon 3G/4G, vagy akármilyen új technológia is, amíg nem derül ki, mi okozza a zajt, semmit sem lehet kizárni.

Az sem biztos, hogy zajról van szó. Lehet, hogy csak zajnak érezzük, lehet hogy nem is "halljuk", hanem a fülünkben lévő szervrészünkkel, vagy az ahhoz kapcsolódó agyi területtel érzékeljük a beérkező akármilyen jeleket.

Furcsa, hogy Gödöllő környékéről többen írtatok(egyből az adótornyok ugranak be), én is rálátok a Hármashatár hegyre(adótornyok), és az előző hozzászóló a felette lévő mobil?adóra gyanakszik.
Előző 1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 33 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég