Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Szervusztok!
Panellakásban szeretnék a konyhába páraelszívót/szagelszívót tenni. Van a falon egy 100 mm átmérőjű lyuk. Látom viszont hogy a legtöbb készüléknél a kivezető cső vastagsága 150 mm. Ugyanakkor látok ilyet, hogy szűkítő elem 150->100 mm-re. Milyen következménye lehet annak, ha leszűkítem a kivezetést? Leromlik a hatásfoka drasztikusan?
Köszönöm előre is,
M
Szia!

Biztos lecsökken a légszállítás, hiszen fizikai kényszerűség. A kérdés a mennyire?
A szűkebb csőszakaszban felgyorsul a levegő mozgása, de ezt a növekedést a ventilátornak kell létrehoznia, amitől csökken a légszállítási teljesítménye. Tehát a teljesítménycsökkenés a kivezető cső légellenállásától és a ventilátor teljesítményétől függ. Vélhetően a 150-es ventilátor nem használja ki teljesen a 150-es cső légszállítási lehetőségeit, így remélhetően jól használható lesz a szűkítővel is. :)
Köszönöm.
Közben beszéltem egy szerelővel egy szlonban, és ő is azt mondta, hogy okoz kapacitáscsökkenést a szűkítés, de nem drasztikus (talán 20-30%). Attól féltem, hogy akor 2/3 x 2/3 = 0.44 is lehet a végeredmény.
Elmondása szerint egy 90 fokos kanyar is pl. 10% csökkenést okoz, egy szénszűrő 30%-ot.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég