Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv!
Lenne egy olyan gondom, hogy szeretném a tavamból az összegyűlt iszapot kiszivattyúzni. A vízmélység néhol eléri a 2 métert is.
Lenne esetleg olyan szivattyú, amit könnyedén lehet arrébb helyezni, vagy húzni a partról, mintha porszívóznék? Előfordulhat kavics is a mederben.
Új szivattyú is érdekelhet, de ha lenne kölcsönző Vas-Győr Moson Sopronban...
Köszi!
És a halak ? Ami az iszapot viszi az a halat is. Amúgy az ilyesmit nyáron szokás akkor bele lehet menni. Egy benzines zagyszivattyú bőven megteszi flexi szívócsővel. Mekkora tavacska ?
Én is úgy gondoltam, hogy nyáron belemennék. A halak meg nem fognak a lábamnál úszkálni, miközben egy csővel túrom az iszapot. Én is néztem zagyszivattyút is, csak azt nem tudom, melyik hogyan bírja a kavicsokat. Nincs sok, de azért akad.
Köszönöm a választ!
Ja bocsi! A tavacska kb 15x20 méteres, átlagban 1,5 m lehet. De ez CSÖKKEN!!!! :(
Egy normális zagyszivattyú a 2 centis kavicsokkal is elbír. Pl az enyém az ilyen.(subaru-robin trash pump) Öreg vas de amit már kibírt maga a csoda. És fél év állás után is a második rántásra indul :) Persze ha a szívótölcsérbe teszel mondjuk egy 15 ös lyukméretű rácsot akkor máris a nagy kavicsok megakadnak ha felkapná. A halakban ne légy olyan biztos ha veszélyt éreznek épp az iszapba ássák be magukat.
Klasszikus zárt lapátos vízszivattyúnak eltömődik a lapátja, ezt csak zagyszivattyúval érdemes megpróbálni.
Hondában pl ez http://www.hondakisgepek.hu/wt20.php
A Hondából rengeteg a hamis példány vigyázni kell vele.
Na ilyen tanácsra vágytam! Köszönöm szépen!
A lényeget én is így gondoltam, csak szerettem volna ajánlatot is kapni egy a dologban tapasztalt valakitől.
Köszi!
Megnéztem, elég borsos az ára, de, ha tényleg olyan jó...
Csak elég lesz nekem a két col?
Megszívja, megnyomja a vastag iszapot?
A honda az rendszeresítve van a tűzoltóknál de sok cég is használja, sőt szerintem normális kölcsönzőben is találsz. A Subaru Robin nem oly elterjedt, pedig jobb, a http://www.benaco.hu/ foglalkozik vele. Elvileg bérelhető is.
Köszi!
Első lépésként szerintem megpróbálok kölcsönözni.
Tűzoltóknál már érdeklődtem, sok más okból is húzódóztak, de miután csak elvivé vált az érdeklődésem, azt mondták, az övék nem bírja a kavicsot...
Na mindegy, ennyi segítség elég is volt szerintem, nyárig megoldom valahogy.
Köszi!
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég