Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
13 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv,

A weboldalon olvastam ezt a régi cikket:

http://ezermester.hu/cikk-2069/Kezi_gyalugepek

Említetek benne olyan állványt, amivel kézi gyalugép hanyatt fekve beépíthető, és kvázi egyengető gyaluként használható.
Ilyet még én nem találtam sehol sem, tudtok esetleg linket ilyesmihez?
Egy Lidlis, Parkside kézi gyalugépem van, ahhoz kéne valami, amit akár kicsit átalakítva, alkalmas lehet a gyalugép fejjel lefelé üzemeltetésére, kvázi egyengető gyaluként.
A cikkben szereplő állvány gyári tartozéknak tűnik.

Én a sajátomhoz (teccós) fából készítettem hasonlatos szerkezetet. Holnap dobok fel róla képeket, ha nem felejtem el. :)

Lidl-is gép esetében egyébként az Einhell-nél kell körbenézni, ugyanis sok gép egy és ugyanaz, csak a név (és szín) más
Íme, az igért képek:

http://1drv.ms/1m74mi0

Nem egy szépségdíjas termék, viszont használható, és gyakorlatilag ingyen van.
Üdv!

Annyit még hozzá, hogy ha mód, és lehetőség van rá, érdemes a itt a talp hátsó részével síkban lévő, hosszú, kellően merev és megtámasztott sík lapot is felszerelni, mert a rövid méretből adódó teknős egyengetés így elkerülhető.

Szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Igen, van még mit finomítani az "állványzaton". :D

Azért alkottam anno, hogy kisebb keresztmetszetű léceket kényelmesebben lehessen gyalulni, ennek megfelelően mindössze 4×-5× volt használva eddig.
AndrewBlase írta: A cikkben szereplő állvány gyári tartozéknak tűnik.

Én a sajátomhoz (teccós) fából készítettem hasonlatos szerkezetet. Holnap dobok fel róla képeket, ha nem felejtem el. :)

Lidl-is gép esetében egyébként az Einhell-nél kell körbenézni, ugyanis sok gép egy és ugyanaz, csak a név (és szín) más



Igen, kezdésnek egy ilyesmi lesz valszeg, az, hogy hogy néz ki, nem számít, a funkcionalitás a lényeg. :)

Viszont, amit a másik kartács ír, hogy valóban érdemes leginkább mindkét oldalra nagyobb előtétlemezeket tenni. Na épp ez az, ami miatt ilyen gyári szerű állványt keresnék, mert az előbbit összerakom én is gond nélkül, de arra már nem biztos, hogy vállalkoznék, hogy precízen, ráadásul SÍKBAN illesszek két vaslemezt, hogy azt ráadásul még párhuzamban lehessen emelni-süllyeszteni is.
Üdv!

Nem gondolkodnék emelésben. Inkább egy fix, pl 1mm síkbeli, de párhuzamos eltérésben.
Azt kell átgondolni, mi lenne az egyengetés lényege. Egy adott görbe felület síkba hozása. A kézi gyaluk elsősorban egy adott felület simítására, "szőrtelenítésére" lettek megalkotva. Viszont a rövid talprész esetén könnyen, ha a kiindulási állapot is egy enyhe görbevonal volt a lécen, lekövetheti a felületi görbeséget, és nem lesz sík. Ha a kiindulási állapot egy dimbes-dombos felület volt, a gyalulás után is az marad, csak valamivel simább lesz.
Viszont ha az utólag hozzáépített kiadó asztal hosszú, kinyúlásával kellően alátámaszthatja ezt, és megfelelően működhet. Szép a gyári megoldás, de véleményem szerint, ez pusztán - én legalább is így gondolom - parasztvakítás. Őszintén szólva lehet, hogy megvehető, van, de egy hosszabb, méteres vagy felette, léc egyengetése már feladja a leckét. Akkor már inkább egy egyszerű saját megoldás.
Mivel egyre-másra jelennek meg a piacon a kézigépek, eltérő formavilággal, nem biztos, hogy az adott márkához beszerezhető ilyen megoldás gyárilag.

További sok sikert.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
jmedvegy írta: Üdv!

Nem gondolkodnék emelésben. Inkább egy fix, pl 1mm síkbeli, de párhuzamos eltérésben.
Azt kell átgondolni, mi lenne az egyengetés lényege. Egy adott görbe felület síkba hozása. A kézi gyaluk elsősorban egy adott felület simítására, "szőrtelenítésére" lettek megalkotva. Viszont a rövid talprész esetén könnyen, ha a kiindulási állapot is egy enyhe görbevonal volt a lécen, lekövetheti a felületi görbeséget, és nem lesz sík. Ha a kiindulási állapot egy dimbes-dombos felület volt, a gyalulás után is az marad, csak valamivel simább lesz.
Viszont ha az utólag hozzáépített kiadó asztal hosszú, kinyúlásával kellően alátámaszthatja ezt, és megfelelően működhet. Szép a gyári megoldás, de véleményem szerint, ez pusztán - én legalább is így gondolom - parasztvakítás. Őszintén szólva lehet, hogy megvehető, van, de egy hosszabb, méteres vagy felette, léc egyengetése már feladja a leckét. Akkor már inkább egy egyszerű saját megoldás.
Mivel egyre-másra jelennek meg a piacon a kézigépek, eltérő formavilággal, nem biztos, hogy az adott márkához beszerezhető ilyen megoldás gyárilag.

További sok sikert.


Jó gondolatok, köszönöm. Tovább is mentem közben fejben, csinálok kezdésnek 3mm síkeltérést, és hozzá további "betétlemezeket", 2.5, 2, 1,5, 1 és 0.5mm vastagságban, azokat odafogatva tudok csinálni kisebb fogásvastagságot is, hogy ha keményebb anyagot gyalulok, akkor se kelljen agyonterhelni a gépet, oda elég 0.5mm fogás is.
Üdv!

A megvalósításról esetleg lehetne feltenni pár képet, hátha más is kedvet kap egy ilyet megépíteni.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Üdv.Mindenkinek! A segedelmeteket szeretném kérni kézi elektromos gyalugép ügyben.
Az én gyalugépem REDSTORM tipusú 82x2 mm-s vágási szélesség és mélységgel, valamint 710 W teljesítménnyel.
A Gyalugép hosszbordás meghajtó lapos "szíja" sajnos elöregedett és végleg tönkre ment.
Esetleg tudtok-e segíteni, hogy hol és milyen néven vehetnék új meghajtó "szíjat" hozzá.

Segítségeteket az E.mail címemre szokejanoskukacgmail.com kérném, vagy ide is lehet írni, hátha másnak is segítségére fog lenni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.: Szőke János
Hát ez így valószínűleg nem fog menni. Tudni kéne hogy kereszt vagy hosszbordás, hány bordás és milyen hosszú felirat ? stb. És bizony megeshet hogy ha megtudod mennyibe kerül nem is kell.
Ha egy gépről (Tesco Gzazdaságos csodamasina) beszélünk, akkor ez egy kívül keresztbordás (59 borda, ha jól számoltam), belül hosszbordás szíj, ami 9,4×233 mm-es méretű. Saccperkábé. :) A hosszt legalábbis csak mérőszalaggal mértem, a szélességet tolómérővel.
Mifelénk a "Szivattyú és kisgép szerviz"-ben lehet mindenféle kis géphez "ékszíjat" venni/rendelni vagy a gép típusa, vagy a méret alapján, vagy ha látják, akkor lemérik, és az alapján.
13 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég