Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok !
Az a helyzet, hogy az Einhell BG-PT 2538 -as típusú fűkaszámnak tönkrement a berántószerkezete és ahhoz, hogy hozzáférjek le kellene szedni a műanyag burkolatot. Mindössze az a problémám, hogy a kuplungharang és persze a kuplung is útban van. Valaki légyszi segítsen ebben, mert sehol sem találok rajta "fogást", magyarul nem tudom leszedni !
Képet mellékeltem róla. Üdv.
IMG_20150504_154306.jpg
IMG_20150504_154306.jpg (798.65 KiB) Megtekintve 7559 alkalommal.

IMG_20150504_154212.jpg
IMG_20150504_154212.jpg (1.11 MiB) Megtekintve 7554 alkalommal.
Üdv
Ha a közepében van menetes furat akkor az oda behajtott csavar nyomja majd le, ha nincs akkor a lapolásból én arra gondolok hogy menetesen megy fel.
Kedves lalibatyo pontosan úgy volt, ahogy írtad. Valóban volt ott a tengely végén mélyen a lyukban egy csavar T25-ös kulcs passzolt rá, amit akkor lámpafénynél nem láttam csak ma napfénynél, szemüvegben és nagyítóval.A kuplungszerkezet szintén menetes volt.Úgy oldottam meg az ellenfogást, hogy a főtengely végére (ami 7 mm volt) húztam egy rápasszoló régi antennacső darabot ezután befogtam egy satuba kalapáccsal kopp rá egy picit és már meg is lazult.Közben láttam a youtube-on egy furmányosabb megoldást is ahol az ellenfogást úgy oldotta meg a szaki, hogy a gyertya helyén egy berántózsinór darabot betömködött és maga a dugattyú állította meg a főtengely forgását.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=dt-bUuX8Q28
Így kiderült az eredeti hiba, hogy a berántóorsó fogazata van megkopva.
Nagyon köszönöm a gyors válaszod sokat segítettél.
Üdv. mindenkinek
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van a CMI C/B-FS 24/43 B fűkasza harang levételével, hogy a harang szabadon forog, és a közepén nincs semmi féle csavar, sőt úgy néz ki, mintha a tengely vége szét lenne préselve, hogy a harang ne csússzon le a tengelyről.
Köszönöm a segítséget
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég