Ezermester Fórum

A lappal és az internetes oldallal kapcsolatos információk, közlemények.
12 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves olvasók!

Kísérleti jelleggel elkészült két ezermester lapszám lapozható elektronikus formátumban. A cél, hogy az "élmény" hasonló legyen, mintha az eredeti lapot venné a kezébe valaki. Jelenleg a 2007. novemberi és decemberi lapszám érhető el.

A lapszámok olvasásához mindössze Adobe Flash Playerre van szükség. Ha valakinek nem lenne, letölthető innen.

Az új formátum hátránya, hogy nem kereshető, úgyhogy a hagyományos formátum is egyelőre megmarad.

Várjuk visszajelzéseiket a formátummal kapcsolatban!
Szia Markov!
Miért sötétedik be a lapozgatós EM-nél a középső rész? Mint ha egyesével lennének beszkennelve.
Egyesével vannak beszkennelve az egy dolog, de szerintem nem azért sötétedik be, hanem azért, mert valami "effekt" rá van engedve utólag(!).
Majd utánakérdezek, hogy mit lehetne tenni az ügyben.
Bár minden lapszám megtekintése ilyen egyszerű lenne.Várom a többit megjelenítését
Nagyon jó de a felbontást talán egy léptékkel nagyobbra kéne venni a kis betűméretek olvashatósága miatt.
Elkészült a januári lapszám lapozható elektronikus formátumban.
Szevasztok!Nem tudommi lehet az oka,de nem tudom megnyitni a lapozható példányokat.Azt írja ki,hogy Not Found!
Szevasztok!
Sajnos nekem is "Not Found!" üzenettel jön vissza, pedig az Adobe Flash Playert telepítettem!
Help!!
Sajnos ezzel kapcsolatban rossz hírem van: az elektronikus lapszámok a dimag.hu-n keresztül lettek elérhetőek (beleértve a legfrissebb számot is). De mivel a dimag a korábbi számokat is árulja folytatólagosan, nálunk nem lehet fenn ingyen. Ezt követelik meg tőlünk sajnos.
De a honlapra továbbra is - csúszással - felkerül az összes cikk viszonylag sok képanyaggal.

Üdv,
M
Az nem lenne megoldás, hogy DJVU formátumba lenne írva?
Mert az jó volt, 1998-ig, de attól fogva már nem?
Így le sem tudjuk tölteni.. vagy az volt a cél??
A DjVu kollekciót fogjuk még bővíteni. De egész pontosan fogalmazva, ezt eddig sem mi csináltuk, hanem lelkes scannelők és digitalizálók. De az nem cél, hogy minden szám fenn legyen DjVu-ban. A DjVu hátránya az is, hogy nem kereshető, nem indexelhető. Ezért indítottuk el az Ezermester Oldtimer oldalt, hogy ezt kiküszöböljük.
A DjVu-kat, PDF-eket egész nyugodtan le lehet tölteni, ha valaki gyűjteni szeretné.
A célunk inkább az, hogy az új cikkek egyre teljesebb formában kerüljenek fel. A szöveg már jó ideje (szerintem mióta van, HTML változat) teljes változatban kerül fel, a képanyag nem mindig kimerítő. De az újságban mások a lehetőségek, mint itt. Ezzel együtt több kép feltételére törekszünk.

M
12 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég