Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdv.
Más nem történt,semmit nem cseréltünk.A fűtés előtte olajkályha kb 10 évig utána szenes-kályha majd cserépkályhával most 2éve központi gázzal.Más változáshoz nem tudom kötni csak a betonozáshoz.A ház külsején a lábazaton és a szoba sarkainak magasságában látszanak vizesedés nyomai és az alsó két sor faragott kövei is málladozik.A külső vakolat felett kőporozás van azon is látszanak hólyagozások hogy válik el a faltól/hámlás/

Üdv Denis
Milyen gázkazán lett telepítve és hová?

Amire még gondolok, de persze ez is csak találgatás ennyi infóból. Új telepítésű gázkazánoknál - ha jól tudom - már nem lehet nyílt égésterű kazánt felszerelni, csak zárt rendszerű, turbó vagy kondenzációs kazánt. Ezek a kazánok a kültérből szívják a levegőt és a kültérbe engedik vissza az égésterméket. Ebből következik, hogy megszűnt a ház természetes szellőzésének jó része, ami okozhatja vagy rásegíthet a belső nedvesedésre. Az előző fűtési módoknál az égéshez szükséges levegőt a ház belteréből szívta és a kültérbe engedte, tehát az levegő utánpótlás a fűtési időszak alatt folyamatos volt, így a szellőzés is. Ez a szellőzés kivitte a szabadba a felesleges párát.
A külső nedvesedés már lehet a betonozástól is, eddig a szabad földterületen elpárologhatott a felesleges nedvesség, most meg a beton alá bennreked. A ház közvetlen közelében lévő beton közterület, vagy még kerítésen belül van?
Kombi-gázkazán turbó kéménnyel, és a konyhában van 3 helységgel odébb.Viszont a vizesedés nem a gáz fűtéssel kezdődött mert előtte is meg volt csak nem a plafonon hanem a padlózatnál arra gondolok még,hogy az a víz kerül a plafonra mert a réz csövek be vannak zöldülve/korrózió/,vagyis ahogy a cső melegíti azt a részt a meleg levegő felviszi és a plafonon lecsapódik.Ez a szoba mögött van még egy szoba csak az a sarka vizes amelyik az utcafronton van és az én szobámmal határos a többi sarok vagy a fürdőszobával határos v.a ház hátsó fala ott viszont nincs betonozva és nem is vizes .A fürdő szobában is csak annyi a pára ami a fürdéskor keletkezik és a konyhában is csak főzéskor van még két szoba azok nem vizesek,de ennek a két szobának nincs alapja és egyik oldaluk még vályog,egyébként ez egy L-alakú ház és ez az első szoba és a legnagyobb felülettel az utca frontra .Szerintem a természetes szellőzés meg van mert az ablakok és az ajtók 40 évesek tehát nem úgy záródnak nincsenek szigetelve nem műanyag hanem fa és a többi helyiségben miért nem?. Milyen információkat írjak még le,hogy pontosabb választ tudjál adni?
OK, ez csak egy ötlet volt, sokan belefutnak a nyílt égésterű fűtőeszköz zárt égésterűre cseréjekor.

Akkor maradjunk a feltételezésednél, a betonozás lezárta a földfelszínt és ezért növekedett meg a talaj nedvességtartalma. Ha ennyire specifikusan a betonozással kezdődtek a problémák, akkor kár máshol keresni a problémát, de elvetni sem kell azonnal minden más teóriát.
Az esetek többségében a ház melletti sávbeton hasznos dolog, mivel nem engedi a csapadékot a falak közelébe, de ha lezárja a kiszellőzést, akkor az esetek kisebb részében több kárt okoz, mint hasznot.
A ház mellől nem lehet felverni a betont? Amennyiben nem feltétlenül szükséges a fal melletti sávbeton a közlekedésre, helyette lehetne rácsos betonelemekkel kitölteni a felvert részt, így szellőzni is tud és járni is lehet rajta. Másik megoldás, a ház mellett közvetlenül egy félméteres, vagy szélesebb kulékő ágyást készíteni. Ilyet dekorációs céllal is szoktak készíteni, de igazi előnye, hogy a csapadékot gyorsan elvezeti a fal mellől. Ezt a kőréteget draincsővel kombinálva jó esélyed lenne a falak kiszáradására.
Köszönöm.Ilyen ötleteim voltak nekem is de nem volt kivel megbeszélnem,hogy jó-e. :D
Üdv mindenkinek!

Boros pince szellőztetésével kapcsolatban szeretnék információt kérni.Nagyon magas a páratartalom.A pince egy présházból közelíthető meg, 9 lépcsőfok mélységben található.A pince ajtóról folyik a víz akkora a páralecsapódás.A pince kelet-nyugati tájolású és a nyugati oldalon egy domb oldalába van épülve.A pincén kettő 110-es PVC szellőző cső található,az egyik a keleti oldalon mindjárt az ajtó mögött 1 méterre,a másik a nyugati oldalon egészen a szélén.Azt is kipróbáltam hogy a keleti oldalon lévő szellőzőt meghosszabbítottam(a teljes cső hossza:kb 5 méter),a nyugati oldalon pedig a szellőző csövet lehoztam egészen a pince aljáig sarokkönyökkel együtt.
Az lenne a kérdésem hogy mégis miért párásodik az ajtó(valósággal ömlik a víz róla),és mit lehet tenni ellene?

Köszönettel:G.Béla.
Üdv.
A páratartalom miden bizonnyal attól van, hogy nincs vízszigetelése a borospincének. Az idei tél (a tavalyi szárazság után szerencsére) elég csapadékos, a falakba is több víz szivárog, mint száraz időszakban és a pince padlója felől is több víz párolog el.
A lecsapódás az ajtón azért lehet, mert a présház (feltételezem) nincs fűtve és az ajtó hőmérséklete alacsonyabb, mint a pincében lévő levegőé. A pince magas páratartalmú levegője találkozik a harmatpont alatti hőmérsékletű ajtóval és kicsapódik a pára rajta.

Megoldások (a jelenlegi információk alapján):

- pince nedvességtartalmának csökkentése: draincsövezéssel elvezetni a magas talajvizet mellőle, vízzáró vakolattal belülről kikenni, padló nedvességtartalmának csökkentése vízszigeteléssel, vagy vízelvezető kavicsággyal, folyamatos gépi (ventilátoros) szellőztetés. Az intenzív szellőztetés szerintem egy sor egyéb problémát is felvet, ezért inkább a falak nedvességtartalmának a csökkentése lenne célravezetőbb.
- pinceajtó hőszigetelése, vagy cseréje hőszigeteltre, így a kicsapódás mérsékelhető, vagy megakadályozható.
- ideális a pincelevegő nedvességtartalmának a csökkentése lenne és akkor egy egyszerűbb hőszigetelésű ajtó is elég lenne.
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég