Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
105 hozzászólás Oldal: 3 / 7
Hát a linkelt honlapot átböngészve nekem elég beszédesnek tűnik már az hogy sem cím sem telephely sem cégjegyzékszám sem referenciamunkák nincsenek megadva. Ha van valami papír alapú bizonyítékod ami alapján bizonyíthatóan csalás áldozata lettél tereld jogi útra a dolgot, vagy kérj hatóságoktól segítséget. Normális cégeknél az állapotfelmérés ingyenes, vagy már az elején közlik hogy pénzbe kerül mielőtt bármit csináltak volna.Írásos megrendelés esetén szoktak előleget kérni de azt is átvételi elismervény ellenében. Esetedben volt ilyesmi ?
Sziasztok!
Első fokon arra keresem a választ,hogy mit jelent a szigetelő profiloknál az E,D és P profil,illetve melyiket tanácsos vásolni :?: :wink:
Ezek a jelölések a gumiprofil keresztmetszetére utalnak, tehát ha elvágod, akkor a keresztmetszete melyik nagybetűre hasonlít. Az alkalmazási területe függ a nyílászárótól, a rendelkezésre álló helytől, az elhelyezési módtól, az ablakszárny és a keret közötti réstől, stb. Általában a zacskójukon megtalálható az ajánlott alkalmazási terület.
Köszönöm Plaszlo a választ!Én valami minőségi megkülönböztetésre gondoltam (keménység,rugalmasság,stb.)Na de hát a Nickemet figyelembe véve mit várhat tőlem az Ember :?: :mrgreen:
Jelenleg én ablakszigeteléssel foglalkozom,svéd bemarásos módszerrel. Marás után szilikon tartalmú szigetelő anyagot használok amely ,télen-nyáron rugalmas marad .Ha valakit érdekel hívjon a 0670-945-1084-es számon. ÁRA :550FT/m
2balkezes ne profilt vásárolj mivel az ragasztós, hanem velem Balogh László szigetelő mesterrel szigeteltess mert ez hosszú távon gazdaságos és megbízhatóbb,a ragasztós leválik és nem ott tömít ahol kell. Ha érdekel hívj 0670-945-1084es telefon számon . :)
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
!
A megbizható preciz munkát végző cég!Őket csak ajánlani tudom!Korábban végezték el nálam a régi nyílászáróimnak felújítását és utólagos szigetelését ami árban és minőségben kifogástalan volt!Korrekt cég!
Kedves mérnök!
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
!
A megbizható preciz munkát végző cég!Őket csak ajánlani tudom!Korábban végezték el nálam a régi nyílászáróimnak felújítását és utólagos szigetelését ami árban és minőségben kifogástalan volt!Korrekt cég!"
Nagyon kíváncsi lennék, hogy amit írtál, az valós tapasztalás-e? Mert erről a cégről nekem eddig totál ellentétes a véleményem!!!
Vérlázítóan tisztességtelenül járnak el a munkaszerzés érdekében, ha egyáltalán valóban végeznek is munkát - mert ezt nem tudom- és nem csak az átveréssel idősekből kicsalt ún."felmérési díj" beszedése a céljuk... Idős édesanyámat verték így csúnyán át :oops:
Árban pedig kb. a dupláját kérték el, mint az itt olvasott többi cég átlagára!
Lalibatyo-nak korábbi hsz (oldal tetején) nem tudni, melyik cégre vonatkozik, nem találtam azt a beírást, amire reagáltál...
de nagyon hasonló esetnek tűnik, a miénkhez... sajnos adnak papírt, amin a vállalási feltételek kb. 5-6 pt -s betűnagysággal vannak nyomtatva, azaz gyakorlatilag olvashatatlan, az idős jóhiszemű "megrendelő" (=lóvá) -vé tett embernek pedig szóban azt mondják, hogy előleg...
Nem tudod bizonyítani.. Ki van ez találva!
A sziloplasztos megoldást semmiképpen sem javasolnám. Kb. 6 éve foglalkozunk ablakszigeteléssel (http://ablakszigeteles.hrh.hu), és nagyon sok helyen mi kapargatjuk le a sziloplasztot. Az a tapasztalat, hogy egy idő után megszilárdul. Nagyon sokszor, mivel az ablakok folyamatosan vetemednek (alakulnak a levegő páratartalma, stb. miatt) még rosszabb, mert kitarthatják az ablakot, ami miatt nem lehet bezárni rendesen, vagy nagyobb hézagot hoz létre az eltartás miatt.

Mi szilikon (nem gumi) csőszerű szigetelőanyagot használunk, és ez 10-15 év után is garantáltan megörzi rugalmasságát. A saját szememmel láttam egy 14 éve leszigetelt házat, nem a gyártó adatai alapján mondom. :D

Fontos még arra is figyelni, hogy hogyan marják körbe az ablakot, mert pl. a zsanéroknál, zároknál nem szabad marni, mert az ablak szerkezetét (a súly ezeken a pontokon van) végérvényesen tönkre lehet vele tenni, ami miatt akár ablak csere is jöhet utána. Mindenképpen fel kell mérni az ablakok, ajtók faszerkezetének a minőségét marás előtt, amelyik ablak nagyon rossz szerkezetű, azt mi el sem szoktuk vállalni.

Ha bármi kérdésetek van, szívesen vállaszolunk a tapasztalataink alapján.

Attila
Sziasztok!
Egy nagyon rossz tapasztalatot szeretnék megosztani veletek! A napokban megjelent egy fiatalember nálunk és azzal az örömteli hírrel állt elő, hogy nyílászáró felújítási projekt kezdődött a társasházban és 2 opció közül lehet választani, ha egyáltalán érdekel a dolog... Engem nagyon is érdekelt, mert valóban teljesen aktuális a történet. A meglévő nyílászárók cseréje műanyagra, vagy a felújításuk svéd-technikával...
210, illetve 80 ezer forintért vállalnak egy bejárati és egy kétszárnyas erkélyajtót, plusz egy ablakot! Jól hangzik, gondoltam! Első körben a meglévők felújítását választottam mert fa párti vagyok, de később kiderült, hogy sem a vasalatot nem cserélik ki, sem az üvegeket, sem asztalos passzításról nincs szó, mint ahogy azt a fiatalember ígérte! :( Ekkor döntöttem a változtatás mellett: legyen mégis műanyag! Ekkor beszéltem velük utoljára... 40.000 forintot kértek felmérési díj gyanánt, amit örömmel fizettem ki a jó hír hallatán! (én barom)
Később beszéltem a közös képviselőnkkel az ügyről, aki természetesen nem tud semmit az egészről... Nagyon bosszant a dolog, óriási butaságot csináltam, amikor adtam ezeknek a szélhámosoknak ennyi pénzt! Talán tanulsággal szolgál a történetem mások számára!
A csapat, akik a "munkát" végezték/nem végezték, pedig a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
.
Vigyázzatok velük!!!
Üdv
Ha felmérésre adtad a pénzt nagyon nem is reklamálhatsz mert azt meg is csinálták, Ha előleget adtál az már érdekesebb. Ettől függetlenül csalás gyanús az egész és hatósági segítséget kellene kérned.
Pár hozzászólással előbb Katta már minősítette a céget, őt - illetve édesanyját -is átverték. Nem írtad le a teljes történetet, hogy a felmérési pénz átvétele után pontosan mi történt. Eltűntek, nem végezték el a munkát, adtál megrendelést, visszaigazolták, stb?
Már többször volt hír a TV-ben is ilyen átverésekről, akkor nyomatékosan felhívták az emberek figyelmét, ne dőljenek be ilyen megkeresésekre. Gondolom papír, számla semmi, csak átvették a pénzt és eltűntek. Tehetsz rendőrségi feljelentést és a NAV-t is érdekelheti a számlaadás elmulasztása. Ennyi pénzt nem szabad felmérésre kifizetni, kivéve, ha a felmérés megkezdése előtt tájékoztatnak az árról és te elfogadod.

Érdemes megfogadnod, ha valamilyen céggel kapcsolatba kerülsz, egy kicsit keresgélj a neten, sokat elárul a honlapjuk, vagy a hiánya. Annyit tudtam kikeresni, hogy az ajtoablakabc.hu volt a weboldaluk, ami adminisztratív okokból nem elérhető.
Nem cseszegetni akarlak, hisz elég fájó tanulság ez neked, de én már óvatos vagyok, keresgélek a neten véleményeket, infókat. Persze ez sem védhet meg teljesen az átveréstől, de elgondolkodtató lehet.

A Cégközlönyben megtalálható a cég:

http://www.e-cegkozlony.gov.hu/download.php?sel_ev=2008&sel_oldal=58956
http://www.e-cegkozlony.gov.hu/download.php?sel_ev=2008&sel_oldal=58957
Ez a cég az én édesanyámat is felkereste és kizsákmányolta 20 000 Ft-al amit felmérési díj gyanánt kértek el. 60 000 Ft-ért adtak árajánlatot. 4 ablakról és egy bejárati ajtóról van szó. Szerintem is reális az ár.. Azt mondták, hogy ez eu-s pályázat azért ilyen olcsó. Anyukám kapott egy cetlit árajánlat címmel. Amin szerepel ez a mondat is: A felmérési díj egy elvégzett munkáról szól, így az vissza nem jár. Anyukám ezt el se olvasta úgy írta alá. Nagyon meggyőzően adják elő, teljesen hitelesnek hangzik. A vicc az, hogy az átverés nyilvánvaló, de a cég újra jelentkezett, hogy megvették az anyagot, ki kéne fizetni 40 000 Ft-ot és ők utána meg is kezdik a munkát.
Óvatosan, ne dőljetek be ennek és az ehhez hasonlóknak. Jogilag tisztán csinálják, nem lehet őket megfogni. Ne fizessetek, és ne írjatok alá semmit se!

A cég adatai a pecséten:
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva


A papírra nyomtatva van telefonszám, weboldal cím és email cím is:

Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
Ugyanez történt nálunk is, édesanyámmal. A felmérési munkákra kért 30.000 Ft-ot a cég kéviselöje. Amint beengedte a lakásba olyan eröszakos volt, hogy édesanyám rémültében aláírt mindent és a pénzt is odaadta - szerencsére nem volt annyi nála otthon, 10.000-et vitt el. Olyan fenyegetöen viselkedett (már miután bejutott a lakásba), ordibált vele - ott tartunk hogy vélhetöen kimeríti a rablás tényállását, büntetöügy. Örülök hogy a cégjegyzékben a segítségetekkel megtaláltam a nevét.
105 hozzászólás Oldal: 3 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég