Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
24 hozzászólás Oldal: 1 / 2
A minap egy KLUDI mosdócsap kifolyó "rózsáját" cseréltem. Az új kifolyó sikeres behajtása után sajnos nagyon hangos lett a víz kifolyása.
Kinek van valami jó ötlete a hangtalanabb működésre?
Köszi a választ Papoka :
Szia!Szerintem a tömités kifordult a helyéről és annak lehet olyan hangja.
Nekem egy Junior karos csapom vízkeverőjével lehet a gond de a kerámiabetétet kellene kivennem, de nem tudom hogy. Az ezermester.hu ban van róla leírás meg ábra is, de az enyémben a betét előtt nincs semmi zárókupak és mégsem tudom kivenni. Ajánlották a szerelvényboltban,hogy vizkötelenítsem,mert annak ki kell csúsznia, de nem jön ki. Tud valaki segíteni ! Ki kell vennem,mert vagy tisztítani kell vagy megmutatni,hogy ilyen kell vennem. Tehát Junior KMT csaptelep. Előre is köszönöm.
Üdv
Az ezermester.hu ban van róla leírás meg ábra is
Igen és elég jó leírások és cikkek vannak.
Jómagam Kludi kerámia betéteset már javítottam és semmi különösebb komplikáció nincs vele miután sikerül levenni csap karját. Az sem bonyolult csak ki kell szedni ( szépen) a műanyag dugót ami a hideg meleg szimbólum is egyben hogy meglazíthasd az alatta lévő csavart imbuszkulccsal. Azt javaslom ha nem sikerül a leírások áttanulmányozása után szétszedned akkor inkább bízd hozzáértőre a munkát, nehogy nagyobb baj legyen mint ami van. Esetleg ha tennél fel jobb minőségű képeket akkor ettől többet is tudnánk mondani.
Arra már rájöttem,hogy hogyan kell kivennem a kerámiabetétet. Persze ha nem vagy felszerelkezve szerszámmal, akkor kell hozzá egy speciális kullcs, amit 105o forintért megvehettem. Igaz, hogy visszaszerelésnél nem tettem vissza rendesen a betétet és csöpögött vagy folyt ki a viz a müanyag menetes zárocsavar mellett. Na onnan kezdve lett irtó melegem, mert előtte ugy meghuztam, hogy a speciális müanyag 30-as kulcs megugrott rajta. Innentől kezdve felvonultam minden szerszámmal. Egy pillanatfogó segitett rajtam. Ez kb 2 órába telt, mert hát nem akartam a csavarmenet fejét szétbarmolni. Elmondanám,hogy közben nem sikerült semmit megoldani, mert 99%, hogy nem a csappal van gond, hanem avval a csempeszeleppel, amin keresztül jönne át a viz. Egyik szakember szerint valószinű, hogy a szelep tömitőgyűrűje elszabadult és a csőbe maradt. Evvel leszek megáldva holnap és persze a szerelővel.
Utólag már nem akarok okoskodni, de azért leírom a tapasztalataimat, még valakinek segítségére lehet.
Ez egy finom szerkezet, nem szabad erőltetni. Nekem csak Junior csaptelepem van, a háromból kettőnek cserélni kellett a kartusát (szelepbetét). Először - mivel nekem sem volt szerszámom hozzá - egy túlfejlett franciakulccsal vettem ki, annak teljes egészében felfeküdt a pofája a leszorító csavarra. Itt kell egy kicsit vízkőóldózni, mert a menetbe beleül a vízkő és ezért enélkül nehéz kiszedni. A betét sem csusszan ki olyan könnyen, óvatos mozgatással azért ki lehet szedni sérülésmentesen. Az új kartust finoman be kell csúsztatni és a leszorítócsavar menetét kevés szilikonzsírral megkenni, akkor könnyű becsavarni és nem kell erőltetni. Ha már van szerszám hozzá, látható nem kell nagy erő a szereléshez, a szerszám elég rövidnek mondható.
A Mofém mintaboltjában megvehető, megrendelhető a szelepbetét, szerszám, leszorító csavar is. Postán elküldik.
Felmerülhet a kérdés, ha 3-ból kettő kifeküdt, minek veszek ilyet? Lehet csak pechem volt ezzel a szériával, az előző lakásomban 5 évig használtam ilyen csaptelepeket és semmi baja sem volt soha, egyiknek sem. Talán még most is működnek, de már elköltöztünk. Azt is meg kell említenem, bár bosszantó a hiba, meg az elfolyó víz, de mindig küldték az alkatrészt gyorsan garanciában és még szerszámot is kaptam hozzá. Nem kell félni tőle.

DSC06443.jpg
DSC06443.jpg (279.78 KiB) Megtekintve 13534 alkalommal.

Szerszám, leszorítócsavar, szelepbetét (kartus).
Köszönöm a válaszodat. Rendes vagy.
A csaptelepek kifolyószáránál levő „rózsa” (szűrő, perlátor, vízhabosító) karbantartása, cseréje nagyon egyszerű műveletnek látszik, ennek ellenére gyakran bosszúságot is okozhat.
Amire feltétlen figyelni kell: a perlátor (szűrő) leszedését megfelelő méretű villáskulccsal, vagy perlátor speciális kulccsával szereljük ki. Kombinát fogó és társai csak roncsolják a felületet. A kiszerelt perlátornál győződjünk meg, hogy a hozzátartozó tömítés is kijött az alkatrésszel. Új perlátor beszerelésénél gyakran előfordul, hogy a régi tömítés feltapad a csaptesthez, ha nem figyelünk erre az apróságra, nem tudjuk az új szűrőnket a (hozzátartozó tömítéssel) visszaszerelni az új alkatrészt. Az elöregedet tömítés is elszakadhat, gyűrődhet. Ilyemkor tapasztalhatjuk, hogy a vízsugár egyeletlenül folyik, félre szórja a vizet, csöpög a szűrő mellett vagy zúgni, búgni kezd csapunk. A tömítés csere megoldja ezt a problémát. Természetesen az elöregedett, régi típusú, fémhálós, korrodált szűrőket nem érdemes visszahelyezni, karbantartani, mert rövidtávon sem oldja meg a problémát. A Kludi által forgalmazott perlátorok szabványcsapokhoz (más gyártó termékéhez) is használhatóak. A választék nagy, különböző vízáteresztésű, víztakarékos, irányítható vízsugarú, vízhabosító stb. Magas minőség alacsony áron. A hosszú távú megoldás csakis ezek termékek valamelyike lesz a megoldás.

Schubert Károly

Facebook, Skype: Kludidesign
E-mail: info@kludi.hu
Web: www.kludi.hu
Telefon: 06-80/200-313, 06-30/439-7697
Sziasztok !

Kludi-zenta termosztátos zuhanycsaptelep meghibásodás okát keresem.
Már gari idő alatt is előfordult kétszer, hogy nem lehetett elviselhető hőmérsékletűre beállítani a csapot.
Mindíg a melegvíz jön erősebben. A garanciális javításnál mindkét alkalommal ki lett cserélve a termosztát, de a szerelő szerint nem volt rossz. Egyszer valami kis vakolat darabkát talált a csap belsejében, ami gátolta a hideg felé való nyitást, másodszor pedig egyszerűen megjavult mikorra kiért javítani (ettől függetlenül kicserélte a hőfok szabályzót)
Később a bojler biztonsági szelepje nem zárt le visszafelé rendesen és ekkor ugyanez a hiba jelentkezett. A zuhanykiállás kb 1m-re van a bojler bekötéstől. Ekkor, azért hangok is jelezték a visszacsapó szelep hibáját, más csapok megnyitásánál is, így nem volt nehéz kiszűrni. Néhány hete utcai vízcső törés lehetett, mert annak ellenére hogy a bejövő csőbe szűrő van szerelve, a ház összes csapjának szűrőjét teleköpte mocsokkal. Most arra gyanítok hogy vagy megint a biztonságit akasztotta ki, vagy pedig a termosztátot befolyásolja.
Ha van valaki, aki szedett már szét ilyen típusú csaptelepet, akkor annak kérném tisztelettel a segítségét.

Köszönettel: quovadis
Követtem a gari szerelő korábbi eljárását.
Szűrők tisztítása, termosztát ki és visszaszerelése - azóta rendben műkszik.
.
quovadis írta: Követtem a gari szerelő korábbi eljárását.
Szűrők tisztítása, termosztát ki és visszaszerelése - azóta rendben műkszik.
.

Eddig tartott. már megint csak forróvizel lehet tusolni.
Üdv!

Ha ennyire gyakran kell tisztítani a csaptelepet, meg a szűrőket, nem kellene egy központi vízszűrőt felszerelned? Elvileg a kerámiabetétes csaptelepek garanciafeltétele a vízszűrő megléte/felszerelése.
Plaszlo írta: Üdv!

Ha ennyire gyakran kell tisztítani a csaptelepet, meg a szűrőket, nem kellene egy központi vízszűrőt felszerelned? Elvileg a kerámiabetétes csaptelepek garanciafeltétele a vízszűrő megléte/felszerelése.

Köszönöm a választ !
Szürő az van felszerelve, a korábban kitisztított szennyeződések inkább malter darabokra meg annak porára emlékeztettek.
Építkezésnél valószínűleg nem volt lezárva rendesen egy csővég és még azóta kering ezen a csőszakaszon.
Sőt, úgy gondolom bele is szorulhatott egy darab a hideg vizes ágba, mert újbóli szétszedéseknél ellenőriztem a szűrőket,
a visszacsapó szelepet, a termosztátot, kompresszorral átfújattam a csapban levő járatokat, de eredménytelenül.
Végül egy olyan kókler megoldást csináltam, hogy a melegvizes csatlakozás szűrőjébe belehelyeztem egy kis furattal
rendelkező házilag készített szűkítőt (kézzel kivágott szilikon tömítés) így legyengítettem a meleg oldal "fölényét".
Két furat méret változtatás után megint be lehet álni a zuhany alá égési sérülés veszélye nélkül.

Üdv: Quovadis
Akkor át kellene mosni, mosatni a vízcsöveket, hogy végre megszűnjön a problémád. Próbáld visszafelé átmosni, hátha kimozdulnak az ellentétes áramlás hatására a szennyeződések. Egyszer csak tiszta lesz és akkor rendeltetésszerűen tudnád használni a zuhanyzódat. :wink:
Plaszlo írta: Akkor át kellene mosni, mosatni a vízcsöveket, hogy végre megszűnjön a problémád. Próbáld visszafelé átmosni, hátha kimozdulnak az ellentétes áramlás hatására a szennyeződések. Egyszer csak tiszta lesz és akkor rendeltetésszerűen tudnád használni a zuhanyzódat. :wink:

Köszönöm a tanácsot, megfogadom !
Megpróbálok egy ilyen visszafelé mosatást először hálózati nyomással, aztán esetleg sterimóval, hátha ...
Mindenesetre bosszantó hogy néhány éve újítottuk fel a teljes vízhálózatot mégis bejött ez a malőr.
Most mindenesetre előkeresem azt a CD-t, amelyikre elmentettem a felújítás fényképeit a csövezésről,
hátha találok egy közeli hozzáférhetőséget befűzőszalagos próba útra, ha a víznyomásos módszer nem köpné ki az akadályt.
24 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég