Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2334 hozzászólás Oldal: 155 / 156
Szerintem mindegy melyik, az örök "életet" nem lehet megvenni, bármit veszel. Miért ne lehetne ráfolyással önfelszívó ? Évek óta gond nélkül működnek amiket így csináltunk :) Amúgy az inox belül ugyanaz a műanyag mint ami kívül is műanyag vagy acél. Legyen tartály vagy szivattyú. Nevezhetném "optikai tuning " nak is, hogy inox :)
Abból fogod észre venni hogy az előírt időszakonként ellenőrzöd az előtöltési levegőnyomást a tartályon annak vízoldali nyomásmentes állapotában.
- Ugyanúgy mint ha csak 1 tartály lenne :)
Adott,egy Alko szennyvíz szivattyú mikor a hálózatra van kötve egyszerűen csak búg nem szív ? Mikor a lekötöm a hálozati csöről akkor hibátlanul szív,működik ?
Nem tudom mi lehet vele ? 3-évig hibátlanul ment .
Ezt nem értem :oops: Milyen hálózat ? víz vagy villany ? milen típus az az alko ? Képet kaphatok ?
Üdvözlet mindenkinek,

Gyakorlattal rendelkező fúrómestert keresünk fúrási munkák végzésére Paks-2 területére. Spirál- és öblítéses fúrás jártasság magmintavétellel szükséges. Fúróberendezés URB 2A2
Az alábbi feltételek megléte szükséges:
"C" kategóriás jogosítvány
Munkavégzés hegesztő berendezéssel és flexel
Előnyt jelent a bányakapitánysági nyilvántartás megléte
Büntetlen előélet

Kérdés, egyeztetés esetén írjatok a kovacs.robert@ioes.ru vagy puppilaszlo@ioes.ru címre
Üdvözletem!

Kérdésem az lenne, hogy milyen szűrőt érdemes beépíteni a a fúrt kútra kötött házi vízmű rendszerébe ami a vasas vizet meg tudja szűrni.. (nem a több százezer forintos szűrőkre gondolok)
Köszönöm
Nincs olyan vasszűrő ami hatékony, jó és olcsó.
Köszönöm.
Egyébként milyen megoldás lehetne, nem ivóvíz minőség a cél.
Üdv!Segítséget kérnék,hogy a jól mükődő einhelll házi vízművem egyik napról a másikra levegősödik,abban nyilvánult meg,hogy a szivattyú leállás után 2-3 percig a vizet levegővel egyúttal nyomja,utána jól működik,a szívó ágat szétszedtem a szivattyú előtti visszacsapó szelep tömítés szét volt szakadva,jövőhéten cserélem,most nincs bent tömítés,ez okozhat ilyen gondot vagy másfelé keressem?
Nem levegősödik hanem levegős víz jön a csapon ha jó értem. Kilyukadt a tartálymembrán, én azzal kezdeném.
Köszönöm,akkor a visszacsapó szelep nem okozhatja?
Ha a visszacsapónál kap levegőt akkor elejti a vizet és nem vagy alig nyom valamit. Mondjuk valami kép nem ártana mert gyengék a látnoki képességeim .....
Köszönöm megoldodott a probléma,ki lét iktatta a szivattyú előtti szűrő,furcsa 3 hónapig tökéletesen működött,most egy elpumps vb1300 lett beszerelve a kerti csapongó nagy nyomással jön a viz de ha a benti csajokat használom akkor elég későn kapcsol be a szivattyú majd kB.15 másodperc alatt kikapcsol,lehet túlmeretezett?A szivattyú új.
Sziasztok. Tudnatok nekem segiteni abban, hogy fejszelepet hogy érdemes telepíteni, hova es hogy kell beuzemelni. Jelenleg talpszelepet használok a hazi vizmuvon, de a szarazsag miatt kialakult vizhiany miatt leljebb kene toljam a szívó csövet. Sajnos a talpszelep nem akar át férni a kopenycso egy részén alul, de maga a cső atmenne mar próbáltam. Segítséget elore is köszönöm
Ami a gond hogy 8-9 méternél mélyebbről nem szívja fel semmilyen szivattyú a vizet. Tehát ha a szívócső ettől is hosszabb akkor semmit nem hoz a konyhára a beavatkozás.
2334 hozzászólás Oldal: 155 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 26 vendég