Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
105 hozzászólás Oldal: 7 / 7
A
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
. A beszedett anyagár előleg /ennek kérik/ a megrendelési apróbetüben felmérési dijként szerepel,amit nem lehet visszaigényelni.Sok hozzászóló járt igy , sorozatosan csapnak be bennünket.Javaslatom,közösen dobjuk össze egy ügyvéd gázsiját, aki a kicsalt pénzt visszaperli,ennek egy része lenne az ügyvédé,sikerdij.Sokan vagyunk összekéne fogni a csalók ellen.Ne legyünk birkák akik lehajtott fejjel mennek a vágóhidra.Várjuk egy ügyvéd jelentkezését,aki vállalja ,a lebonyolitást, akinél a sértettek jelentkezhetnek talán akkor az unokáinkat ez a csaló cég már nem tudná megfejni,
Nálunk már több alkalommal dolgozott a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
. Határozottan kijelentem hogy nagyon profi minőségi munkát kaptam. Korrekt áron szerelték be a műanyag nyílászárókat.
A fent említett
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
töl megrendeltem a régi nyílászárók szigetelését svéd technológiával. Befizettem előre 30000 Ft ot. Közben megtaláltam én is ezt a fórumot és azonnal hívtam a céget. Meglepődve tapasztaltam hogy a telefont felvette egy hölgy aki tájékoztatott hogy a megrendelésem beérkezett és a megállapodás szerint el fogja végezni a cèg. A hölgy elég inteligens volt és megnyugtatóan válaszolt a kérdéseimre. A kivitelezést egy közösen megbeszélt időpontban elvégezték! Összesen csak 65000ft ba került!
Az ablakaim azóta nagyon jól záródnak és érezhetően melegebb van a lakásban.
KÖSZÖNÖM
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
! :)
Kérem azokat az embereket ,akik a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
céggel ablakszigetelés ügyben kapcsolatba kerültek, és a kifizetett előleget nem kapták vissza,jelentkezzenek a következő email cimen :matyijozsefne@gmail.com Köszönettel várom a jelentkezést
Üdv!
A napokban megjelent nálam a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
. üzletkötője és hőtechnikai munkálatokat ajánlott. Ablakcserét és a meglévő nyílászárók felújítását,szigetelését. Meg is rendeltem a konyha ablakom cseréjét valamint a többi régi fa ablakaimnak a hőszigetelését svéd technológiával.
Most olvastam az itteni hozzászólásokat és vegyes vélemények engem nem tántorítanak el mivel hogy egyetlen olyan negatív vélemény sincs a cégről amely azt sugallná, hogy rosszul végzik el a munkát!
Én nem azért rendeltem meg a munkálatokat hogy utánna lemondjam!
Áprilisban jönnek hozzám a 16.kerületbe.
Nagyon pozitív gondolkodású ember lehetsz, ha ennyi negatív vélemény után is bizakodó vagy. Esetleg a nevezett cég nevében beszélsz? Nem hiszem, hogy a károsultakat ezzel meg tudnád győzni.
Kicsit fura egybeesés a neved és Buta nő e-mail címe között.... :wink:
Katinka írta: A fent említett
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
töl megrendeltem a régi nyílászárók szigetelését svéd technológiával. Befizettem előre 30000 Ft ot. Közben megtaláltam én is ezt a fórumot és azonnal hívtam a céget. Meglepődve tapasztaltam hogy a telefont felvette egy hölgy aki tájékoztatott hogy a megrendelésem beérkezett és a megállapodás szerint el fogja végezni a cèg. A hölgy elég inteligens volt és megnyugtatóan válaszolt a kérdéseimre. A kivitelezést egy közösen megbeszélt időpontban elvégezték! Összesen csak 65000ft ba került!
Az ablakaim azóta nagyon jól záródnak és érezhetően melegebb van a lakásban.
KÖSZÖNÖM
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
! :)


Hát nem tudom, nálam olyan cég nem rúgna labdába, akik rögtön ilyen nagyságú előleget kér. Mert vagy mondja azt, a felmérés és kiszállás összege X e Ft. amit a munka elvégzésénél beszámítanak, vagy legyen ennyi kockázata a fél órás felmérésnek, hogy lesz belőle rendelés vagy sem. Nem kötelezi semmi a céget, hogy ingyen kimenjenek felmérni, nem akarják a munkát, nem mennek el.
Én így tartom korrektnek, mert akkor el tudom dönteni, akarom-e egyáltalán, hogy ilyen összegért kifáradjanak, mert ez meg az én kockázatom, ha nem kapok megfelelő az árajánlatot!
Miért ne lennék pozitív gondolkodású? Engem az győzött meg ,hogy referencia munkákat tudott mutatni a cég, amelyek jó minőségbe lettek elvégezve.
OK! Áprilisban majd számolj be, milyen lett a végeredmény. Fényképek is jöhetnek.
A szomszédomnál egy másik cég cserélt ablakokat. (Nem a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
volt)Úgy hirdették magukat,hogy előleg nélkül megcsinálják. A végén kiderült,hogy 150ezer Ft ot kértek előre. A munka csak két hónap múlva lett elvégezve,elég sok hiányossággal.Valahol a 16. Kerületbe vannak és használt ablakokkal is építenek be.
Hogy tejes legyen a kép. A XVI.kerületben EGY cég ,aki az önkormányzattal szerződésbe van, végez ilyen munkát,és ezt szórólapon terjeszti.Ez NEM a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
.Amikor becsengettek hozzám,/nem én hivtam ide Őket/ rá kérdeztem hogy Önök az a cég aki szorólapozott,és igen volt a válasz.Sajnos az én hanyagságom hogy a szorólapot egy hanyag mozdulattal valahová ledobtam és abban a pillanatban nem tudtam ellenőrizni.A fiatalember viszont készségesen felválalta az önkormányzati szerződést,egy ilyen papirt mutatott is,sőt beigérte a zőld kártyát is.Az ár elhitette velem az Eu-támogatást,ezért mentem bele az egészbe. 2 db ablak és 1 bejárati ajtó munkáiról volt szó.Viszont egy müa ablak beépitését is vállalták,és ennek az anyagárára kérte az előleget. Viszont a papirokon amit kaptam ezt már munkadijként tünteti fel.Nem tudok a munkájukról véleményt mondani.Nem hiszem hogy most mindenkire rájött a cég védelmezése, ..Viszont egy biztos aki ilyen fondorlatosan megvezetett,hogy munkához jusson,az én lakásomba többé nem teheti be a lábát,egyszerüen azért,mert oda a cég iránti bizalmam. Igy mindent megfogok tenni hogy a pénzemhez jussak. Ahogy időm engedi a kapott papirokkal megyek az NAV -hoz .első lépésként ellenőriztetem hogy ebben minden az előirás szerint tőrtént-e.Annál is inkább,mert a nekik küldött e-mailra sem érzik hogy arra mielőbb kéne válaszolni.
2011 óta a szolgáltató felelősséggel tartozik az oldalára beírt olvasói kommentekért is a "médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló" törvény értelmében, ezért az érintett kérésére ebben a fórumban az általa kifogásolt hozzászólásokat moderáltuk, a kifogásolt tartalmakat eltávolítottuk.

További olvasmány érdeklődőknek:
http://index.hu/belfold/2014/05/28/ab_a_blogok/
http://atlatszo.hu/2011/11/12/a-sajtosz ... rorszagon/
https://sajtotorveny.wordpress.com/2014 ... mentekert/
Szegediek, Kiskundorozsmaiak! B. Pista ezermester úgy csinált meg egy munkát, hogy az egészet le kellett bontanom, és újra csináltatnom, pedigtöbb, mint fél millió forintot fizettem ki neki. Hiába szóltam, hogy nem lesz jó, szinte lehülyézett, és végül a felét csinálta meg annak, amiben megegyeztünk. Így legalább kevesebb dolga lett annak, akivel lebontattam, ő mellesleg nem akart hinni a szemének a kóklerség láttán. Ne bízzák meg semmivel, ha nem akarnak pórúl járni!
Egy félelmem kapcsán jutottam el ehhez a fórumhoz.
Történetesen, hogy édesanyámat azt hiszem, bepalizták... Mi pécsiek vagyunk, úgyhogy Kedves Pécsiek, ha valakinek volt mostanában hasonló tapasztalata, vagy szüleit, nagyszüleit kereste meg egy cég üzletkötője (huszonéves, rámenős, kreol bőrű, vékony fiatalember, akinek különös ismertetőjegye, hogy egyszer eltört a karja - ezt mondta is anyukám kérdésére, mert furcsán áll a bal könyöke), és előleg gyanánt készpénzben, azonnal kifizettetett akár nagyobb összeget is utólagos ablakszigetelésre (anyukámnak 56 ezrébe fájt...), akkor jelentkezzen! Azt mondta, hogy Pestről jött, de igazából miskolci, és nagyon pörgős az élete ezzel a sok üzletkötéssel, meg még emellett DJ-skedik is. Amikor elment, gyalogosan távozott a helyszínről, ami nekem önmagában már elég furcsa volt, hiszen nem parkolási övezetben lakik anyám, az utcában, sőt a ház előtt is meg lehet állni kocsival.

Szóval, szerintem egy cégről van szó, mint az elmúlt hozzászólásokban, bár itt látom, hogy több évre nyúlik vissza a topicindítás, de kísértetiesen hasonlít a mi esetünkhöz, történetesen: megjelent egy üzletkötő édesanyám házánál, aki sajnos, beengedte, igaz, csak a kerti székre ültette le, mert valahogy nem akart idegent a házba is beengedni (egyedül él egy elég nagy családi házban, a ház régebbi, a nyílászárók is régiek, bár festéssel fel lettek újítva, a zárak is meg lettek csinálva, de azért van egy kis léghuzat télen). Ez az üzletkötő nagyon rámenős volt, hablatyolt valami eu-s pályázatról, hogy azért ilyen olcsón vállalja a cég az utólagos szigetelést, mert nyertek valami eu támogatást, és most kell megkötni, mert lejár a határidő. Igazából meg sem nézte az ablakokat, anyukám bemondása alapján írta meg, helyesebben töltötte ki az előre nyomtatott "szerződést", ami szerintem egy sajtcédula, és számomra irreálisan magasnak tűnik az ár ("eredeti" árként 350.000,-Ft-ot jelöl meg, az "EU-val" támogatott árra pedig 140 ezret, ez a végösszeg, melyet anyukámnak ki kellene fizetni, úgy, hogy beszámítja az előleget, egy részét pedig csekken kellene majd befizetnie, ez 28.000,-Ft - de annak határideje nincs feltüntetve a "szerződésen"!,), és majd a többit akkor, ha elvégezték a munkát, azt majd készpénzben. Az ár 6 db ablak és egy bejárati ajtó felújítását jelentené. Szóval, én csalást sejtek az ügyben, és igazából azt javasoltam anyukámnak, hogy el kellene állni ettől a szerződéstől, míg komolyabb bukta nem történik, a 140 egy nagyon brutál ár :oops: , akármilyen technológia is ez, hiszen le sem tudjuk ellenőrizni, hogy pontosan azt végezték-e el, ha majd esetleg tényleg jönnek elvégezni a munkát (határidő: szeptember (!!!) - egy normális szerződésben konkrét dátumok vannak, nem csak egy hónap odavetve...), egyáltalán, ez a svéd technológia mit takar, mit kellene az ablakokkal csinálni...? Bár szóban magyarázott valamit a fiú, de erre semmilyen részletezés nincs a szerződésben, sem hogy mennyi az anyagköltség, munkadíj stb. Így a szerződés lemondásánál bele tudnánk szerintem kapaszkodni abba, hogy ez a szerződés semmis, mivel sem az alaki, sem a tartalmi feltételei nincsenek meg egy normális szerződésnek.
Most anyukám el fog menni a fogyasztóvédelemhez, első körben ezt tanácsoltam neki, aztán majd meglátjuk...

De kérek minden pécsit, ahogy már írtam is, ha bármi ilyen tapasztalata volt vagy nekik, vagy hozzátartozóiknak, jelentkezzenek itt! Nagy a gyanúm, hogy csalókkal van dolgunk... :mrgreen:
Üdv!

Elvben a leírtak alapján csak osztani tudom gyanúját, különösen, ha a cég kapcsolati címe - név, telefonszám, lakhely - sem ismert Önök előtt.
Mindenesetre ha lesz, várunk beszámolót a fejleményekről. Ha ez Pécsen történt nem biztos, hogy a tevékenység pusztán erre a településre korlátozódik. Tehát érdemes mindenkinek mindenhol figyelnie, nem pusztán nyílászáró ügy kapcsán.
További szép napot mindenkinek!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
105 hozzászólás Oldal: 7 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég