Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
32 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Bocs, de ez olyan kérdés, hogy van egy autóm, nem indul be, mennyibe kerül a motor és a gyújtáselektronika? Hát passz. Típus és gyártó ismeretében meg kell nézni a neten, vagy megkérdezni szervizben.
A nagyfrekvenciás izét magnetronnak hívják, ha ez döglött be, nem érdemes cserélni, a sütő árának nagy részét a magnetron teszi ki. Látatlanba csak annyit tudok tanácsolni, bontsd le a burkolatát és nézd át, nincs-e valahol kontakthiba, korrózió. Ez sok mindent elárul, ha még működőképesen raktad le a pincébe, valószínű ilyesmi hibája lesz. Lehet csak az ajtókapcsoló nem működik, az blokkolja az egész működését.
Ma kibányásztam a microt a pincéből.
Ilyen feliratokat találtam rajt:
EMM 2005
TYP S3 1150 W
Magnetron 2450MHz
Micro output 800 W

Bedugtam az aljzatba, és minden megy, legalább is zúg és forog a tányér.
De nem melegít, csak zúg.
helló vinik táltos
mielőtt bármibe kezdenél, és amennyiben az elektromosságból mindössze "barkácsolási" szintig szereztél ismereteket, úgy a végzetes baleset elkerülése végett mindenképpen a figyelmedbe ajánlom, az e témában előzetesen elhangzott és megszívlelendő tanácsok megismerését.
üdv egy "túlélő"
Sziasztok !

Ezek szerint én megúsztam ! Bedöglött a micrónk én szétszedtem.
Azt szeretném kérdezni mit lehet kezdeni a trafójával ?
Ha van jó ötletetek szívesen fogadom !
Üdv: jocó
Üdv
Elviszed a Méh -be. Az a baj hogy a vas össze van hegesztve így kilemezelni sem lehet hogy esetleg áttekerd másnak. Esetleg vatera de nem hinném hogy sokat adnának érte.
Helo.Kezdő vagyok a forumon.A mikrom belsejében ahol az a lapka találhato,vagyis egy picit fentebb egy féltojásnyi dudor keletkezett. Mi lehet a baja? köszönöm
Üdv!

Vélhetően arra a lapra gondolsz, ami a magnetron felől érkező nagyfrekvenciás tápvonalat zárja el a sütő részből, és műanyagból vagy csillámlemezből szokott készülni. Ez a mikro szempontjából átjárható anyag, nem melegszik, azonban az idő előrehaladtával a kipárolgó zsírok és gőzeik lerakódva a falon, lefolynak a lap és a ház közé, gyakorta itt túlzottan fel is melegszik helyileg. Valószínűleg nálad is egy hasonló probléma jelentkezett, ezért célszerű lenne kipattintani, vagy kicsavarozni a helyéről és alaposan megtisztítani. A dudor a vázolt helyi melegedés miatt keletkezhetett, ha nem lyukadt ki, akkor mehet vissza a helyére. Ha van hasonló méretű műanyag lap, akkor érdemes cserélni, de mindenképpen fontos, hogy a belső részben keletkező gőzök ne jussanak be a magnetronba, mert az menthetetlenül tönkre fog menni. Az jó tanács, hogy bizonyos időközönként érdemes ezt a lapot eltávolítani, és megtisztítani, a hasonló problémák elkerülése érdekében.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Köszönöm.Csak annyit tennék hozzá hogy a fémvázon keletkezett ez a dudor.
yoda írta: Köszönöm.Csak annyit tennék hozzá hogy a fémvázon keletkezett ez a dudor.


Nem csak a festék dudorodott fel?
Üdv!

Találgatások helyett kérnék egy képet.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Plaszlo írta:
yoda írta: Köszönöm.Csak annyit tennék hozzá hogy a fémvázon keletkezett ez a dudor.


Nem csak a festék dudorodott fel?

Szia .Nem csak a festék.Holnap teszek fől képet.

Csatolmányok

Szép baleset! :wink: Ilyet még nem láttam. Belül nem nézted még meg?
Üdv!

Amennyire ebből az életlen képből látom, pontosan az a rész, amiről írtam.
Csak ismételni tudnám magam. Szerintem vedd le a fedelet, és valóban nézz mögé, mi a helyzet mögötte. Nagy valószínűséggel a mögöttes részben lerakódott anyag puffadt fel, és okozza ezt a kidudorodást, ezt alátámasztja a füstcsíkszerű nyom a dudor felett. A magának a fémnek a megolvadásához, így felpúposodásához azért több kellene, mint amit a magnetron lead.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Plaszlo írta: Szép baleset! :wink: Ilyet még nem láttam. Belül nem nézted még meg?

Helo .Még nem néztem bele.Köszi
jmedvegy írta: Üdv!

Amennyire ebből az életlen képből látom, pontosan az a rész, amiről írtam.
Csak ismételni tudnám magam. Szerintem vedd le a fedelet, és valóban nézz mögé, mi a helyzet mögötte. Nagy valószínűséggel a mögöttes részben lerakódott anyag puffadt fel, és okozza ezt a kidudorodást, ezt alátámasztja a füstcsíkszerű nyom a dudor felett. A magának a fémnek a megolvadásához, így felpúposodásához azért több kellene, mint amit a magnetron lead.

Szia.Ok.majd közlök mindent a belsejéről.Pedig én azt gondoltam hogy magnetronos lett azért lett a dudor.köszi

Csatolmányok

32 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég