Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Ez egy szén-kerámia csúszó gyűrű. A szivattyú pajzsba (dekli) kell benyomni a fehér porcelán gyűrűt a gumi házával együtt. Épp bepasszol feszegetésre ütésre eltörhet a porcelán. (A képeden ez van bal oldalon ) Ennek feszül neki a rugós darab úgy hogy a grafit találkozik a porcelánnal. (képeden jobb oldali darab alsó fele) Viszont a rugós darab az van amelyik szivattyúnál a lapátkerék közepén lévő csövecskére kell felhúzni és amikor felcsavarod a lapátkereket akkor feszül neki rugó ellenében a kerámiának, és vannak szivattyúk ahol a szivattyú tengelyre kell felhúzni és majd a mikor felrakod a lapátkereket az nyom még annyit rajta a tengelyen hogy nekifeszül a kerámiának. Most hogy ez épp hogy van a HW3500 nál nem tudom de ha küldesz képet megmondom.
Köszönöm a segítséget!
Értem a helyes beszerelést leírásod alapján. Segítségeddel rájöttem, hogy azért nem értettem, mi hova megy, mert az eredeti szimmering bent volt a helyén, csak amikor az útmutatásod olvastam, akkor piszkáltam ki onnan... Az nem ment tönkre, de így most már csere az is! Nálam a lapátkeréken nincsen csövecske, így az útmutatásod második verziója szerint kell dolgozzak. Köszönöm szépen a gyors és hatékonysegítséget!
Üdv: WÁgoston
Üdv mindenkinek, 800 wattos tescos hazivizmuvemnek az a problemaja, hogy búg de nem akar elindulni, van abban kondenzátor amit ki lehet cserelni, vagy csak meg van szorulva?
Van benne kondi is de inkább meg van szorulva. Sajna összerohadhat bennük a csapágy.. Célszerű rozsdamentes vagy saválló csapágyra cserélni. Nem occo de nem is rozsdásodik össze.
Kedves szakértő!
Olyan problémám lenne házi vízművemmel hogy fürdésnél amikor elindul a szivattyú egy adag hideg vizet nyom a rendszer, de kb 2 másodperc után visszaáll a beállított hőfokra. A következő lépésben nagyjából 2 bar körül egy ugyanakkora forróviz is jön.
Vásároltam egy új gépet, a probléma ugyancsak fennáll annyi különbséggel, hogy az előző alko hw 802es 1szer kapcsolt be fürdés alatt és végigdolgozta a fürdési időt, a mostani egy steinberg 1000w-os gyorsabban felnyomja a nyomást ki is kapcsol majd ha esik a nyomás akkor be.
A probléma a kellemetlenség,a 3 éves kislányom fürdetése így már eléggé zavaró lett mikor tehetem oda a tusolófejet a kis bőréhez.
Hol keressem a hibát a rendszerben ?
Válaszokat előre is köszönöm !
Üdv : Máté
Köszönöm a kedves megszólítást de én "csak" egy sokat látott kútfúró vagyok :)
Nincs a rendszerrel semmi baj, minden teszi a dolgát ahogy kell. A baj az elgondolással van mert egy klasszikus házi vízmű a nyomás ingadozása miatt messze van egy komfortosnak nevezhető vízrendszertől. Túl nagy a ki és bekapcsolás közti különbség és ezt a hagyományos nyomáskapcsoló esetében nem is egyszerű megoldani. Nem tudom anyagiakban mit tud költeni de egy jól beállított inverteres vezérlés sokat segítene csak 100-120 ezer.
A Grundfos PM2 vezérlője is elég jó egy komfortosabb rendszerhez mert sok minden állítható rajta, de ez is 40-50 e
Olcsóbb megoldás egy digitális nyomáskapcsoló beépítése és 2,7-3,2 bar közé belőni a ki-be kapcsolást így már csak 0,5 bar lenne a különbség ami még a szivattyúnak is jó és talán a zuhany alatt állónak is. Költségben 25-30 közt már az apróságaival is megvan. Ami még jó tud lenni az egy nyomásszabályozó szelep csak hát stabil nyomást a többől lehet csinálni és a meglévő szivattyúja az bizony erre alkalmatlan így ezt a vonalat nem is erőltetném.
A legolcsóbb megoldás a jelenlegi nyomáskapcsoló "babrálása" csak ezzel az a baj ha olyan piszkálja aki nem ért hozzá abból sok jó nem származik. Talán a "nagyrugós" csavar anyáját ha beljebb tekerné 3-5 menettel az lehet hozna a konyhára valamit de vigyázni kell mert ha túl tekerik akkor nem fog a szivattyúja kikapcsolni és tönkre fog menni.
Köszönöm a kimerítő választ, sokat segített !

Üdv és további szép napot !
Máté
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég