Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
105 hozzászólás Oldal: 4 / 7
Minket is megtalált a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
és sikeresen lehúzott 20forintot.... Kérdezem a sértettektől mi lenne, ha panaszt tennénk, mondjuk a rendőrségen?
Ha egyedül jelented be semmi, de 3 esetet azért kivizsgálnak talán. Persze nekünk is van papírunk a 20000 forintos felmérési díjról, így védve van, de azért még bosszantó. annyit hozzátennék, hogy a csaló neve (moderálva) a születésnapja.
Emberek! Itt egy újabb áldozat jelentkezik! Édesanyámat keresték fel ezzel az ürüggyel! Szintén ablakfelújítást végeztek volna, a cég szintén a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
volt 24000 Ft -ot vittek el amit felmérési díjként vettek át. Dolgozni nem jöttek el. Kérek mindenkit lépjünk, mert ki tudja hány embert fognak még átverni!
Valamilyen szerződést aláírattak az édesanyjával? Mi van a szerződésben, kötelesek a munkát elvégezni a felmérés után, vagy csak a felmérésre szerződtek?
Szerintem ez valahol kimerít valamilyen büntetőjogi paragrafust, mert megtévesztik az áldozatukat, munkát nem nagyon végeznek. Azzal, hogy önként jelentkeznek, majd utána nem csinálnak semmit, ez sem teljesen elfogadható üzleti szemlélet. Talán csalás??
Az Apeh-en kívül rendőrséget sem kellene kihagyni. Minél több az áldozat, annál hamarabb mozdulnak rá, mert ez már kimerítheti a bűnszövetkezet fogalmát.
A szerződésben ablakfelújításról mint szolgáltatásról nincs szó! Sőt nevezzük ne is szerződésnek, hanem megrendelő lapnak. A megrendelő lapon pedig termékről beszélnek. A pénzt pedig felmérési díjnak tüntetik fel! A cég bejegyzett cég. A telefont pedig fel is veszi az üzletkötő, aki arra hivatkozik, hogy a kivitelezőt keressük, mert ő csak üzletkötő, nem cégtulajdonos. A kivitelező pedig nevetséges módon családi problémákra hivatkozva halasztotta el a munkát! A határidő október vége a mai napon jár le de sajnos szerintem arra játszanak, hogy elálljunk a megrendeléstől! Mivel a megrendelő lapon két dolog is szerepel. Az hogy a kivitelezés időpontja mindkét fél részéről módosítható és az hogy ha elállunk a megrendeléstől a felmérési díj nem jár vissza! Kérem akit hasonló mód kapcsolatba került a céggel és ugyanígy járt az írjon és együttes erővel lépjünk fel! Kérem írjanak és menjünk egyszerre a rendőrségre, mert egyenként nem lesz eredményes.
Ma beszéltem az utcánkban egy nénivel aki a szomszédjával együtt szintén áldozat. Ők feljelentést tettek a rendőrségen. Asszem mi is elmegyünk a kapitányságra és megtesszük a megfelelő lépést.
fejlemények az ügyben! Bejelentkezett a kivitelező, hogy szombaton jönne a munkát elvégezni! Mondjuk tény hogy fenyegető hangnemben léptünk fel előtte, ahol megmondtuk, ha nem végzi el a munkát megteszünk minden lépést, minden hatóság felé, aki felé lehet! Amennyiben szombaton sem jelenik meg, akkor egyből megyünk a rendőrségre mi is... Itt is megírom, hogy hogy alakult a dolog!
Fontos dolgot elfelejtettem! Megnézettük a papírt egy jogásszal, aki azt mondta, hogy ez megállja a helyét sajnos, mert van rajta pecsét és az hogy átvette a felmérési díjat! Viszont azt is mondta, hogy ügyvédi felszólítást lehet a papír alapján küldeni, hogy végezzék el a munkálatokat, mert erről az oldalról őket is köti a szerződés! Amíg a megrendelő nem áll el a dologtól, addig ők is támadhatóak! A papír ügyesen játszik arra, hogy az időpont módosítható! Aki nem akar belekeveredni hasonlóba annak felhívom a figyelmét, hogy ne írjon alá megrendelő lapot se semmit, amit gyors átírós (indigós) tömbön eléjük raknak, mert a normális árajánlatok nem így szoktak készülni!!!
Újra jelentkezett B Ákos az állítólagos kivitelező és egyben ügyvezető a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
nél. Emelkedett hangvétellel közölte, hogy még se tud eljönni a megbeszélt időre munkát végezni, csak egy hét múlva! Édesanyámmal fenyegető hangnemet használt! Káromkodott és elhordta fa...opó ku..ának. Kérdezgette, hogy ki a fene ő hogy fenyegeti, mikor a papíron rajta van, hogy egy éven belül kell a munkát elvégeznie!! Családtagokról kérdezgette, hogy ki az aki őt felhívta stb.
Fellépése támadó jellegű és agresszív volt! Kedves édesanyámat megrémisztette, arra játszott, hogy elálljon a megrendeléstől!

A papírt megnéztük és tényleg így kezdi az első sor... egy éven belül köteles...
Megtesszük a fejjelentést. Kaptam jó tanácsot is, amit kérem bárki aki hasonlóan a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
vel szerződést kötött és hasonló cipőben jár vegyen figyelembe!
A rendőrségen kívül mindenki forduljon a fogyasztóvédelemhez is. A cég valószínűleg egy tiltott szerződésformát irat alá saját pénzszerzése céljából!

A három hatóság, akit érdekelhet az ügy
Rendőrség
Fogyasztóvédelem
NAV (apeh)
Fogyasztóvédelem elérhetősége!!!!

panaszbejelentéseikkel személyesen a következő elérhetőségen keressék a Fogyasztó-kapcsolati Iroda munkatársait:

Az új cím: 1052 Budapest, Városház u. 7.szám. (térképlink: itt található)



A Fogyasztókapcsolati Iroda ügyfélfogadási ideje:

- Hétfő: 9 – 16.00 óra

- Kedd: 9 – 16.00 óra

- Szerda: 9 – 16.00 óra

- Csütörtök: 9 – 16.00 óra

- Péntek: 9 – 13.00 óra

Tel: +36 1 459-4800/ 23025 mellék, ill. +36 1 459-4800/ 23023 mellék
Fax: +36 1 411 0116
E-mail: fogyved_kmf_budapest@nfh.hu
Nem tudjátok felvenni a következő beszélgetést? Ez már becsületsértés.
Írjatok neki levelet, hogy nem álltok el a szerződéstől, de csak abban az esetben fizetitek ki a munkát, ha megfelelően és szakszerűen végzi el a munkát és ezt szakértővel nézetitek meg a fizetés előtt. Ne legyen kedve elvégezni a munkát. Azt már nem akarom leírni, hogy mit lehetne személyesen ezzel a taplóval csinálni. :twisted: Nem kizárt csak védtelen öregemberekkel ilyen nagymellényű, egy-két tagbaszakadt férfi mellett lejjebb venné a hangját.
Mi már erre is gondoltunk, csak sokra jelen esetben nem megyünk vele! sajnos. A fizikai erőszak meg nyilván ránk hozna bajt....
Új adat, hogy a cég már feketelistás! Folyik ellene eljárás adótartozás miatt!

Üzletkötő: Cs László néven mutatkozik be
a cég ügyvezetője, egyben a kivitelező is pedig
B Ákos néven
Elmentünk a cég bejelentett címére! Az várt minket amire számítottunk!
Egy új építésű ház első emeleti magánlakására jutottunk a cím alapján. A postaládán egy hölgy neve és a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
neve szerepelt.
Persze ez csak a bent lévő postaládán! A kaputelefonon semmi nyom nincs. Csengettünk, de hiába... senki sem nyitott ajtót! Egy kedves lakó elárulta nekünk, hogy a rendőrség is és sok más magánszemély kereste már B Ákos urat itt, de csak valami albérlő lakik a lakásban...

Szerintem ez egyel több indok, hogy elmenjen mindenki a hatóságokhoz, hiszen már ügy van belőle valószínűleg.
Tisztelt emberek!
Még megpróbálkozunk a fogyasztóvédelemmel!!! Hurrá magyar jogállam!
Üdv!

A héten az én nagyimnál is jártak.
30.000 mínusz.
Felhívtam az embert, hallgatott egy darabig, aztán rám rakta a telefont.
Írtam egy sms-t, hogy menjen a K anyjába, erre visszaírt, hogy az sms-em feljelentést von maga után :)))

Érdekes, hogy csak öregek a károsultak.
Az ember rámenős volt, és bár írása mint egy gyereké, sok iskolája nem lehet , azért aláíratta a nagyanyámmal azt a sajtpapírt..
A legdurvább, hogy kerített egy szomszédot, aki kölcsönadott a nagyanyámnak.
Újpesten garázdálkodik épp...
Írtam az RTL-nek, hátha...
más is írhatna
üdv
105 hozzászólás Oldal: 4 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég