Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
105 hozzászólás Oldal: 1 / 7
Sziasztok,
valaki írhatna egy-két jó ablakszigetleési megoldást,
ami házialg is olcsón kivitelezhető, és nem kell hozzá szakember és nagy költség, maratás meg festék leverés...
- hol lehet venni alapanyagokat, melyiket érdemes?
Kérek tippeket, mert albérletben nem fog a tulaj beruházni, de én spórolnék a fűtésen egy kis melóval és anyaggal is akár!
KÖSZI
Hello !
Én az öntapadós szivacs csíkoknál nem tudok olcsóbbat és talán jobbat sem ajánlani utólagos szigeteléshez. Én is ezt használom mert van egy két gyengébb minőségű ajtó, ablak a házon. Még akkor is ha szinte évente újra kell cserélni ragasztani a szivacs csíkokat. Albérletbe meg tényleg kár sokat "beruházni" mert ki tudja meddíg tart a "megtérülési idő" ! Szóval először fel kellene mérni hogy mekkorák is azok a hézagok amit tömíteni szeretnénk. Ennek függvényében kellene választani habcsíkot. Én az egész laza sszerkezetű könnyen összenyomhatót részesítem előnyben ami nem öntapadó papír csíkra van ragasztva hanem magán a szivacson van az öntapadó réteg amit egy celofáncsík véd. Azért ezt nert nem mindegy hogy be is tudjuk e csukni az ablakot ha felragasztottuk a szivacsot vagy nem. Érdemes ezt próbálgatni is munka közben egy egy oldal elkészülte után. A ragasztás sikerének két titka van, a tiszta száraz és pormentes felület ami nem túl hideg, és az hogy nem szabad (egy kicsit sem!) nyújtani a szivacs csíkot ragasztás közben.
Köszönöm a gyors tippet, LaliBátyó! Én is erre/ilyesmire gondoltam, mert láttam már ilyent "működni", de mivel ez lesz az első ilyen melóm, ezért kérnék szépen még tanácsot! Akkor, első körben az anyag megvan, ez pedig a ragasztós szivacs, papír nélkül.
- Onnan tudom, hogy kelleni fog, mert, amikor fúrtak a belső körerkélyen (régi a ház) a 2 ablak köze nagyon téglaporos lett. Plusz a pára is lecsapódik a belső ablakon reggelre.

Azt szeretném tudni még:
- Hogyan tudom megállapítani, hogy mekkora hézag - tényleg agyagból/gyurmából kell odatapasztani egy kicsit körbe, minta fogorvos (ilyent képzelek)... Valahogy papírral nem lehetne? Vagy valamivel? Vagy csak próbálgassak?
- Hol lehet és érdemes venni ilyen szalagokat? (Obi, Praktiker, vagy valami kisebb ezermester bolt Bp-en? Vagy valami olyasmi speckó szigetelésbolt - amit találtam: http://www.isotech.hu ?) Mi a nevük, milyen néven keressem, márkanév/terméknév pl: "Hermina" /"Öntapadós nyílászáró-szigetelő szivacs"?
- Milyen vastagságban kaphatók, és nagyságrendileg mennyi, mondjuk 10 folyóméter ára? Megtérül-e egy télen - ezt akarom, mielőtt nekiállok, kiszámolni...
- Kell-e a két ablak közé is (függőlegesen), ahol a kilincs van, vagy elég csak körbe?
- Ha október végén állok neki, az még nem hideg hozzá? Tapad azért, ha nem vizes a keret, de bőven 0 C felett van a kinti hőmérséklet?
Nincs erről valahol egy jó leírás? (A net csak a profi (és nekem drága) mesterek reklámoldalit hozza, amit találok...)

Kösz a válaszokat!
Itt találtam egy érdekeset: http://my.opera.com/petermi/blog/2007/1 ... szigeteles Idemásolom a lényegét:
"Vettem a levegőnedvesség hatására térhálósodó szilikon pasztát. Kinyomó szerszámom már volt egyéb feladatok kapcsán. Fölvittem az ablaktokra közvetlenül a pasztát. A szárnyra étolajat vittem föl ecsettel. Becsuktam az ablakot. Ezzel a paszta fölvette a rés alakját, az olaj miatt nem ragadt hozzá a rámához. Kinyitottam ujra és hagytam megkötni. (Természetesen ezt a műveletet akkor csináltam, amikor még nyitott ablaknál lehetett lenni.)
Nem lebeg már a függöny, bármekkora szél van! Hogy meddig lesz jó? Az idő majd megmondja."
Szerintetek?
És gondolom ez is valami hasonló: http://www.okoszolgalat.hu/main/szigeteles

Még egy jó cikk, ami kapcsolódik: http://www.fn.hu/uzlet/20070125/tekerju ... a_gazorat/


A konvektor mögé tett alufóliával van-e, és mi a tapasztalat?
Hali !
A szilikonos étolajos megoldásokat nem próbáltam, elvileg működhet. Ugyan ha én lennék a főbérlő nem biztos hogy örülnék durvább beavatkozásoknak. A középen nyíló ablaknál az egymásnak záródó szárnyakat is kell szigetelni, sőt a külső és belső szárnyakat is . A hézagok nagyságát szemre vételezéssel nagyjából meg lehet állapítani. (Sajnos még egy oldalnál sem mindig egyforma a hézag.) Azt is hogy milyen széles a hely a tokon és a kereten a csíknak. Ahol vastagabb a hézag mint a szivacs ott a tokra és a szárnyra is ragassz szivacsot és máris dupla a vastagság. Én nem szoktam toldani a csikot (és ismét mondom nyújtani sem) . Ha jól emléxem Baumaxban vettem utoljára szivacsot,csak már nincs meg a csomagolása a maradéknak így nem tudom a nevét.De majd beugrom valamelyik nap és mondom. 10 fok körül még ragaszthatsz csak ne párás esős időben. Most néztem az udvar felé vezető ajtómon még sértetlen az egy éve ragasztott szivacs, pedig naponta 20 x biztos van nyitva csukva. Sőt néhány éve kísérletképp "P" alakú profil habgumit is ragasztottam az is sértetlen.
Kösz szépen, találtam a baumaxx honlapon árlistát - pl. 6 méter 700 ft, hétvégén megnézem élőben is!
(Nekem kb. ablakonként majdnem 10 m kell - nagy ablakok vannak.)
A tippek is nagyon hasznosak! Köszönöm
A szilikonban meg igazad van, ráadásul költségesebb is...!
Örülök hogy hasznosnak találtad tippjeimet ! Ma én is körül néztem ! Tesa van szinte minden komolyabb helyen és ez profil habgumi amit én is kipróbáltam és bevált. Több féle profil létezik és ezek más és más hézagméretekhez ajánlottak. Van kis csomag amit írsz, és nagy csomag is. Az érdekes hogy Baumaxban szerintem ez még a maradék készlet mert akciózzák, és hiányos is a választék. Ráadásul a nagyobb csomagban drágábbra jön ki métere! Szivacsot ami nekem bevált nem találtam de valami lengyel gyártmányt hoztam próbára. 6 méter 250 ft.
Szia,
vasárnap megyek venni valahova (akkor lesz egy kis szabadidőm) - igazából csak azért mennék baumax-ba, mert annak a honlapján találtam meg először. Ez a lengyel cucc is érdekelne, mégiscsak harmadannyi- EZ IS a Baumax-ban van?! (Nekem 5 csg., kb 30 m kell, ráhagyással.)
(A profil gumis megoldásról sok helyen jókat olvastam, csak egy kicsit drágább, legalább azt is megnézem!)
Lehet, hogy valami más boltba megyek, pl obi vagy praktiker - kicsit aggaszt ugyanis ez, hogy a (macskás) Tesa készlethiányos
- itt semmi sincs közel,(azaz minden egyformán messze van) és nem akarok órákat bumlizni pluszban, ha az egyik boltban nincs és át kell mennem a másikba, így ez az infó is hasznos volt. Persze az obi honlapján nincs semmi használható, a praktikerén sem találtam ilyemit, bár az lényegesen jobb. Egyidejűleg lenne még egy-két gipszkartontipli beszerzés is, remélem van az is a baumaxban...
Jó lenne a régi kisbolt világ, könnyebben megjárnám az utat - otthon vannak ilyen kis barkácsboltok, de itt már kikoptak.
Szia !
Az Interspárban is volt Tesa profil habgumi és a Baumaxban is. A lengyel szivacs az Baumaxos cucc, de erről sem jót sem rosszat nem tudok mondani még. Persze a leírtak Fehérvárra vonatkoznak és másutt nem biztos hogy ez van.
Na megnéztem a 7vg-n: Baumax, lenyel szivacs - nincs, nem tudnak róla, de erőltettem: - a gépben megnézte egy kedves eladó, jön majd 50 csg... - amúgy volt kevés, de elfogyott. (Ezt gondolom beetetésnek szánták.) Így a lengyel megoldás - ami olcsósága miatt vonzott - kiixelve.
Vettem 25 m E profilú gumit (Tesa) - 2700 Ft, plusz kimenni a baumaxba... a Bumaxos eladó mondta h Ő se ott vett...
Utána találtam egy kis szerelvényboltot a közelben, ahol nem Tesa márka, de ugyanaz a kinézet és minőség - folyómétere 75, azaz 3000-ből 40 m jön ki!
B terv: szilikon + olaj: 1000 ft nagyságrendileg (de van ahol 5-600) egy tubus szilikonzsír - ami rugalmas kucsukgumi - frankón megoldja . Kicsit pepecs munka sok olaj kell, de a régi összevissza vetemedett ablakra - mint amilyen az enyém is - nincs jobb, mindenhol jól kitölti. Ablakonként egy tubus (kb 10 m), csak a külsőre tettem - a belsőkre a gumit teszem... Kinyomószerszám - 5-600 Ft.
Azaz 2 szilkonpaszta, egy kinyomó, és egy kis gumi.
Szilikonból körül kell nézni - nekem sikerület egy ezernégszázast vennem, ami a másik boltban 650, majd vettem egy Mestert, ami erre nem túl jó, és az is drága volt! Tanulópénz, már tudom hova nem megyek többet!

Bejött a kis szerszám/szerelvénybolt - vasbolt ötletem/gondolatom - sajnos későn találtam meg! A Moszkva tér 10. szám alatt van (le kell menni), ott veszek ezentúl csavarokat, sziloplasztot is. Csak azért írom ide, hogy ha más is ilyesmiben gondolkozik: megtalálja! A Széna téri szerelvénybolt a shellkúttal szemben viszont drága, ott ne vegyetek semmit! Én ott vettem dupla áron sziloplasztot!
Ha tényleg ugyanazt árulták és ekkorák a különbségek az nagyon durva ! Viszont ezekben a tubusos anyagokban már nagyon sokféle létezik még egy gyártón belül is, ezért érdemes segítségét kérni a választáshoz. Légyszi majd írd meg hogyan sikerült a szilikonos megoldás kivitelezése és pár hónap múlva a tapasztalatokat is !
Mit kell nézni: Nagyon sokféle van. Érdemes többhelyen megnézni mert tág az árszórás. A boltben tanácsot adnak, hogy meliyket, milyen felhasználásra szánják:
- Kültéri, vagy fürdőszobai, vagy általános beltéri - ez egyben minőségi és ársorrend is.
Általában az alábbiak igazak lehetnek:
Szagtalan,
festhető,
Vízálló,
+ gomabölő van-e benne,
+ Penészálló-e,
+ UV álló-e,
mire tapad - általában mindenre
Akrilbázisú-e: mind az...
Bőrképződési idő, száradási idő: 15-20 perc
színe: fehér vagy átlátszó (ami kell)
Menyiség: a normál tubus kb 310 Ml.
Próbáltam:
1. 1390 Ft.: Skillszil Szaniter (Pro-Ba-Gó Kft forgalmazza) - Uv álló, vízálló, stb... - azaz csíúcsmodell - jobbnak tűnt mint ez a Mester:
2. 990 Ft.: Mester Akril festhető tömítő (Forg: Optima Forma Kft.) - nem olyan meggyőző, érzésre
Sajnos ezeket vettem a drága boltban, jóval ár felett.
3. 5-700 Ft a kis barkácsboltban: Fischer változatok - Jó minőségűek, még nem próbáltam.
Tapasztalat:
Le kell portalanítani, szárazon a felületet. Ne legyen túl hideg az idő.
Először mindenhol vékonyabban felvinni. MAjd a leolajzott (SOK OLAJ, a szélekre is) ablakot becsukva látni, hogy hol zsorítja ki, hol meg nem érintkezik.
Ahol nem érintkezik oda több kell!
Kicsit hagyni száradni - 5 perc. Majd becsukni az balakot - egy 10-20 percre - ekkor felveszi a formát. Figyelni kell, nehogy beragadjon!
Kinyitni az ablakot, a felsleget letörölni - ezt a ruhát utána ki kell dobni majd, ezért valami régi rongy kell!
Újra olaj, becsukni hosszabb időre, később ellenőrizni, nehogy beragadjon, és hogy mindenhol illeszkedik-e. Ha valahol nem, akkor oda kell még anyag.

Eredmények: nekem van ahol centi vastag a szilikon, van ahol pár milis - azt hiszem a jövő év eleji gázáremeléssel be fogja hozni az árát! (A gyártók szerint örökké tart ez a szilikon.)
A leszedése csak festékkel együtt lehetséges - ahol kopik a festék, ott érdemes még a szilkon előtt leszedni, mert úgyis leszedi az anyag - vagy akár vissza is leet vele ragsaztani - ha jó táblásan vált le:).
Ahol a glettelés levált, ott is bátran használtam - fehérnek fehér, ragadni ragad - ezek az abalakok meg már úgyius cserére érnek...
Ja, és érdemes olyan ruhában melózni, amit nem sajnál az ember (ugyanis szerintem kimoshatatlan), plusz sapkában, nekem a hajamba is hullott, ugyanis, mert magas az ablak:)
OBI üzletekben, áruházakban vagy mi a fenének hívják, nem tudom lényeg a lényeg 800Forint-ért lehet kapni egy öntapados csík, ami azthiszem 5mm vastag, és jól szigetel, ezt viszont tudom! Hosszú 10-15év az élettartama, legalábbis nekünk ezt mondták, és több színben vehető. Felhelyezése könnyű. Szakembert nem igényel. (Szerencsére).
105 hozzászólás Oldal: 1 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 21 vendég