Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Apámnak problémája akadt a fűkaszájával. Berántáskor sokszor eltépi a behúzó kötelet a gép. Valaki tudja esetleg, hogy miért csinálja ezt, és hogy hogyan lehetne ezt megelőzni?

Fűkasza típusa: MF 70 fűkasza, 175cm^3

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Mátyás
A berántó szerkezetet kéne szétszedni, szerintem látszódni is fog a probléma. Gondolom nem azért szakad a kötél mert "visszaránt" indításkor, mert ez esetben túl nagy az előgyújtás. Ugyan ha ettől szakad a kötél akkor ott a kötéllel is baj van mert egy normális berántózsinór nem az a szakadós fajta és inkább az ember kezéből esik ki a berántózsinór fogantyúja.
MF 70-es traktort szeretnék venni.
Vásárlás előtti jó tanácsokat szívesen fogadnék, mit érdemes rajta tüzetesebben megnézni, mik a gyenge pontjai.
Több hirdetést megnéztem és az tűnt fel, hogy néhány darabon két kart látok a kormánynál, néhánynál csak egyet. A baloldali mindig van, a jobb oldali nem mindig. Feltételezem, hogy ami mindig van az a kuplung,de mi a másik?
Köszönöm
Sziasztok szakik ! 5 eve vasaroltam egy Partner B 250 B tipusu fukaszat. A mai napig hibatlanul szolgalt bar, kisse lustan indult, 5-6 berantas szuksegeltetett,de jol mukodott. Ma reggel az inditasi probalkozasnal a beranto zsinor telyes egeszeben kint maradt es egyetlen probalkozasra sem szaladt vissza. A gep szetszedese nem okozott gondot, de aaaaaaaaaaaaaaaaaamikor a beranto szerkezet elotti, a bovdent meghajto negyszoghoz ertem, ottan elakadt a tudomany, mert soha nem voltak ilyen iranyu tapasztalataim. Kerdes es egyuttal keres, hogyan tudom leszerelni a bovdent meghajto tarcsat, mert nem lattam rogzito csavarokat?! Elore is koszonom a kedves szakik valaszait!
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég