Ezermester Fórum

Régi idők Ezermester lapszámai az 50-es, 60-as, 70-es, 80-as, 90-es évekből.
22 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Sziasztok! Most leptem csak be, de megkerdezem,nem erdekel valakit az Ezermester lapszamai 57-től kb 92-ig.Edesapamnal hanykolodik joparszaz peldany
Nem könnyű az eset! Látod, fenn van az egész a honlapon!
Hát szerintem az igazán elszánt gyűjtők lehet, hogy az eredeti nyomtatott példányokra utaznak.
Mondjuk szerintem is a digitális az "örök életű". :)

M
Üdvözöllek Benneteket!
Örülök,hogy megtaláltam a lapot,sok érdekes és felhasználható dolgok vannak benne.Azt szeretném tudni,hogy saját célra lemezre kilehet-e irni a lapszámokat,és milyen módon?Üdv.
Amennyiben az oldtimer lapszámokra gondolsz, a válasz igen, le lehet menteni. Van is egy ilyen link az oldalon, hogy "gyűjtőknek". Az újabb lapszámokat így nem lehet lementeni, bár magát a weblapokat lementheted, ha nagyon akarod.
Igen arra gondoltam,és köszönöm a választ.
Helo juhász
Engem érdekel a lap amiről beszéltél.
Bellami
Üdv!
A régi oldalakat milyen felbontással ( pl. 300 dpi ) célszerű digitalizálni?
Milyen formátumban célszerű menteni ( jpeg? )?
Márhogy könnyű legyen djvu-vá konvertálni majd.
Az Oldtimer rovat vezetője leírja, hogy hogyan is zajlik az egész folyamat:
http://oldradio.tesla.hu/hogyan/hogyan.htm

Úgy tűnik 300 DPI a jó vagy nagyobb.
A formátum pedig lehet JPEG, de a tömörítetlen jobb. Csakhogy, akkor nagy lesz nagyon a fájlméret. Bár, ha a saját gépeden te magad tömöríted utána be, akkor lehet mindegy.
Köszönöm!
Régebben néztem azt az ajánlott oldalt, képesebb lett.
Tehát ez az iránymutatás érvényes itt is. Értve.
Próbálkoztam a konvertálással is, nagyon mérsékelt géppel és sikerrel. Inkább konvertáljon akinek nagyobb gyakorlata és gépe van.
Azt hiszem, 600 dpi lesz belőle ( ennyit tud a scannerem ).
----
2008-09-17 2003z: Gézával konzultálva 300 dpi a megelelő.
Hellő Mindenkinek!
Nagyon megörültem, hogy megtaláltam a valamikor általam is gyűjtött újságokat rendszerezve.
Mindjárt eszembe is jutott, hogy meg keresem egy időszerűvé vált írást benne.
Na ja, csakhogy előbb letölteni, majd telepíteni, aztán meg használni, - ha tudod - kell a DjVu beépülőt.
Na most márcsak használni nem tudom.
Ha valaki tud egy csavaros megoldást igen megköszönöm!

IE 6.0 használok.
Hello!
Ha a letöltésen+telepítésen túl vagy, akkor már a célegyenesben vagy!
A működése elméletileg úgy kéne, hogy menjen, hogy simán rákattintasz a weboldalon a linkre (Az évfolyamok listája itt, utána kattintsd a borítóra)

Ha nem megy, akkor ott valami nem stimmel a böngészővel, vagy nem volt sikeres a telepítés. Ilyesmi a gond?
Elvileg ez egy beépülő modul, ami betelepül az Internet Explorer-be. Valahol a beállítások között meg is tudod találni a telepített modulok listáját, és mindegyik mellett ott van, hogy ő "engedélyezve van-e".
Esetleg próbálkozz be a Firefox-szal vagy az IE 7.0-tel.
szia!

ha még aktuális, engem érdekelnének az Ezermester régi számai.
Kérlek jelezd, ha igen, ha nem akkor azt is.

köszönöm
frugo
juhasz-tól kérdezem: van-e még azokból a régi lapszámokból?
Üdv: kopapi
Üdv Mindenkinek!
Köszönet és hála stb. stb. (Nem tudok újat, többet az eddig leírtaknál!), az EM digi változatáért.
Én is letöltöttem! Eddig a következő hibás számokatb találtam: 196012 - 2oldal hiány,
196804 - 4 oldal, 196809 - 4 oldal hiányzik.
196905 összesen 14 lap. Ez is javítva.
Pótoltam, készek az új file-k.
Tamás

Súgjatok, hogyan küldjem el a javított számokat!
22 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég