Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
30 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdv!
A többi kábel a programkapcsolóra megy, hisz az választja ki a programhoz szükséges vízszintet. A 32 érintkezőhöz tartozó kapcsoló csak akkor kapcsol ki, ha valamiért túl magas a vízszint, és azzal a lendülettel direktbe kapcsolja a szivattyút. Ez egy védelmi kör, ha túltölt a gép, akkor áram alatt álló részekhez is kerülhet a víz, ezt próbálja megakadályozni.

A 11-12-13 érintkezőpár az alacsony vízszintet,
a 21-22-23 érintkezőpár a közepes vízszintet.
míg a 31-32-33 érintkezőpár a magas (nem üzemszerű) vízszintnél kapcsol.

Emlékeim szerint a magasított csavaroknál lehet a vízszintet beállítani, de holnap esetleg megnézem egy bontott darabon.

Milyen érdekes, megtaláltam a neten azt a szervizdoksit, amit anno a kollégám készített. 8) :lol:
Üdvözletem! problémám a következő, hogy a whirlpool H460 mosógépem bármelyik program indításakor elkezdi a szivattyúzást, de nem áll le a , hanem csak szívja a vizet,míg már mindenhol folyik belőle, nem lép tovább. Érdemes lehet javíttatni? Köszönettel.
Üdv!

Nem értelek, megy a szivattyú és közben folyamatosan tölti a vizet? Akkor viszont nem folyhat orrán-száján. Hogy van ez?
Üdvözlöm! Segítséget szeretnék kérni: van egy Hajdú Energomat mosógépünk, most kaptuk használtan. Próbáltam mosni vele és azt tapasztaltam, hogy amikor a körbeforgó tárcsa eléri a mosás végét nem áll le a gép, hanem újra indul és újra kezd valamilyen mosás programot, amihez vizet szív fel és melegíti és folytatja tovább körbe. :( Mi lehet a probléma és ez vajon javítható-e és érdemes-e? Egyébként a gép szépen mos, amikor leállítottam, hogy ne kezdje újra akkor a ruha szép tiszta kimosott és kicentrifugált volt. A gép nem folyik, nem zörög mosás közben, viszont a centrifugáláskor elmászik. Ezzel lehet valamit tenni?
A válaszát előre is köszönöm! Cs. Judit
Üdv!

Ez lehet programkapcsoló hiba, a szinkronmotort vezérlő érintkező beragadt és nem kapcsol szét a program végén, vagy kisebb az esélye de nem zárható ki, hogy a vezérlőtárcsa sérült. Ez programkapcsoló cserét jelent.
Lehet egész egyszerű hiba, a programkapcsoló kivezetései elhajlottak, és a kapcsolón kívül "kontaktálnak", csak rendezni kell ezeket.

Centrifugálásnál mindegyik Energomat ugrál, függően a ruha mennyiségétől és hogyan tudott elhelyezkedni centrifugálás előtt. Ez ilyen, mi csak ugri-bugrinak hívtuk a gépet. 8) Tapasztalatom szerint mosógépek alá kapható vastag gumiszőnyegen helyben marad.

http://heilmann.hu/spd/2094/Szonyeg-mosogep-ala
Köszönöm a segítséget. A szőnyeg nagyon bevált: nem megy el a gép és jóval halkabban üzemel, már volt, hogy megnéztem megy-e még egyáltalán! A kapcsoló csere még várat magára. :) Üdv., Cs. Judit
HELLO Ezermesterek! AZ a nagy problémám hogy van egy Wirphool awo/d 5526 -os mosogepunk és a napokban abbahagyta a centrifugálast meg néztem a vizszivattyunal tiszta az összes gumi csövet attmostam egyedül a nyomáskapcsolo also részét nem.találnom amit ki kéne takarítani az olvasottak alapjan! A programok jól működnek öblítés mosás vizleeresztes egyedül a centrizesnel van gondom hogy elkezdi és egyfolytában csak szija ki a vizet és nem.teljes sebességes pörgeti a dobot valyon mi lehet a baj??? A válaszotokat előre is köszönöm!!!
Üdv!
A vizet egyébként teljes egészében kiüríti a szivattyú a centrifugázás előtt? Hibaüzenet nincs? Mindegyik programnál jelentkezik, vagy csak némelyiknél? Programfajtáknál más és más centrifugázási idők és fordulatszámok vannak.
Kedves Ezermester!
Tanácsot szeretnék kérni kb. 22 éves Philips-Whirlpool AWG327-es mosó-szárítógépemmel kapcsolatban. Mostanában fura dolgokat csinál és megijesztett, hogy talán cserére szorul, pedig én még ragaszkodnék hozzá. Először azt vettem észre, hogy miután szépen kimosott és a centrizéshez ért, nem volt hajlandó kicentrifugálni, csupán szivattyúzott. Viszont egy másik programra tekerve kicentrizett. Később már víz is megjelent a gép alatt. Ha a ruhatöltet kevés volt, akkor rendesen végigvitte a programot. Mostmár viszont azt csinálja, hogy veszi-veszi a vizet, már dugig tele van, alig forog a dob a sok víztől, és iszonyatos súrlódó hangot hallat, mikoris rögtön leállítom és leszivattyúztatom a vizet. És egyre többször jön orrán száján a víz, na meg alul is. Viszont vannak jobb napjai, amikor gond nélkül végigviszi a programot. Amúgy szépen mos, ha olyanja van. De ez egyre ritkább, sajnos.
Mi lehet vele a gond? Érdemes házilag megnézni, vagy reménytelen eset?
Köszi, előre is a választ!
Whirlpool AWT 2250/1felültöltős mosógép nem mindíg centrifugáz meg van amikor a vizet sem szivattyúzza ki mi lehet a baja? Érdemes javítani? Kb 12 éves
Üdv!
Több oka lehet: programkapcsoló, vízszintkapcsoló, szivattyúmotor, főmotor.
Az első és utolsó tételnél már nem érdemes javítani, a másik kettőnél még meggondolandó. A szűrőt mindenesetre tisztítsd ki, hátha csak az van tele (akár lerakódások formájában).

Re:

Egyszer elindul a mosógépem egyszer meg nem mikor elindul tökéletesen működik mi lehet baja????
Lehet kontkathiba, programkapcsoló hiba, de lehet csak az ajtózár kontaktusa bizonytalan.
Tisztelt Válaszadó!

Indesit mosógépem van, és sajnos szállítás közben elborult a mosógép. Működnek a programok, viszont a centrifugálás le van tiltva, nem is világít az a funkció, tovább lép rajta a program.
Tudna segíteni, h mi lehet a probléma és hogyan lehetne orvosolni?
Köszönöm,
Barbara
Ez kb annyi mint ha azt írod hogy van egy fehér mosógépem.... mert legalább 3569 féle típus van a márkán belül,. Amúgy én lekapnám a "kabátot" róla aztán megnézném mi van leesve eltörve belül pl valami érzékelő ami nem engedi hogy centrifugáljon.
30 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron