Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
105 hozzászólás Oldal: 6 / 7
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
!

Kíváncsi vagyok hogy átverés e ez az egész!!!!
Az aktuális telefonszámon nem lehet elérni az illetőt!!!
Már 10000 forintot előlegben kifizettünk anyukám jóvoltából.Sajnos a fórumok alapján eléggé negatív a tapasztalat.
Ha nem lesz semmi az egész dologból közlöm kedves (moderálva) hogy rossz helyre csengetett!!!
Maga a helyiség sem stimmel szerintem "MIskolc "AVAS" Remélem van fogalma hogy "elméletileg" Pest City elhagyásával merre felé is járkál!!!! Végül is lehet hogy minden hamisítva van ????
Kíváncsi leszek!
Köszöntök mindenkit.

Gondolom senki sem lepődik meg,hogy én is a "
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
" témában írok.
Végigolvastam az összes hozzászólást.
Miskolcon élünk.
Nemrégen,úgy augusztus első napjaiban édesanyám otthonában is megjelent egy üzletkötő a fenti cég képviseletében és meggyőzte édesanyámat bizonyos munka megrendeléséről.A felmérési díj 30 000 Ft,ami NEM jár vissza,ellenben a végösszegbe beszámít.A sajtpapír szerint...Tulajdonképpen az előttem szólókhoz teljesen hasonlóan történt minden,én még aznap értesültem a dologról és azonnal gyanút fogtam,nem azért mert zseni vagyok,hanem azért,mert sok hasonló történetet hallottunk,olvastunk már.
Édesanyám a kék betűs "Vállalási feltételek" részt nem olvasta el,ami bizony hiba volt.
Az illető szóban azt ígérte,hogy szeptember "tájékán" jelentkezni fognak és elvégzik a megrendelt munkát.
Van még tehát néhány nap.
Várunk...
Remélem minden úgy fog történni,ahogyan az ígéret szólt.
(Amennyiben a fent nevezett vállalkozás tulajdonosa,képviselője,üzletkötője,vagy akármije olvassa hozzászólásomat,nos nyugodtan vegye ezt neki szóló személyes üzenetnek és ne higgye egy percig sem,hogy a levegőbe beszélek)
Sziasztok!

Sajnos mi is csatlakozhatunk a becsapottak népes táborához. A
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
állítólagos üzletkötője az én szüleimtől 50.000 ft-ot csalt ki eddig. Sajnos későn szóltak nekem, ezért csak később tudtam a neten utána nézni. A web oldalon nem jelentkezik semmi, eladó, ill. bérelhető.... a telefonszámhoz nincs előfizető rendelve :(
Holnap megyünk a rendőrségre. Ja, ez most a 3. kerületben zajlik.
Köszöntök mindenkit!
Valószínűleg én is a fórumon szereplő (moderálva) futottam össze. Feltett szándékom megtalálni, ebben a póruljártak összefogása, együttes fellépése segíthet. Márcsak azért is, hogy más ne járjon pórul. Madarunk szabadon tevékenykedik több éve, mint látom. Üzemszerűen csal ki pénzt emberektől.
Tennünk kell valamit.
Szeretném megkérdezni, hogy 30 év körüli, szőkésbarna, az átlagosnál szétszórtabb, nagyon csúnya írású embervolt-e, akivel találkoztak. Rendőrségi feljelentést tett-e valaki? Mi lett az eredménye? Személyi igazolványát látta-e valaki? Bármi hivatlaos iratot mutatott-e? A megadott telefonszámról kiderült-e, kinek az előfizetése? Mint olvasom, Bp-en 3,14. kerületben ill. Miskolcon is "dolgozik". Egyedül jár? Vagy ketten "végzik" a munkát? Gondolom, autóvalmegy "dolgozni" . Rendszámát nem tudja bárki?Más nevek is felmerültek
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
üzletkötőjeként?
Ne hagyjuk magunkat! Írjon, aki bármi információval segíteni tud.
Sziasztok.

Múlt héten csináltattam meg az ablakaimat. Az ablakszigetelést bemarással szilikongumit behengerléssel építették be. Bepasszították ablakaimat így tökéletesen szigetelnek.
Jelentősen csendesebb lett a lakás és már a légmozgás is megszűnt. Korrekt megbízható vállalkozó csak ajánlani tudom. Ja és nem utolsó szempont 10 év garanciát vállalt az ablakszigetelésre. Mester elérhetősége http://www.roloexpressz.hu
Köszöntök mindenkit,
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
ügyben szeretném megosztani a károsultakkal
az üzleten kívül fogyasztóval kötött szerződésekről szóló 213/2008. (VIII. 29.) Korm. rendelet lényegét, amelyre hivatkozván talán el lehet komolyabban is indulni:

"A vállalkozás köteles legkésőbb a szerződés megkötésekor a fogyasztót írásban tájékoztatni elállási jogáról, és annak a személynek a nevéről, címéről, és - ha az elállási nyilatkozatot ilyen módon is fogadja - elektronikus levelezési címéről, akivel szemben e jogát gyakorolhatja. Amennyiben az elállási jogáról nem tájékoztatja írásban a fogyasztót a vállalkozó, akkor a szerződés semmis, azaz úgy kell tekinteni, mintha létre sem jött volna."

Az előző hozzászólásokat elolvasván a cégét képviselő úr szeret jogaira hivatkozni, úgy gondolom, hogy a fentiekkel a károsultak is egy konkrét, írásba foglalt aduval rendelkeznek az ügyeskedővel szemben.
Akár elvégzi végül (hosszas huzavonák és kellemetlenkedések árán) a munkát, akár nem, a magam részéről úgy gondolom, hogy az ilyesfajta, megrendelőket hátrányos helyzetbe hozó mentalitás és hangnem egy fillért nem érdemel.
Remélem, tudtam valamicskét segíteni.
Kedves Vega és pepe1234!
Végül megcsinálta a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
az ablakokat? Vgy nem jelent meg többet?

Amag, igazad van abban, amit írsz, elállási jog stb, de a jog csak a jóhiszemű és szabálykövető emberekkel szemben működik. Akinek a lakcíme hamis, és nem azért van cége, hogy abból megéljen, hanem azért, hogy a neve alatt tudjon garázdálkodni, telefon előfizetése nem a saját neve alatt van, az a zavarosban halászik, és nehéz elkapni. Hol keressék, ha címén nem érhető el? És egy "jogállamban" a bűnözők személyes adatai is védettek, nem férhet hozzájuk sok károsult! Nemcsak az a felháborító, hogy egy ilyen csaló éveken keresztül szabadon tevékenykedhet, hanem az is , hogy a hatóságok semmit nem tesznek. Hol a rendőrség? A fogyazstóvédelem? Mehetünk békéltetőtestületekhez, vagy bíróságra, az idézést nincs hová kézbesíteni! A csalónak nincs vesztenivalója, őt nem tudják megcsípni, ha pedig cégét felszámolják, öt percen belül alapít egy másikat, aminek neve alatt folytatja ámokfutását.

Arra azért kíváncs lennék, hány feljelentés van/volt/lett lezárva (moderálva). Összevonták-e az ügyeket? Vagy véletlenül sem találtak összefüggést a feljelentések között?
Tisztelt Fórumtagok! Kérem, hogy a fórumban személyes adatot ne tegyenek közzé, a vádaskodást kerüljék! Amennyiben felmerül a bűncselekmény gyanúja, haladéktalanul tegyék meg a feljelentést a rendőrségen, illetve a bejelentést a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnál! Mi sajnos nem tudunk igazságot tenni, a fórum a szaktanácsadás céljára, ötletek megosztására, eszmecserére jött létre. Köszönjük minden kedves fórumtag megértését! Ezermester
sasmadár írta: Arra azért kíváncs lennék, hány feljelentés van/volt/lett lezárva (moderálva). Összevonták-e az ügyeket? Vagy véletlenül sem találtak összefüggést a feljelentések között?


Talán a károsultak összefogva pertársaságot alapíthatnának, úgy könnyebb lenne fellépni ellene, nagyobb a súlya mint egy-egy embernek külön. Az eseteket összehasonlítva egyértelműsíthetők lennének a megtévesztés, a tisztességtelen magatartás jegyei. Meglepődnék, ha csak a véletlen műve lenne, hogy az áldozatok idős, egyedülálló, lelassult gondolkodású emberek voltak.
A Face-n olvastam egy sztorit, otthon lévő, kisgyerekes mamát talált meg a hetyke üzletkötőjük és addig erősködött, míg a nő közölte: nagyon jó a férje rendőr, fél órán belül hazaér és megbeszélhetik a dolgokat. Érdekes módon többet nem látták az üzletkötőt, nemcsak ott, de a házban sem.
Nekem is idős az anyám, átérzem a helyzetet.
Ennek a cégnek s képviselője az én idős édesanyámat is felkereste a napokban és meglopta 20 000 Ft-tal, amit felmérési díj gyanánt kértek el. 60 000 Ft-ért adtak árajánlatot. 4 ablakról volt szó. Azt mondták szintén, hogy ez eu-s pályázat azért ilyen olcsó. Minden lakásba becsengettek már, és többen szerződtek velük. Anyukám kapott egy cetlit árajánlat címen. A felmérési díj egy elvégzett munkáról szól, így az vissza nem jár. Nagyon meggyőzően adják elő, teljesen hiteles.
Megnéztük a neten,a cég nem is létezik már.

A cég adatai a pecséten:
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva


A papírra nyomtatva van telefonszám, weboldal cím és email cím is:
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva

Pat

Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szer. aug. 24, 2011 8:49 pm
Jó napot! Van még valakinek egészen friss tapasztalata a
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
-vel kapcsolatban? Tett valaki velük kapcsolatban bárhol is feljelentést, Rendőrségen, valahol? Csak csoportosan lehetne ezt leállítani, mert most is járja a házakat, sajnos, a napokban tapasztaltam.
Szeretnék mindenkit ÓVNI A
Kód: Egész kiválasztása
érintett kérésére moderálva
Korlátolt Felelősségű Társaság bármiféle munkájától.
Ocsmány módon kihasználva az idős emberek jóhiszeműségét, 25ezer forint felmérési díjat szed el a cég nyájas képviselője, illetve tulajdonosa, a szerencsétlen ügyfelektől, arra hivatkozva, hogy ez kell az előzetes anyagvásárlásra. Szüleimnél három bérházi ablak és egy bejárati ajtó szigeteléséért 65ezer forintot kértek. A szigetelőanyag úgy kb. 200 forint méterenként. Arrogáns, nehezen elérhető és pimasz módon ordítozó, ha reklamálásról van szó. Mindenki figyelmeztesse öreg hozzátartozóit, hogy óvakodjanak ettől a nyájas felmérőtől. A cég Pesten bejelentett, ámde Miskolciak, ahol természetesen nincsen semmi meglátogatható telephelyük. Szemérmetlen fosztogatók. Az alvállalkozó, aki a munkát végzi, rendes, kellemes, elvégzi a munkát. Azonban a szigetelés amit a cég ajánl, semmit sem ér.
Üdv!
Tegyél bejelentést az NFH-nak (Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság), néha csodákra képes.
Volt egy vitás dolgom egy szervizzel, sorozatban nem válaszoltak a leveleimre. Írtam az NFH-nak állásfoglalást kérve konkrétumok nélkül. A válaszukat bemásoltam a következő levelembe és csodák csodájára, egyből tudtak reagálni. Persze magyar módra megsértődtek, de ez egy másik kérdés.

Jó lenne akiket átvert ez a cég, bejelentést tennének a fogyasztóvédelemnek és akkor hivatalos eljárás indulhatna ellenük. Hiába veszi körül magát apró betűs szerződéssel és ügyvéddel, a megtévesztést és inkorrekt magatartást szerintem meg lehet állapítani, a munkájuk minőségét meg szakértővel lehetne értékeltetni.

http://www.nfh.hu/magyar/kapcsolat/panaszbejelent
Nem tudom valaki jár-e még ebben a topicban, sajnos mi most szerdán "találkoztunk" ezzel a kedves emberrel! Jelenleg ezek szerint a 20. kerületben szedi áldozatait. Uniós pályázatra hivatkozik, meg hogy már mindenkit elértek a házban, csak mi nem voltunk otthon. 65.000 Ft itt is az ár, előlegre 25.000 Ft visz el.

Végig olvastuk a hozzászólásokat, végül is sikerült valakinek eredményesen befejeznie velük a megrendelt munkát?

Előre is köszönöm annak aki válaszol!
Tisztelt Fórumozók.
Nagyon sok ügyfél keres meg minket , hogy bizonyos Nyílászárós cégek a felvett előleggel eltűnnek , elérhetetlenek , bizonyos szerződések mögé bújva nem teljesítik a megígért határidőket .Nem sorolok cég nevet de egyre szebben bővül a lista .
De mindenkinek utána lehet nézni : http://www.fogyvedok.hu oldalakon .
Nagyon sok hiszékeny ember van akit sajnos vagy így vagy úgy félre lehet vezetni .
Alap az hogy a felmérésnek nagyon minimális díja van maximum 5000.-ft ami termeszetessen a megkapott és sikeresen elvégzett munka után jóváíratódik a beépítés összegéből.A nyílászáró előleg az már más téma .A mi cégünk soha de soha nem kér előleget , mert a legnagyobb biztonságot és közös együttműködést a közös bizalom hozza , és bízva merem leírni , hogy éves 1000 ügyfélnél soha de soha nem volt probléma.
Ha szerződést kötünk ügyféllel és pénz veszünk át akkor mindig szigorú számadásos átvételi elismervényt vagy áfás számlát adunk, kérem a leendő nyílászáró cserélő embereket ne dőljenek be mindenféle ígéretnek és pecsétes papíroknak .
A teljesítési határidő nem lehet több 4 hétnél , amennyiben eltolva van a szerződésben az időpont akkor valami nem stimmel .
Nagyon sajnálom azokat az embereket akiket becsaptak , Önhibájukon kívül, hisz nem értik az egészet amit cirka 10 perc alatt felvázol egy épp aktuális üzletkötő.
Találkoztam olyan szerződésekkel ahol még az sem volt beírva. hogy mit és milyen típusú nyílászárókat épít be a cég .
Összeszedem pontokba ami nagyon fontosnak tartok ha megkeres minket egy üzletkötő :
1. Nem kell azonnal dönteni ha megkeresnek minket
2. Kérjük el a személyi igazolványát és a megbízását arról. hogy milyen cég nevében jár el .
3.Nézzünk utána az interneten a cégnek
4.Nem adunk ki a kezünkből 50.000.-- 100.000.-ft előleget felmérésnek feltüntetett munka díjra .
5.Amennyiben úgy érezzük, hogy elfogadható az ajánlata a cégnek akkor menjünk el az irodájukba és ott kössenek szerződést .
Ha valaki olvassa a soraimat és egy olyan céggel áll kapcsolatban akinek magasabb előleget fizetett és késik a teljesítés vagy épp nem lehet elérni a céget , akkor ne féljen menjen el tegyen feljelentést a Rendőrségen a Navnál ( nyugtát amit kapott vigye
) és a Fogyasztási felügyeletnél. Nem kell félni mert hiába bújnak mindenféle szerződés mögé ezek a cégek , a feljelentések nyoma és a nyomozás előbb utóbb térdre fogja kényszeríteni a tolvajokat .
Asztalos Ágnes
105 hozzászólás Oldal: 6 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 19 vendég