Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
61 hozzászólás Oldal: 3 / 5
Ezek csak 380 as frekiváltóról mennek mert egyik sem 220/380 csillag-delta bekötésű. Ezeket szokták 380 csillag delta kapcsolásba kötni mert csillagban indítják hogy ne verje le a biztosítékokat és ne rántás szerű legyen az indulás. Amikor már felpörgött a gép amit hajt ( pl ipari daráló) akkor kapcsolják át deltába hogy teljesítménye is legyen ha dolgoznak vele. Sok estben 380/660 V szokott az ilyeneken lenni az adattáblán de ezekről lespórolták :).
Köszönöm.

De akkor ezeket a villanymotorokat nem lehet meghajtani 220ról?
Meg lehet csak ez volt a kérdésed :
Tehát az a kérdésem, hogy ezeket a villanymotorokat is lehet-e frekvenciaváltóval 230v-ról 95% hatékonysággal üzemeltetni?


220 ról töredék teljesítményt ad majd le mert nem csak feszültség lesz kisebb hanem a felvett áram is.
Akkor inkább úgy kérdezem, hogy ezt a 3 villanymotort 220ról frekiváltóval hány %-os hatékonysággal, vagy kondikkal hány%-os hatékonysággal tudnám üzemeltetni?
Szerintem kondisan el sem indul hanem búg és leveri a biztit, vagy ha meglökve elindulna akkor 20-25% lenne a leadott power de brutál veszteség mellett
Frekiváltóval kicsit jobb, olyan 40 % és veszteség alig. De nincs időm most pontosan kiszámítani.
Értem, köszönöm.

Olyat hallottam még, hogy ha 380as freki váltó elé kötnék egy olyan kütyüt ami diódákkal és kondikkal meg van tűzdelve, szóval pontosan nem tudom, hogy mi ez, de hogy ezzel a 380 as motort 380 as frekiváltóval 220ról elé jó hatékonysággal tudnám menetni. Ön hallott ilyenről? Létezhet?
Ezt a vonalat nem erőltetném. Túl drága dolgok ezek és kényesek is.
Köszönöm a figyelmeztetés, de nem tudnád leírni bővebben? Mint már kiderült, hogy átlagosnál kíváncsibb vagyok.
Attól kellene kérdezni akitől hallottad, ha valami balul sül ki akkor én leszek az oka, ezt pedig nem szeretném.
Csak szeretek több felől informálódni, hogy világosabban lássak. De akkor ön abszolút nem ajánlja. .
Mondtam az elején köttesd be a 3 fázist :)
Ha már annyira a 380 as üzemeltetésre fáj a szíved akkor kell csinálni egy komolyabb méretű kiszuperált hegesztő transzformátorból egy 220/380 as trafót . Így lesz 380 amivel tudsz 380 as frekiváltót hajtani hogy ne csak 380-ad hanem 3 fázisod is legyen ahhoz a motorhoz. (Ezekből a dejódákból kondikból összetákolt ilyen olyan feszültség növelő egyenirányítók nem erre valók)
Nyilván az érintés védelem szabályai mindenek előtt :!:
Üdv!

Pusztán a tisztán látás érdekében.
A frekvenciaváltók általában 3F motorokat hajtanak meg. (Vannak 1F-ről 1F meghajtásúak, de ezek pill horror áron kaphatók, az egy külön fejezet.) Táplásuk történhet 1F vagy 3F-ról. 1F táplálás esetén CSAK csillagkapcsolású motort tud hajtani, 3F esetén képes a delta kapcsolású motor meghajtására. Ez a feltranszformálásos dolog csak akkor működik, ha az 1F-ről a transzformátor 3x230/400V lenne képes előállítani, de ilyen transzf. még egyelőre nem létezik. Tehát marad a 3F bekötésre történő áttérés, ami alsó hangon sem olcsó történet. Viszont lehet hogy olcsóbb. Teljesen mindegy, hogy honnan táplálunk, az energiamegmaradás törvénye okán, ha a váltóból 3F feszültség formájában vesszük ki, akkor a bemeneten ennek a teljesítménynek kell bemennie+a veszteségek. Ha nagy távolságra vagyunk a betáplálási ponttól, akkor a a vezetéket feszültségesésre - következő óra anyaga :) - is méretezni kell.
Csak hogy több legyen az info.
És még egy közbevetés. Váltóval bajosan érhető el a 95% vagy feletti hatásfok, pusztán azért, mert bemeneti teljesítmény - tapasztalat alapján - 10-15% fordítódik a veszteségekre, viszont tisztán ohmos fogyasztóként viselkedik, ebből adódóan viszont jó a teljesítménytényezője.
További sok sikert az informálódáshoz!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
1F táplálás esetén CSAK csillagkapcsolású motort tud hajtani, 3F esetén képes a delta kapcsolású motor meghajtására.


ezt pl én sem tudtam,de a "jó pap" is holtig tanul :)
köszi !
Köszönöm a válaszokat. Csak az a bajom a 3f bevezetésével, hogy 500e ft. Csak nem értem, hogy mi kerül ennyibe. Kész rablás. Mivel nem ezzel keresem a kenyerem, nagyon sokára fog visszajönni az ára. Most már azon gondolkodom, hogy inkább veszek 2kiló körül egy 380as áramfejlesztőt. Vagy ami miatt kezdtem el gondolkodnia 3 fázison, hogy legyen egy nagy teljesítményű kompresszorom, amivel szeretnék homok fúvózni, inkább úgy fogom megoldani,hogy egy trabant motor lesz az erőforrása.
Szóval akkor ez a feszültség kétszerező önök szerint nem járható út?
61 hozzászólás Oldal: 3 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég