Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
30 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Samsung WF-R1256 elöltöltős mosógépem van. Tegnap elvégzett egy mosást tökéletesen, csipogva jelezte a végét. Második mosásnál eljutott az öblítésig, ki is szivattyúzta a vizet, de centrifugálni nem kezd el. Állandóan csak szivattyúzná a vizet, pedig már nincs is benne. A vízleeresztő cső úgy néz ki nincs eldugulva, mert öblítés után amikor kiszivattyúzza a vizet, óriási erővel jön ki belőle a víz.
Egyszer volt már egy ugyanilyen probléma, akkor a vízleeresztő cső volt eldugulva (egy 5Ft-os volt beszorulva), de akkor csak csordogált kifelé a víz. Szétszereltük, kiszedtük az érmét és jó is lett.
Egy-két ruhát raktam csak be gyorsmosára (mert más már mondta, hogy valószínűleg túl sokat raktam bele és az a baj).
9 percnél nem akar túllépni a gép, folyton csak szivattyúzná a vizet.
Olvasgattam, kutatgattam itt a neten és talán a vízszintérzékelővel lenne a gond? Az is el tud dugulni?
Előre is köszönök bármilyen segítséget!
Szia Kedves Ezermester!
Van egy k.b.22-23 éves elöltöltős Whirlpool Philips AWG 371 típusú mosógépen.A mosás vége felé (öblítés táján)alul a szűrő/szivattyú táján elkezdi engedni a vizet.kb fél litert.A szűrő mozdíthatatlan ezt egy szerelő is megerősítette egy szivattyú csere alkalmából.(sőt nem is ajánlotta hogy próbálkozzak ezzel)Kérdezném mi a bánat lehet a baja és persze mennyibe kerülhet a javítása? (Ööö...néha nincs kedve centrizni de néhány perc múlva újból odatekerve a cenrti programra elindul)
Köszi a segítséget és a választ!
Üdv Szabó Csilla
Tisza05 írta: Samsung WF-R1256 elöltöltős mosógépem van. Tegnap elvégzett egy mosást tökéletesen, csipogva jelezte a végét. Második mosásnál eljutott az öblítésig, ki is szivattyúzta a vizet, de centrifugálni nem kezd el. Állandóan csak szivattyúzná a vizet, pedig már nincs is benne. A vízleeresztő cső úgy néz ki nincs eldugulva, mert öblítés után amikor kiszivattyúzza a vizet, óriási erővel jön ki belőle a víz.
Egyszer volt már egy ugyanilyen probléma, akkor a vízleeresztő cső volt eldugulva (egy 5Ft-os volt beszorulva), de akkor csak csordogált kifelé a víz. Szétszereltük, kiszedtük az érmét és jó is lett.
Egy-két ruhát raktam csak be gyorsmosára (mert más már mondta, hogy valószínűleg túl sokat raktam bele és az a baj).
9 percnél nem akar túllépni a gép, folyton csak szivattyúzná a vizet.
Olvasgattam, kutatgattam itt a neten és talán a vízszintérzékelővel lenne a gond? Az is el tud dugulni?
Előre is köszönök bármilyen segítséget!


Hibaüzenetet nem ír ki? Centrifugálás nincs kikapcsolva?
szabó csilla írta: Szia Kedves Ezermester!
Van egy k.b.22-23 éves elöltöltős Whirlpool Philips AWG 371 típusú mosógépen.A mosás vége felé (öblítés táján)alul a szűrő/szivattyú táján elkezdi engedni a vizet.kb fél litert.A szűrő mozdíthatatlan ezt egy szerelő is megerősítette egy szivattyú csere alkalmából.(sőt nem is ajánlotta hogy próbálkozzak ezzel)Kérdezném mi a bánat lehet a baja és persze mennyibe kerülhet a javítása? (Ööö...néha nincs kedve centrizni de néhány perc múlva újból odatekerve a cenrti programra elindul)
Köszi a segítséget és a választ!
Üdv Szabó Csilla


Kedves Csilla!

A vízszivárgást lebontott hátfallal kellene megnézni, akkor talán látszik, honnan jön a víz. Lehet elöregedett, elrepedt cső, fellazult illesztés, kilyukadás....stb.
A centrifugázás kimaradása lehet a programkapcsoló hibája, nem tud átlépni a következő programra. Kopott a léptetőmechanikája.
Szia Kedves Ezermester! Köszi a betegeskedő mosógépem problémájára a választ ,de most az érdekelne inkább érdemes -e javíttatni ha mondjuk tényleg kilyukadt neki valamije az alfelén?(ha csak tömítés,vagy csak ilyesmi a baj persze egyértelmű hogy cseréljük ki a hibás alkatrészt!De ha defekt van ajajj...az mennyibe fájhat?)
Köszi a segítséget!
Üdv Szabó Csilla
Kedves László!
Semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, 9 percnél mindig "elakad". Szivattyúzik, szivattyúzik, de látom, hogy víz nincs már benne, de mégsem akarja elkezdeni a centrifugálást. Ha hagynám, akkor a végtelenségig (ameddig le nem füstöl a szivattyú) csinálná ezt.
Erika
szabó csilla írta: Szia Kedves Ezermester! Köszi a betegeskedő mosógépem problémájára a választ ,de most az érdekelne inkább érdemes -e javíttatni ha mondjuk tényleg kilyukadt neki valamije az alfelén?(ha csak tömítés,vagy csak ilyesmi a baj persze egyértelmű hogy cseréljük ki a hibás alkatrészt!De ha defekt van ajajj...az mennyibe fájhat?)
Köszi a segítséget!
Üdv Szabó Csilla


Kedves Csilla!

Ezt látatlanban elég nehéz megmondani. Először ki kellene deríteni, hol folyik, mi ment tönkre. Utána lehet számolgatni, mi éri meg jobban: javítani, vagy újat venni.
Egy öreg gépnek mindig nagyobb a lehetősége, hogy valami elromlik és lehet ez majd egyszer sorozatban fog jelentkezni, de ezeket a gépeket még nem 5 évre készítették, mint a maiakat. Ha veszel egy új gépet, ne várj tőle ilyen élettartamot (a töredékét sem), viszont energiatakarékos, korszerű, sok szolgáltatást nyújt.
Rajtad áll a dolog, ha egyszerűen, kis költséggel javítható, lehet még néhány éve amíg vígan eldolgozik, de az is elképzelhető, hogy 1 hét, 1 hónap múlva tönkremegy egy olyan alkatrésze, ami beszerezhetetlen, vagy már nem éri meg. Nehéz a jövőbe látni... :wink:
Üdv: László
Tisza05 írta: Kedves László!
Semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, 9 percnél mindig "elakad". Szivattyúzik, szivattyúzik, de látom, hogy víz nincs már benne, de mégsem akarja elkezdeni a centrifugálást. Ha hagynám, akkor a végtelenségig (ameddig le nem füstöl a szivattyú) csinálná ezt.
Erika


Kedves Erika!

Amikor betölti a szükséges vízmennyiséget, akkor a szintek megfelelők és tovább is megy a program?
Centrifugálást más programnál elvégzi?
Plaszlo írta:
Tisza05 írta: Kedves László!
Semmilyen hibaüzenetet nem ír ki, 9 percnél mindig "elakad". Szivattyúzik, szivattyúzik, de látom, hogy víz nincs már benne, de mégsem akarja elkezdeni a centrifugálást. Ha hagynám, akkor a végtelenségig (ameddig le nem füstöl a szivattyú) csinálná ezt.
Erika


Kedves Erika!

Amikor betölti a szükséges vízmennyiséget, akkor a szintek megfelelők és tovább is megy a program?
Centrifugálást más programnál elvégzi?


Kedves László!

Minden működik, végigmegy a program (bármilyen program), de a 9.percnél megakad. Folyamatosan megy a szivattyú (víz már nem jön több ki), de nem ugrik át ezen a ponton.
Kedves Erika!

Úgy tűnik, a program megakad, nem hívja be a következő műveletet. Mert ha minden működik egyébként csak permanensen ezen a ponton áll meg, akkor vélhetően a program futásában van valami bibi, programhiba.
Elvileg a programot újra be lehet tölteni az elektronikába, nem feltétlenül kell az egészet cserélni. Nem tudom szerviz hogyan áll a kérdéshez. Amikor a Whirlpool mosógépembe cseréltek elektronikát, akkor a szemem előtt töltötték fel a programját, mert üres volt. Feltételezem más típusoknál sincs másképp. :wink:
Tisztelt Ezermesterek!

Kérdésem lenne önökhöz. Círka egy éven belül a második mosógépet vásároltuk meg, mert mindig leszakad a mosógép dobja. Érzésem szerint sokat nem használjuk egyiket sem, mert ismerősöméknél többször látom menni a gépet, mégis nekünk leszakadt a dob. A kérdésem az lenne, hogy előfordulhat, hogy azért szakad le, mert néha használom úgy is a mosógépet, hogy a beáztatott ruhát csak kicentrizem, és akkor is csak 1 pólót meg két pulcsit. Van olyan, hogy kevés egy mosógépnek ez a ruha mennnyiség, és azért szakad le a dob? Választ előre is köszönöm!

Üdv!
Üdv!

Igen, előfordulhat. A mosógép üzemét az előírt ruhatöltetre méretezik, ami nagyjából egyenletesen tölti ki a dobot centrifugázáskor. Persze nem mindig sikerül, van amikor hallhatóan egyenetlenül jár és van amikor szinte rezgésmentesen, de benne van a tűréshatárban. Néhány darab ruha, ha nem oszlik el centrifugázás előtt, akkor egyben olyan kiegyensúlyozatlanságot okoz, ami túlterheli a gépet és előfordulhat ilyen meghibásodás. A mai gépeket nem az örökkévalóságra készítik, az ilyen "bakik" hamarabb kivégzik, mint a 20+ éves Energomatokat, amik ilyen esetben elindultak a fürdőben és darabokra törtek amit találtak, de ők maguk túlélték. :mrgreen:
Érdemesebb lenne ilyen esetekre egy normál centrifugát vásárolni. A Vaterán néha egész jó pénzért, alig használt darabokat lehet kifogni. Nekem már van ilyen esetre egy (alig) használt, "jóárasított" Hajdu centrifugám. :wink: 8)
Tisztelt Mester!
Hajdu Energomat mosógépünk egy ideje kevesebb vizet szív be mint kellene.
Az első vízbeszíváskor-mikor még a ruhák szárazak-csak annyi vizet szivattyúz,
hogy épp vizesek lesznek a ruhák.Az öblítésnél már valamivel többet.mert a ruha már vizes.
Végigöblöget ezzel a kevés vízzel.Most ott tartok, hogy kitakarítottam az "y"csövet a vékonyat is.
Átnéztem átfújtam, tiszta.Megfújtam a szintszabályzót hallani a 3 kattanást.Kitakarítottam a sugártörőt,volt benne
vízkő.A mágnesszelep jól működik,direktbe kötöttem, behúz.Lehet e a szelepben esetleg lerakódás, szűkület?
Nagyon ragaszkodó típus vagyok ez a gép már 24 éve szolgál! Szeretném megmenteni! :)
Segítségét köszönöm!
Üdv!
A szelep is lehet koszos, hisz a vízkő ott is lerakódhat, de inkább arra tippelek, hogy még a szelep előtt, az egyik szűrő van eldugulva és nem tud elég vizet beengedni. Ennek ellentmond, hogy amíg a nyomáskapcsoló nem kapcsol a megfelelő vízszint elérésekor, addig nem megy tovább a program. Tehát a nyomáskapcsoló körül kell keresgélni, valószínűleg elgyengült a membrán rugója, így hamarabb kapcsol, mint kéne. Átmenetileg a szabályzócsavarokkal be lehet állítani a magasabb vízszintet, de van esélye, hogy nem tart sokáig.
Cserélni kellene a nyomáskapcsolót. Sajnos a kora miatt csak bontottat lehet kapni.
http://www.betrolkft.hu/kesztermekek/haztartasi-gep-alkatresz/kesztermekek/mosogep-alkatresz/kesztermekek/vizszintszabalyzo/kesztermekek/hajdu-energomat-energolux.html
http://haztartasigep-alkatresz.com/index.php?kereses=1&ker_mod=id&keresett=5195997
Tisztelt Mester!


Hálásan köszönöm a gyors választ! Levettem a vízszint kapcsolót, első ránézésre van rajta 3 magasabb, valamint
4 alacsonyabb műanyag állítócsavar.No persze az összes le van festékkel fedve.Lekapargattam de, kétségeim vannak,
hogy sikerül e meglazítani! Egyébként is melyiket? Megnéztem a mágneskapcsolóról egy darab vezeték jön át a 32-es
érintkezőre, gondoltam a mellette lévőt megpróbálom. Rosszabb nem lehet. :)
Ha nem jön össze akkor veszek egy ilyen gépet pár ezerért és lesz egy szétszedhető ha szükséges.
Még egyszer köszönöm a gyors segítséget!
Üdv!
30 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég