Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
48 hozzászólás Oldal: 1 / 4
Szevasztok...segítséget kérnék.A döntésben kezdő vagyok nagyon de muszály csinálnom méghozzá nem is kis fákkal.Szóval egy olyan oldal címe kellene ahonnét minnél több információt szerezhetnék be a láncfűrész szakszerű,biztonságos használatáról.Jó lenne ha nem a saját bőrömön kellene mindent megtanulni már csak azért is mert mindannyian tudjuk ez milyen veszélyeket rejthet.Előre is köszönöm a segítségeteket.
Szervusz!
Az Ezermesteren is van több ilyen témájú cikk (keresővel mégtöbbet találsz, de talán ez a kettő illik ide):
Fakivágás, fadöntés, stb.:
http://www.ezermester.hu/articles/artic ... rticle=649
http://www.ezermester.hu/articles/artic ... ticle=2200

Magára a láncfűrész használatára Lalibatyo linkjei jobbak, részletesebbek.
Köszi a linkeket majd csak belejövök.Mondjuk ha lenne időm és energiám kitanulnám a szakmát...na de emellet sok apró fogást akkor is csak a gyakorlat hoz...nekem egy 137 Husim van most,kostolgatjuk egymást... :D kezdek rájönni hogy a benzimbe pl. a husi adalék a legjobb hiába ajálja pl. a Mol a "garden" adalékot....meg ilyenek...ha van kedvetek irjatok,tapasztalatok,ötletek,stb...üdv:Szancsó
A Husi a legjobb állítólag. Elektromos (no name) van itthon, de dolgoztam Stihl-el. 60q akácfát láncélezés nélkül vitte a saját súlya által, nyomni sem kellett. Ami jár a gépnek azt meg kell adni benzinben, olajban, szervízben, és meghálálja. Földet nem kell vágni, vigyázni hogy ne szoruljon be a gép és olyan szitukat kerülni ahol visszavághat a masina. Figyelgetni hogy olajozza e a láncot ! És ha van érzéked akkor megjön a rutin is. Arra használd amire való !
Viszont mostanában piacokon ( Veszprém) láttam felbukkanni másolatait mindkét jónevű márkának, (Pl Husi 395 XP -t ami tuti nem az volt hiába a márkázott láncvezető) ezért jól meg kell nézni mire adjuk a pénzt !
Szevasztok...nem tudjátok véletlenül mennyiért dolgoznak a fürészesek?Kuglizásról lenne csak szó.Úgy tudom tankra dolgoznak.
Lalibátyónak tuti igaza van én is találkoztam utánzat fürésszel s ami nagyobb baj vettem is...persze kopasz voltam,aki nem ért hozzá simán be tudják húzni.A fűrész csapnivaló volt a teljesímány meg minden alig volt a nulla felett ( Husihoz képest ) hamar meg adta magát de ennek csak örültem.Csakis márkaboltban vásároljatok,használt fűrészt pedig soha....hacsak nem ismered a gépet és van ismerősöd aki nagyon érti a dolgokat...
Hello Szancso !
Hát nem tudom mennyiért kugliznak de valahol a kuglizott és a nem kuglizott tüzifa közti árkülönbözet kellene hogy legyen. Ha be is kell rakni az külön pénz gondolom. Persze biztosan nagy különbségek vannak az ország más és más részei között. Talán a hírdetések között kellene keresni és megkérdezni hogy mások mennyiért csinálják. No meg attól is függ "kit hogy lehet lehúzni" mint minden más szakmában általában ! Tisztelet a kivételeknek !
Szevasztok...házitanulmányaimat befejezve ezerrel nekiálltam dönteni...nem apróztam el,vágásérett hatalmas akácoknak estem neki...jelentem sikerrel,ámbár van mit csiszolni azért jól vizsgáztam és ami lényegesebb balesetmentesen ment a dolog.Szóval mminden oké.Nagyon köszönöm a sok segítséget nektek.
Hello Szancso !
Ha "ipari" méretekben döntögetsz akkor vevő is lehetnék az árura. Persze ha Fehérvár közelében, mert több lesz a fuvar mint a tüzelő. És nekem kuglizni sem kell :D
Szeva Lalibátyó!Sajnos annyi nincs csak a Fater szerzett egy akácost kb.2 hektár telis tele kb.30-35 éves akácokkal azokat kaszabolom,meg akarja tartani tüzifának.Iszonyat nehéz területet kapni még a vágástakarítást sem adják ki mert ujjabban bedarálják valami bazi nagy géppel és a forgács megy az erőművekbe.Nincs akadály mert akár komoly vastag fákat is vigyorogva bedarál az a gép...amit mellesleg legszivesebben felgyújtanék mert igy nehéz összeszedni a fát...
Csáó!Dolgozik valaki 136-s Husival?Szükségem lenne a részletes leírására,rajzára.Tudnátok segíteni?Előre is köci.
Hello Szancso !
Csak olyant találtam ahol 10 USD körüli összegért letöltheted a "service manualt" Ha akarod berakom a linket, de ha rákeresel megtalálod.
Vagy dobj egy mailt a husi-nak hátha..... !
Üdv !
Sziasztok!

Van egy 38 cc nevű fűrészem(mcculloch gyártmány lehet, mert az olajpumpa ugyan az) és a láncot fáradt olajjal olajoztam, ami jól is működött. Viszont egyik napról a másikra nem olajoz. valamiért nem nyomja át az olajat. kipucoltam a pumpát, átmostam az egész olajrendszert, adtam neki motorolajat, de nem nyomja át. Ha viszont összenyomom a tankot, vagy a számmál fújom bele a levegőt(mintha próbálnám felfújni a tankot), akkor a rendszeren keresztülmegy az olaj. És most nem tudom, hogya az olajpumpát koptathatta -e el a fáradtolaj, vagy a tank nem kap rendesen levegőt(bár a levegőztetőjét is kipucoltam, tűvel megfúrtam). A pumpát is szétszedtem, a gumigyűrű is jó.

van valakinek ötlete?

Köszi
Nekem elektromoson volt hasonló gondom. Pontosabban hajtómű olajam volt (tiszta) még a szoci autóm maradéka amit sajnáltam kidobni, de nem folyt le a fűrész tartályából. Ez hidegben elég sűrű tud lenni, ezért én benzinnel "állítottam" be a viszkozitást. Egy űdítős flakonba öntöttem olajat és benzint, jól felráztam és ez az étolaj sűrűségő cucc már lefolyt szépen a láncra.
Persze mindezt szégyellve mondom mert nem épp környezetbarát a megoldás. A fáradt olajat minden gép használatija tiltja, gondolom nem véletlenül.
48 hozzászólás Oldal: 1 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég