Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
32 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Üdv!

Most az "élesebb" képen tudtam kivenni, hogy ez a belső tápvonal szakasz. Innen még akármi lehet. Nem vagyok egy háztartási gép szerelő, de jó lenne tudni, milyen jellegű a korom, ami belül látható, zsíros vagy inkább száraz. Ha fénylő-zsíros, akkor a lerakódásból keletkezett, ha inkább porszáraz, akkor valamilyen alkatrész pörkölődött meg. Ez még lehet akár a magnetron is, akkor viszont jobb kéz, bal váll úton érdemes kezdeni vele valamit. Érdemes lenne még ellenőrizni - kifejezetten kikapcsolt és áramtalanított állapotban - a belső nagyfeszültségű biztosítékot. Ha az elszállt, akkor a a füst is jobbára a magnetron felől jöhetett, mivel a tápvonal leginkább fémből készül, műanyag alkatrész nemigen szokott benne lenni. A felpúposodás meg mintha valami műanyag lenne, festékre nem emlékeztett.
Egyébiránt ha működik, ld melegíti az ételt, vizet, akkor az előző biztosíték ellenőrzés is felesleges.
Célszerű lenne a belső rész valamilyen nem szöszölő ruhával és alkoholos szappanos oldattal kitisztítani, ld hurkapálcára sodrott vatta, majd szárazra törlés, mivel a korom, mint olyan, kitűnő vezető, lévén szenet tartalmaz. Ha pedig egyáltalán nem működik, esetleg egy háztartási gépszerelőt megkeresni, vagy eleve venni egy másik, hasonló típust. vagy másmilyent. Nem tudom, jelenleg mi a kifizetődőbb, de úgy hiszem, az utóbbi.
A púposodással is hasonlóképpen eljárni, vigyázva, hogy a vizes oldat ne jusson belső érzékenyebb részekbe.
További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Szia.Köszönöm szépen tisztelt kolega a rám szánt idődet.Hamarosan kibontom és ha estleg kérdésem merülne fel akkor majd megirom.Üdv yoda
32 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég