Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
44 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Üdv!

Lehet, hogy kissé rep utáni, de érdemes lenne megnézni a vezetéket annál a pontnál, csak hogy egy hibalehetőséget kiiktassunk, ahol befut a készülékbe. Ez gyakorta hajlik, elképzelhető, hogy a mechanikai igénybevétel miatt sérült a szigetelés, ott zárlatos a berendezés. Motor, ha zárlatos, az inkább a forgórész, és egy-egy kommutátor kefepárra korlátozódik, ekkor inkább "körtüzes" a forgórész. Ha megszakad, akkor gyakorlatilag el sem indul, de a szakadás, az ugyebár nem zárlat. :)
Sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Üdv! Van egy bosch 500 Wattos fúrógépem amit az egyik havertol kaptam cseréltem bent szënkefét viszont nagyon szikrázik és kb 1-2 percen belül túlmelegszik a gép és füstōl a kérdés az lenne hogy tudok valamit csinálni vele vagy kuka?
Szerintem kuka mert zárlatos a forgórésze ami többe kerül mint egy új gép.
Sziasztok!
Van nekem egy kissé megöregedett Bosch GSB 20-2 RET POWER CONTROL 900W-os fúrógépem!
Nem tudom mi lehet a baja,csak lassan forog és nagy ritkán indul el teljes fordulattal!
Én konkrétan a kapcsolóra gyanakodok,de lehet tévedek!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Szia
Jó a gyanú :) Ez még a tekergetős teljesítmény szabályozós. Ha szerencséd van akkor az a potméter kontakt hibás amit tekergetsz a nyomó kapcsolón és talán "gyógyítható". De lehet maga a kapcsoló is rossz, vagy az elektronika ami benne van az is. Ha már szétszeded érdemes kipucolni és a szénkeféket ellenőrizni. Néha szálszakadásos is tud lenni a vezeték, többnyire a fúrógép utáni szakaszon közvetlenül a sok hajtogatás mozgás miatt. Ha kiadja akkor némi rövidítés és újra bekötés után sokáig jó lesz az is ha nem zavaró a rövidebb kábel. Sajna a kapcsoló meglehetősen borsos áron kapható hozzá. ( Más márkához anno én Ebay-ről vettem mikor megláttam itt mibe kerül. )
Sziasztok.
Segìtsèget kèrnèk. Mi lehet a hiba ha a fúrókalapácson alacsony terhelèskor aktìvvá válik a nyomatèk biztonsági funkció (elcsúszik a kuplung)
Segítséget kérek. Van egy Kress SBLR 7212-b tipusú ütvefúró gépem. Nem mai darab de jól teszi a dolgát. A kapcsolója most tönkre ment. Megszorult és nem lehet benyomni. Próbáltam WD40 használni de nem segített. Keresem a neten a kapcsolót de sehol nem találom. Illetve egyszer valahol láttam valami kapcsolókat gyártó honlapján de nem mentettem el és eltünt. Kérdésem hogy valami megoldást lehet találni rá? A kapcsolóról teszek fel képet.

Csatolmányok

Sziasztok
Van egy Extol performance sds max furogepem
Ket nappal ezelott furas kozben elromlott
Kerdesem az lenne hogy vajon mekkora a baj, javithato e vagy kuka az egesz?
Csak üt nem forgatja a furoszarat.
Illetve ha megmozgatom/megrangatom a furoszarat akkoe teker parat de csak üt főkent….

Koszonom
Több ok lehet. "Kidobja a sebességet" tehát a kapcsoló kar forgatáson van csak épp belül nem kapcsolódnak az alkatrészek. Lehet fogaskerék, vagy kapcsoló kar törés is. Sajna ezt szétszedés nélkül nehéz pontosan megmondani, de ha alapvetően jó a motor, nem körtüzes nem szikrázik érdemes foglalkozni vele. Nem nagy varázslat szétkapni. Esetleg valami rugónak kellene benyomni valami picket-pöcköt ami eltört kiakadt, vagy a hidegben sűrű ragadós a zsír a hajtómű házban és kevés a rugó ereje.
Van meg rajta gari igy nem szedem szet
Melegen es hidegen egyarant csinalja
Nem kicsit volt felmelegedve amikor furtam vele es kozben szunt meg a forgasa eppen furas kozben
A valto gomb soha nem volt forgatva

Koszonom a valaszt!
Akkor nekem ez inkább fogtöröttnek tűnik a kiegészítés alapján.
Üdvözletem!
Segítséget kérek!
Mi a bibije a villanyfúrónak, ha használat közben leáll, majd egy idő után újra hajlandó működni?
kössz!
Típus, márka ?
Amúgy többnyire szénkefe kopott vagy szorul, kábel törött szakadt, konnektor kontakthibás, kapcsoló kontakthibás.
44 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég

cron